Skocz do zawartości

Yamaha ns sw300


Piotrs

Recommended Posts

Witam 

Posiadam amplituner yamaha r-n303d oraz kolumny zensor 7. Zestaw mam podłączony również do telewizora i chciałbym uzupełnić go subwooferem. Myślę o subie ns sw300 ponieważ można go podłączyć nie mając w amplitunerze dedykowanego wejścia. Ns sw300 ma wyjścia na kolumny i można przepuścić sygnał z ampli przez suba do głośników. Czy takie połączenie nie spowoduje jakiejś utraty jakości dźwięku na kolumnach? Co w ogóle sądzicie o tym subie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o muzykę jest ok. Nie wiem jak ta yamaha zgrywa się z innymi kolumnami ale z zensorami jest ok. Suba potrzebuje ponieważ amplituner podłączony jest do telewizora. Pomieszczenie około 23 m2 ale otwarte na kuchnię i przedpokój. 

Kiedyś myślałem o tym aby wypożyczyć wyższy model amplitunera yamahy i sprawdzić jak wpłynie on na poprawę dźwięku. Niestety w salonie zażyczyli sobie wpłaty pełnej kwoty za sprzęt, a myślałem że będzie to tylko niewielka kaucja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista od produkcji subwooferów REL zaleca właśnie podłączanie ich subwooferów pod wejście wysokopoziomowe. Ma to jednak sens gdy podłącza się subwoofer dla poszerzenia pasma przenoszenia kolumn do których doprowadzony jest dźwięk o pełnym pasmie. Ma to zapewnić lepsze zgranie ze wzmacniaczem. Doprowadzenie sygnału do wejść niskopoziomowych ma zapewnić niższe zniekształcenia sygnału nie przepuszczanego przez końcówkę mocy. Jeśli wzmacniacz nie posiada żadnego wyjścia z preampu to pozostaje tylko podłączyć suba do wejść głośnikowych. Jeśli są możliwe 2 opcje to zawsze można wypróbować obie i wybrać najlepszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie pożyczyłem yamahę rn602 na odsłuch do domu. Dźwięk bardzo podobny do rn303d. Może troszkę bardziej przestrzenny i szczegółowy. Żeby znaleźć różnice musiałem się dobrze wsłuchać, na niektórych utworach prawie jej nie było. Nie było efektu "wow". Rn602 trochę zagrała lepiej ale tylko trochę. Chyba jednak trochę przesadzacie że rn303d to taki beznadziejny sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...