Skocz do zawartości

Opinia o Pylon audio Pearl 27


totalnylaik

Recommended Posts

Witam.Mam pytanko.Czy te kolumny https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-27.html zapewnią dobre, wyraźne dialogi w filmach z netflixa,blu raya?? Wiem,że od tego jest głośnik centralny w kinie domowym ale pytam bo obecnie mam plastikowe "kino domowe" z marketu 5.1 i już zaczyna mnie denerwować ten plastikowy dźwięk.Chciałbym sobie sprawić dwie kolumny i dlatego pytam czy te dwie kolumny wraz ze wzmacniaczem zapewnią mi zrozumiałe dialogi?? Wiem że od tego jest kino domowe ale nie zależy mi na przestrzennych dźwiękach tylko na dobrym stereo ze zrozumiałymi,wyraźnymi dialogami.Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam właśnie bo ten zestaw 5.1 z marketu jest zintegrowany z odtwarzaczem Blu Ray.Już trochę udzielałem się na forum i uzyskałem dużo odpowiedzi.Wcześniej pytałem o kolumny Audio Pearl  20 i polecono mi wzmacniacz Pioneer A20 K oraz Yamaha A -S301.Polecane miałem też inne ale były dla mnie za drogie.Jak myślisz te wzmacniacze nadały by się do tych Kolumn czy są za słabe?? Co polecisz tak do 1500zł??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 Home. Co Ty piszesz? Centralny głośnik jest do każdego pasma, to w tej Polsce się utwierdziło że jest to głośnik tylko do wokalu

Po dobrej korekcji wszystkie kanały zagrają tak samo. Dodam, że słuchałem tych kolumn czytając pozytywny test w stereolife i szczerze, to kopara opada jak za 2000 zł.

Sądzę że mogą sprawdzić się świetnie. Zapewniając czytelność i dużą dynamikę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Miras23 napisał:

S4 Home. Co Ty piszesz? Centralny głośnik jest do każdego pasma, to w tej Polsce się utwierdziło że jest to głośnik tylko do wokalu

Po dobrej korekcji wszystkie kanały zagrają tak samo. Dodam, że słuchałem tych kolumn czytając pozytywny test w stereolife i szczerze, to kopara opada jak za 2000 zł.

Sądzę że mogą sprawdzić się świetnie. Zapewniając czytelność i dużą dynamikę.

 

Albo ja albo Ty nie rozumiesz. Może ja fakt. Koledze chodziło o to czy uzyska wokal dobry bez centralnego. Odpowiedź brzmi NIE!. Jeśli ściezka jest 5.1 to każde miksowanie jakiej klasy by nie było nie da takiego wokalu jak central. A to co piszesz to odwrotnie. Że centralny gra też inne pasmo i tu absolutnie się zgadzam. I nic takiego nie mówiłem.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pylon nie ma doświadczenia w produkcji głośników i nie ma z tym faktem co polemizować. jeszcze pewnie wiele lat upłynie zanim będą produkowali warte uwagi przetworniki. Tym samym nie polecam kolumn Pylon Pearl27 gdyż jest tam zamontowany głośnik  średniotonowy z membraną głośnika niskotonowego czyli fuszerka. Generalnie całe brzmienie Peral 27 jest bardzo słabe a o innych wyrobach tej firmy nawet nie ma sensu pisać (reklam, reklama, reklama). Wystarczy tylko popatrzeć z czego są zbudowane a ... zbudowane są z kiepsko grających głośników. Na koniec podawane przez producenta pasmo przenoszenia od 32 hz !!! tylko głupi może łyknąć taki kit, gdyż nie jest podany spadek efektywności dla zadeklarowanych czyli opium dla mas i tumanów. Dalej ... Pylon podaje dla tych kolumn Pearl 27 efektywność 88 db przy 4 omach !!! to jest bardzo kiepski wynik i świadczy o bardzo niskiej jakości głośników jeżeli mowa o efektywności. Dla przykładu kolumny z dwoma 18 centymetrowymi głośnikami 8 ohm w układzie równoległym czyli wypadkowa 4 ohm powinny mieć minimum 90 db a nie 88. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to Pylon sam nie produkuje głośników. Często są to znane i łatwo dostępne głośniki różnych producentów. Jak na swoje ceny wyjściowe wypadają dość dobrze.

Na pewno nie zgodzę się z stwierdzeniem że skuteczność jest wyznacznikiem jakości kolumn. Wysoka skuteczność jest zwykle potrzebna gdy mamy bardzo słaby wzmacniacz. Głośniki o niższej skuteczności paradoksalnie często mogą grać głośniej ( bez zniekształceń liniowych ). Wymagają wtedy jednak więcej mocy ze wzmacniacza. Pomijam tu oczywiście to że faktycznie niska skuteczność może być wynikiem zwyczajnie słabej jakości głośnika.

Wiele tzw. zagranicznych firm za kolumny wyposażone w podobnej jakości głośniki życzy sobie po prostu więcej i w tym jest przewaga Pylona. Niema również możliwości zbudowania kolumn które będą się podobały wszystkim.

Producent pisze ze głośnik średnio-tonowy jest inny niż 2 głośniki basowe. Czasem różnice zewnętrzne pomiędzy głośnikiem średniotonowym i niskotonowym nie są duże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon zdobywa klientów cena/jakość + spore możliwości wyboru kolorów , oklein ;)

W cenie ~2000zł za kpl nowych kolumn jest godnym wyborem , co do pasm przenoszenia , dynavoice df-5 (małe kolumny w sumie) a niby chyba 28Hz , których się nie odczuje , niektórzy mogą nawet 20Hz podawać tylko z dopiskiem -60dB :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kolego @Dragonium poleciałeś po całości. Trzeba to trochę poprostować.

2 godziny temu, Dragonium napisał:

Tym samym nie polecam kolumn Pylon Pearl27 gdyż jest tam zamontowany głośnik  średniotonowy z membraną głośnika niskotonowego czyli fuszerka. 

Stosowanie takich samych membran w głośnikach średniotonowych i niskotonowych to nie żadna fuszerka. Nie chcę się bawić w statystyki, ale jak napiszę, że połowa producentów tak robi, to na pewno nie przesadzę. CANTON, PARADIGM, DALI, WHARFEDALE, MONITOR AUDIO, ELAC... Mam wymieniać dalej?

2 godziny temu, Dragonium napisał:

Pylon podaje dla tych kolumn Pearl 27 efektywność 88 db przy 4 omach !!! to jest bardzo kiepski wynik i świadczy o bardzo niskiej jakości głośników jeżeli mowa o efektywności. Dla przykładu kolumny z dwoma 18 centymetrowymi głośnikami 8 ohm w układzie równoległym czyli wypadkowa 4 ohm powinny mieć minimum 90 db a nie 88. 

88 dB to byłby świetny wynik! Większość kolumn ma rzeczywistą efektywność znacznie niższą - średnio ok. 86 dB. I nie jest prawdą, że kolumna z dwiema 18-stkami powinna mieć minimum 90 dB. Np. Dali Rubicon 6 ma 86, SF Principia 7 - 87 dB, Q ACOUSTICS 3050 - 87 dB, WILSON Raptor 5 - 86 dB... Wystarczy? 

2 godziny temu, Dragonium napisał:

o innych wyrobach tej firmy nawet nie ma sensu pisać (reklam, reklama, reklama). Wystarczy tylko popatrzeć z czego są zbudowane a ... zbudowane są z kiepsko grających głośników. 

Kolega Moby już o tym pisał. Pylon w wielu swoich kolumnach stosuje przetworniki znanych producentów: SEAS-a, Scan Speak-a, Visatona. Zerknij np. do tematu "Pylon Audio Diamond - opinie i ciekawostki". Wymienione są tam dziesiątki kolumn znanych producentów opartych o te same przetworniki które stosuje Pylon, a kosztujących 2, 3 albo i 10 razy więcej.

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

O ile wiem to Pylon sam nie produkuje głośników.

Pylon produkuje głośniki. Zarówno proste, jak i bardziej wyrafinowane. Do modelu Ruby 25 produkuje np. ciekawe głośniki z membraną z Endumaxu i odlewanym koszem.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dragonium napisał:

Pylon nie ma doświadczenia w produkcji głośników i nie ma z tym faktem co polemizować. jeszcze pewnie wiele lat upłynie zanim będą produkowali warte uwagi przetworniki.

Pylon nie robi głośników. Robi kolumny głośnikowe.

14 godzin temu, Dragonium napisał:

Tym samym nie polecam kolumn Pylon Pearl27 gdyż jest tam zamontowany głośnik  średniotonowy z membraną głośnika niskotonowego czyli fuszerka.

To częsty zabieg że membrana średniotonowa jest taka sama jak niskotonowa.

14 godzin temu, Dragonium napisał:

Na koniec podawane przez producenta pasmo przenoszenia od 32 hz !!! tylko głupi może łyknąć taki kit

Wszyscy tak kitują :P

Mam wrażenie że kolega @Dragonium to jakiś spamer podstawiony przez konkurencyjną firmę. Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem fanem Pylona. A model Pearl 27 zastępuje Magnatem Shadow 207 bo jest lepszy. Ale to podejście mi się nie podoba. Ewidentnie nie wiesz co piszesz a spamujesz fora i pewnie innego typu informację w sieci.

I to jest idealny przykład kto pisze opinie o produktach audio w internecie.

Żal.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon produkuje głośniki buhaha, tak, tak. ja też kupiłem części na 20 głośników w tonsilu i jestem kolejnym producentem głośników w Polsce, ku..wa jak można. Jak widzę klip Pyona gdzie jedna i ta sama osoba usiłuje mnie przekonać że to właśnie ta tylko jedna osoba na kilku stanowiskach skleciła głośnik to mi się śmiać chcę, wiecie dlaczego branżowi naganiacze? Ano dlatego, że dlaczego  nie pokazują hali na której pracują ludzie na produkcji głośników, dlaczego nie pokazują pracowników lecz tylko jednego i tego samego sklejacza, dlaczego nie pokazują pełnej linii lecz tylko położonych 10 sztuk głośników na przesuwającej się taśmie w takim zbliżeniu żeby nic nie było widać obok i zeby robiło wrażenie z masowej produkcji, ku..wa jak mnie śmieszą takie akcje. No ale dobra, może mnie przekonacie, więc pokażcie realny spot z produkcji głośników ! CZEKAM Z NIECIERPLIWIENIEM :-)  

... a to zdjęcie rzekomej membrany ależ..... takie coś to ja na CNC robię w pół godziny za 200 zł z materiałem. Tyle by kosztował ten jakże bardzo konkretny dowód na to że ktoś produkuje membrany. buhaha. Chyba zacznę wstawiać zdjęcia przetoczonych na cnc kawałków aluminium i nazwę siebie nowym producentem głośników :_) Jak można?

Odnośnie szukanej opcji to dla mojego syna przydałaby się konstrukcja ogólnie uniwersalna i raczej podbitym skrajem na niskie i wysokie bo jak u mnie słucha to kręci gałkami barwy oczywiście na +

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wykluczone ze skala produkcji jest na tyle niska że wystarcza jeden człowiek :) , a produkcja może opierać się o montaż części innego producenta. Forma do wykonywania membran z materiałów plecionych nie jest niczym więcej niż właśnie takimi elementami metalowymi pomiędzy które wkłada się to z czego będzie zrobiona. Nikt Ci chyba nie zabroni produkować głośniki ? Ważniejsze jest to jakiej będą jakości i czy je sprzedasz. Ja do tej pory wiedziałem o tym że Pylon używał głośników Visaton, STX, Scanspeak, Seas i Monacor. Do tego w trakcie produkcji potrafili zmienić głośniki w jednym modelu kolumn, co może niepokoić.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dragonium napisał:

Pylon produkuje głośniki buhaha, tak, tak. ja też kupiłem części na 20 głośników w tonsilu i jestem kolejnym producentem głośników w Polsce, ku..wa jak można
ku..wa jak mnie śmieszą takie akcje.

Dragonium,
Proszę zmień słownictwo jeśli chcesz dalej pisać na Forum AUDIO, a "wykropkowanie" niewiele tutaj zmienia!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pylonach Pearl zmieniono głośniki. Takiej zmianie powinna towarzyszyć zmiana oznaczenia informująca, że jest to kolejna wersja. Użycie innych głośników nie może się nie odbić zamianą brzmienia kolumn. Ktoś kto kupuje kolumny po przeczytaniu ich recenzji może się poczuć oszukanym tym ze dostał inne kolumny, gdy odkryje tak wyraźne różnice w budowie.

Wcześniejsze egzemplarze łatwo poznać po tym że kosze głośników stożkowych były plastikowe, w nowszych są blaszane. Głośnik wysokotonowy wcześniej nie miał pierścienia z miękkiej tkaniny na płytce frontowej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...