Skocz do zawartości

Wzmacniacz, kolumny i odtwarzacz CD do 1500 zł


Igork

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Chciałem zapytać o radę przy wyborze sprzętu: wzmacniacza, kolumn i odtwarzacza CD do kwoty około 1500 zł. Do winyli mam Unitrę ze średniej półki. Szukam czegoś używanego najlepiej "made in japan" (myślałem o jakimś zestawie Sony) jeśli chodzi o wzmacniacz i CD. Co do kolumn to szukam czegoś nie zbyt dużego raczej na podstawkach. Mam pokój 12 m². Jeśli chodzi o muzykę której słucham to jest to rock lat 60/70, jazz, blues, muzuka folkowa, eksperymentalna. Chciałbym też móc podpiąć laptopa na jacka do wzmacniacza. Piszę o tym bo nie wiem czy jest to oczywiste :)

Edytowano przez Igork
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 600 zł na Tannoye i do tego trzeba szukać komplet wzmacniacz i cd np. Marantza za 900 zł . To powinno być wykonalne :) .

Z tego co widzę to chcesz kupić sprzęt lekko retro i wtedy takie rozłożenie środków ma sens. Zwykle najlepiej położyć największy nacisk na kolumny, tak aby nadawały się do pomieszczenia w którym słuchasz i do muzyki jaką lubisz. Elektronikę lepiej dobrać później gdy masz już kolumny fizycznie działające i sprawne u siebie. Warto też kupić kolumny które będziesz mógł właściwie dla nich ustawić.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MobyDick napisał:

No to 600 zł na Tannoye i do tego trzeba szukać komplet wzmacniacz i cd np. Marantza za 900 zł . To powinno być wykonalne :) .

Z tego co widzę to chcesz kupić sprzęt lekko retro i wtedy takie rozłożenie środków ma sens. Zwykle najlepiej położyć największy nacisk na kolumny, tak aby nadawały się do pomieszczenia w którym słuchasz i do muzyki jaką lubisz. Elektronikę lepiej dobrać później gdy masz już kolumny fizycznie działające i sprawne u siebie. Warto też kupić kolumny które będziesz mógł właściwie dla nich ustawić.

Czy takie kolumny zagrają równie dobrze w większym pomieszczeniu np. 25 m²? Nie myślałem o tym by kupować sprzęt retro. W sumie myślę o kolekcjonowaniu starszych wydań winyli, ale niechciałbym kupować jakiegoś bardzo starego sprzętu. Słucham też współcześnie wydawanej muzyki jednak dalej jest to coś z pogranicza rocka i jazzu, czasem elektroniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 m2 to dość sporo na Tannoye M2. Nowoczesne systemy audio ukierunkowuje się bardziej na współpracę wzmacniacza z komputerem lub innymi źródłami cyfrowymi. Napisałeś że chcesz sprzęt używany i w takiej kwocie będą to niezbyt nowe rzeczy lub dość podstawowe jeśli ma się w tym zmieścić CD które ma działać przez jakiś czas.

Dla przykładu nowe: Magnat Quantum 673 za 978 zł bez problemu powinny nagłośnić 25m2 i do tego  za 366 zł można kupić wzmacniacz cyfrowy SMSL Q5pro .

Moim zdaniem kolumny są lepsze od M2 . Wzmacniacz może dziwić rozmiarami. Jest jednak dobrze wykonany i śmiało może rywalizować ze wzmacniaczami klasycznymi za 3tyś nowymi. W nowych egzemplarzach 50W mocy zupełnie wystarcza do głośnego grania. A jest dynamiczny i dość szczegółowy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 06:58, S4Home napisał:

Mamy bardzo ograniczony budżet a każda stówka robi rożnice.

Idż w te M2 za 600zł. Zostaje nam 900 zł. DENON PMA 560 to koszt ile? 450 zł? CD sprawny bez różnicy jaki za 150 zł i reszta na DAC.

Piotrek

Jaki DAC polecacie? I tutaj fundamentalne pytanie, czy kupować na allegro? Czy może w jakimś komisie? Jestem z Krakowa więc kilka komisów audio się znajdzie tylko też nie bardzo się orientuje gdzie najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie gdy sprzęt jest używany to najlepiej go kupować gdy możemy go sprawdzić przed zakupem. Dlatego komis może być dobrym pomysłem. Jednak kupowanie przez portale daje większy wybór. O tym żeby najpierw mieć sprawne kolumny a do nich dobierać elektronikę wspomniałem dlatego ze kupując sprzęt używany nie do końca możemy założyć co ostatecznie kupimy, bo zawsze może trafić się coś fajniejszego, a coś co jest na stronie może okazać się niesprawne, sprzedane lub w złym stanie. Co do DAC-a to istotne jest ile na niego zostanie i co ma być do niego podłączone. Często tu polecanym jest podstawowy DAC FiiO Taishan. Jednak jego nie podłączysz do komputera, który ma wyłącznie wyjścia USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2018 o 07:46, S4Home napisał:

Koło Krakowa masz Myślenice. A u nas mogę ci dać dobra cenę na nowy Cambridge dac 100. Z używanych polecam musical vdac 

Piotrek

DAC jest mi w tej chwili najmniej potrzebny. Chodzi mi teraz o wzmacniacze, które byłyby dobrze dobrane do Tannoy m2 (lub jeszcze jakichś innych propozycji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...