Skocz do zawartości

Czy możliwe jest zastąpienie odtwarzacza cd odtwarzaczem blue-ray?


Llordus

Recommended Posts

Witam,
Nurtuje mnie od jakiegoś czasu kwestia, czy dałoby się zastąpić odtwarzacz CD, wykorzystywany w zestawie stereo, jakimś odtwarzaczem blue-ray?
Nosi mnie powoli na zakup jakiegoś odtwarzacza blue-ray - i przy tej okazji fajnie byłoby zmniejszyć liczbę elementów zestawu i z 2 klocków (odtwarzacz CD + Blue-Ray) kupić jeden, który pozwoli obsłużyć wszystkie płyty jakie mógłbym do niego wsadzić.
No i tu pojawia się dylemat - czy jest to rabialne, i o ile więcej trzeba na oko dopłacić za blue-ray, żeby jakość odtwarzania muzyki była porównywalna z tym, co oferuje mi odtwarzacz cd?
Posiadany przeze mnie CD to Atoll CD50SE.
O ile nie spodziewam się, żeby taniutki Pioneer (np. Pioneer BDP-180 S) był tu konkurencją, o tyle nurtuje mnie czy np. Cambridge Audio CXUHD miałby szansę nawiązać walkę w temacie jakości odsłuchu audio :)

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to w każdym przypadku zostanę z dwoma klockami? :)
Jedynym plusem takiej zamiany, jaki widzę, jest to, że wariant BD+DAC pozwoli porządnie odegrać np. koncert z płyty BD/DVD.

Jaki BD player + DAC pozwoli zapewnić podobną (lub lepszą) jakość odsłuchu, porównując do obecnie używanego Atoll CD50SE?

Edytowano przez Llordus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Mniej więcej taka jak to ze Opel lub Mercedes wycofa się z produkcji samochodów :D .

 

Ehh, nieprecyzyjnie zapytałem :)
Chodzi mi bardziej o to, jaki jest sens kupować Opla/Mercedesa, jeżeli producent ogłosiłby iż przestaje dalej działać na rynku samochodów.
Co z update firmware-u/serwisem urządzenia? Przy tej cenie trochę szkoda ryzykować potencjalne problemy.
Stąd pytanie o alternatywy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć dwóch klocków jeśli kupisz dobry BD. Ale Oppo? Serio? Rozumiem trzeba się pozbyć ze stanu, ale firma wycofała się z Audio!! Nowego bym nie kupił.

Cambridge ma pełne wsparcie.

A jeśli dwa segmenty do Sony lub Panasonic z wyjściem cyfrowym i Arcam IRDAC II - Będzie nawet lepiej

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

 

Cambridge ma pełne wsparcie.

 

Rozumiem ze Cambridge polecasz?  :)

Są jakieś duże różnice pomiędzy modelami CXU i CXUHD?
Na szybko przeglądając allegro, wychodzi że oba są wystawiane w tej samej cenie, co jest imho dość dziwnym zjawiskiem.

Porównując wyjścia, musiałbym raczej celować w model CXU, bo CXUHD nie dałbym rady wpiąć do mojego Atoll IN100SE bez dodatkowego DAC-a (a wtedy to już się robi kosmicznie drogo dla mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Llordus napisał:

W przypadku oppo - na ile problematyczne może być wycofanie się firmy z produkcji urządzeń tego typu?
Jakieś inne alternatywy do oppo są dostępne?

Nie jest w żadnym wypadku. Spełnia wszystkie wymogi dla blu-ray 4K Ultra HD, w tym dostało obsługę ponad standardowych formatów video na zapas. A i tak jak wyjdzie następca format Blu-ray UltraHD to żadna aktualizacja nie pomoże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w wariancie jednego urządzenia wygląda to słabo.
O ile dobrze rozumiem specyfikację urządzeń, w przypadku CA CXUHD daje wsparcie dla video 4K, ale nie ma wyjść audio analogowych (więc z dopłatą do DAC to się robi troche drogo i bez sensu), a CA CXU ma wyjścia audio analogowe, ale za to z video 4k nie poszaleję. Kiepsko.
Alternatywnie Oppo 203 mnie jednak odstrasza wycofaniem się producenta z rynku.

Co w takim razie w wariancie DAC + prosty BD player?
Wspomniany wcześniej Arcam IRDAC II? Czy może jeszcze inny DAC jest warty uwagi?
Grałoby to podpinane pod wzmacniacz Atoll IN100SE + Tannoy Revolution XT6F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiele różnych DAC-ów , im więcej można wydać na takie urządzenie tym wśród lepszych można się rozglądać. Do tego ważne są własne upodobania kogoś kto ma to używać. W przypadku napędów BD ważne aby posiadał wymagane możliwości. Na jego cenę duży wpływ ma jego marka i wygląd obudowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miras23 napisał:

Wracając jeszcze do Oppo, to sądzę że za jakiś czas pojawi się nowa marka, która będzie oferowała to samo. A audiofile i podobni, znowu się zakochają

Nie wiem. Na razie Oppo po prostu wycofało się z tej sekcji sprzedaży. Nikomu nie sprzedali tego działu.

Ale zapewne tak.

18 godzin temu, Llordus napisał:

Są jakieś duże różnice pomiędzy modelami CXU i CXUHD?

CXUHD jest 4K.

Ja i tak obstawiam BD + zewnętrzny DAC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ja i tak obstawiam BD + zewnętrzny DAC :)

Im dłużej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się do tego rozwiązania :)

Zakładam że w tym modelu nawet najtańszy BD z wyjściem cyfrowym się nada do realizacji planu, pozostaje więc kwestia DAC-a.
Pytanie - jaki DAC? Budżetem celowałbym w przedział 2-3k pln. Więcej imho przy moim zestawie nie ma sensu.

Pisałeś o Arcam Irdac II wcześniej. Przeglądając też forum, widziałem w jednym z wątków całkiem interesujące testy DAC-a Atoll DAC100 (opis jednego z użytkowników). Podejrzewam, że z moim Atoll IN100 mógłby się ciekawie zgrać, ale funkcjonalnie ten Arcam jest, przynajmniej na papierze, o niebo lepszy.
Jest coś jeszcze wartego uwagi w tym przedziale cenowym? Jeśli idzie o oczekiwania muzyczne - lubię wyrównany dźwięk, nie lubię dominacji niskich tonów i rozlewającego się basu, raczej interesuje mnie jasny, szeroki przekaz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...