Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Ja mogę zdjąć szklane półki  (2szt)  ze stalowego stelaża bo one po prostu leżą i nie są przytwierdzone. U Ciebie Bogusław jest chyba inna konstrukcja i się nie da, ale ja zdjąłem szybę, okleiłem ten stelaż na całej powierzchni paskami gąbki akustycznej 6mm i na to dopiero położyłem szyby. Na pewno izoluje ta gąbka od podłoża ale czy sama szyba teraz wibruje mniej, tego nie jestem pewny. 

 

@Fafniak właśnie myślałem o jakiejś apce żeby to zmierzyć. Nie byłem pewny czy coś takiego istnieje. Mam jedną szybę podklejoną a drugą nie. No więc jak znajdę tą apkę to zrobię porównanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

mój stolik od Nordstone szklany, a to - nie dobrze. Wiem że powinienem wymienić na sklejkę 20mm lub więcej, wszystkie szklane półki i to nie jest problem, problem, to kolor owej sklejki.

Sam się zastanawiam co wrzucić pod ce deka. Jako że potrzebuje kabel USB, wybieram się na miasto i nie wykluczam, że przywiozę coś ze sobą na test.

Bogdan - ile (około) kilko sprzętu stoi u Ciebie na 1 szklanej półce (pytanie odnośnie wibracji)?

Jaki masz kabel zasiląjacy do Moona? Bo jeśli standardowy, to księżycówka jest dość wymagająca pod tym względem (zresztą ogólnie sprzęt tej firmy lubi lepsze kable).
Wybrałeś jednak "gołego" a nie z Mind?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie? jedna półka + jeden sprzęt, czyli CD ~10kg / Mac ~17kg / DAC ~7kg  - nie sprawdzałem, strzelam.

280D dostaje prąd przez Audioquest NRG4 wpięty w listwę Gigawatta, zasilana jest AQ Blizzard. hmm, jak mówisz że to ważne to pozamieniam trochę, te co mam i posłucham.

Plan jest prosty: postawić wszystko na absorberach, "nie dziś.... to jutro" tylko tak, bez przesady finansowo, bo trochę tego jest. 

 

 

Tak, wybrałem sam DAC bez Mind, chce by sprawa streamera była otwarta. Dziś w tej roli Deskop / nie potrafię zmusić Foobara do puszczenia sygnału DSD256 / gdy za marzę o wygodzie to pewnie ...... Node2i, a dalej zobaczymy, bo plan jest na Lumin U1 mini.

Dziś testuje Qubuz, jest z nim to samo co z Tidalem - nie potrafi ominąć systemowego sterownika dźwięku. Jakieś pomysły??? .... już to ogarnąłem, a JRiver Media Center 25 potrafi wypościć DSD256 do Moon`a

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dziś w tej roli Deskop / nie potrafię zmusić Foobara do puszczenia sygnału DSD256

Tu w linku link jest ogólnie jak skonfigurować foobara2000 do odtwarzania DSD. W większości przypadków działa ale pewnie są wyjątki. Po zainstalowaniu wtyczek z linku i AsioProxyInstall.exe należy pamiętać o wybraniu później w Preferences/Output/Device/DSD:ASIO:używany dac oraz Preferences/Tools/SACD/Output Mode/DSD. Pamiętać też należy, żeby wyłączyć korektor i inne ulepszacze. U mnie jak sa włączone to też DSD plików nie odtwarza. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszZ napisał:

Tu w linku link jest ogólnie jak skonfigurować foobara2000 do odtwarzania DSD. W większości przypadków działa ale pewnie są wyjątki. Po zainstalowaniu wtyczek z linku i AsioProxyInstall.exe należy pamiętać o wybraniu później w Preferences/Output/Device/DSD:ASIO:używany dac oraz Preferences/Tools/SACD/Output Mode/DSD. Pamiętać też należy, żeby wyłączyć korektor i inne ulepszacze. U mnie jak sa włączone to też DSD plików nie odtwarza. Pozdrawiam

To nie to, stawiam na ograniczenia samego playera bo dsd64 i dsd128 a także 24/352,8kHz idzie zaś dsd256 i 24/384 już nie daje rady, co i tak nie ma znaczenia z braku dostępności owego materiału. Ale dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawa propozycja. Kolega na forum AS już testował i opisał co nie co, a dziś pewnie zobaczymy co W. Pacua skrobnie u siebie na stronie. Jako, że to dokładnie to samo co Brooklyn DAC+ z dodatkowym modułem streamera, powiem że trochę się boje, szczególnie po jednym zdaniu testu plusa u Wojtka P. "Słowem – pokazuje prawdę, całą prawdę i tylko prawdę, nawet jeśli wolelibyśmy, by aż tak szczery nie był....."

 

Tak sobie pomyślałem że to będzie świetne porównanie z Questem, Piotrze.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Bogusław mam na testy DAC i streamer MYTEK Brooklyn.

Chcesz sprawdzić?

https://mytekdigital.com/hifi/

Piotr

 

https://mytekdigital.com/hifi/products/brooklyn-bridge/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych przygodach z DAC i nadziwić się nie mogę ile tu trzeba się naustawiać, naszukać, nauczyć obsługi ... ja pitolę!

Na koniec OT. Tydzień temu kupiłem sobie domowy głośnik bezprzewodowy Grundig FineArts WR4000 - GoogleCast, WiFi, Bluetooth i w ogóle "pełna funkcjonalność". Spędziłem nad nim ok. 6 godz. by zaczął grać i nie zaczął. Dzisiaj odsyłam to cudo. Jak miałbym żyć z takimi Dacami, skoro pokonał mnie zwykły głośniczek? Czy to jest dla ludzi w ogóle?

Edytowano przez Pboczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pboczek napisał:

Czy to jest dla ludzi w ogóle?

W sprzęcie wysokiej klasy w cenę jest wliczona obsługa, taki Pan bądź Pani ( to zależy ) stojąca za plecami i szepczącą podpowiedzi na ucho 🤣

Jeżeli chodzi o skomplikowaną obsługę to można kupić pilota takiego z możliwością zaprogramowania scenariuszy. Wtedy programuje się raz i tyle. Taki pilot włącza sprzęt, czeka zadaną ilość sekund i w odpowiedniej sekwencji przesyła odpowiednie komendy do różnych sprzętów stojących naprzeciw niego. Nawet mam taki Logitech Harmony który potrafi takie rzeczy. Może z takim rozwiązaniem byłoby łatwiej ??

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC jak DAC, to proste urządzenie, w tych co miałem (NAD D1050/Moon 280D/Atoll DAC300/McIntosh D150) nie ma nic skomplikowanego, dajemy cyfrowy sygnał i dostajemy analogowy, żadnych udziwnień. Jeśli chodzi o sprzęt z dodatkowymi opcjami .......to taki towar chyba na wybicie się na gęstym rynku, możliwościami, lub jak kto woli, próba poprawy dźwięku w źle dobranych elementach Audio, taki taki współczesny korektor i wspomagacz i tyle, cześć funkcji może być użyteczna, a inne to typowy bajer pod publikę i dla zachwytu i efektu wow dla mniej doświadczonych. Szukać prostych urządzeń bez kombinowania, to ma tylko zamieniać cyfrę na amplitude z jak najlepszym odwzorowaniem.

Towar pod wzmacniacz dojechał.

 

20190416_140824.jpg

8 godzin temu, S4Home napisał:

Bogusław mam na testy DAC i streamer MYTEK Brooklyn.

Chcesz sprawdzić?

Piotr

hmmm...., po przeczytaniu artykułu W.Pacuły i po słowie pisanym

"Wcześniej były to świetne urządzenia, które miały jednak w sobie coś z mechaniki studia nagraniowego, dlatego mogło w ich brzmieniu zabraknąć wypełnienia, mięsa. Tutaj nigdy nam tego nie zabraknie. A będziemy przy tym mieli znakomitą dynamikę. I to, obok zmiany barwy, jest największa różnica między sekcją przetwornika D/A i odtwarzaczem plików w Brooklynie Bridge. Płyta CD grana przez wejście RCA, ale i plik grany przez USB z komputera, pokazywały większe kontrasty dynamiczne, przekaz był bardziej różnicowany. Ten sam materiał odtwarzany za pomocą modułu „Bridge” brzmiał cieplej, przyjemniej, ale zawsze w taki sam – przyjemny – sposób."

.......zacząłem się zastanawiać czy tego nie zrobić????

napisz mi cenę, tak po cichu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :D

Wniosą, dzisiejsze wyjęcie 3 testowych ustawionych tam miesiąc temu, usłyszałem od razu. 

 

Ten cały qobuz to lekko oszukuje.......Inaczej sygnalizuje, inaczej odtwarza, nie wiem, czy chodzi tylko o info że można nabyć taką bogatą wersje czy jest blokada na streamowanie, by sprzedać płytę? jest tego trochę, takich wersji lekko oszukanych, prawy dolny róg pokazuje rzeczywisty przesył a potem już zaczyna się dobrze i żadnego MQA

 

qobuz3.JPG

qobuz1.JPG

qobuz2.JPG

qobuz5.JPG

qobuz6.JPG

qoubuz7.JPG

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie mamy teraz narzucone przez audio limity postów. Dlatego przepraszam jeśli nie uda mi się odpisywać na czas. Nie dlatego że nie chce tylko po prostu czasem nie mogę 

Nie ma sprawy zadzwoń do nas po wypożyczenie. I co razem z qutesten jednak będziesz testował? :) Nie naciskam absolutnie. Ale mytek sprawdź.

Dzwoniąc powiedz że ze mna rozmawiałeś to wypożyczenie pójdzie do ciebie e pierwszej kolejności.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Bogusławie mamy teraz narzucone przez audio limity postów. Dlatego przepraszam jeśli nie uda mi się odpisywać na czas. Nie dlatego że nie chce tylko po prostu czasem nie mogę 

Nie ma sprawy zadzwoń do nas po wypożyczenie. I co razem z qutesten jednak będziesz testował? :) Nie naciskam absolutnie. Ale mytek sprawdź.

Dzwoniąc powiedz że ze mna rozmawiałeś to wypożyczenie pójdzie do ciebie e pierwszej kolejności.

 

Piotrek, wiem o limitach wypowiedzi, ułatwia adminowi sprzątanie postów pisanych krzakami, przyznam że proponowałem wyłączenie branży z tego limitu, ale rozumiem że napisanie 3 linijek nowego kodu się nie uda, z prostego powodu, ten "silnik" forum to .......pewnie gotowiec jest.

Jeśli chodzi o wypożyczenie, to troszkę nam się wypowiedzi rozminęły (mi jest łatwiej, bo pisze w jednym temacie,hehe). Pisałeś że będziesz testował nowego Myteka, wiec dodałem wpis ..."że będziesz miał teraz porównanie z Questem" (nie wiedziałem co napisze Pacuła, ale liczyłem na "wierne" granie). Piotrze, ja sprawę DACów już zamknąłem. Zaś, przyznam że cholernie ciekawi mnie inna rzecz:  - jeśli wierzyć w to co pisze nam Pacuła, to mamy kolejną firmę, która zmienia nam własny wzorzec dźwiękowy. Mytek, tak jak Hegel zawsze chciał nam dać narzędzie do rzetelnej zamiany cyfry na analog, niestety.... z nie znanych nam bliżej powodów, tak jak Hegel HD30 (słuchałem z PremiumSound Sopot) i teraz Brooklyn Bridge, zmieniają dźwięk na ciepłą stronę. Czy granie 1-1 już się znudziło? czy wraz z powrotem winyla, chcemy słuchać tej "lepszej?" strony dźwięku? To teraz rozumiem czemu w co niektórych DACach są te filtry i inne udoskonalacze, zresztą ... jak by nie było, sam pogoniłem McIntosh`a D150 z domu, a przecież powinien wprowadzić synergie ze wzmacniaczem, a jednak, ............to Moon został.

Napisze jeszcze, że zżera mnie ciekawość by posłuchać tego Myteka, wiem doskonale, ...że pre-gramofonowe mi nie potrzebne, wiem że pre- na koncówke mocy w najbliższym czasie nie będzie wykorzystane, Wiem że MQA to nic wielkiego, wiem też, ....że to, co na koncie jest, ma już inne przeznaczenie, no i zgodnie ze wcześniejszymi moimi wpisami z braku możliwości i gorącej potrzeby poprawy akustyki w obecnym pomieszczeniu, zaangażowałem się obecnie w inny projekt:  - walki z wibracjami.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   ------    -----------------------   --------------

 

 

20190417_093244.jpg

muszę tylko przemeblować małe co nie co w stoliku audio, bo na prawo, na mebel, kable sygnałowe nie sięgną by tam postawić platformę + Playera CD

.........tak, wiem że bałagan, to po poprzednich testach

 

20190417_093501.jpg

A tu, nowy nabytek, zastąpi 6-7m WW Ultraviolet 7.

 

20190417_135702.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Rozumiem i przepraszam za brak zrozumienia :)

co pisze pan W. P nie specjalnie śledzę. Każdy może mieć swoje zdanie u uznaje że w tym przypadku także tak jest.

ciesze się że temat daca masz zamknięty. Chodź sam wiesz jak to wygląda :) chwila odpoczynku i kolejny królik wejdzie ci do głowy :)

hehe

pozdrawiam

Ty się nie wygłupiaj z tymi przeprosinami, przecież pisałem że mam lepiej, bo tylko jeden wątek ciągnę i nie muszę się rozpraszać. Zaś chętnie przeczytam co napiszesz z porównania obu zacnych zawodników, (może na PW), ja już odpuszczam, te ciągłe zmiany sprzętu spowodowały że kable poniszczyły farbę na ścianę, AQ zasilający Mac`a jest za ciężki i ciągnie gniazdo, musi mieć już stałe miejsce, koniec ciągłych zmian, PAD był przełamany lekko (kont 90*) nie zauważyłem wcześniej, bo to wszytko upychane jest na sile. KONIEC    Mam takie warunki jakie mam.  zostało tylko miejsce (top) na ostatni element (streamer) i wymiana głośnikowych.

 

 

 

2 godziny temu, Kubakk napisał:

natomiast podprogowo na pewno dobrze działa

Tak był cel, kupić pewniaka co do wartości sprzętu jaki reprezentuje, mając na uwadze przyszłościowo Lumina ......na jesień.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poczyniłem już zmiany końcowe, tylko rozebrałem jedno pięterko by przetestować platformę pod CD.

 

20190418_123033.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2019 o 07:30, S4Home napisał:

Bogusławie mamy teraz narzucone przez audio limity postów. Dlatego przepraszam jeśli nie uda mi się odpisywać na czas. Nie dlatego że nie chce tylko po prostu czasem nie mogę

S4Home,
doskonale wiesz czemu jest taki limit. Od dawna u Ciebie jest już "recydywa", że o blokadzie pisania rok temu nie wspomnę (i tak powinieneś się cieszyć, że tylko tak łagodnie to się skończyło).
A wystarczy zamiast krótkich i nic nie wnoszących postów (typu "co słychać", "odezwij się do mnie" itp) pisać konkretnie i bardziej obszernie.

Bogdan
jaki kabel USB kupiłeś? Jeżeli już o tym napisałeś to przepraszam, ale nie zauważyłem 😞

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...