Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić sprzęt audio do salonu (pow. 17 m2). Po wstępnym rozpoznaniu oraz z uwagi na ograniczoną ilość miejsca rozważam zakup zestawu: 2 kolumny typu monitory, amplituner oraz z czasem zakup subwoofera (ewentualnie głośnika centralnego oraz 2 tylnych). Zestaw będzie podłączony do telewizora Samsunga. Zestaw będzie wykorzystywany głównie do słuchania muzyki z Youtube (w zasadzie każdy rodzaj muzyki z uwagi na liczbę użytkowników) oraz oglądania filmów. Kolumny będą stać po dwóch stronach tv, oddalone od siebie około 2-2,2 metra, odległość telewizora od sofy to jakieś 3-4 metry. Cena zestawu (bez subwoofera) to 2 tys. Co myślicie o zestawie Yamaha RX-V383 + Magnat Monitor Supreme 202? A może polecicie coś zupełnie innego?

Jestem zupełnym laikiem (co z resztą widać po przeznaczeniu sprzętu), natomiast zależy mi, żeby jakość dźwięku była zdecydowania lepsza od TV (słyszalna nawet przez takiego amatora jak ja).

Czy potem warto dokupić subwoofera serii Magnat, np. Magnat Monitor Supreme II Sub 202A (ewentualnie dodatkowo głośnik centralny Magnat Needle Alu Super Center + Magnat Needle Alu Sat), czy jednak szukać czegoś innego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Miałem Ci napisać że to muzyki amplituner kinowy się nie nadaje. Ale powiem Ci szczerze. Do Twoich potrzeb kina i muzyki z Youtuba to tak. Szukaj urządzeń kinowych.

Z tańszych zestawów to faktycznie Yamaha 383 + Magnat 22 będą ok. Zastanów się tylko bardziej przyszłościowo nad Yamahą 483. Będziesz miał sieć.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A jeżeli zestaw miałby być tylko stereo 2.1. to jaki amplituder polecacie (w granicach około tysiąca zł)? Bo jeśli chodzi o głośniki to w tym przedziale raczej nic lepszego niż Magnat 202 nie znajdę.

A może do mojego zastosowania (Youtube - 80%, filmy 20%) będzie lepszy jakiś gotowy zestaw, mini wieża lub soundbar (za tego soundbara pewnie dostanie mi się na forum:)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak: Ampli stereo sieciowy np Yamaha R-N402 lub R-N602 + podstawkowe kolumny, np: https://www.tophifi.pl/wiosenna-promocja/bestsellery-hifi/yamaha-r-n402d-elac-debut-b6.html lub drożej i lepiej do porównania: https://www.tophifi.pl/catalogsearch/result/?q=602+685&skey=products&action=search&site=list Będzie jeszcze kilka opcji. Na pewno to zagra lepiej niż amplituner kina domowego naszpikowany końcówkami mocy, których i tak nie wykorzystasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Ja bym to zrobił tak: Ampli stereo sieciowy np Yamaha R-N402 lub R-N602 + podstawkowe kolumny, np: https://www.tophifi.pl/wiosenna-promocja/bestsellery-hifi/yamaha-r-n402d-elac-debut-b6.html lub drożej i lepiej do porównania: https://www.tophifi.pl/catalogsearch/result/?q=602+685&skey=products&action=search&site=list Będzie jeszcze kilka opcji. Na pewno to zagra lepiej niż amplituner kina domowego naszpikowany końcówkami mocy, których i tak nie wykorzystasz.

Niestety zestaw przekracza zakładany budżet 2 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rms.pl napisał:

Za 2000zł masz już takie monitory i temat zamknięty - gra to lepiej niż jakikolwiek soundbar, oszczędza Ci miejsce, ma komplet niezbędnych wejść i pilota oraz kable w zestawie

https://sklep.rms.pl/triangle-sensa-sn01a-sn-01a-aktywne-kolumny-stereo-monitory-biurkowe-2x40w-z-bluetooth-aptx-para

zagrają lepiej niż  Yamaha 383 + Magnat 202?

35 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

na soundbarze muzyki nie posłuchasz ;) jak koniecznie nowe, to albo mini albo to co napisałeś. 

a co mini polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MobyDick napisał:

A ja uważam ze warto sięgnąć po wzmacniacz cyfrowy SMSL Q5pro i do tego możliwie najlepsze kolumny w ramach dostępnego budżetu. Gra nieporównanie lepiej niż zestawy micro za kilka tys. Można do niego podłaczyc PC-ta lub malinę i TV .

A co myślicie o takim rozwiązaniu? Cenowo wzmacniacz jest ok:)

Bo z tego co widzę to zdania na temat monitorów aktywnych są podzielone...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze mało ludzi ma tu jakiekolwiek pojęcie na temat DAC/Ampów głośnikowych. Zapewne dla wielu ludzi może się to kojarzyć poprzez niewielkie rozmiary z wieżami micro :) , mimo że od DAC-ów nikt już nie wymaga dużych rozmiarów pełnogabarytowych klocków :) . Ze swojej strony mogę powiedzieć że zrobiono go w oparciu o dobre podzespoły a i jakość wykonania obudowy jest naprawdę dobra. Jeśli chodzi o dźwięk to dobra równowaga pomiędzy dynamiką i szczegółowością. Brzmienie raczej ciepłe w środku pasma. Na pewno niema tu mowy o tzw cyfrowym brzmieniu. Końcówka mocy na układzie Texas Instruments. Warto do niego kupić naprawdę dobre kolumny. Monitory za kilka tyś wcale nie są tu przesadą.

Warto zwrócić uwagę na cenę. W naszych sklepach to około 600 zł. Na aliexpress obecnie są niewiele tańsze. Jakiś czas temu można je było kupić poniżej 100$ i są jeszcze w takiej cenie w sklepie Gearbest teraz za 366 zł.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakoś ani na allegro ani na OLX żadnego SMSL-a Q5pro z rynku wtórnego, a nie jest to produkt produkowany od niedawna. Niechęć do tej marki zapewne wynika z dużo wyższych cen na naszym rynku niż z Chin. Bardzo możliwe że zmieni się to do pewnego stopnia po tym, że widać ostatnio wzrost cen SMSL na aliexpress i ich większą porównywalność z tymi z naszych sklepów. Nowa tańsza technologia stanowi duży problem dla produktów z ugruntowanego rynku i wymagających większych kosztów produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...