Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

pozwoliłem sobie wrócić do tematu wymiana wzmacniacza

wzmacniacz NAD375 wszystkim znany i to on jest do zastąpienia czymś bardziej wyrafinowanym, oto lista modeli które biorę pod uwagę, a waszym zadaniem jest wyeliminować piece które najmniej pasują do połączenia z Heco The New Statement

Electrocompaniet ECI-5 MkII
MONRIO MC206
Leema Acoustics Tucana II Anniversary Edition
MCINTOSH MA252
Emotiva XSP-1 Gen 2 + Emotiva XPA G3
Accuphase E-270
Haiku Audio SOL II
VINCENT SV-700
Rogue Audio Sphinx V2
Sugden A21 Signature
Sonneteer Orton mkIV

listę trzeba okroić do 3-4 modeli + wasze typy

górny limit to 15tys.

moja konfiguracja obecnie --  Heco The New Statement / Audioquest Typ4 / NAD C375BEE + AC Power NRG-4 / Emotiva ERC-3 + GigaWatt LC-1 MK3 // NAD D1050 DAC / WireWorld Ultraviolet 7 USB (A to B) //  RCA  = Harmonix CI 230 MK2 Improved  / -Audioquest - Big Sur // GigaWatt PF-1 MK2 + AudioQuest NRG-4 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

moja propozycja to Haiku Audio, ale model hybrydowy Iovita MK2, ewentualnie jeden z modeli Moon, może 250i lub jeśli budżet możesz trochę zwiększyć, świetny 340i X.

Z tańszych propozycji mamy egzemplarz poekspozycyjne Wile Auro Rock. Świetny, potężny wzmacniacz teraz za bardzo rozsądne pieniądze.

Zaoraszam na odsłuchy i wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczki są ogólnie nie złe. Szczególnie te wysokie i bardzo wysokie modele. Do Electrocompanieta mam sentyment i szczególnie ECI5 pozostawia dobre wspomnienia. 

Accu, to krewny Maka, więc też może się spodobać. Dołączyłbym jeszcze GATO 250S, mógłby trochę namieszać

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, To jest forum które żyje tylko dzięki firmie Yamaha, a szczytem marzeń, funkcjonalności i maksymalnym pułapem cenowym jest 803-ka, potem już tylko w dół. Nie wiem czy pamiętasz jak pisałem o cd Emotiva, potem o IC w granicach 1k, zainteresowania nie było żadnego. testowanie kabli zasilających Emotive ( od standardowego po AQ10 przez Gigawatta i Tellurium ) już pominąłem.

Ruszyłem tu i teraz, temat pieca bo liczyłem tylko i wyłącznie na głos branży, jakieś pomysły, pomocne sugestie, może ukierunkowanie na inne produkty, ale jak sam widzisz, jesteś Jedynym kogo to interesuje. 

A opis brzmienia poszczególnych wzmacniaczy których ceny oscylują w okolicach 15tys, myślę, myślę ze to nikogo nie interesuje. Oczywiście mogę opisać, ale ilu użytkowników tego forum to przeczyta (czyt.wyżej)

Dobrze, jak znajdą się 3 osoby, i wyrażą  taką chęć to zrobię opis z testowania.

By było ciekawiej, to spis płyt, bo ten sam zestaw używam do każdego wzmacniacza.

Roger Waters – Is This The Life We Really Want? *SICP-5425
Yazoo – You And Me Both *WPCR-1326
King Crimson – In The Court Of The Crimson King *IEDG-01
Phil Collins – Face Value *AFZ 084
Nana – Nana *537 756-2
Jean Michel Jarre – Oxygene *UDCD 613
Depeche Mode – Spirit SICP *30937~8
Tracy Chapman – Tracy Chapman *25P2-2121
Various – Formel Eins Jubiläumsedition - Die Rock & Pop Hits *88765 472642
Dire Straits ‎– Brothers In Arms - *5483572
Mike Oldfield – Tubular Bells *5368202
Roxy Music - Avalon *UICY40129
Perfect – Gold *-----
Vangelis – Chariots Of Fire *9841398
Diana Krall ‎– All For You (A Dedication To Nat King Cole) *JVC ‎– CJVC360

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę ze wielu ludzi chętnie poczyta tu o droższym sprzęcie. Jednak najpopularniejszy jest sprzęt tańszy i dlatego zdecydowana większość tomatów dotyczy takich bardziej przyziemnych urządzeń. Trudno oczekiwać że wypowiadać się będą tutaj ludzie nie mający doświadczeń ze sprzętem umownie nazywanym hi-end. I tu faktycznie można by oczekiwać większej aktywności branży. W końcu w ich interesie jest doradzać aby sprzedać coś z wyższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2018 o 21:21, Bogusław Kożyczkowski napisał:

20180723_224900.jpg

 

Mac, Wygląda super, chociaż nie pasuje do niczego. Po włączeniu widzimy napis na displayu że lampy się grzeją i mają przy tym bursztynowe podświetlenie. Trwa około 4-5 s. Wzmacniasz był zupełnie nowy i pierwsze granie nie było ciekawe, góra szorstka, środek bez wyrazu a bas nie istniał prawie wcale, wiec grał sobie po cichu przez dwa dni.

Po tym czasie dźwięk zmienił się diametralnie, zaczął grać aksamitną górą i cholernie rozdzielczy, zacząłem się bać że to może się źle skończyć, ale nic z tych rzeczy. Nigdy nie przekroczył niewidzialnej linii by być jakimś agresorem i narzucić swoje granie, a jednocześnie było na tyle blisko że, zaraz rozłoży nagranie na czynniki pierwsze, tak jak robią co po niektóre wzmacniacze grające efektownie, (na krótkim dystansie). Tu słychać było wszystkie niuanse i smaczki wprowadzone przez reżysera nagrań, NAD 375 w tym porównaniu gubił połowę informacji. pewnie sprzęt za odpowiednio większe pieniądze  potrafi więcej, ale dla mnie po użytkowaniu prawie rok 375 to już był kosmos.

 średnie tony - tu słychać przede wszystkim lampy, to one tu zmieniają wodę we wino, nawet mój tani DAC D1050 polubił się z tym wzmacniaczem, który tu gra słodko i nie mam się tu do czego przyczepić, wokal, instrumenty, wygaszanie dźwięku, no może z narastaniem sobie tak dobrze nie radzi ale naprawdę to nie ma znaczenia, słuchając teraz tranzystora wiem, że są braki w dynamice, ale czy to aż tak przeszkadza???

bas - co by tu skłamać? ,, zrobię taki porównanie, jak 375 oddaje powiedzmy 8 odcieni basu, to EC gdzieś tak 12, Flight Two - z 15, a Mac, nic mniej i na pewno schodzi niżej z dotychczasowych, pamiętajcie że mam Heco, które niby schodzą do 18Hz, nawet jeśli to przesadzone dane i postawmy na ~~ 25Hz (i tak niżej nie słyszę) to względem innych kolumn i tak nisko. Mac potrafi odseparować wszystkie instrumenty, tu żaden nie przeszkadza drugiemu, bez większego wysiłku każdy będzie mógł rozróżnić gitarę basową na tle perkusji i bez problemu znaleźć kontrabas gdzieś z tyłu. 

Na tą chwile to mój numer jeden i im więcej słucham tranzystora czym częściej myślę o Macu. 

no patrz, nie napisałem nic o technologi macintosha, ale to sprawdzicie w necie, ja dodam że przy około 75% mocy i dynamicznej muzyce uruchamia się tryb ochrony kolumn przed zniekształceniami i banki znów pokazują bursztynowe światło. Jeszcze gniazdo słuchawkowe, może żadna rewelacja to nie jest, ale do mojego amatorskiego słuchania, starcza w zupełności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2018 o 14:58, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

20180727_145046.jpg

EC ECI 6D   Ten egzemplarz był niby po wstępnym wygrzewaniu, ja tak nie twierdze. Grał 2h i nie wytrzymałem, wyłączyłem go. Kolejnym krokiem było forum tej firmy, gdzie w odpowiedzi czytałem że MUSI mieć czas na rozgrzewkę. Włączyłem mu płytę w pętli i zamknąłem drzwi na cały dzień. Gdy wieczorem wyłączyłem go by odpoczął, już grał inaczej.

Teraz tak,- ten wzmacniacz nie podpasował moim głośnikom, ciągle kąsał sybilantami i to był największy jego mankament, czytałem opinie że jedni prostują sprawę doborem XLR, a inni sieciowym, ja nie zamierzałem robić nic w tym temacie, i przez to moje testy były krótkie. Dźwiękowo, to rzetelny wzmacniacz z fajnym basem, nawet chwilami chciał bym go (basu) więcej. Środek naprawdę czysty i dokładny ale czegoś mi tam brakowało, sam nie wiem czego, no i sopran, o syczących głoskach już wspomniałem, ale ogólnie ten cały zakres jest zdławiony, inni piszą że jest koc na głośnikach, ja też tak to odczułem, no, koc to przesada ale prześcieradło tu lepiej tu pasuje, może dlatego podkręcili górne rejestry, ale to też ma swój urok w blachach i trąbce, gdzie jak słuchasz na właściwym poziomie  to włos się jeży na skórze i takiego oddania tych instrumentów nie słyszałem nigdzie indziej.

No niestety za cene 17k nie polecam, ale z rynku wtórnego to już inna historia. Do tego wszystkiego dodam że jest ponadwymiarowy (w głąb również) i lekko się gryzie z pozostałym sprzętem innych firm, no i ten brak gniazda do słuchawek,.

zaraz po włączeniu dajcie mu z 15 min bo tego potrzebuje by lepiej grać.

Jutro dopisze resztę.

Dorzucę jeszcze wzmiankę o pilocie bo za takie pieniądze plastikowy "Chinski" pilot nie przystoi.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Piotrze, To jest forum które żyje tylko dzięki firmie Yamaha, a szczytem marzeń, funkcjonalności i maksymalnym pułapem cenowym jest 803-ka, potem już tylko w dół. Nie wiem czy pamiętasz jak pisałem o cd Emotiva, potem o IC w granicach 1k, zainteresowania nie było żadnego. testowanie kabli zasilających Emotive ( od standardowego po AQ10 przez Gigawatta i Tellurium ) już pominąłem.

Ruszyłem tu i teraz, temat pieca bo liczyłem tylko i wyłącznie na głos branży, jakieś pomysły, pomocne sugestie, może ukierunkowanie na inne produkty, ale jak sam widzisz, jesteś Jedynym kogo to interesuje.

Niestety tu się muszę z tobą zgodzić. Kiedyś było inaczej. Ale wciąż jest tu kilku kolegów którzy naprawdę lubia branze

 

Zaskoczyłeś mnie z tym Maciem. Aż tak na plus się nie spodziewałem. Ale to bardzo dobrze. 

Teraz to mnie ciekawi porównanie do leema tucana II albo hybrydy mocnej unison unico 150 ☺☺

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No niestety za cene 17k nie polecam, ale z rynku wtórnego to już inna historia. Do tego wszystkiego dodam że jest ponadwymiarowy (w głąb również) i lekko się gryzie z pozostałym sprzętem innych firm, no i ten brak gniazda do słuchawek,.

zaraz po włączeniu dajcie mu z 15 min bo tego potrzebuje by lepiej grać.

Jutro dopisze resztę.

Dorzucę jeszcze wzmiankę o pilocie bo za takie pieniądze plastikowy "Chinski" pilot nie przystoi.

zaskoczyłeś mnie tą opinią/wrażeniami

Ciekaw jestem jak z moimi kolumnami by było :)

plastikowy pilot to zaleta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...