Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Przemyślałem temat i dziś w kabel USB nie będę inwestował, to co mnie interesuje to 

Purist Audio Design Aqueous Aureus Digital Interconnects - RCA S/PDIF - do mojego kompletu okablowania

Furutech Evolution Digital RCA czy XLR- czas spróbować coś tej firmy, ta sama miedź co Harmonix

Harmonix HS-102 DIGITAL RCA - (ten kolor,ehh), stosowany są studiach nagraniowych podczas produkcji min. płyt XRCD JVC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguslawie, a skąd u Ciebie to przemyslenie odnosnie laptopa :). Zapraszam do mnie. Oczywiscie, że pierwszy, lepszy laptop ze źle skonfigurowanym foobarem i przypadkowym dac zagra...źle. Ale jesli do tego zabierzesz się z głową i pomocą kogos, kto się na tym troszkę zna, to osiagniesz poziom niezłego cd. Tak jest u mnie. W sumie cd u mnie wygraĺo ale musialem zainwestowac w lampy, ktore na rynku osiagają cenę niezlego dac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, audiowit napisał:

Boguslawie, a skąd u Ciebie to przemyslenie odnosnie laptopa :). Zapraszam do mnie. Oczywiscie, że pierwszy, lepszy laptop ze źle skonfigurowanym foobarem i przypadkowym dac zagra...źle. Ale jesli do tego zabierzesz się z głową i pomocą kogos, kto się na tym troszkę zna, to osiagniesz poziom niezłego cd. Tak jest u mnie. W sumie cd u mnie wygraĺo ale musialem zainwestowac w lampy, ktore na rynku osiagają cenę niezlego dac.

Ja wiem że korzystasz z Laptopa i specjalnie używasz go na bakterii.

Ale dobrze wiesz ile rzeczy na raz jest uruchomionych w tle, (on co 0,5s sprawdza czy nie włożono pendrive), to że pościłeś perfect bit z pominięciem mixera jest oki, ale to nie wszystko, możesz mieć osobny dysk do muzy i tak co chwila głowica sprawdza ineksy i odczytuje dane przerzuca do RAM i już sprawdza pakiety  z neta wraz z antywirusem, takich operacji on robi 20 na raz, PC nigdy nie będzie służył tylko do odtwarzania muzyki, nie takie jest jego zadanie. Foobara pogoniłem, Roon? nie warto, został zakupiony IRiver.

Sam zaczynałem od Win 98SE i dyskietki startowej, dziś są w domu 3 deskopy od Asusa z serii ROG dla graczy z osobnym chipem od dźwięku (wszystkie sam składałem) a laptop też Asusa, poprzedni G60J połamałem gdzieś na lotnisku bo mi gra nie szła, teraz jest skromniej, niemniej karta graficzna osobna nadal jest. Na teraz niech tak sobie gra bo na wszystko nie ma już pieniędzy jak kiedyś, ale docelowo będzie coś innego, już bym mógł mieć Node2i i wpiąć zew. dysk 2,5 cala i to już bedzie lepszy zestaw od obecnego kompa, nawet było by git, bo pilot od DACa miał by co robić, ale to nic pilnego i jest inny plan działania.

Lampy, temat rzeka, tak jak powiedziałem, jak będę gdzieś w okolicy Lęborka to wezmę coś tam od Bazodruta.

Małym błędem było kupienie USB AQ bez testu i dla nie wygrzanego DACa, ale to nie wielki koszt, teraz niech zostanie chociaż wiem, że nie było by kłopotu w Top.. zamienić na coś innego. Zwyczajnie trzeba prześwietlić temat sybilantów od źródła, zmienił sie DAC i jest inne granie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie  zblizajace się wakacje to przeslalbys mi AQ do odsluchu. A nóż spasowalby mi. Ale teraz czas wypoczynku, a nie zakupow audio.

Widzę, ze znasz się trochę na kompach. Ja zostawilem to fachowcowi, ktory też jest audiofilem. Po prostu skonfigurowal mi optymalnie do audio tego lapka. Zastosowałem konwerter spdif i zegar taktujacy i w tej postaci dopiero sygnal trafil do dac.

Foobara tez pogonilem. Rivera tez przetestowalem i podobal mi się. Zostałem przy Monkey. No i wtyczce wasapi koniecznie w trybie event.

 

Nawet jedna rodowana wtyczka, źle dobrana w transparentnym systemie, moze narobić sporo zamieszania. Dla niewierzacych w takie audiovoodu mam dobry przykład z takim samym kablem rca, o tej samej dlugosci rozniącym sie tylko rodzajem wtyku. Złoto i rod. To tak na marginesie :)

info z ostatniej chwili. Jadą juz mnie kable Velum z serii reference. Miedzy innymi aes/ebu. Jestem strasznie ciekaw roznic na rożnych kablach cyfrowych.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh ta edycja, nie wiedziałem że dopisałeś part II, wszedłem tu bo miałem tylko dopisać że to dobry pomysł z tym pożyczeniem, a tu dodatek, oki. Zgadzam się że jeśli set jest tak ustawiony (u mnie też) słyszę każdą zmianę, tylko wyciągnąłem złe wnioski z podstawek bo to nie one dodawały szklistego nalotu na końcówki głosek i nalezą się im przeprosiny, przecież w tym samym niemal czasie, cd gra przez nowy DAC poprzez coaxal Carbon i jeszcze dołożyłem ten taki sam USB do Pc, było za dużo zmian jednocześnie, mój błąd.

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Nawet jedna rodowana wtyczka, źle dobrana w transparentnym systemie, moze narobić sporo zamieszania. Dla niewierzacych w takie audiovoodu mam dobry przykład z takim samym kablem rca, o tej samej dlugosci rozniącym sie tylko rodzajem wtyku. Złoto i rod. To tak na marginesie :)

info z ostatniej chwili. Jadą juz mnie kable Velum z serii reference. Miedzy innymi aes/ebu. Jestem strasznie ciekaw roznic na rożnych kablach cyfrowych.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale dobrze wiesz ile rzeczy na raz jest uruchomionych w tle, (on co 0,5s sprawdza czy nie włożono pendrive), to że pościłeś perfect bit z pominięciem mixera jest oki, ale to nie wszystko

Laptop i serwisy strimingowe to przyszłość ale jak ktoś woli CD to też super 😀 Jest taki Fidelizer co optymalizuje kompa do muzyki wyłączając niepotrzebne procesy Link Niestety w rozbudowanej formie jest płatny. Ja nakręciłem się na Roona i co prawda kupiłem licencję na rok ale jeszcze nie żałuję 😋 Podoba mi się DSP i EQ parametryczny gdzie takie wspomniane sybilanty można raz dwa wyeliminować. Kwestia dobrania odpowiedniego filtra o określonych parametrach, a możliwości Roon ma spore. Trochę core Roona słabo z MQA sobie radzi bo tylko do 96kHz i 24bit ale porównując do innych aplikacji jest nieźle. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można poprawić coś w dźwięku, widziałem te opcje w Roon, nie korzystałem, a że tylko do 24/96 to normalne, bo tylko na tyle pozwala soft wykorzystując przeliczanie sum końcowych w procesorze, Auralic, Lumin, bluesound i inni do MQA muszą korzystać z SoC, Mytek Bridge ma już dedykowaną kostke i daje rade 352.x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z foobarem od lat i nie narzekam. Uważam do źródło za dobre. Nie jest to przykład hiendu ale jest wygodne i tak lubię.

Drugie źródło to malina.

A akurat USB w takim dacu to teraz konieczność 

Moim zdaniem nad zrobił sobie tu małe kuku. Oczywiście można to zastąpić ale wiele osób odrzuci ten wybór. Wiem bo już kilku klientów było i nie wybrali go.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zwyczajnie trzeba prześwietlić temat sybilantów od źródła, zmienił sie DAC i jest inne granie.

Piszesz o sybilantach , chciałem się podzielić wrażeniami z ostatniego odsłuchu. Wszyscy / lub prawie wszyscy/ wiedzą , że o brzmieniu w dużym jak nie największym stopniu decydują kolumny . Jak co tydzień odwiedziłem kolegę w komisie i jak co tydzień miałem okazje trochę posłuchać starych konstrukcji. Ale do rzeczy , odkryłem , że w dużej mierze za pojawienie się tego zjawiska mogą być odpowiedzialne kolumny. Bo tak , w czasie odsłuchu używany był ten sam wzmacniacz /Sound Project 3SE/ to samo źródło / CD Sony nie zapamiętałem modelu ale cena coś koło 300 zł :) /oraz kolumny EES4 / osłona wstęgi z żeliwa , kto teraz tak robi , ech../ , Celestion Ditton 120 oraz nowiutkie Heco. I tak na EES 4 i Celestion wszystko pięknie natomiast na Heco pojawiła się taka ilość sybilantów , że wokal brzmiał jakby ktoś śpiewał z aparatem korekcyjnym na zębach. Do odsłuchu była płyta demonstracyjna Usher oraz "Back in Black" AC/DC. Na tych jakże różnych stylach muzycznych efekt był ten sam.

Nie twierdzę , że tak ma się sprawa u Ciebie , tylko chciałem się podzielić spostrzeżeniem.     

IMG_3631.JPG

IMG_3639.JPG

IMG_3628.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

a jak myślisz czemu radziłem szalik na wysokotonowiec ?

Oooo! Szalik dobra rzecz i przydatna , może mieć bardzo szerokie zastosowanie w audio , szczególnie podczas procesu wygrzewania :) 

A poważniej to właśnie po raz pierwszy zwróciłem uwagę na mogące występować sybilanty w kontekście podpięcia różnych kolumn. Do tej pory raczej obwiniałem źródło, wzmacniacz  lub realizatora.

A wszystko dzięki uwagom @Bogusław Kożyczkowski , warto więc pisać bo z każdego opisywanego przypadku dla innych osób może wyniknąć inna i ciekawa nauka. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętajcie jedno, gra cały set

W salonie S4, Heco na lampie grały z podbitym o +2dB wysokimi tonami z tyłu na zaciskach. Co teraz? Znajdzie się Piotrek to się spytamy jak te testowe Statementy u nich grały?

Wystarczą kable głośnikowe Melodika i góra zgaśnie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To co? zamawiać na test? http://www.furutech.com/2013/01/30/3484/

Bogusław zamawiaj , jak byś go zatrzymał, a odpukać coś by się stało z oplotem to identyczny / sprawdzałem na AVS , poliester z włóknem metalizowanym/ stosuje HAMA w kablach HDMI , w każdym MM dostaniesz po cienkich kosztach :) Sam założyłem takowy oplot / od starego HDMI/ na Suprę EFF-I i wygląda jak te Furutechy na AVS :)  

Zamawiaj i opisz wrażenia , jesteś skarbnicą wiedzy empirycznej i naprawdę chylę czoło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Piotrek, pisałem do Stanisława ale się nie odzywa, czy jeszcze tam pracuje? 

Co do kompa to uważam że Malina jest lepszym rozwiązaniem nić PC, przynajmniej wywalili wszystko czego Player nie potrzebuje, a co znajdziemy w dorosłym kompie. Niestety nadal sygnał Audio w czasie obróbki nie ma bufora danych i możliwości sprawdzenia poprawności danych potrzebnych do odtworzenia brakujących zer i jedynek, zwyczajnie pierwsze "kompy" nie były dźwiękowe, bo nikt o tym nie myślał w owym czasie, głos dostały wraz z mostkiem południowym dużo później, wiec jeśli gdzieś, coś zginie (Pc, czy Malina) to już na amen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem do niego po wcześniejszych mailach od PAD rano, a numer tel. przepadł wraz z poprzednim fonem.

Dodam tylko że kontakt nawiązany i zapytanie o Furutech Evolution Digital XLR poszło.

----------------

@degsterr mnie odwiedził z Maliną, trzeba poczekać na Jego ocenę dźwięku. J w tym czasie posłucham dzisiejszej premiery https://tidal.com/album/109592080

a w tle poczytam dzisiejsze wydanie miesięcznika Audio-Video nr 5/2019

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...