Skocz do zawartości

Stereo dla faceta 45+


Franz

Recommended Posts

W związku z tym, że człowieczek z S4Home, z miernym poziomem wiedzy elementarnej i bardzo rozdmuchanym ego, nie jest w stanie pojąć swoim malutkim rozumkiem niektórych rzeczy; który ponadto wyskakuje z każdego posta jak diabeł z pudełka (nawet dziś rano widziałem go w lodówce), proszę Adminów o usunięcie mojego konta z tego forum. Dziękuję wszystkim rozsądnym kolegom za rady i wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY byś się nie zastanawiał, każdy inny użytkownik tego forum już niekoniecznie?

Racz wziąć pod uwagę fakt iż okazja w Twoim rozumieniu raczej nijak się ma do wrażeń odsłuchowych.

Tym bardziej kiedy cena ma być decydującym wyznacznikiem zakupu.

kef r500 z pewnością Ciebie satysfakcjonują. CIEBIE?

Każdy z nas jest WYJĄTKOWY pod względem słuchu, dotyku, zapachów, wzroku...

"Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki". To tak w największym, deko prymitywnym nawet, skrócie?

Franzowi jak na razie pasują PAS31 i chwała, że tak szybko wskazał skrzynki, które podeszły mu dźwiękowo.

Ciekawym co ostatecznie zdecyduje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że człowieczek z S4Home, z miernym poziomem wiedzy elementarnej i bardzo rozdmuchanym ego, nie jest w stanie pojąć swoim malutkim rozumkiem niektórych rzeczy; który ponadto wyskakuje z każdego posta jak diabeł z pudełka (nawet dziś rano widziałem go w lodówce), proszę Adminów o usunięcie mojego konta z tego forum. Dziękuję wszystkim rozsądnym kolegom za rady i wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pędrak napisał:

TY byś się nie zastanawiał, każdy inny użytkownik tego forum już niekoniecznie?

Racz wziąć pod uwagę fakt iż okazja w Twoim rozumieniu raczej nijak się ma do wrażeń odsłuchowych.

Tym bardziej kiedy cena ma być decydującym wyznacznikiem zakupu.

kef r500 z pewnością Ciebie satysfakcjonują. CIEBIE?

Każdy z nas jest WYJĄTKOWY pod względem słuchu, dotyku, zapachów, wzroku...

"Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki". To tak w największym, deko prymitywnym nawet, skrócie?

Franzowi jak na razie pasują PAS31 i chwała, że tak szybko wskazał skrzynki, które podeszły mu dźwiękowo.

Ciekawym co ostatecznie zdecyduje?

jak napisałem warto ich posłuchać... bo są w dobrej cenie... cena w tym przypadku nie jest decydująca.... 

Ale to porównanie kolumn za 9000 zł do takich za 3500 zł...

więc jest to wyższa półka w dobrej cenie....

to jedynie sugestia... a na bank warto ich posłuchać....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że człowieczek z S4Home, z miernym poziomem wiedzy elementarnej i bardzo rozdmuchanym ego, nie jest w stanie pojąć swoim malutkim rozumkiem niektórych rzeczy; który ponadto wyskakuje z każdego posta jak diabeł z pudełka (nawet dziś rano widziałem go w lodówce), proszę Adminów o usunięcie mojego konta z tego forum. Dziękuję wszystkim rozsądnym kolegom za rady i wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odsłuchiwałem pylony (co prawda sapphire 25) to pamiętam ,że pozostałe biły wykończeniem , jakość forniru 1 klasa. Niestety z moją elektroniką się nie zgrały + były by jednak za duże.

Co śmieszne 25 ma więcej basu niż 31 , która to jest taka bardziej "audiofilska" , 25-ka dobra by mini dyskotekę w domu napędzić w pomieszczeniu 40-50m^2 spokojnie.

Obstawiam ,że te sapphiry 31 z yamahą mogłyby dobrze zabrzmieć , brałbym bez maskownic bo przyjemniej się patrzy na przetworniki niż na "siatex" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Franz napisał:

Jest jeszcze gorzej ?. Zaczęło się od wymiany frontowych głośników w zestawie kina domowego. A potem już poszło... ?

..wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy, odtwarzacz CD i teraz plan na kolumny... taka moja mała schizofrenia...

To się nazywa spełniać marzenia małymi krokami?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że człowieczek z S4Home, z miernym poziomem wiedzy elementarnej i bardzo rozdmuchanym ego, nie jest w stanie pojąć swoim malutkim rozumkiem niektórych rzeczy; który ponadto wyskakuje z każdego posta jak diabeł z pudełka (nawet dziś rano widziałem go w lodówce), proszę Adminów o usunięcie mojego konta z tego forum. Dziękuję wszystkim rozsądnym kolegom za rady i wskazówki. Pozdrawiam.

Edytowano przez Franz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... Tytuł.tematunto stereo dla faceta 45+, a autor obraża się jak piętnastolatek, z którym dziewczyna nie chciała iść na oranżadę. Gratuluję dystansu do siebie i dojrzałości. Najlepiej obrazić się na forum, bo czyjaś opinia się nie podoba. Eh dorośli ludzie a jak egzaltowane nastolatki się zachowują. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 20:05, Franz napisał:

proszę Adminów o usunięcie mojego konta

Do widzenia.

Pewnie założysz drugie i nadal będziesz hejterem.

Przepraszam Panowie, ale nie możemy sobie pozwolić aby obrażona osoba atakowała nas w każdym wątku. Facet obraził się o 20 zł. A szuka tylko zaczepki w każdym temacie. Jak nie fornir to co innego. Ja wyjaśniłem sprawę myślałem że jest już zakończona, no ale nie możemy sobie pozwolić na obrażanie nas. Kolega na forum jest anonimem, prywatni użytkownicy mają tą przewagę, my jako branża musimy bronić swojego wizerunku, bo nie jesteśmy anonimowi.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Kolega na forum jest anonimem, prywatni użytkownicy mają tą przewagę, my jako branża musimy bronić swojego wizerunku, bo nie jesteśmy anonimowi.

Ładnie powiedziane.

Tak czasem myślę, jak wyglądał by internet ,gdyby do każdego wpisu trzeba było podać swoje dane,  i gdyby każdy ponosił odpowiedzialność za swoje słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam ale tak. Nas każdy znajdzie. Wpiszesz w google i są realne nazwiska imiona adres. 

Pod każdym zdaniem podpisujemy się jako osoby. A tu na forum to pół biedy ale tak zwani hejterzy internetowi ( ja jestem za stary nie kumam tego) ale pewnie by nie pisali tak jeśli wiadomo było by o nich wszystko.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No przepraszam ale tak. Nas każdy znajdzie. Woiszesz w google i są realne nazwiska imiona adres. 

Pod każdym zdaniem podpisujemy się jako osoby. A tu na forum to pół biedy ale tak zwani hejterzy internetowi ( ja jestem za stary nie kumam tego) ale pewnie by nie pisali tak jeśli wiadomo było by o nich wszystko.

Piotrek

Niestety wszędzie znajdą się osoby z rozbujałam naj........ I w rożnych innych forach i w pracy mamy do czynienia z takimi ludźmi którzy rozwalaj wszytko od środka. Ale trzeba reagować stanowczo.

Edytowano przez Szybki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 3.08.2018 o 17:37, Franz napisał:

Zaczynam wierzyć, że coś w tym jest. Ale po kolei.

 

Dzięki S4Home testowa Yamaha A-S501 gra już u mnie od dwóch godzin. Czy gra lepiej od Zodiaka? Nie. I jestem lekko załamany, ponieważ, mimo, że jest w kolorze czarnym to wygląda zjawiskowo,  ale nie gra tak jakbym chciał. Na pewno brzmienie jest lepsze od Denona PMA-720AE. Zarówno w trybie direct jak i z polepszaczami. W trybie direct dźwięk jest bardziej wyrównany - Denon miał trochę nienaturalnie wypchniętą średnicę. All mimo tego, iż Yamaha gra równiej to i tak jakoś pudełkowo. Nie wybrzmiewa dobrze na górze pasma i brak dociążenia dołu. Gdy użyjemy polepszaczy jest lepiej, znacznie lepiej od Denona ponieważ na nim po podkręceniu gałek niskich i wysokich tonów robił się "jazgot" i ogólny hałas. Yamaha z polepszaczami gra już detal

Dnia 3.08.2018 o 17:37, Franz napisał:

Zaczynam wierzyć, że coś w tym jest. Ale po kolei.

 

Dzięki S4Home testowa Yamaha A-S501 gra już u mnie od dwóch godzin. Czy gra lepiej od Zodiaka? Nie. I jestem lekko załamany, ponieważ, mimo, że jest w kolorze czarnym to wygląda zjawiskowo,  ale nie gra tak jakbym chciał. Na pewno brzmienie jest lepsze od Denona PMA-720AE. Zarówno w trybie direct jak i z polepszaczami. W trybie direct dźwięk jest bardziej wyrównany - Denon miał trochę nienaturalnie wypchniętą średnicę. All mimo tego, iż Yamaha gra równiej to i tak jakoś pudełkowo. Nie wybrzmiewa dobrze na górze pasma i brak dociążenia dołu. Gdy użyjemy polepszaczy jest lepiej, znacznie lepiej od Denona ponieważ na nim po podkręceniu gałek niskich i wysokich tonów robił się "jazgot" i ogólny hałas. Yamaha z polepszaczami gra już detalicznie na górze, gitara akustyczna wybrzmiewa krystalicznie i szczegółowo, na prawdę pięknie. Odwrócony loudness to fajny wynalazek, nie miałem nigdy elektroniki Yamahy (oprócz keyboard'u) i przyznaję, że działa to dobrze. 

I tu dochodzimy do sedna mojego niezadowolenia. Bas. Nie przyzwyczaję się do niego. Jest twardy, punktowy, sprężysty. Brak mu wypełnienia, dociążenia, lekkich krągłości i wybrzmienia. Gdybym miał zastosować porównanie kulinarne to opisałbym go jako makaron al dente. A ja szukam makaronu ugotowanego w sam raz. Dźwięk ma być i tu powtórzę to, co napisałem wcześniej opisując braki Yamahy - bas ma być wypełniony, dociążony, z lekkimi krągłościami i wybrzmieniem. Ale nie rozgotowany jak kluchy.

I nie piszcie mi tylko, że moje kolumny tak grają i nic z tym nie zrobię. Otóż nie. Wzmacniacz z Zodiaka, pomimo "marnych" 15 W na kanał miażdży jak na razie wzmacniacze, których słuchałem. Pomimo tego, że delikatnie"brumi" jak się podejdzie bliżej kolumn to sprawia, że Monitor Audio Bronze BX2 grają pięknie pełnym pasmem, z wybrzmieniami na górze i dociążeniem i zaokrągleniem na dole. Myślę, że wiele osób w ślepym teście mogłoby powiedzieć, że to grają podłogówki a nie monitory. A tymczasem Yamaha A-S501 w mim systemie gra tylko troszkę lepiej w niskim paśmie od swojego mniejszego członka rodziny -Pianocrafta. Tam słychać, że pasmo od dołu kończy się na 55 Hz ale tyle przenoszą kolumny od zestawu i niższych rejestrów nie usłyszymy. Porównując dolne pasmo Zodiaka z Pianocraftem to Yamaha A-S501 plasuje się mniej więcej pośrodku. Brakuje jeszcze tych kilku Hz na dole, tak aby dźwięk doszedł do tych 42 Hz jakie deklaruje Monitor Audio. Wiem, że podbicie basów realizowane jest przy około 100 Hz ale Yamaha A-S501 robi to brutalnie w tym właśnie paśmie wręcz z chirurgiczną precyzją i to słychać gdyż w direct dźwięk już słyszalnie niżej "schodzi" ale brakuje mu kompletnie dociążenia. Zastanawiam się, czy to może Zodiak ma tak totalnie rozjechane parametry, że taka sama teoretycznie regulacja w okolicach 100 Hz daje bardziej plastyczny dźwięk.

Piszę to przy akompaniamencie Pink Floyd z WXAD-10 i recenzowanej Yamahy i na prawdę nie jest źle ale ten wysoki, punktowy bas psuje wszystko. 

Wizualnie na prawdę jest pięknie, a srebrny byłby idealny.

Tyle na gorąco. Czekam na Wasze opinie.

Czy Yamaha A-S701 zagra pełniej na dole?

A może CAMBRIDGE AUDIO CXA60?

Tu: https://allegro.pl/cambridge-cxa60-okazja-audio-mix-krakow-i7462173772.html

jest w dobrej cenie 

Pozdrawiam.

 

IMG_20180803_164818889.jpg

icznie na górze, gitara akustyczna wybrzmiewa krystalicznie i szczegółowo, na prawdę pięknie. Odwrócony loudness to fajny wynalazek, nie miałem nigdy elektroniki Yamahy (oprócz keyboard'u) i przyznaję, że działa to dobrze. 

I tu dochodzimy do sedna mojego niezadowolenia. Bas. Nie przyzwyczaję się do niego. Jest twardy, punktowy, sprężysty. Brak mu wypełnienia, dociążenia, lekkich krągłości i wybrzmienia. Gdybym miał zastosować porównanie kulinarne to opisałbym go jako makaron al dente. A ja szukam makaronu ugotowanego w sam raz. Dźwięk ma być i tu powtórzę to, co napisałem wcześniej opisując braki Yamahy - bas ma być wypełniony, dociążony, z lekkimi krągłościami i wybrzmieniem. Ale nie rozgotowany jak kluchy.

I nie piszcie mi tylko, że moje kolumny tak grają i nic z tym nie zrobię. Otóż nie. Wzmacniacz z Zodiaka, pomimo "marnych" 15 W na kanał miażdży jak na razie wzmacniacze, których słuchałem. Pomimo tego, że delikatnie"brumi" jak się podejdzie bliżej kolumn to sprawia, że Monitor Audio Bronze BX2 grają pięknie pełnym pasmem, z wybrzmieniami na górze i dociążeniem i zaokrągleniem na dole. Myślę, że wiele osób w ślepym teście mogłoby powiedzieć, że to grają podłogówki a nie monitory. A tymczasem Yamaha A-S501 w mim systemie gra tylko troszkę lepiej w niskim paśmie od swojego mniejszego członka rodziny -Pianocrafta. Tam słychać, że pasmo od dołu kończy się na 55 Hz ale tyle przenoszą kolumny od zestawu i niższych rejestrów nie usłyszymy. Porównując dolne pasmo Zodiaka z Pianocraftem to Yamaha A-S501 plasuje się mniej więcej pośrodku. Brakuje jeszcze tych kilku Hz na dole, tak aby dźwięk doszedł do tych 42 Hz jakie deklaruje Monitor Audio. Wiem, że podbicie basów realizowane jest przy około 100 Hz ale Yamaha A-S501 robi to brutalnie w tym właśnie paśmie wręcz z chirurgiczną precyzją i to słychać gdyż w direct dźwięk już słyszalnie niżej "schodzi" ale brakuje mu kompletnie dociążenia. Zastanawiam się, czy to może Zodiak ma tak totalnie rozjechane parametry, że taka sama teoretycznie regulacja w okolicach 100 Hz daje bardziej plastyczny dźwięk.

Piszę to przy akompaniamencie Pink Floyd z WXAD-10 i recenzowanej Yamahy i na prawdę nie jest źle ale ten wysoki, punktowy bas psuje wszystko. 

Wizualnie na prawdę jest pięknie, a srebrny byłby idealny.

Tyle na gorąco. Czekam na Wasze opinie.

Czy Yamaha A-S701 zagra pełniej na dole?

A może CAMBRIDGE AUDIO CXA60?

Tu: https://allegro.pl/cambridge-cxa60-okazja-audio-mix-krakow-i7462173772.html

jest w dobrej cenie 

Pozdrawiam.

 

IMG_20180803_164818889.jpg

 

Dnia 3.08.2018 o 17:37, Franz napisał:

Yamaha gra równiej to i tak jakoś pudełkowo. Nie wybrzmiewa dobrze na górze pasma i brak dociążenia dołu

Dokładnie tak brzmiał mój nowy Nad c326 bee, po prostu beznadziejnie. Jednak po kilku tygodniach cichego grania dźwięk poprawił się nie do poznania. Także jeśli dostałeś nowy wzmacniacz do odsłuchu to tak faktycznie musiał grać- płasko i bez dociążenia.

Dnia 3.08.2018 o 21:09, Pboczek napisał:

Ja bym na razie ładował w ten wzmacniacz prąd i sygnał żeby zobaczyć w którą stronę dźwięk się zmienia. Trzeba dać mu pograć z 10 dni 24/24.

Dokładnie tak. Stary temat ale ten gość ma rację. Wiele osób twierdzi, że wzmacniacz nie potrzebuje " wygrzania " ale to nie prawda. 

Dnia 4.08.2018 o 19:56, Bombalina napisał:

Dla mnie dobry wzmacniacz musi grać dobrze z wyłączoną korekcją barwy oraz wszelkie polepszacze dźwięku

Dokładnie tak. Nie wyobrażam sobie jakbym musiał w Nadzie 326 jeszcze podbić basy. Wtedy byłby tylko basowy bełkot a tak, w trybie flat brzmi już fantastycznie

Obecnie szukam czegoś nowego do 2tys co zagra tak dobrze jak Nad 326 ale chyba nie ma konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2018 o 16:46, latarnik napisał:

Miałem Onkyo A-9150 przez tydzień jak dla mnie grał mało dynamicznie czysto ale nie skrajnie słabo basowo nie było tego czegoś czego oczekiwałem nie wiem jak Ci to opisać

Jeśli to był nowy sprzęt to standard. To musi trochę pograć żeby cokolwiek powiedzieć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...