Skocz do zawartości

Stereo dla faceta 45+


Franz

Recommended Posts

3 godziny temu, latarnik napisał:

jestem w twoim wieku i odczuwam to samo co Ty wszyscy mówią że sprzęt jest dobry a mi coś nie pasuje

Miło, że nie jestem sam w swoich przekonaniach odnośnie reprodukcji dźwięku.

3 godziny temu, latarnik napisał:

Może lepszym wyjściem jest kupno dobrego radmora po przeglądzie z gwarancją z pewnego miejsca a resztę kasy przeznaczyć na inne przyjemności

Zastanawiałem się już kilka razy w tym wątku nad Radmorem. Oglądam ogłoszenia już od jakiegoś czasu. Ale dziś, kiedy znowu wróciłem do tych ogłoszeń, trochę "ostygłem" w kwestii Radmora. Gdzieś czytałem, że wygląda jak radiostacja morska i chyba to trafne porównanie B|, chociaż go nie wykluczam.

Znalazłem na znanym portalu aukcyjnym oferty ludzi zajmujących się kompleksową renowacją wzmacniaczy z lat 70/80-tych. I na przykład taka WS 303 UNITRA FONICA po renowacji to wydatek 600 złotych z roczną rękojmią i 14-dniowym okresem odstąpienia od umowy kupna. To najtańszy model, są oczywiście wyższe modele za 999 lub 1400 zł. Chyba jutro podzwonię i popytam.

A tymczasem słucham Roxette w konfiguracji: TIDAL via WXAD-10 via kombinowany interconnect DIN - RCA polutowany "audiofilską" cyną z dużą zawartością ołowiu via DSS402 Zodiak via kable głośnikowe 2 x 2,5mm2 po 2,50 za metr polutowane tą samą cyną do wtyków DIN2 via Monitor Audio Bronze BX2 i jest PIĘKNIE.

Tylko wygląd Zodiaka mi się opatrzył.

A to wygląda zacnie:

cdf701834c7bbe1fac4ed2d4027b.jpg

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiś fajny wzmacniacz z lat 90.I daj sobie spokój z tymi szrotami z prlu.Te sprzęty to była bieda że szok.Sam niedawno słuchałem ws 304s bo taki kiedyś miałem.Masakra w latach 80/90 nie mieliśmy wyboru więc słuchaliśmy tego co było.Szkoda każdej 1zł na taki sprzęt.No chyba że do garaży czy siłowni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Franz napisał:

A tymczasem słucham Roxette w konfiguracji: TIDAL via WXAD-10 via kombinowany interconnect DIN - RCA polutowany "audiofilską" cyną z dużą zawartością ołowiu via DSS402 Zodiak via kable głośnikowe 2 x 2,5mm2 po 2,50 za metr polutowane tą samą cyną do wtyków DIN2 via Monitor Audio Bronze BX2 i jest PIĘKNIE.

 

też jestem w słusznym wieku 45+ :) i mogę Ci podsunąć pomysł przetestowania mało popularnego wzmacniacza Teac A-R650. Ja co prawda słucham go w trybie Direct, ale po delikatnym użyciu gałek bass/treble jego brzmienie może trafić w Twój zodiakowy gust. Mam co prawda inne niż Twoje kolumny, ale na słuchawkach brzmienie tego wzmacniacza się potwierdza. Tylko ten wzmak to kompletny golas stereo - dodatkowo mam zewnętrznego DACa uNostromo, a źródłem jest CD i Daphile (pliki i Spotify).
Mimo tak prostego systemu od prawie roku nic nie odbiera mi przyjemności ze słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elizjum7919. napisał:

Kup sobie jakiś fajny wzmacniacz z lat 90.I daj sobie spokój z tymi szrotami z prlu.Te sprzęty to była bieda że szok.Sam niedawno słuchałem ws 304s bo taki kiedyś miałem.Masakra w latach 80/90 nie mieliśmy wyboru więc słuchaliśmy tego co było.Szkoda każdej 1zł na taki sprzęt.No chyba że do garaży czy siłowni?

Uwierz mi - nie jestem zwolennikiem PRL-u, żyłem w tamtych czasach i wiem jak było. Nie zamieniłbym swojego Mercedesa na Fiata 125p. Ale ta "bieda" w postaci radia Zodiak przynosi mi frajdę ze słuchania muzyki.

Chociaż ta "bieda" nie zawsze definiowała sprzęt audio. Tak wygląda wzmacniacz mojego Zodiaka, zwróć uwagę na radiatory tranzystorów mocy:

6967632300_1318234727.thumb.jpg.b49f2f67196f3e7e2ae14a52335a763c.jpg

A tak wyglądają tranzystory mocy z "profi" przedłużkami w wersji rozwojowej Zodiaka czyli Tosca AWS 303. Tu już widać "biedę" lat 80.

b5b285d548e1a7cd3c287ffdb16b.thumb.jpg.85f239ba58c9f3d11289b153f814d385.jpg

A mimo tego Tosca i tak grała zarąbiście.

Jednak jestem otwarty na sugestie - jakie wzmacniacze masz na myśli?

57 minut temu, wallace napisał:

też jestem w słusznym wieku 45+ :) i mogę Ci podsunąć pomysł przetestowania mało popularnego wzmacniacza Teac A-R650. Ja co prawda słucham go w trybie Direct, ale po delikatnym użyciu gałek bass/treble jego brzmienie może trafić w Twój zodiakowy gust. Mam co prawda inne niż Twoje kolumny, ale na słuchawkach brzmienie tego wzmacniacza się potwierdza. Tylko ten wzmak to kompletny golas stereo - dodatkowo mam zewnętrznego DACa uNostromo, a źródłem jest CD i Daphile (pliki i Spotify).
Mimo tak prostego systemu od prawie roku nic nie odbiera mi przyjemności ze słuchania muzyki.

Dzięki za sugestie. Na razie jednak nie ma go w żadnych ofertach - ani nowych ani używanych.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponował bym coś takiego https://www.olx.pl/oferta/roksan-kandy-CID99-IDv8K6Q.html#b51b1ca9a8 tu masz w dobrej cenie pod warunkiem że sie zgra z resztą.

U mnie gra K2 amp i cd jest cudnie.

a sprzęt z PRL-u to nawet nie wspominam bo szkoda na prąd który pobiera , mam gdzieś radmora ,tosce i coś jeszcze musze to ogarnąć i wystawić puki są szaleńcy co to kupują.

Miałem WS503 z 25 lat temu i to jest porażka wzmak.

Edytowano przez janko28
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Kandy a K2 to zupełnie inne modele. 

Ale fakt faktem to wyższe , lepsze granie niż to o którym tu mówimy. Dodam tylko że z nowych warto odsłuchać magnata mr780. Zupełnie jak przy poprzednim modelu ma600 to model który mocno zaskakuje. 

Piotrek

Skorzystam z okazji. Mógłbyś napisać kilka słów więcej o Magnacie MR780? Trudno znaleźć coś na jego temat w Internecie, poza jedną czy dwiema recenzjami po niemiecku oraz materiałami producenta oczywiście. Jakie kolumny by do niego pasowały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do deczko wyższy model od ma600. Pomijając dodatki w postaci radia i zmieniona design. 

Bardzo do rady hybryda. Zestawiana obok Vincenta a tańsza od niego i to znacznie. 

W zasadzie wybór kolumn jest bardzo szeroki. U ikal bym tylko tych zmocni wycofana góra. Mr780 nie podciąga góry. Więc kolumny nakryte kocem w górnych rejestrach będą męczące z tym wzmacniaczem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, A-S701 zamówiony. Miałem zamawiać w S4Home, bo udostępnili mi A-S501 do testu ale wystąpił "mały zgrzyt". Na stronie piszą, że po zwrocie sprzętu oddają całą kaucję, a tym czasem otrzymałem o 20 zł mniej. Ale nie ważne, może się nie znam, grunt, że po tym co usłyszałem w wykonaniu 501 postanowiłem zamówić 701 licząc na bardziej dojrzały dźwięk. Jak tylko sprzęt dojedzie i go podłącze opiszę swoje wrażenia.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2018 o 12:01, Kubakk napisał:

Ach te niedobre s4home , pobrało 20zł zapewne za kuriera , na szafot z nimi :4_joy:

Mam prośbę, nie róbmy z tematu dyskusji na trzy strony, czy mieli prawo pobrać opłatę czy nie. Na ich stronie jest wyraźnie napisane: zwracamy całą kaucję i tyle w tym temacie. Jak ktoś ma chęć o tym podyskutować niech założy sobie swój temat. Dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Yamaha A-S701 gra sobie cicho od kilku godzin. Powiem tak: moim zdaniem to co najmniej dwie klasy lepsze granie od A-S501. Ustawienia: loudness 0, bas i sopran max i jest dobrze, miękki, nisko schodzący bas; wysokie delikatne. Gdzie przy tych samych ustawieniach w A-S501 kłuło w uszy wysokimi i raziło wysokim basem. Moc jest pięknie oddawana kolumnom - natężenie dźwięku wzrasta liniowo bardzo płynnie i bez najmniejszych zniekształceń. W tanich wzmacniaczach rósł poziom hałasu a dźwięk był byle jaki. Od początku A-S701 był moim faworytem ale próbowałem załatwić temat tanim kosztem. Ale się nie da.

Czy można zastąpić amplituner kina domowego, kupiony 9 lat temu za ponad 2000 zł wzmacniaczem za 1000 czy 1700 zł? 

Nie, nie można. 

Tyle na gorąco. Jak wzmacniacz pogra kilka dni dłużej opiszę kolejne wrażenia. Ale wiem jedno. To jest to ! Czy jest lepszy od Zodiaka ? OCZYWIŚCIE ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaucję!

A nie transport. Jeśli klient zamawia sobie własnego kuriera czy transport to nie ma o czym mówić.

A teraz z drugiej strony. 

Za darmo wypożyczamy sprzęt na odsłuch. I za kuriera w dwie strony bierzemy 20 zł!! Ubezpieczonego kuriera. 

Po pierwsze dokładamy do tego. Kupiłeś gdzie indziej ok, ja jestem stratny. Ale mimo wszystko dałem ci taką możliwość. 

Czy to nie uczciwe?

Szczerze

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaucję!

A nie transport. Jeśli klient zamawia sobie własnego kuriera czy transport to nie ma o czym mówić.

A teraz z drugiej strony. 

Za darmo wypożyczamy sprzęt na odsłuch. I za kuriera w dwie strony bierzemy 20 zł!! Ubezpieczonego kuriera. 

Po pierwsze dokładamy do tego. Kupiłeś gdzie indziej ok, ja jestem stratny. Ale mimo wszystko dałem ci taką możliwość. 

Czy to nie uczciwe?

Szczerze

Piotrek

Sorry, ale czytam to od początku więc coś powiem. Z Twojej strony jest uczciwie i z korzyścią dla klienta. Niektórzy nie rozumieją słowa pisanego, nie wyjaśnią tego z drugą stroną ( w tym wypadku S4Home ) walną na forum focha że czegoś tam nie dostali i jeszcze chcą żeby inni przeszli obok tego obojętnie. Człowiek idzie na rękę, sprzęt wypożycza i zamiast dziękuję to takie kwiatki. Wstyd panie Franz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

 

Za darmo wypożyczamy sprzęt na odsłuch. I za kuriera w dwie strony bierzemy 20 zł!! Ubezpieczonego kuriera. 

 

Napiszcie to na swojej stronie jasno i wyraźnie.

 

1 godzinę temu, rgomezik napisał:

Sorry, ale czytam to od początku więc coś powiem. Z Twojej strony jest uczciwie i z korzyścią dla klienta. Niektórzy nie rozumieją słowa pisanego, nie wyjaśnią tego z drugą stroną ( w tym wypadku S4Home ) walną na forum focha że czegoś tam nie dostali i jeszcze chcą żeby inni przeszli obok tego obojętnie. Człowiek idzie na rękę, sprzęt wypożycza i zamiast dziękuję to takie kwiatki. Wstyd panie Franz.

 

To Ty nie rozumiesz słowa pisanego, wejdź na ich stronę i poczytaj. A klakierów "branży" nie potrzeba w tym temacie.

Napisałem wyżej, że proszę nie rozwijać w tym wątku dyskusji czy S4HOME miało prawo pobrać opłatę czy nie. Jak chcesz o tym podyskutować to w swoim temacie. Dzięki.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

Ale jednak powiedziałeś że zrobiliśmy coś czego nie powinniśmy. Dlatego no muszę się obronić. 

Kolega powinien napisać ci w mailu koszty transportu lub własny transport. 

Może zapomniał, może coś robił innego w tym samym czasie. Tak czy siak, uwierz że my do tego dokładamy. 

Piotrek

Ok Piotr, dzięki za wyjaśnienie. Temat 20 zł uważam za zamknięty. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No temat 20zł zamknięty , co innego skorzystanie z odsłuchu , by później gdzie indziej kupić coś innego , bo się ktoś obraził i musiał pokazać jaki to on teraz cwany ;)  Ja co prawda w innej branży ,ale takich klientów jest multum.

Wiele osób nie rozumie na czym polega e-handel , ale od siebie dodam iż np. bierze ktoś coś od branży , słucha , podoba się , widzi na ebay.de za pół ceny mega wyprzedaż , i gdzie taki ktoś kupi ? ;)  Koszt kuriera po bandzie z ubezpieczeniem przy elektronice wychodzi więcej niż rzeczone 20zł , przemnóżmy to przez 50-100 osób w roku którzy u kogoś nie zakupią niczego , a dodajmy jeszcze iż taki sprzęt później powinno się sprzedawać jako ekspozycyjny (taniej)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...