Skocz do zawartości

Stereo dla faceta 45+


Franz

Recommended Posts

Dnia 22.08.2018 o 13:11, Kubakk napisał:

No temat 20zł zamknięty , co innego skorzystanie z odsłuchu , by później gdzie indziej kupić coś innego , bo się ktoś obraził i musiał pokazać jaki to on teraz cwany ;)  Ja co prawda w innej branży ,ale takich klientów jest multum.

A Ty dalej swoje. Napisałem wyraźnie, że nie chcę klakierów branży w tym temacie. Chcesz komuś się podlizać -załóż swój wątek i pisz co chcesz - mnie akurat nie interesuje Twoje zdanie odnośnie zakupów przez Internet bo mam swoje. 

Pozdrawiam i nie spamuj tu więcej.

Chcę dokończyć opis wyboru audio, aby ktoś czytający kiedyś ten temat, otrzymał na końcu jakąś konkretną konkluzję, a nie stek wydumek nie związanych z tematem i nie prowadzących do konkretnej odpowiedzi na postawione pytanie jak to bywa bardzo często na forach.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Franz napisał:

Ok. Yamaha A-S701 gra sobie cicho od kilku godzin. Powiem tak: moim zdaniem to co najmniej dwie klasy lepsze granie od A-S501. Ustawienia: loudness 0, bas i sopran max i jest dobrze, miękki, nisko schodzący bas; wysokie delikatne. Gdzie przy tych samych ustawieniach w A-S501 kłuło w uszy wysokimi i raziło wysokim basem. Moc jest pięknie oddawana kolumnom - natężenie dźwięku wzrasta liniowo bardzo płynnie i bez najmniejszych zniekształceń. W tanich wzmacniaczach rósł poziom hałasu a dźwięk był byle jaki. Od początku A-S701 był moim faworytem ale próbowałem załatwić temat tanim kosztem. Ale się nie da.

Czy można zastąpić amplituner kina domowego, kupiony 9 lat temu za ponad 2000 zł wzmacniaczem za 1000 czy 1700 zł? 

Nie, nie można. 

Tyle na gorąco. Jak wzmacniacz pogra kilka dni dłużej opiszę kolejne wrażenia. Ale wiem jedno. To jest to ! Czy jest lepszy od Zodiaka ? OCZYWIŚCIE ?.

Dobrze że Ci 701 podeszła, słuchałem poprzednika czyli A-S700 + CD-700 z kolumnami B&W 635 i muszę powiedzieć że dźwięk mi odpowiadał, na pewno góra nie dominowała.

Jak podłączyłem zamiast A-S700 mój Pioneer A-30 to już wiedziałem że należy wymienić wzmacniacz na mowy, cały czas po głowie Mi chodzi Yamaha muszę ją przesłuchać z Dynaudio Emit 20 i na własne uszy "usłyszeć" czy faktycznie góra dominuje, cały czas celuje w wzmacniacze ok 4000 zł a może się okaże że Yamaha 701 mi wystarczy. 
 

Możesz napisać coś więcej na temat barwy dźwięku oraz czy faktycznie Yamaha gra skrajami pasma.

 

Pozdrawiam 

Rafał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha grała sobie całą noc i cały dzisiejszy dzień podpięta do słuchawek. Po powrocie do domu włączyłem kolumny i słyszę, że dźwięk się wypełnił. Jest więcej wysokich i niskich tonów, na tyle więcej, że regulatory barw cofnąlem z maksymalnego położenia na godzinę 4.

Czy A-S701 gra skrajami pasma? Moim zdaniem nie. Gra równo kiedy chcesz. Ale kiedy chcesz podkreślić skraje pasm  podkręcając wysokie i niskie to zagra jak chcesz. Z tym, że wysokie są bardzo szczegółowe i czytelne aż do najwyższego słyszalnego pasma, podobnie jak niskie - tu słychać zejście do tych 42 Hz (moje kolumny) a nie ograniczają się do wysokiego basu jak w 501-ce. Po tym co słyszę z MA BX2 wyobrażam sobie z jaką potęgą mogą zagrać kolumny podłogowe. Moim zdaniem to bardzo uniwersalny i kulturalny wzmacniacz. Nawet nie używam loudness, gdyż nawet przy niskich poziomach głośności bas i sopran jest ok, gdzie w A-S501 sopran kłuł w uszy a wysoki bas psuł dodatkowo cały efekt. Regulacja barwy dźwięku jest zrobiona na bardzo wysokim poziomie - jej użycie nie degraduje dźwięku jak w tanich wzmacniaczach.

Wzmacniacz pięknie przekazuje moc do kolumn - podkręcasz potencjometr a dźwięk rośnie idealnie i bardzo liniowo w całym paśmie, bez hałasu, zniekształceń. Te cztery tranzystory na kanał to nie jest przerost formy nad treścią, to na prawdę działa.

Na razie tyle, w miarę rozwoju sytuacji będę pisał dalej.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franz bardzo fajne opisy, jak Ci podeszła ta Yamaha to tylko się cieszyć ;) Uważaj tylko z głośniejszymi odsłuchami z tymi podbitymi tonami na regulacji barwy . Chodzi tu o to , że wraz z ich podbijaniem rosną zniekształcenia , druga sprawa , że wzmacniacz w tym podbitym zakresie musi zwiększyć oddawaną moc , co może być zabójcze szczególnie dla głośników wysokotonowych. Co by nie było godzina 4 na regulatorach barw to już troszkę db więcej jest.

Po prostu wszystko z głową ;)

Miłych odsłuchów ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A w kwestii przesterowania to znam temat ?. Prawie 30 lat temu tak załatwiłem kopułki w swoich kolumnach właśnie Zodiakiem. Po wymianie na Tonsilowskie tuby już nie było tego problemu. Te tuby nawet przeżyły kolumny i mam je jeszcze w szafie ?.

Jako ciekawostkę powiem, że podłączyłem na chwilę Zodiaka... Ładny sopran, miękki bas ale po środku mnóstwo "elektrośmieci".

Dziękuję wszystkim, którzy odwiedli mnie od zakupu 40-letnich sprzętów ?️.

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kubakk napisał:

No temat 20zł zamknięty , co innego skorzystanie z odsłuchu , by później gdzie indziej kupić coś innego , bo się ktoś obraził i musiał pokazać jaki to on teraz cwany ;)  Ja co prawda w innej branży ,ale takich klientów jest multum.

Wiele osób nie rozumie na czym polega e-handel , ale od siebie dodam iż np. bierze ktoś coś od branży , słucha , podoba się , widzi na ebay.de za pół ceny mega wyprzedaż , i gdzie taki ktoś kupi ? ;)  Koszt kuriera po bandzie z ubezpieczeniem przy elektronice wychodzi więcej niż rzeczone 20zł , przemnóżmy to przez 50-100 osób w roku którzy u kogoś nie zakupią niczego , a dodajmy jeszcze iż taki sprzęt później powinno się sprzedawać jako ekspozycyjny (taniej)

 

 

dla mnie to jest proste dlaczego nie kupić taniej jeśli jest taka możliwość i towar jest taki sam ,dla zasady dokładać i kupować drożej bo co bo ktoś mi coś pożyczył proszę nikt nie zmusza firm handlujących na wypożyczanie sami sobie to wymyślili żeby przyciągnąć klienta Ich kasa ich ryzyko. Nie opłacało by się to to by tego nie robili

Ja zawsze towar oglądam przymierzam dotykam testuje w sklepie stacjonarnym a kupuje w internecie gdzie jest taniej poprostu lubię swoje pieniądze .prawo rynku

Edytowano przez latarnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Franz napisał:

Czy A-S701 gra skrajami pasma? Moim zdaniem nie. Gra równo kiedy chcesz. Ale kiedy chcesz podkreślić skraje pasm  podkręcając wysokie i niskie to zagra jak chcesz. Z tym, że wysokie są bardzo szczegółowe i czytelne aż do najwyższego słyszalnego pasma, podobnie jak niskie - tu słychać zejście do tych 42 Hz (moje kolumny) a nie ograniczają się do wysokiego basu jak w 501-ce. Po tym co słyszę z MA BX2 wyobrażam sobie z jaką potęgą mogą zagrać kolumny podłogowe. Moim zdaniem to bardzo uniwersalny i kulturalny wzmacniacz. Nawet nie używam loudness, gdyż nawet przy niskich poziomach głośności bas i sopran jest ok, gdzie w A-S501 sopran kłuł w uszy a wysoki bas psuł dodatkowo cały efekt. Regulacja barwy dźwięku jest zrobiona na bardzo wysokim poziomie - jej użycie nie degraduje dźwięku jak w tanich wzmacniaczach.

Wzmacniacz pięknie przekazuje moc do kolumn - podkręcasz potencjometr a dźwięk rośnie idealnie i bardzo liniowo w całym paśmie, bez hałasu, zniekształceń. Te cztery tranzystory na kanał to nie jest przerost formy nad treścią, to na prawdę działa.

Na razie tyle, w miarę rozwoju sytuacji będę pisał dalej.

Przekonałeś mnie do przetestowania w/w wzmacniacza, ja osobiście wyznaję zasadę że wzmacniacz ma grać bez żadnej regulacji barwy dźwięku tak ja go fabryka wypuściła włączony "Pure Direct".

W Pioneerze A-30 regulacja barwy dźwięku jest fatalna strasznie degraduje dźwięk więc zawsze słucham omijając korektę dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As701 nie gra skrajami pasma. 

Mało tego! Firma bardzo ciekawie podeszła do sprawy, lub to przypadek. Idac od podstawowego modelu który gra faktycznie skrajami pasma, dość sucho, każdy wyższy model jest równiejszy. Dochodzimy do as1100 później 2100 i as3000 i te wzmaki mają już na sobie nalot ciepła. :)

Dla mnie to dobre. Dla klientów, fanów marki, niekoniecznie. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2018 o 08:34, Bombalina napisał:

Przekonałeś mnie do przetestowania w/w wzmacniacza, ja osobiście wyznaję zasadę że wzmacniacz ma grać bez żadnej regulacji barwy dźwięku tak ja go fabryka wypuściła włączony "Pure Direct".

W Pioneerze A-30 regulacja barwy dźwięku jest fatalna strasznie degraduje dźwięk więc zawsze słucham omijając korektę dźwięku.

Na pewno warto go przetestować. Może Tobie też to, co usłyszysz będzie odpowiadało. 

Kilka słów po kolejnym dniu użytkowania Yamahy A-S701.

Nie wspomniałem o jeszcze jednej, kluczowej jak dla mnie cesze wzmacniacza. To jego wygląd. Przyjemności ze słuchania muzyki dorównuje jedynie przyjemność z patrzenia na niego. To niewiarygodne, jak kawałek prostej, aluminiowej blachy potrafi być piękny (mam na myśli wzmacniacz w kolorze srebrnym). Uzupełniony pokrętłami w klimacie przełomu lat 70. i 80. XX. stulecia jest absolutnie tym, co raduje moje oczy. I te, zachowujące klimat, diody LED w kolorze bursztynowym - majstersztyk. Dla tego nie skusiłem się nawet na przesłuchanie chwalonego wszędzie NAD-a. Musiałbym patrzeć w dywan podczas słuchania muzyki B| - z całym szacunkiem dla jego, nieznanego mi brzmienia.

Dodatkowym smaczkiem A-S701 jest zgrabny pilot zdalnego sterownia z metalowym panelem głównym. I jeszcze jedna ciekawostka, która wcześniej nie była mi znana. Reakcja na wciśnięcie przycisku "mute" na pilocie - po jego naciśnięciu dźwięk wycisza się stopniowo, a nie urywa się nagle. A to dlatego, że pokrętło wzmocnienia obraca się w lewo, a po dezaktywacji funkcji "mute" potencjometr wraca na swoją pozycję ustawiając dźwięk do głośności, na jakiej słuchaliśmy. Fajny patent.

Na razie całe te moje "testy" odbywają się ze źródłem w postaci WXAD-10. Na jego temat napiszę "małe co nieco" gdy będę miał już odtwarzacz CD.

No właśnie, odtwarzacz CD. Początkowo miałem kupić Yamahę CD-S300. Ale kiedy usłyszałem różnicę między A-S501 a A-S701 stwierdziłem, że nie będę już szukał tanich rozwiązań i kupię CD-S700. Miałem chwilowo kilka ważniejszych wydatków (wczasy z żonąxD) i z zakupem muszę poczekać kilka tygodni. Szkoda tylko, że ten CD nie ma wyświetlacza w kolorze bursztynowym, ale przecież zawsze można go wyłączyć B|.

 

IMG_20180824_203622847_LL.jpg

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Elizjum7919. napisał:

Z tym mute fajny patent no i żeczywiście CD s700 zagra o wiele lepiej od CD s300.

Powiem Ci, że kusiło mnie przy okazji zakupu wzmacniacza, żeby zamówić od razu CD-S300 i mieć już komplet oraz "święty spokój". Dobrze, że się powstrzymałem.

A tymczasem... w tle..., słucham sobie... Ryśka Rynkowskiego z Tidal Hi-Fi...

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup CD trwał krócej niż sądziłem. Kontakt z kolegami z TOP HiFi, którzy błyskawicznie odczytali sygnał zakupu i już Yamaha CD-S700 jest u mnie. Zestaw prezentuje się na prawdę zacnie. W temacie brzmienia wypowiem się później, ale pomimo faktu, że CD dopiero wyjęty z pudełka, gra tak jak oczekiwałem.

CDN...

IMG_20180830_151041051.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zrezygnowałeś z WXAD10? Teraz tylko CD?

Nie. Radio internetowe i odtwarzacz sieciowy to coś, z czego nie zrezygnuję. WXAD-10 schowałem do komody B|. Jak pisałem wcześniej, strona wizualna sprzętu jest dla mnie równie ważna jak dźwiękowa. Dlatego też, odszedłem od ustawienia tradycyjnej wieży i wzmacniacz oraz CD stoją na oddzielnych półkach. Moja koncepcja wizualna składa się z dwóch słów: clear i pure - odwrotność eklektyzmu sprzętowego. 

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kubakk napisał:

subwoofer niezmiennie mnie bawi wielkością :D

A ja z nim muszę żyć na co dzień :) 

Ale po za dźwiękiem ma jeszcze parę ukrytych zalet , bardzo przydaje się przy remoncie , wystarczy zrobić głośniej , puścić  film katastroficzny i farba sama odpada ( czasem z tynkiem) , a i trzeba zsynchronizować remont z sąsiadem, bo u niego też może to zjawisko wystąpić.

Nie pamiętam kiedy trzepałem dywan, daje full , otwieram okna i czyściutko. Nie wiem z czego zrobiona jest obudowa , ale przy poprzednim ustawieniu stał koło kanapy i robił za stolik kawowy ( idealna wysokość). Nie odciska się na nim nic / gorące napoje/ , nie trzyma się kurz , wprost ideał.

A co do dźwięku próbowałem zastąpić mniejszym ale to już nie to , no i tak już został :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym całym audio to "czysta desperacja"...

Korzystając z wolnej chaty dziś po południu puściłem trochę watów do moich Monitor Audio Bronze BX2 i nie do końca podobało mi się to co usłyszałem. Chyba zaczynam zdawać sobie sprawę z najsłabszego obecnie ogniwa mojego sytemu czyli kolumn. Przy głośniejszym słuchaniu ustawienia regulatorów bass i treble na godzinie 4. nie zdają egzaminu. Dźwięk jaki wydobywa się wtedy z kolumn jest zniekształcony, podczas gdy te same ustawienia przy cichym słuchaniu brzmią ładnie. Przy głośniejszym słuchaniu i włączeniu trybu direct środek i góra brzmiały całkiem całkiem ale brakowało dociążenia dołu, było tak jakoś chudo. Boję się, że skończy się na podłogówkach... Chyba, że jakieś monitory, za w miarę rozsądne pieniądze i przednim BR, zejdą przynajmniej do 40 Hz.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

No to ja bym dołożył jakiś subwoofer do muzyki.

Chciałem tego uniknąć ale...

Komodę projektowałem jeszcze do KD i mam tajną broń, co prawda miałem go sprzedać ale...

Zaprojektowany tak, aby głośnik i BR dmuchał w podłogę. Myślisz, że warto go podłączyć?

IMG_20180901_211149076_LL.jpg

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...