Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Tak. Kabel narazie się wygrzewa i bedzie to trwalo do konca tygodnia. Jest to srebro o przekroju prostokatnym z dodatkiem zlota. Wymaga czasu.

Myslę, ze w przyszlym tyg juz coś skrobnę.

Nie mialeś kabli od MB? Latwiej byloby porownanie Ci zrobić. Chodzi o punkt odniesienia.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączając miedzy rca i xlr czyli Harmonix CI 230 MK2 Improved a Audioquest Earth to poprawa jest w każdym aspekcie, ale już zmiana na Audioquesta Water, czyli bardziej cenowo wyrównany pojedynek, to już nie jest tak bogato. Wiadomo że xlr daje więcej przestrzeni, głębi, lepszą separacje kanałów i to dostaje od AQ Water, bo reszta różnic do CI 230 jest już znacznie subtelniejsza. Sam charakter grania obu AQ podobny(z minimalnym naciskiem na niskie).

Zaś zmiana na Genesis' Purist audio design, nie wnosi super efektów. To podobne brzmienie, z tym że Genesin jest równiejszy, mówię w porównaniu i do AQ i Harmonixa.

Sam nie wiem co lepsze?

AQ Water już spakowałem, myślę ze dużo będzie zależeć od ceny końcowej AQ Earth. 

19 minut temu, audiowit napisał:

Tak. Kabel narazie się wygrzewa i bedzie to trwalo do konca tygodnia. Jest to srebro o przekroju prostokatnym z dodatkiem zlota. Wymaga czasu.

Myslę, ze w przyszlym tyg juz coś skrobnę.

Nie mialeś kabli od MB? Latwiej byloby porownanie Ci zrobić. Chodzi o punkt odniesienia.

Nie, nie miałem nic od nich.

A czy możesz już w piątek co napisać? bo murze oddać kable, a to co opiszesz tez będzie miało wpływ na decyzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, audiowit napisał:

Postaram się ale to nie bedzie wiążące. Uwazam, ze to za krotki okres czasu dla kabla. Tym bardziej, ze pracuję i sprzet gra po 3h dziennie.

A nie mozesz go po prostu wypozyczyć? Myślę, ze Marek Brozek zrobi Ci kabel. Porownamy nasze spostrzeżenia.

Pewnie można, ale mam zablokowane 5k w kablach. Audioquest, dzięki swoim 72V po 24h jest gotowy do oficjalnego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2018 o 18:06, audiowit napisał:

Postaram się ale to nie bedzie wiążące. Uwazam, ze to za krotki okres czasu dla kabla. Tym bardziej, ze pracuję i sprzet gra po 3h dziennie.

A nie mozesz go po prostu wypozyczyć? Myślę, ze Marek Brozek zrobi Ci kabel. Porownamy nasze spostrzeżenia.

Zapomniałeś o mnie, to nic. Po teście AQ Water został oddany i zastąpiony sieciowym AQ NRG Thunder, który wniósł więcej niż xlr, pewnie tamu, że bierze prąd ze ściany a nie jak dotychczas z listwy, wracając do Purist audio, Genesis na razie zostaje, później spróbuje model wyżej pozycjonowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie 30mm tylko 25mm lub 28mm. Te wielkosci to juz w pierscieniowkach.

Moby, dobrze zestrojone zwrotnice są powyzej lub ponizej czestotliwosci rezonansowych. Zapiaszczenie pewnie jest spowodowane kiepskim kablem skoro z innym jest lepiej.

Baguslawie jakie masz kolumny?

Acha, Heco. Czyli pewnie kopulka z tworzywa i 25mm. Na dole papier. Zaraz sprawdzę.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa średnica cewki pozwala łatwiej odprowadzać z niej ciepło. To pozwala na większa wytrzymałość mocową głośnika. W Q950 chodziło też o obniżenie częstotliwości podziału niżej niż w połączeniu z mniejszymi głośnikami stożkowymi i uzyskaniu większej mocy. Generalnie użycie większych głośników wysokotonowych pozwala na to że mogą nieco niżej ustawić częstotliwość podziału. Większa powierzchnia sprawia ze głośnik może się mniej wychylać przy tym samym poziomie głośności. Innym rozwiązaniem tego problemu są głośniki pierścieniowe o większej powierzchni przy zachowaniu mniejszej średnicy cewki niż w głośniku kopułkowym o tej samej powierzchni.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heco.thumb.JPG.a3f7b4f6006bafde44827545d81745a4.JPG

eeee, ja tam widzę gwizdek 30mm

http://m.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/202-heco-the-new-statement

 

Jeśli w kablu będzie srebro a cena kabla niska od razu będzie to słychać. Dlatego poprzednio do NADa sygnał z CD płyną Harmonixem. A dziś, jakoś wole, pełną miedz. A srebro, może przy odpowiednio dobrym kablu jest ok? ale jak wstawiłem na parę dni srebrne zwory w 375 zysk na dźwięku prawie żaden a cena..............nie adekwatna.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...