Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Tak najogólniej to tak, tak ma być. Ale jest druga strona medalu. Sybilanty to też problem z dżiterem, zbyt jasnym systemem lub szerzej, źle zbalansowanym. Jest jeszcze problem z elektroniką kiepskiej jakosci i okablowania. Ale nie chcę otwierać puszki Pandory. Ciebie Boguslaw ten problem raczej nie dotyczy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, podejrzewam że Moon mógł się już wygrzać i rozjaśnił mi dźwięk, dlatego tak teraz zwracam uwagę na szeleszczące granie, zapewne odpowiednie panele mogły by tu coś poradzić, a własnie tego nie mogę uczynić, więc ..... może faktycznie, kierunek lampy???......................................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audiowit napisał:

Czyli masz popularne ecc83 i ecc81. Czyli masz ogromne pole manewru.

A jakiej firmy masz te lampki?

Bazodrut to dobre źródło różnorodnych lamp tylko jak juz Ci mówiłem potrafi nawijać makaron na uszy ;). Przed kupnem trzeba zawsze lampki przemierzyć.

Na szkle nadruk McIntosh, ale jak jest naprawdę? Teraz nie mogę znaleźć tego zachodniego forum ale wie że tam już zamieniali, jeszcze poszukam.

Martwi mnie to że u niego lampy luzem w plastikowych pudełkach wielkości dużego kanapnika.

25 minut temu, degsterr napisał:

Przygotuj coś gęstszego do testów, choć takie pliczki wystarczą ;)

oki.

są testowe DSD ze strony 2L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem ale nie pamiętam skad maki biorą lampki. Chyba JJ. Jesli JJ to praktycznie kazdy nos bedzie lepszy. Moze Baza będzie wiedzial i doradzi.

Lampy nos nib to juz żadkość więc nie spodziewaj się, ze mozna tak sobie kupic w firmowych pudełkach.

Napewno samymi lampkami bez problemu wyciagniesz dźwięk na duzo wyzszy poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

O rzesz, dokręcasz mi tu śrubę, Wiesiek już dawał mi jakiś komplet za tysiaka, ale co to było? nie mam pojęcia. Będzie czas i luźny banknot to pożyczę dla porównana bo nie mam pojęcia czego mogę się spodziewać, nawet jak będzie gorzej to ocenie zmiany (będzie punkt odniesienia).

Pomyśl ile teraz będzie godzin przeglądania www , na ebayu około 3000 pozycji z lampą ECC83 :D Początkowo pewnie wystarczy tylko 1 parę zmieniać , tą która ma tam większe znaczenie dla brzmienia. Będzie zdziwienie po zmianie , i refleksja iż gadżety to ułamek % przy fajnych lampach

https://www.amplifiedparts.com/tech-articles/12ax7-comparison-current-made-tubes

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Pomyśl ile teraz będzie godzin przeglądania www , na ebayu około 3000 pozycji z lampą ECC83 :D Początkowo pewnie wystarczy tylko 1 parę zmieniać , tą która ma tam większe znaczenie dla brzmienia. Będzie zdziwienie po zmianie , i refleksja iż gadżety to ułamek % przy fajnych lampach

https://www.amplifiedparts.com/tech-articles/12ax7-comparison-current-made-tubes

 

wow, zaglądając na ową stronę, tak się zastanawiam, czy już zacząć się bać? 😬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, Baza coś zaproponuje to skonsultuj ze mną. Lampka i cena ;). Jeśli chcialbys zachować dynamikę ale lekko ocieplić i ująć z przelomu srednicy i wysokich to na pewniaka mogę Amperexa Bugle Boy polecić. Ja jestem fanem telefunkena. Mam po kilka parek ribbed i smooth plates.

Polecam zabawę z lampami. Szczególnie sterującymi. Ale nie bez znaczenia jest wymiana lamp mocy.

Jeśli nowe lampy to w tym momencie tylko psvanie próbuje dobić jakością do nosow. Ale srednio jej to wychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2019 o 14:04, audiowit napisał:

Kiedyś czytałem ale nie pamiętam skad maki biorą lampki. Chyba JJ. Jesli JJ to praktycznie kazdy nos bedzie lepszy. Moze Baza będzie wiedzial i doradzi.

Lampy nos nib to juz żadkość więc nie spodziewaj się, ze mozna tak sobie kupić w firmowych pudełkach.

Na pewno samymi lampkami bez problemu wyciągniesz dźwięk na duzo wyższy poziom.

Znalazłem odpowiedni wpis na forum odnośnie lamp oryginalnych i pierwszych zamienników, niestety kolejnego wpisu tego Gościa już nie było.

I've done some tube rolling, replacing the stock JJ Tesla 12AX7 with Gold Lion B759 drop in type. Detail, smoothness and transparency are first rate. I have some NOS Mullard 12AT7 coming in along with the Gold Lion equivalent this week. I'll report on those soon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, audiowit napisał:

Gold Liony nieco przypominają mullarda. Ale to nadal nie ta klasa. 

Baza odesłał mnie na A...., chyba ma dąsy że nie zarobił na mnie, hehe

Co byś polecił na początek na moje sibilanty? https://allegro.pl/uzytkownik/bazodrut/elektronika-czesci-elektroniczne-67201?bmatch=baseline-n-cl-bp-ele-1-1-0517

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...