Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Jedna dyskoteka przeszła, a druga pójdzie po lewej stronie. 

 

Błyski.JPG

42 minuty temu, degsterr napisał:

To jest mój kolejny cel, sprawdzić BNC u malinki, a do wzmaka SPDIF ;)

Jutro może pojadę w okolice Top HiFi, czy brać Nordosta dla Ciebie?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, degsterr napisał:

Jutro będę miał robotę zapewne.
Jeżeli będą mieli BNC - RCA to owszem!

oki.

 To jeszcze nie koniec stroboskopu. http://map.blitzortung.org/#5.36/52.493/20.22

55 minut temu, degsterr napisał:

AQ Carbon z czystym sumieniem mogę polecić. W porównaniu do innych testowanych w moim torze, AudioQuest wniósł znaczną poprawę detali, przede wszystkim szczegółowość góry, spodziewaną długość wybrzmień żywych instrumentów, bogatsze tło. Uderzenia perkusisty zdają się być bardziej wyczuwalne i jakby namacalnie, jebnięcia w blachę są tak charakterystyczne jak powinny być usłyszane. Ale to jeszcze nie jest to. Z minusów to cierpi trochę dynamika zarówno w skali mikro jak i makro. Co prawda większość testowałem na nakładce HiFiBerry Digi+ Pro w moim Malinowym Pi, jednakże przy Allo DigiOne Signature jest dostojniej, ale to już wpływ samej nakładki.

Ten odcinek to nic wielkiego i ma łomnośći, kolejnym konkretnym jest AudioQuest Diamond Digital. Pełne srebro i system DBS, czyli czarne tło. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kubakk napisał:

A ni razu nie był ostatni , zawsze ktoś wcześniej zjedzie , rozbije się , także statystycznie może mieć ~18 miejsce na 20 :D

btw. pamiętam młodego Roberta jak z ojcem wpadał na Wandę jeździć gokartem ;) 

To jest liczone jako ostatni. Ci rozbici są jako not classified. Albo do not finished. 

17 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Piotrze, damy radę, tak właściwie to puściłem się już po kabelek, tylko po drodze trafiłem do serwisu VW, tylko po kontynuację ubezpieczenia i z marszu serwis udało się załatwić na już. Coax jutro poszukam.

F1. Zawsze byłem fanem, Polsat nadawał, potem płatna aplikacja na telefon, a teraz 11sport. Sądzę że Robert lekko przesadził w ocenie własnych możliwości w dzisiejszej F1. Tym bardziej że Russell to nie Rosjanin czy Kanadyjczyk. Jak to śpiewa Perfect, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Jego upiór w dążeniu do celu bycia kierowca, spowodował małe zaćmienie umysłu. Przecież widać że to młodziak jest nr1, a Robert ma dać gotówkę i rozsławić swoją osobą ponownie chwałę Williams a. Moim zdaniem traci dziś na wizerunku i z wielkim bólem stwierdzam że powinien już odpuścić. Nie widzę już dla niego w przyszłym sezonie, miejsca w żadnym z teamów. Nie może ciągle zwalać winy na auto, gdy Russell wyjeżdża na jedno kółko w klasyfikacjach, nabija czas i oszczędza opony na wyścig, a nasz Robert próbuje i nic z tego nie wychodzi.to przykre jest.

Zgadza się :(

16 godzin temu, Kubakk napisał:

Aj tam Bogusławie , nie znasz się ;) 

Williams inwestuje tylko w Rusella , najlepsze części , nowinki , wszystko , bo liczą się z tym iż po sezonie Kubicy już nie będzie , więc po co inwestować w niego ? Skill do robienia czasów mają taki sam.

Korzystają z własnych skrzyń biegów ktorych technologie miały ferrari 7 lat temu. Takie inwestycje to nie inwestycje tylko zabawy.

Sorki za offtop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, degsterr napisał:

To jest mój kolejny cel, sprawdzić BNC u malinki, a do wzmaka SPDIF

Nie wiem jak się zachowuje Signature  , ja na mojej Malinie z Allo Digi One za cholerę nie słyszę różnicy między coaxial a BNC ,nie wspominając już o podpiętych kablach / podłączałem z posiadanych BNC ; Melodikę, Wireworld , Monkey Cable, Chorda, Kimber. / . Ciekaw więc jestem relacji z odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Fafniak napisał:

Tak czytam i czytam i nadziwić sie nie mogę.

Nie sądzisz że przy problemie który potrafisz zdefiniować, mógłbyś jednak zainwestować czas w wypożyczenie ustrojów akustycznych na próbę?

Leczysz cholerę środkami placebo

To nie jest pomieszczenie docelowe, to pokój do przyjmowania gości i ściany mają być normalne, inna sprawa to rozdzielczość sprzętu, każdy z osobna (Heco, McIntosh, Emotiva, Moon) to dźwięk wysokiej próby, no i jeszcze pomiar.

Niebieski - kolumny pod ścianą równolegle

ten sam poziom dźwięku - 

Zieleń i czerwony to kolumny metr do przodu, raz skręcone w miejsce odsłuchu, a raz na wprost.

U mnie z basem większy kłopot, a to podbicie ponad 10k? tam już nic nie gra, tam tylko przestrzeń i harmoniczne przeszkadzajek dodaje. Jak będzie lokum to coś pomyślę nad adaptacją a dziś wystarczy głośnikowy Melodika i cała góra siądzie, tylko czy to dobrze?

przesuwanie-kolumn.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

bardziej (mnie) martwi zakres 100-400 i pik na 2 kilo przy spadku na 3

Masz racje, ale nie znam nic tak selektywnego by to poprawić.

@Kubakk @kukocz od tego jest UMIK 1 i https://www.avnirvana.com/threads/room-eq-wizard-rew-how-to-adjust-scale-of-graphs.4133/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Masz racje, ale nie znam nic tak selektywnego by to poprawić.

@Kubakk @kukocz od tego jest UMIK 1 i https://www.avnirvana.com/threads/room-eq-wizard-rew-how-to-adjust-scale-of-graphs.4133/

I potem mikrofonem z PC-ta się bada ? Bo nie widzę apki na tel , tzn. jakaś tam jest inna za 139zł ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, degsterr napisał:

To jest mój kolejny cel, sprawdzić BNC u malinki, a do wzmaka SPDIF ;)

Do przeglądu.

https://audiobacon.net/2018/08/11/the-audiophiles-short-list-the-best-digital-coaxial-cables/

https://thegeniusreview.com/digital-coaxial-cables/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Stanisław się odezwał (zapewne pod naciskiem ...........), wiec złożyłem zapytanie o dostępność na test Purist Audio Design Genesis Digital. Tak, by skonfrontować z AQ (podobna półka cenowa) i sprawdzić czy to słuszny kierunek.

Zapewne, ale działa :)

 

Daje niewielkie szanse że sybilanty zostaną wyeliminowane ustrojami. Moim zdaniem to domena. Sprzętu. Ale mogę się mylic. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Daje niewielkie szanse że sybilanty zostaną wyeliminowane ustrojami. Moim zdaniem to domena. Sprzętu. Ale mogę się mylic. 

Pozdrawiam

Oczywiście ,że sprzętu. Z uwagi na te upały nie odpalam lampy , i na tranzystorze góra jest "suchsza" i słychać gdzieniegdzie sybilanty. Tak więc Bogusław ma do zmiany wzmak na pełną lampę oraz kolumny na takie z berylowym wysokotonowcem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audiowit napisał:

U mnie też AES/EBU Velum Reference rozjasnił nieco system i zaczeły wychodzić mi przestery na przelomie srednicy i wysokich. To niedobry znak. Znaczy, że poprzedni kabel niwelował wpływ tranzystora na brzmienie. Podobno velum jest liniowy.

A to tylko miedz czy z dodatkami? czy już srebro? 

Oficjalnie kable nie powinny nic zabierać, ale jak to w życiu "róznie bywa" i niestety, te dobre kosztują majątek, wiec te "dostępne" musimy prześwietlić i zdecydować co lepiej nam pasuje.

-----------------------------------

Byłem u kolegi Marcina i zostawiłem mu Audioquesta Thunder 2m, bo nie wiedziałem gdzie gniazda u niego. Zobaczymy co napisze o prądowym?????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A to tylko miedz czy z dodatkami? czy już srebro? 

Oficjalnie kable nie powinny nic zabierać, ale jak to w życiu "róznie bywa" i niestety, te dobre kosztują majątek, wiec te "dostępne" musimy prześwietlić i zdecydować co lepiej nam pasuje.

Od dłuższego czasu obserwuje ten wątek bo jest na prawdę interesujący. Szczególnie kwestia kabli cyfrowych i ich wpływu na dźwięk. 

Ciekawy jestem czy gdyby zorganizować "double-blind test" (nie wiem czy to się tłumaczy na polski "test podwójnie ślepy"? :)) to czy ktokolwiek byłby w stanie w ogóle usłyszeć różnicę, nie mówiąc już o kilkukrotnym wskazaniu tego samego kabla o danej charakterystyce brzmienia. Sam chętnie wziąłbym w takowym udział.

@Bogusław Kożyczkowski a jakiej długości kabli cyfrowych używasz? Może warto byłoby przetestować ich warianty z różną długością? To akurat jest dobrze technicznie wyjaśnione i może mieć realny wpływ na to co usłyszymy. Minimalna zalecana długość kabli coaxialnych to ok 1.5-2m. 

W skrócie chodzi o to, że przy zbyt krótkim przewodzie, obicie sygnału dochodzi do odbiornika w jeszcze trwającym 8ns oknie nasłuchiwania sygnału co powoduje zakłócenia. te 8ns to najczęściej stosowane okno czasowe w odbiornikach dekodujących sygnał spdif. Ale występują różne warianty. Najlepiej byłoby mieć informację co siedzi w konkretnym DACu.

Cytat

This is because the SPDIF receivers have 'gated' inputs. When they 'lock' on signal they ignore any other signal that arrives past the small window of time when the input 'gate' is open. The 'gate' is opened periodically to re-sample the incoming signal.

If the reflected signal comes back quick enough following the real signal (short cable), it will find the 'gate' open, it will over-impose over the original signal and affect the decoding process.

The average receiver has a 8ns 'window'. Light travels 8x0.3m=2.4m in vacuum in that time. Over a 75 ohm cable, that has slower speed (0.8 of light in vacuum), it can result in 1.9m.

reflection being a 2-way travel, cable can be 1/2 of that length - 1m would be minimum needed. Recommended 1.5m would be safe 'enough'.

I personally stay at 6ft/2m lenghts, just because I don't know exactly the parameters of my cables or my SPDIF receiver - that 8ns 'average' might be actually 16ns on my particular receiver chip.

Jest sporo artykułów w internecie na ten temat. Cytowałem stąd, TUTAJ link co innego ciekawego artykułu. Jestem ciekawy waszego zdania na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim konwerterze jest funkcja " high", ktorą się włącza przy kablu o dlugosci powyzej 1.5m. Myslę, ze moze to być powiazane z oknem.

Jesli chodzi o kable cyfrowe i ich testy zarowno coax, aes jak i bnc to trudny temat. Ja dopiero po tygodniu zorientowalem sie, ze testowany aes zaczol mi ostrzyć. Przez ten tydzień nie wychwycilem zadnych istotnych różnic. Natomiast kable analogowe bardzo wplywają na charakter i zmiany od razu są bardzo slyszalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kukocz napisał:

Od dłuższego czasu obserwuje ten wątek bo jest na prawdę interesujący. Szczególnie kwestia kabli cyfrowych i ich wpływu na dźwięk. 

Miło, że chociaż ktoś to docenia.

Mówią że dłuższe lepsze, u mnie 1m cyfrowe, nie chce żeby się plątał za szafką, a techniczny aspekt? ......nie testowałem, sam nie wiem co o tym myśleć.

Zawsze można do mnie podjechać i pozamieniamy kable. Set rozdzielczo ustawiony, dasz cieplej? przymuli niskotonowe, dodasz coś w sopranach? będą latać żyletki, zabierzesz? będzie słychać, środek? to samo,  ALNICO DRIVE zaraz to pokaże.

12 minut temu, audiowit napisał:

W moim konwerterze jest funkcja " high", ktorą się włącza przy kablu o dlugosci powyzej 1.5m. Myslę, ze moze to być powiazane z oknem.

Jesli chodzi o kable cyfrowe i ich testy zarowno coax, aes jak i bnc to trudny temat. Ja dopiero po tygodniu zorientowalem sie, ze testowany aes zaczol mi ostrzyć. Przez ten tydzień nie wychwycilem zadnych istotnych różnic. Natomiast kable analogowe bardzo wplywają na charakter i zmiany od razu są bardzo slyszalne.

To prawda.

Drut czy linka?, sygnał cyfrowy czy analogowy?, w tym budżecie, w którym operujemy zawsze coś zabiera, a czasami nawet dodaje, tylko nie koniecznie jest to pozytywnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...