Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

sądzę że ten krótkometrażowy, niskonakładowe, video mówi wszystko, mogę co najwyżej dodać że w real`u są delikatne różnice, z naciskiem na słowo "delikatne"

 Tak jak pisałem DAC do zwrotu, eeee, ma jeszcze jeden feler, potrafi się zawiesić i zmiana filtra czy źródła przy pomocy potencjometrów jest nie wykonalna, pomaga tylko włącznik z tyłu, a z pilota nie sprawdzałem (jak zawsze nie ruszam puki nie kupie) wiec może falami jest wszystko ok?

43 minuty temu, S4Home napisał:

Niezły ten cd.

Nie pamiętam gdzie to pisałem, był porównywany do wszystkiego w salonie Kezard w Gdynii do okolic 5k i zawsze się bronił, dlatego Piotrze odpuściłem DACi w tym przedziale włącznie z Questem, bo dla mnie to żaden progres, ale przyznam że Moon pokazał mu miejsce w szeregu.

dodam jeszcze, że 280D był spięty Harmonix RCA a Atoll? PAD xlr  z McIntosh`em  / CD - DAC to coax carbon AQ

Edit.

280D wrócił na więcej testów, tym razem wywaliłem słabiutki kabel Gigawatta LC-1 MK3+ (firma sama się kapnęła że to marny przewodnik i wprowadziła już następcę) na rzecz AQ NRG-4, poprzednio zasilał listwę Gigawatta, od dziś w tej roli jest AQ Blizzard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll DAC300 został oddany bez żalu z mojej strony, zaś Moon 280D wczoraj przeszedł wszystkie testy z wynikiem pozytywnym i współpraca z PC tym razem zakończyła się pełnym sukcesem zarówno z foobar2000  jak i JRiver Media Center 24. Teraz wszelkie zmiany w częstotliwości próbkowania obu playerach natychmiast 280D odznaczał właściwie.

Jest jeszcze coś - dostałem na testy https://allegro.pl/oferta/bazodrut-antenne-rca-xlr-7878157818

 

20190320_103456.jpg

 

20190320_103358.jpg

co z tego wyjdzie? jeszcze nie wiem.

Wracając do kabli - Audioquest Blizzard (ten najgrubszy i trudny do ułożenia)

 

20190320_103055.jpg

  i jego minimalistyczna wtyczka 

 

20190320_104047.jpg

 

A teraz czas pojechać po cd Alphaville "Forever Young" bo czeka do odbioru

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żebyś testował coś. sorki sorki. 

Jakoś tak testy Bogusława rzucają mi się w oczy. Byc może że akurat testuję to co ja miałem zamiar, lub właśnie testowałem. Stąd takie podejście 

Emotive co prawda nie. Ale moim będzie już wkrótce.

Piotr

Bogusław czy faktycznie uważasz że moon na delikatny bas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały OT. 

@S4Home Może na jesieni spakuje wszystkie graty audio i u Ciebie w salonie posłuchamy sobie Phonarów i Luxmana w różnych konfiguracjach? Oczywiście jak czas pozwoli. Będziesz mógł sam ocenić na własne uszy. 

Mam nadzieję że @Bogusław Kożyczkowski wybaczy, że trochę nie na temat.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem.

20190320-142815.jpg

 

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

Co te kable mają niby robić? :) Te urwane

 

Pisz śmiało tutaj. Oprócz mnie to tylko ty jesteś taki wariat testowy. :)

oczywiscie w pozytywnym sensie.

Piotr

Słyszałem, że to pożeracz szkodliwego promieniowania, tych wszystkich fal wokół nas z komórek czy ruterów, tylko to zły moment u mnie bo pozmieniałem kable no i DAC gra inaczej wiec musze wpierw dojść do właściwych wniosków z tym sprzętem a urwane druty z wtykiem RCA później.

2 godziny temu, S4Home napisał:

Nie widziałem żebyś testował coś. sorki sorki. 

Jakoś tak testy Bogusława rzucają mi się w oczy. Byc może że akurat testuję to co ja miałem zamiar, lub właśnie testowałem. Stąd takie podejście 

Emotive co prawda nie. Ale moim będzie już wkrótce.

Piotr

Bogusław czy faktycznie uważasz że moon na delikatny bas?

Możemy śmiało skrócić imię do "Boguś"

Co do Moon`a?  

......Własnie to ten właściwy bas w jego wykonaniu, nie wiem jak to robi że cd Bad Boys Blue - "In The Mix" czy Modern Talking - "You're My Heart You're My Soul" albo Boris Blank - "Electrified" płyty, które są ustawione na uderzenie, a 280d, on jakoś .........nie pozwala by stała się krzywda tym nagraniom, zawsze je przetwarza by było to właściwie granie z zachowaniem odpowiednich proporcji względem reszty tonów. A są też płyty po tej jasnej stronie, ABBA - 40/40 The Best Selection = 40/40 , Paul Anka - Paul Anka's 21 Golden Hits, Vangelis - Chariots Of Fire    .. czy najgorsza płyta jaką mam, cholernie skompresowana, mało kiedy jej słucham,  Ultravox - The Best Of Ultravox (EMI Gold ‎– QIAG-1130) pomimo że nadal słychać jej marny mastering to Moon pozwala wysłuchać jej w całości, co często się nie zdarzało dotychczas.

To jest bas, który pokazuje za co płacimy tyle monety, potrafi być mocny, dobitny i szybki, potrafi też grać tylko w tle i nie narzuca sie. to taka szkoła grania McIntosh`a (wiele twarzy)

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Pozwolę sobie na mały OT. 

@S4Home Może na jesieni spakuje wszystkie graty audio i u Ciebie w salonie posłuchamy sobie Phonarów i Luxmana w różnych konfiguracjach? Oczywiście jak czas pozwoli. Będziesz mógł sam ocenić na własne uszy. 

Mam nadzieję że @Bogusław Kożyczkowski wybaczy, że trochę nie na temat.

Pozdrawiam 

Nic się nie stało, jest ok, tylko czemu mieszkacie tak daleko? ja też chce posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, degsterr napisał:

Dziękuję za zaproszenie, nie omieszkam skorzystać, kawę bardzo lubię, a jeszcze bardziej dobrą muzykę. Znajdzie się kiedyś dogodny termin...

Pisz kiedy już znajdziesz czas na kawę u mnie, podam dokładny namiar.

Hi-Fi Club miał dziś dać odpowiedz w sprawie dostępności na test D150, niestety, cisza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomyśleć czy nad morze, czy Oświęcim 😁. Bo się nie sklonuje. Urlop to dopiero myślę koło września najbliżej. 

Boguś, a daleko masz do morza? Jak długo się jedzie od Ciebie? Chyba, że w okolicy jest jakaś woda, pomijając "kranówę". 😝 Kobitki by się wysłało do sklepów na "szoping" albo jakieś spa, a my moglibyśmy w spokoju posłuchać naszych gratów. 🤔😁

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. @1Ender

Do morza najbliżej to Rewa ~20km ale to zatoka, a wprost na północ to Karwia - Jastrzębia Góra, plaża z czystym piaskiem ~35km od domu.

@S4Home  mówiąc o kawie, miałem na myśli Kawę z ekspresu.

Piotrze, dzięki za kabelek, ale wiemy że są lepsze.

Co "urwanych" to odsyłam do tematu FILTRY EMI/RFI - prawa kolumna od połowy http://www.highfidelity.pl/@main-3439&lang=  

może dziś wepnę oba w cd i Maca i posłucham, bo jak to pisze W. Pacuła

"Trudno ich wpływ zmierzyć, a jeszcze trudniej te pomiary zinterpretować. Najwyraźniej musimy jeszcze poczekać na odpowiednie narzędzia. Ale już dzisiaj można stwierdzić, że to przecież doskonale słychać"

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home tej kawy nie smakowałem, ale jak cofniesz się do zdjęcia ekspresu to cichy kiler jest po prawej. We dwóch to za mały skład, ...kończy się uzupełnianiem własnej historii od znajomych.

Ja sprawdzę te "nie dokończone" druty, ale "nie teraz", pozmieniałem sieciowe kable, DAC inny, .....zmieniło się granie, a to jeszcze nie koniec bo jeszcze jeden jest do sprawdzenia, potem dojdą Keplery pod Maca z gwintem M4 i zastąpią oryginalne stopki + docelowy DAC będzie wybrany, trochę czasu na osłuchanie i wtedy sprawdzę czy W.P. ma racje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Bogusławie , testując odczekujesz zawsze by się wzmacniacz rozgrzał ? I czy rozgrzewasz go na sucho czy coś tam puszczasz w tle cicho by nie zaburzyło późniejszego odbioru ?

Nowe sprzęty zawsze podłączałem pod sygnał z tv i tak sobie grał .....48h, czasami po drodze odpalę znaną mi płytę i posłucham chwile czy jeszcze coś się zmienia, ale do codziennego grania nie zaprzątam sobie tym głowy, zaś do testowania, 15min grania na średnim poziomie odpowiednio podnosi temperaturę radiatorom i potem normalne słuchanie.

 

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Mój wzmacniacz trzymam stale pod prądem. Na noc tylko potencjometr ustawiony na zero. Nie trzeba później czekać, aż się wszystko nagrzeje. A dźwiękowo dużo lepiej. 

Pozdrawiam 

ja tak nie mogę, szkoda lamp na pre-  i to podświetlanie na zielono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...