Skocz do zawartości

Czy możliwe jest zastąpienie odtwarzacza cd odtwarzaczem blue-ray?


Llordus

Recommended Posts

@MobyDickDzięki za odpowiedzi.

Pozwolę sobie jeszcze raz podbić temat.
Ktoś poleci jakiegoś DACa w cenie do ~2500 pln, który zgra się dobrze z Atoll IN100SE i Tannoy Revolution XT6F?

Z dotychczasowych propozycji padł Arcam Irdac II, po przejrzeniu forum intryguje mnie też Atoll DAC100SE.
Ktoś może polecić coś więcej?
Szukam urządzenia które  pozwoli mi osiągnąć w miarę zrównoważone brzmienie, bez przesunięcia w którąkolwiek ze stron.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek typy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 13:47, MobyDick napisał:

Nie znam wszystkich. Nie jestem pewien czy ten Arcam Irdac II dobrze się sprawdzi.

IrDAC II na pewno nie jest dokładny to fakt, ale też nie jest ciepły, w kontekście ciepła o którym tu piszecie.

10 godzin temu, Llordus napisał:

Ktoś poleci jakiegoś DACa w cenie do ~2500 pln, który zgra się dobrze z Atoll IN100SE i Tannoy Revolution XT6F?

Ja stawiam właśnie na ARCAMa, mój znajomy przy takiej konfiguracji właśnie u nas jego wziął. Sam odsłuchiwał. Zero porad.

 

9 godzin temu, RoRo napisał:

W tej kwocie zmieścisz się z Audiolab M-DAC

Tu będzie zdecydowanie za ostro z Tannoyami. Mimo, że to bardzo ciekawy DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Tu będzie zdecydowanie za ostro z Tannoyami. Mimo, że to bardzo ciekawy DAC.

Piotrek.
ATOLL IN100 SE jest do kolumn Tannoy, dlaczego sądzisz że będzie zdecydowanie za ostro z M-DAC'em?

ATOLL gra dość neutralnie, detalicznie, ale żeby za ostro???

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Roro tu wpadać z Tobą w polemikę bo jesteś moderatorem, ale in 100 se to ciepłe kluchy, jest to gniot ubrany w audiofilskie piórka wciskany na siłę, zjada i upraszcza dźwięki, grzeje się na potęgę i wyłącza gdy się przegrzeje, jak ktoś potrzebuje spawarki na chłodne zimowe dni to mu się przyda, wydajność prądowa i nic więcej, już piórka u większości użytkowników opadły z tego audiofilskiego wzmacniacza, kurtyna opadła i maska, a na pewno nie za te pieniądze, pośród rozmów niejednokrotnie padły spostrzeżenia że za taki wzmacniacz lub inny dałby ktoś nie więcej niż ....... To ja za tego Atolla dałbym za nowego nie więcej niż 2500, a za jego dźwięk to 1500 złotych i ani grosza więcej, gniot i tyle! On się nada ale chyba do monitor Audio Silver lub do bardzo jasno grających kolumn, trochę im wszystkiego zabierze, ale przy jasno grających troszkę jazgotliwych kolumnach, to dzięki temu zostanie detalicznych smaczków i jeszcze brak przetwornika analogowo cyfrowego, pojemność kondensatorów 30.000 uf, przedwzmacniacz gramofonowy brak, za te pieniądze? Kpina i żenada! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo napisał:

Piotrek.
ATOLL IN100 SE jest do kolumn Tannoy, dlaczego sądzisz że będzie zdecydowanie za ostro z M-DAC'em?

ATOLL gra dość neutralnie, detalicznie, ale żeby za ostro???

Pozdrawiam

Nie nie nie. Atoll jak najbardziej. Wyjątkowo fajny ciepły wzmak. Ale mdac to maszynka stosunkowo dokładna, analityczna. Uwydatnia to pani którego tannoy nie lubią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MobyDick napisał:

A ja myślę ze M-DAC byłby tu idealnym uzupełnieniem systemu. Jest dokładny i analityczny ale nie sterylny i nie wyostrzony za bardzo.

 

Dnia 30.07.2018 o 07:47, S4Home napisał:

Ja stawiam właśnie na ARCAMa, mój znajomy przy takiej konfiguracji właśnie u nas jego wziął. Sam odsłuchiwał. Zero porad.

 

Jednym slowem trzeba pokombinowac i odsluchac wszystkie 3 modele (Arcam, Audiolab i Atoll).  Innej drogi nie widze :)

Dziekuje za wszystkie sugestie/odpowiedzi.

@S4Home - masz wszystkie 3 na stanie? Jesli tak to jak wyglada mozliwosc wypozyczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arturas napisał:

in 100 se to ciepłe kluchy, jest to gniot ubrany w audiofilskie piórka wciskany na siłę, zjada i upraszcza dźwięki, grzeje się na potęgę i wyłącza gdy się przegrzeje...

To ja za tego Atolla dałbym za nowego nie więcej niż 2500, a za jego dźwięk to 1500 złotych i ani grosza więcej, gniot i tyle!

No to dziwnym trafem większość posiadaczy "setek" ma zupełnie inne zdanie od Twojego (zresztą na innym forum podobne odpowiedzi otrzymałeś na swoje narzekania). A cena wzmacniacza jest rozsądnie skalkulowana w porównaniu do wzmacniaczy innych producentów. Zresztą można dokupić kartę DACa lub pre gramofonowego do tego wzmacniacza.

A jak widać również S4Home też ma inne zdanie na temat Atolla niż Ty...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek, ze względu na drobny update, oraz kolejne pytanie :)

Tytułem update.

Dzięki uprzejmości S4Home, w moim mieszkaniu tymczasowo zagościły:
- Arcam Irdac II
- Audiolab M-Dac.

Mam jeszcze nadzieję, iż uda się finalnie odsłuchać Atoll-a, ale póki co nie ma go w zasięgu.
Oba DACe podpinałem do Atoll IN100SE, poprzez interkonekt QED Performance Graphite.

Za transport odpowiednio robiły:
- jakieś stary DVD Player made by Pioneer, z którego odtwarzałem płyty CD, podpięty kablem coaxial, wzięty z kompletu od Arcam-a.
- TV Sony, seria XE8505 - podpinany kablem optycznym toslink.

Kawałki testowe wykorzystane do oceny przez jury (czyli ja + dobry kolega):
- "Why so serious?" z płyty ze ścieżką do filmu "Dark Knight"
- Wiosna z "Czterech pór roku", wykonanie Nigel Kennedy
- "Stairway to Heaven" + "Whole Lotta Love" z płyty Mothership by Led Zeppelin.

Rezultat:
Audiolab M-Dac. To byloby dokładnie to, czego szukałem, gdyby nie fakt iż w brzmieniu jest zbyt ostro. Gdyby tylko ocieplić to urządzenie w zakresie wysokich tonów, to byłoby idealnie.
Dynamika i szczegółowość przekazu, szeroka scena - całe to dobro zniszczone zbyt jasną grą. Ehh, a było tak blisko....

Arcam nie wywarł na mnie większego wrażenia. Za bardzo się gubi przy bardziej złożonych kawałkach, w wielu momentach za mało szczegółowy.
Tonacja bardziej dopasowana do zestawu Atoll IN100SE + Tannoy XT6F, ale mimo wszystko wciąż zbyt jasno w górnych rejestrach.

Trochę się rozpisałem, ale dochodzę do konkluzji, czyli mojego pytania.

Czy zakładając zwiększenie budżetu (powiedzmy okolice 4-5 k pln), da radę znaleźć DACa o charakterystyce grania Audiolab M-Dac, ale odpowiednio stonowanego/ocieplonego w górnych zakresach?
W tym wariancie przydałoby się jeszcze jakieś proste źródło, które do DACa można by podpiąć wejściem cyfrowym, a które pozwoliłoby się połączyć przez Wifi i bluetooth.
Można tu rozważyć też jakiś odtwarzacz sieciowy - pod warunkiem że będzie mieć minimum 2 zestawy wejść cyfrowych (toslink + coaxial).

Z góry dziękuję za dalsze porady.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Myślę ze może warto brać pod uwagę do posłuchania Oppo Sonica. To DAC  odtwarzaczem sieciowym i dyskowym w jednym z bluetooth. Tyle że to Oppo :D  które właśnie się wycofało z produkcji takich rzeczy.

Ostra góra to głównie zasługa kolumn.

Hmm, popatrze na to Oppo - ale tak jak w przypadku rozważania opcji z BlueRray, raczej się boję inwestować w ten sprzęt.

Odnośnie kolumn - może i masz rację. Sęk w tym że przy innych źródłach nie obserwuję aż tak jasnego grania.
Jak dla mnie uzyskany efekt jest wypadkową jasno zestawionego brzmienia toru wzmak+kolumny, oraz jasnego brzmienia samego M-Dac-a. Oczywiście mówię to jako laik :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tak jak przypuszczałem. Żaden Oppo, który wycofał się z audio.

10 godzin temu, Llordus napisał:

Czy zakładając zwiększenie budżetu (powiedzmy okolice 4-5 k pln), da radę znaleźć DACa o charakterystyce grania Audiolab M-Dac, ale odpowiednio stonowanego/ocieplonego w górnych zakresach?

Mając taki budżet mówimy o Chord Qutest i dziękuję pozamiatane!!

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Llordus

Nie wiem czy miałeś okazję posłuchać najnowszego zestawu małej firmy pod tytułem "Projekt Nostromo"

Najnowszy DAC WOLF 2 (wersja rozszerzona)

http://nostromo.audio/pl/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/36-dac-nostromo-wolf-2-wersja-rozszerzona.html

(opampy są w podstawkach, tak więc można pobawić się w kształtowanie dźwięku wedle własnych upodobań a sam przetwornik ma 4 tryby/filtry pracy - które realnie różnią się dźwiękowo)

Do tego (jeżeli będziesz potrzebował) konwerter USB/COAX - też jest na stronie

i Osobny zasilacz wykonany bardzo solidnie :

http://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/26-zasilacz-nostromo-12v-5v.html

Myślę że warto posłuchać tego zestawu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Mając taki budżet mówimy o Chord Qutest i dziękuję pozamiatane!!

A co z wejściami w tym urządzeniu? Jak podłączyć np. dvd (ze zwykłym wyjściem coaxial) do tego Chord-a?

 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Nie wiem czy miałeś okazję posłuchać najnowszego zestawu małej firmy pod tytułem "Projekt Nostromo"

Nie miałem okazji. Da się to wypożyczyć jakoś?
Trochę te filtry mnie odstraszają, kojarzy mi się z wariacją equalizera, czyli czymś czego zupełnie nie chcę w swoim sprzęcie.

Edytowano przez Llordus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...