Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

@degsterr

Dzięki Marcinie za newsa. Przesłuchałem Twój coaxal i stwierdzam że głoski syczące są zredukowane znacząco i trochę pogłosu też uciekło ale martwi mnie to co po drugiej stronie jest, dodało mi basu, tylko ... ...ilość przysłoniła jakość, bo zaczął gubić kontrole, jest mniej zróżnicowania perkusja i wyciął mi tło, jest dźwięk i szybko zanika, gdzie jeszcze powinien brzmieć. Jak to dobrze że cyfrowe kable nie mają znaczenia, hehehehehe

a propos.... mam nadzieje że Kawa smakowała, bo Twój Jabłecznik wyjątkowo smaczny co żona potwierdziła zjadając ostatni kawałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.05.2019 o 16:55, Bogusław Kożyczkowski napisał:

@S4Home Piotrek, pisałem do Stanisława ale się nie odzywa, czy jeszcze tam pracuje? 

Tak. Jeśli nie odpisze do poniedziałku do interweniuj do mnie to go przycisnę.

 

 

Dnia 30.05.2019 o 11:43, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W salonie S4, Heco na lampie grały z podbitym o +2dB wysokimi tonami z tyłu na zaciskach. Co teraz? Znajdzie się Piotrek to się spytamy jak te testowe Statementy u nich grały?

Wystarczą kable głośnikowe Melodika i góra zgaśnie.

Jestem , jestem tylko brak postów nie pozwolił mi już na odpisanie w piatek, ehh limity.

Nie pamiętam z czym wtedy grały ale chyba z Cayinem A55TP albo Simply Italy. I faktycznie wtedy najprawdopodobniej były spięte Melodika MDC2250 z zarobionymi seryjnie bananami.

One tłumią górę.

 

Dnia 30.05.2019 o 17:47, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Pisałem do niego po wcześniejszych mailach od PAD rano, a numer tel. przepadł wraz z poprzednim fonem.

Na wypadek ponownej awari to kontakty są tutaj. Po za numerem telefonu do mnie :P

https://s4home.pl/kontakt/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tak. Jeśli nie odpisze do poniedziałku do interweniuj do mnie to go przycisnę.

Odezwał sie w czwartek wieczorem, odpisałem i .......cisza do tej chwili, musi być Chłop silnie zajęty.

Plan jest prosty, wpierw potrzebny na test Furutech Evolution Digital XLR, jesli kierunek dźwiękowy będzie słuszny to zamienimy na testowy Purist Audio Design Aqueous Aureus Digital -S/PDIF czy XLR (co łatwiej dostępne), potem decyzja i wypełnię odpowiedni formularz zapotrzebowania.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie pamiętam z czym wtedy grały ale chyba z Cayinem A55TP albo Simply Italy. I faktycznie wtedy najprawdopodobniej były spięte Melodika MDC2250 z zarobionymi seryjnie bananami.

odnalazłem ten zapis

 

heco.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jeszcze ja pisałem na audiostereo :)

Dnia 1.06.2019 o 11:59, Bogusław Kożyczkowski napisał:
Dnia 1.06.2019 o 10:42, S4Home napisał:

Tak. Jeśli nie odpisze do poniedziałku do interweniuj do mnie to go przycisnę.

Odezwał sie w czwartek wieczorem, odpisałem i .......cisza do tej chwili, musi być Chłop silnie zajęty.

W weekendy pracujemy wybiórczo. Oczywiście maila będą odpisane. Ale raczej poświęcamy ten czas rodzinie, bliskim i pasjom :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli Carbon na 5% srebra to dobry kurs to teraz coś na srebrze, może Clear od mbaudiokable?

DAC 1050 to nic szczególnego,  podłączyłem raz pod cd Carbon em. .... i wróciłem do xlr do cd,(grało lepiej) i tak u mnie płyta cd jest na topie, a dac tylko dorywczo dogrywał dźwięki,  do teraz.

Tak,tak,,  antenowy kabel jest git. Też 75 Ohm. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mówiłeś że  u Ciebie po cieplej stronie sprzęt,  wiec ten DAC i tak dobrze że zagrało to razem,  znając granie NADa, nie liczyłem na to. Ale przynajmniej wiesz co jest w Denon, (jaki DAC) jest porównanie, bo nigdy tego nie wiemy dopiero test prawdę powie.

Chilowo nie ma mnie w domu i nie wiem kiedy opuszczę szpital, miał być tylko weekend a coś się przedłuża. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Teraz czytam mój wpis, hehe    ...a miało być. ...  bedzie prościej coś pożyczyć i posłuchać. 

@S4Home  pomimo mojego przebywania poza domem, nadal brak ruchu w email,ach ze Stanisławem, to nic,        jak to mówią "nic na siłę".

Nie bójmy się napisać iż olewają Cię Bogusławie :D 

Jakieś lampy wytypowałeś wstępnie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubakk napisał:

Nie bójmy się napisać iż olewają Cię Bogusławie :D 

Jakieś lampy wytypowałeś wstępnie ?

Zobaczymy co Piotrek napisze.

Z tymi lampami to, mam kocioł w głowie.  Nie ma żadnego pewniaka że zagra na 100% w każdym urządzeniu. Trzeba konsekwentnie parami zmieniać i słuchać,  i jeszcze te zawiłości z nierównym źazeniem,  ekranowaniem, jakieś pierścienie na lampach, kosmos, to nie dla mnie.

Tak jak pisałemwcześniej , po życzę od Bazy co ma najlepszego i tyle, albo zadziała albo nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Teraz czytam mój wpis, hehe    ...a miało być. ...  bedzie prościej coś pożyczyć i posłuchać. 

@S4Home  pomimo mojego przebywania poza domem, nadal brak ruchu w email,ach ze Stanisławem, to nic,        jak to mówią "nic na siłę".

Na siłę . Na siłę. Już go cisnę!!

Niestety koledzy mają problemy z organizacją.

Walczę z tym od początku jak wiecie.

Działam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciaxialne do rozjaśnień czy innych upodobań. To musisz dzownic do kolegów z salonu.

Ja osobiście nie zajmuje się wpływem kabli cyfrowych na brzmienie 

Doradzam i sam wybieram solidne ale bez wodotrysków marketingowych. 

Ja szukał bym rozjaśnienia systemu gdzie indziej. W głośnikowych? Interkonektach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kubakk napisał:

Trzeba na fejsie wspomnieć o braku obsługi klienta ;) 

W q21 tak nie olewają :P 

No tak, faktem jest że tydzień czasu czekania za mną, sam, nie spodziewałem się takiego postępowania. Piotrek będzie zły,  że tak napisałem. 

 

Lampy i kabelek, tak...., ale nie wszystko od razu, już zrobiłem ten błąd  (nowy DAC, nowy kabel). Analogowe są ustawione, zwyczajnie, Moon jest dobry i pospieszylem się z łącznikiem, zamiast poczekać.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja War rozumiem i to, doby plan, tylko jeden szczegół, zwykły coax od @degsterr przywrócił normalniejsze granie. Wpierw pewny(dobry) coax i będziemy dopieszczac lampami finalne granie.

A czy słychać zmiany w coax, trzeba spytać degstera, testuje Audioquesta.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek.

Szukanie błędów w konfiguracji lepiej zacząć od początku,  czyli cd Playera, i po kolei.

Przed chwilą, audiowit napisał:

Ja obecnie testuje Velum Reference AES./EBU Zmiana jest ale to nie jest to.

Ale jeszcze masz lampy do zamiany.

Już nie będę się czepiał że to 20-30% o których pisze nam @Kubakk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...