Skocz do zawartości

Stereo dla faceta 45+


Franz

Recommended Posts

S4Home - oczywiście, że nie jestem tak naiwny aby odsłuchiwać sprzęt audio za pośrednictwem Youtube :D ,

ale jakiś pogląd na ten temat mogę sobie wyrobić.

Dziś odesłałem PMA-720AE do sklepu i jak tylko otrzymam zwrot pieniędzy zamierzam zamówić A-S701.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma co się sugerować Youtubem, bo nie wiadomo na czym film był nagrywany, z tym Denon pięknie nie wyszło, ale z tą Yamahą to dla mnie koszmar, zero basu,gdzie on jest i głębia? Samo jasne cykanie, chyba że lubisz taki dźwięk oczywiście :-) może jeszcze coś wypożycz lepiej kolego :-) jeszcze ze dwa wzmaki jakieś :-) bo tu na razie troszkę lipą mi wieje, można o wiele lepiej zagrać :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturas napisał:

... ale z tą Yamahą to dla mnie koszmar, zero basu,gdzie on jest i głębia? Samo jasne cykanie, chyba że lubisz taki dźwięk oczywiście :-) ...

Dźwięk jaki opisujesz słychać u mnie przez głośniki w laptopie, ale podłączając zwykłe douszne słuchawki pod tego samego laptopa słychać już bas i to dało mi jakiś tam przedsmak dźwięku.

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

...Sprawdź 701. Jak ona ci podejdzie to gitara. Jak nie to zostaje Nad.

Piotrek

Tak też zrobię, z tym, że Nada od razu wykluczam - nie mógłbym na niego patrzeć.

A co powiecie w kwestii porównania Yamaha A-S701 vs Cambridge Audio CXA60?

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2018 o 07:46, Pboczek napisał:

... Nie wiem czy wiesz ale są tacy co uważają że wszystkie współczesne wzmacniacze grają tak samo (na tym samym poziomie głośności). Druga grupa twierdzi że słyszy różnice...

Zaczynam wierzyć, że coś w tym jest. Ale po kolei.

 

Dzięki S4Home testowa Yamaha A-S501 gra już u mnie od dwóch godzin. Czy gra lepiej od Zodiaka? Nie. I jestem lekko załamany, ponieważ, mimo, że jest w kolorze czarnym to wygląda zjawiskowo,  ale nie gra tak jakbym chciał. Na pewno brzmienie jest lepsze od Denona PMA-720AE. Zarówno w trybie direct jak i z polepszaczami. W trybie direct dźwięk jest bardziej wyrównany - Denon miał trochę nienaturalnie wypchniętą średnicę. All mimo tego, iż Yamaha gra równiej to i tak jakoś pudełkowo. Nie wybrzmiewa dobrze na górze pasma i brak dociążenia dołu. Gdy użyjemy polepszaczy jest lepiej, znacznie lepiej od Denona ponieważ na nim po podkręceniu gałek niskich i wysokich tonów robił się "jazgot" i ogólny hałas. Yamaha z polepszaczami gra już detalicznie na górze, gitara akustyczna wybrzmiewa krystalicznie i szczegółowo, na prawdę pięknie. Odwrócony loudness to fajny wynalazek, nie miałem nigdy elektroniki Yamahy (oprócz keyboard'u) i przyznaję, że działa to dobrze. 

I tu dochodzimy do sedna mojego niezadowolenia. Bas. Nie przyzwyczaję się do niego. Jest twardy, punktowy, sprężysty. Brak mu wypełnienia, dociążenia, lekkich krągłości i wybrzmienia. Gdybym miał zastosować porównanie kulinarne to opisałbym go jako makaron al dente. A ja szukam makaronu ugotowanego w sam raz. Dźwięk ma być i tu powtórzę to, co napisałem wcześniej opisując braki Yamahy - bas ma być wypełniony, dociążony, z lekkimi krągłościami i wybrzmieniem. Ale nie rozgotowany jak kluchy.

I nie piszcie mi tylko, że moje kolumny tak grają i nic z tym nie zrobię. Otóż nie. Wzmacniacz z Zodiaka, pomimo "marnych" 15 W na kanał miażdży jak na razie wzmacniacze, których słuchałem. Pomimo tego, że delikatnie"brumi" jak się podejdzie bliżej kolumn to sprawia, że Monitor Audio Bronze BX2 grają pięknie pełnym pasmem, z wybrzmieniami na górze i dociążeniem i zaokrągleniem na dole. Myślę, że wiele osób w ślepym teście mogłoby powiedzieć, że to grają podłogówki a nie monitory. A tymczasem Yamaha A-S501 w mim systemie gra tylko troszkę lepiej w niskim paśmie od swojego mniejszego członka rodziny -Pianocrafta. Tam słychać, że pasmo od dołu kończy się na 55 Hz ale tyle przenoszą kolumny od zestawu i niższych rejestrów nie usłyszymy. Porównując dolne pasmo Zodiaka z Pianocraftem to Yamaha A-S501 plasuje się mniej więcej pośrodku. Brakuje jeszcze tych kilku Hz na dole, tak aby dźwięk doszedł do tych 42 Hz jakie deklaruje Monitor Audio. Wiem, że podbicie basów realizowane jest przy około 100 Hz ale Yamaha A-S501 robi to brutalnie w tym właśnie paśmie wręcz z chirurgiczną precyzją i to słychać gdyż w direct dźwięk już słyszalnie niżej "schodzi" ale brakuje mu kompletnie dociążenia. Zastanawiam się, czy to może Zodiak ma tak totalnie rozjechane parametry, że taka sama teoretycznie regulacja w okolicach 100 Hz daje bardziej plastyczny dźwięk.

Piszę to przy akompaniamencie Pink Floyd z WXAD-10 i recenzowanej Yamahy i na prawdę nie jest źle ale ten wysoki, punktowy bas psuje wszystko. 

Wizualnie na prawdę jest pięknie, a srebrny byłby idealny.

Tyle na gorąco. Czekam na Wasze opinie.

Czy Yamaha A-S701 zagra pełniej na dole?

A może CAMBRIDGE AUDIO CXA60?

Tu: https://allegro.pl/cambridge-cxa60-okazja-audio-mix-krakow-i7462173772.html

jest w dobrej cenie 

Pozdrawiam.

 

IMG_20180803_164818889.jpg

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad 326 powinien rozwiązać Twój problem. Tam masz dociążoną średnicę i podbity bas, ale nie pudełkowy, tylko mięsisty, pełniejszy. Yamaha As 701 nie rozwiąże problemu.

Zresztą już nie jeden tu pisał, że z Yamahą te kolumny nie zagrają, a Ty i tak swoje ;)

Do tych kolumn Ty musisz mieć coś co Ci podbarwi, dociąży ten dźwięk, aby Ci podeszło,  a nie  łączysz suchotnika do suchotników ;)

Tam trzeba coś cieplejszego przede wszystkim , a nie konturowego.

Sprawdź - Nad 326, Xindak A06, może coś z Advance Acoustic.

A używki wchodzą w grę czy tylko nowe?

 

 

 

Edytowano przez Steel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie ładował w ten wzmacniacz prąd i sygnał żeby zobaczyć w którą stronę dźwięk się zmienia. Trzeba dać mu pograć z 10 dni 24/24. Najwyżej oddasz, bo zestawienie z tymi kolumnami może nie być trafione.

Wzmacniacze grające barwnie to raczej poprzednia epoka HiFi, albo nawet dwie wstecz. Jeżeli ten zodiak tak Ci podchodzi, może będziesz musiał cofnąć się w czasie. Na razie bym słuchał tego co można. Wybór i dobór wzmacniacza to indywidualna sprawa, nie ma się co spieszyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pboczek napisał:

Wzmacniacze grające barwnie to raczej poprzednia epoka HiFi, albo nawet dwie wstecz. Jeżeli ten zodiak tak Ci podchodzi, może będziesz musiał cofnąć się w czasie.

Co prawda to prawda. Obecnie bardziej króluje "sterylne" granie nazywane bardzo ładnie "neutralne". ;) Tyle, że większość starszych nagrań brzmi na takich systemach tragicznie, ale te nowsze i referencyjne płytki bajka ;)

Franz jak nowe wzmaki z tego przedziału cenowego Ci nie podejdą to faktycznie może zostań przy Zodiaku, albo trzeba będzie zakupić coś z początku lat 90.

Edytowano przez Steel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz odczucia podobne do moich kiedy zmieniałem sprzęt z starego dobrego Technicsa na coś nowego lepszego ale za to nijakiego

Tak mają nowe sprzęty można się trochę zniesmaczyć jak grają i ile kosztują

potestuj może coś Ci się spodoba

Ja coraz częściej oglądam sprzęt z lat 80 odnowiony a przedewszystkim dobrze wykonany

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowy odzew.

2 godziny temu, Steel napisał:

Nad 326 powinien rozwiązać Twój problem. Tam masz dociążoną średnicę i podbity bas, ale nie pudełkowy, tylko mięsisty, pełniejszy.

Sęk w tym, że ja nie chcę dociążonej średnicy. I mam jakieś uprzedzenia do Nad'a - jest paskudny, jak końcówka symbolu - BEE.

27 minut temu, Pboczek napisał:

Ja bym na razie ładował w ten wzmacniacz prąd i sygnał żeby zobaczyć w którą stronę dźwięk się zmienia. Trzeba dać mu pograć z 10 dni 24/24. Najwyżej oddasz, bo zestawienie z tymi kolumnami może nie być trafione.

Wzmacniacze grające barwnie to raczej poprzednia epoka HiFi, albo nawet dwie wstecz. Jeżeli ten zodiak tak Ci podchodzi, może będziesz musiał cofnąć się w czasie. Na razie bym słuchał tego co można. Wybór i dobór wzmacniacza to indywidualna sprawa, nie ma się co spieszyć.

Albo to prawda albo moje ucho się przyzwyczaja, bo na pewno nie jest idealnie ale bardziej akceptowalnie. Myślałem już, żeby "rozbebeszyć Zodiaka", wyjąć z niego zasilacz i moduł wzmacniacza i zamówić obudowę custom. Ale chcę zmian i czegoś nowego. A cofnięcie się w czasie miało odbyć się za pomocą stylu retro od Yamahy. I kto wie, może to się uda. Muszę tylko ograniczyć poczynania węża w mojej kieszeni i sięgnąć chyba po wyższy model Yamahy.

21 minut temu, Steel napisał:

Co prawda to prawda. Obecnie bardziej króluje "sterylne" granie nazywane bardzo ładnie "neutralne". ;) Tyle, że większość starszych nagrań brzmi na takich systemach tragicznie, ale te nowsze i referencyjne płytki bajka ;)

I coś w tym jest skoro coraz więcej płyt z lat 80/90 ma obecnie wersje w wydaniu remastered.

23 minuty temu, Steel napisał:

Franz jak nowe wzmaki z tego przedziału cenowego Ci nie podejdą to faktycznie może zostań przy Zodiaku, albo trzeba będzie zakupić coś z początku lat 90.

Myślałem o przeróbce Zodiaka jak pisałem wcześniej albo o zakupie odrestaurowanego Radmora 5102 ale sam nie wiem. Gdybym miał możliwość odsłuchu, ale nikt ze sprzedawców tego nie oferuje. A poza tym jakoś bardziej wolę nowy sprzęt.

5 minut temu, latarnik napisał:

Masz odczucia podobne do moich kiedy zmieniałem sprzęt z starego dobrego Technicsa na coś nowego lepszego ale za to nijakiego

Tak mają nowe sprzęty można się trochę zniesmaczyć jak grają i ile kosztują

potestuj może coś Ci się spodoba

Ja coraz częściej oglądam sprzęt z lat 80 odnowiony a przedewszystkim dobrze wykonany

 

Dobrze, że nie jestem osamotniony w moich odczuciach :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu często myślałem o tym wzmacniaczu. Co do odsłuchów to odpada. W Olsztynie jest "salon" audio ale jak miesiąc temu wszedłem, żeby czegoś posłuchać i powiedziałem jakie mam kolumny to człowiek, który tam siedział od razu stracił zainteresowanie moją osobą. Powiedział, że nie handlują "taniochą" choć na stronie internetowej mają też "tanie" wzmacniacze. Z łaską podłączył mi to co mieli najtańszego czyli Advance Acoustic X-i50BT z MA Silver 2 i nie podobało mi się to jak gra. A tandetne pokrętło wzmocnienia w tym Advance Acoustic sprawiło, że nie chcę produktów tej firmy.

Wracając do Yaqina - może zamówiłbym go do domu i posłuchał. 

Dokończę jeszcze opis wczorajszych wrażeń z odsłuchów A-S501. Wieczorem podłączyłem do wzmacniacza moje Beyerdynamic DT-990 Edition i dźwięk się nie zmienił w stosunku do kolumn, bas był dokładnie taki sam czyli wysoki, punktowy, bez głębii i wypełnienia. Oprócz tego zabrakło, nie wiem jak to opisać, sceny, przestrzeni i efektu jaki mam przełączając się na wzmacniacz słuchawkowy Little Dott Mk II. 

Myślałem też o zakupie jakiejś końcówki mocy i użycia Little Dott'a jako preampa bo ma taką możliwość ale ma tylko jedno wejście RCA i musiałbym przepinać kable a tego nie chciałbym robić. Poza tym jak pisałem wcześniej chcę uniknąć eklektyzmu sprzętowego - wolałbym dwa "klocki" z jednej firmy i jednej linii modelowej.

Pytanie do Piotra z S4Home: czy A-S701 będzie miał bardziej dociążony dół?
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Atoll sporo wykracza poza założony budżet. A co do wycieczki to na pewno bym ją zaplanował, gdybym chciał kupić sprzęt za 10-15 tysięcy. W obecnym budżecie to trochę mało opłacalne.

W tle cały czas gra Yamaha i nie jest źle, gdyby miała trochę bardziej dociążony dół nie byłoby sprawy.

A jak gra Onkyo A-9050 lub A-9150?

Czytam sobie teraz w Internetach o Onkyo A-9150 i chyba to będzie następny kandydat do odsłuchu.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się otwiera na dole... Sądziłem, że wzmacniacz demo jest już częściowo wygrzany. Jeszcze nie wszystko jest tak jak bym sobie życzył, ale jest nadzieja. Teraz tym bardziej mam ochotę posłuchać tego Onkyo A-9150, zwłaszcza, że wyczytałem, że ma dobry wzmacniacz słuchawkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze Onkyo może tu być dobrym kierunkiem. Jednak głębszego i mocniejszego basu nie szukał bym we wzmacniaczach lecz raczej innych kolumnach. Może nie innych, co podbudowanych dobrym jakościowo subwooferem i wtedy te kolumny które są mogą dać radę.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...