Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Koniec kwalifikacji w F1

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

@Bogusław Kożyczkowski zmień 2 lampy ecc83 sterujące na fajniejsze , niestety wybór ich tak duży ,że trudno doradzić , szczególnie ,że Twój wzmacniacz ma końcówki tranzystorowe.

Tak zrobię, oczywiście weżnę od Baza na test najlepsze jakie ma, chyba to ...Marconi są?

46 minut temu, 1Ender napisał:

Boguś przypomnij jakie masz kolumny. 

 

 

20190524_110545.jpg

Heco The New Statement 

==========================================

Które są sterujące, a które prostownicze?   ecc83 i ecc81

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski ECC81 ma około 30% mniejsze wzmocnienie sygnału niż ECC83 ,ale podobno ECC81 daje lepszą barwę. Nie mam pojęcia czemu w niektórych wzmacniaczach dają 2 typy sterujących , trzeba by pewnie sprawdzić w manualu Twego wzmacniacza co i jak.

Ale jak Bazodrut ma jakieś fajne ecc81 to weź na testy i obadaj , ogólnie w tych lampach to chyba audiowit lepiej się orientuje.

 

PS: podrzuć jakieś kawałki , które u Ciebie syczą , chętnie przetestuje u siebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguslaw, nie wiem, ktore są u Ciebie wazniejsze. Widzę, ze z 81 ma bb i marconi. Sam nie wiem co bym wybral bo obie marki są zacne.

https://allegro.pl/oferta/lampa-marconi-ecc81-8103898636

Tu masz taniej niż u Bazy. Rok grania dla 81 to tyle co nic. No chyba, ze przez caly czas.

A 83 wysylam Ci na pw. Sam się nad nimi zastanawiam.

Mam na zbyciu parkę 83 telefunkena z karbowana anodą. Ale to rowne lampy i mogą nie pomoc na sybilanty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

PS: podrzuć jakieś kawałki , które u Ciebie syczą , chętnie przetestuje u siebie

Słysze nawet w tym filmiku o kablach AudioQuesta w innym temacie.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Boguslaw, nie wiem, ktore są u Ciebie wazniejsze. Widzę, ze z 81 ma bb i marconi. Sam nie wiem co bym wybral bo obie marki są zacne.

https://allegro.pl/oferta/lampa-marconi-ecc81-8103898636

Tu masz taniej niż u Bazy. Rok grania dla 81 to tyle co nic. No chyba, ze przez caly czas.

A 83 wysylam Ci na pw. Sam się nad nimi zastanawiam.

Mam na zbyciu parkę 83 telefunkena z karbowana anodą. Ale to rowne lampy i mogą nie pomoc na sybilanty ;)

Pożyczę od niego marconi, tak by poczuć o co w tym chodzi? jakiś punkt wyjścia czy zaczepienia,

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kubakk napisał:

Hmm dziwne , na słuchawkach podczas oglądania nic tam nie syczało

yyy, jeśli mówisz, że w prezentowanej muzyce u Ciebie na uchatkach jest git, to albo jestem przeczulony w tym temacie albo oba Questy Carbon (coax i USB) ze swoim dodatkiem srebra dodają coś od siebie, bo nie sądzę by PC z iRiver jako player + Tidal (ust. Asio) tak samo robił jak Emotiva CD

Musze ściągnąć z Gdańska kumpla, u niego wszystko Harmonix`em spięte, niech oceni i przywiezie coś ze swoich drutów. 

Tylko wpierw musze zakupić nowego fona, a w 5 cali ekran wybór nie wielki, a potem liczyć że uda się odtworzyć kontakty z chmury Googla.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Hjułałej ma kłopoty.. nie wiem co to będzie oznaczać dla użytkowników

Cała sieć T-Mobile i Orange ma problemy związane z instalowanymi chipami szpiegowskimi. Z tego co pamietam ktoś trafił do aresztu w Polsce. I pełna zgoda, nie wiadomo czy nie będą wycofywane z rynku.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Bo to dobry wzmacniacz.

I jeśli doszukujesz się przyczyn powstania sybilantow, to winy doszukiwalbym się w posrebrzanym okablowaniu.

 

Jak posrebrzane okablowanie wpływa ,że są świszczenia ? Sam zastanawiam się nad takim i teraz mam rozterkę :P 

Z telefonów badaj samsung , xiaomi , ew. jakby był dopływ $$$ iphone , z którym nie ma żadnych problemów :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znanym faktem jest to że jeśli jakiś przewodnik pokryje się metalem o lepszej przewodności to podkreślane są wyższe częstotliwości. Efekt związany z tym że wyższe częstotliwości płyną bardziej po powierzchni przewodnika nazywa się naskórkowym. Teoretycznie powinno to dotyczyć częstotliwości znacznie powyżej akustycznych, jednak praktyka pokazuje że to słychać. 

Telefon dla audiofila to moim zdaniem LG V30, można je czasem kupić w promocjach ostatnio za 1400 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG V30 jak najbardziej do kupienia w promocji tylko..... za duży. Kiedyś było inaczej i zaczynałem jako nieliczny od S Note, potem Note3, kolejnym miał być Note5, był, ....ale nie w EU, wiec czas na Note7, tylko ta bateria........do tego miejsca tak wymiar zastępował mi kino i grał wszelką muzykę, przydatny szczególnie podczas lotów Oslo-Tromso, to 2h, czyli coś obejrzeć i posłuchać + gry w pracy, a dziś wracam do 5 cali ze względu na problem z lewą dłonią i obsługę tylko jedną ręką.

Co do kabli? trzeba poczekać z oceną, na więcej testów, co prawda IC RealCable CA 1801 ze srebrną gałązką, już dawno spoczywa u mnie nie używany, własnie za wprowadzanie nabłyszczania i bzdurnej konstrukcji końcówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie, czytając o Twoich zmaganiach z syczeniem wokalistów i wokalistek, coś mi się przypomniało. Odszukałem posty, gdzieś bliżej początku tematu o DRC (Dirac Live i Room EQ Wizard...) i znalazłem pomiary, które zrobiłeś w swoim pokoju odsłuchowym: link. Patrząc na kreski, rzeczywiście można odnieść wrażenie, że góry jest u Ciebie sporo. Porównując moje (poniżej) i Twoje pomiary można zauważyć, że u Ciebie krzywa zaczyna się wznosić począwszy od 1kHz osiągając wzrost ponad 5dB w ok kilkunastu kHz. Dla odmiany u mnie jest odwrotnie - delikatny spadek od ok 5kHz, a powyżej 10kHz już nieco mocniejszy, co jest w miarę zgodne z krzywymi docelowymi uzyskanymi z badań (zamieszczone przez Krafta w tym samym wątku). Dodam, że pomiary zawsze robię z kolumnami skręconymi w kierunku miejsca odsłuchowego/mikrofonu. Mamy więc dwie możliwości: albo taka już natura kolumn które posiadasz, albo brak naturalnych pochłaniaczy w pomieszczeniu odsłuchowym powoduje, że masz zbyt duży pogłos w zakresie wysokich tonów. Jednak jeszcze jedna opcja. Widziałem, że Heco The New Statement mają podwójne zaciski w sekcji średnio i wysokotonowej, umożliwiające korekcję podbijającą górę o 2 dB (i obniżającą środek o 2 dB). Czy tam masz odpowiednio podłączone?

MiniTwo.jpg

Może Nokia 7 Plus? Od niedawna jestem posiadaczem i jak na razie nie narzekam. Niezłe parametry i przyjemna estetyka (oczywiście kwestia gustu ;) ). Niestety 6 cali :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy78 hmmm...., wtedy sygnał przechodził przez DAC NADa i były inne kable, ale może być tak jak piszesz, zbyt mało pochłaniania wysokich. Na zaciskach jest liniowo i sygnał doprowadzony do sekcji niskotonowej. W tym pomieszczeniu nic nie zrobię, może być tak że Moon to jednak ze względu na swoją klase jest dokładnym towarem i nic nie chowa w piasek czego nie mogę powiedzieć o Dac`u NADa. Tu raczej jest sumowanie poszczególnych elementów, Źródło= Kabel Carbon? - DAC Moon`a- rozdzielcze granie wzmacniacza i Heco (30mm gwizdek). Jeśli to słuszna teoria to zmiana jednego elementu(inny coax czy lampy) może nic nie zmienić (w tym pomieszczeniu).  

@S4Home Piotrek, Dirac Live to ciekawostka, na pewno coś poprawi bo po to ją powołano do życia, tylko co dalej? zmiana sprzętu? kupno coś z rodziny DDRC? nie mam planu (dziś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu coś dalej. 

Dirac live może ale nie musi wyeliminować sprawę sybilantow. Miałem z nim styczność kilku krotnie i efekty były zawsze zadziwiające na plus.

Nie mówię żebyś to brał. Ale przecież wiem że sprawdzisz.powiem tak z czystej ciekawości efektu. Weź pożycz arcama sr250. Gorszy wzmak od twojego. Włącz go z i bez kalibrcji. Zobacz co i jak się zmienia.

Mówię to bo chyba dac nada nie ma jeszcze tej aktualizacji? Sam nie wiem. 

Nie rozumiem dlaczego ten dac nie ma USB:(

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale czemu coś dalej. 

Dirac live może ale nie musi wyeliminować sprawę sybilantow. Miałem z nim styczność kilku krotnie i efekty były zawsze zadziwiające na plus.

Nie mówię żebyś to brał. Ale przecież wiem że sprawdzisz.powiem tak z czystej ciekawości efektu. Weź pożycz arcama sr250. Gorszy wzmak od twojego. Włącz go z i bez kalibrcji. Zobacz co i jak się zmienia.

Mówię to bo chyba dac nada nie ma jeszcze tej aktualizacji? Sam nie wiem. 

Nie rozumiem dlaczego ten dac nie ma USB:(

Pozdrawiam

Cały czas pamiętam o 658 NADa, Dirac ma być po 10 Czerwiec

Brak USB? Tam jest wejście ethernet i starczy.

USB? Sam Pc to nie jest dobre źródło, Testowałem na Foobar, IRiver, Roon`a (przereklamowany) dwukrotnie, chcąc znaleźć uzasadnienie zakupu, sadzę że wyczuli rynek i dogadują się z każdym by tylko zaimplementować się do urządzeń danego producenta (Roon Ready) a od nas brać kasę za Playera. Dziś jest Deskop i kabel USB w uzyciu ale to nie jest finalna konfiguracja. Tylko trzeba pamiętać o tym że wszystko powyżej 24/192 idzie dziś tylko przez USB, a z drugiej strony, ile tego powyżej mamy do wykorzystania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...