Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Marconi, jest dość lekki i żywy. Przynajmniej tak go pamietam. To weź 2 parki i 1 oddasz po testach.

https://allegro.pl/oferta/amperex-bugle-boy-ecc81-7952562770?reco_id=609bb06b-8ea3-11e9-8bb1-000af7f62240&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Lampy są używane wiec nie beda wymagaly wygżania. Po 5h sluchania na parkę wystarczy.

Bb jest lekko ocieplony, gesty, dynamiczny. Myślę, ze on lepiej spasuje. Baza lubi Marconiego. Bedzie Ci o radiu opowiadał ;) i pewnie będzie chcial wcisnąć Marconi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubakk napisał:

A były jakieś cd w planie ? ;) 

Teraz już, ....nie, hehe  Ale coś bym tam chwycił a teraz ma 300P mniej.

7 minut temu, audiowit napisał:

Marconi, jest dość lekki i żywy. Przynajmniej tak go pamietam. To weź 2 parki i 1 oddasz po testach.

https://allegro.pl/oferta/amperex-bugle-boy-ecc81-7952562770?reco_id=609bb06b-8ea3-11e9-8bb1-000af7f62240&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Lampy są używane wiec nie beda wymagaly wygżania. Po 5h sluchania na parkę wystarczy.

Bb jest lekko ocieplony, gesty, dynamiczny. Myślę, ze on lepiej spasuje. Baza lubi Marconiego. Bedzie Ci o radiu opowiadał ;) i pewnie będzie chcial wcisnąć Marconi.

Więc zastrzegę że to tylko test, żeby sobie nie myślał.. posłucham tych od Baza. Chce wpierw posłuchać co się stanie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem dziś namiastkę Maliny czyli, do Noki 8 karta pamięci 64Gb + Tidal + MXPlayer pełny. Ze 30 Albumów kopia cd, format "Wave" i 2 Albumy 24/192. To wszystko przez Bluetooth do Moona 280D. Dzięki najnowszemu kodekowi "aptX HD" Nokia wypuszcza max 24/48, tylko DAC tego nie przyjmuje i skraca do 44,1, długość słowa ....nie znana. Wszystko śmiga, tak do 7-8m. Szkoda że Moon ma już swoje lata i nie posiada tego kodeka na wyposażeniu.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiastka

1. «coś zastępującego jakąś rzecz, jakiś proces, stan itp., ale niedorównujące temu.

----------------------------

7 minut temu, MobyDick napisał:

Da się bez strat. Można po sieci przesyłać pliki bez konwersji z telefonu lub z dysku z serwerem DLNA programem np. na telefon do Chromecasta Audio, lub czegoś co może odtwarzać po sieć ( np. odpowiedni bluray ). Ograniczeniem Cromecasta jest to że dział przez wifi i ma wyjście toslink 24bit/96kHz .

Objaśniam i wyjaśniam.....

25 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Uruchomiłem dziś namiastkę Maliny czyli, do Noki 8 karta pamięci 64Gb + Tidal + MXPlayer pełny. Ze 30 Albumów kopia cd, format "Wave" i 2 Albumy 24/192. To wszystko przez Bluetooth do Moona 280D. Dzięki najnowszemu kodekowi "aptX HD" Nokia wypuszcza max 24/48, tylko DAC tego nie przyjmuje i skraca do 44,1, długość słowa? ....nie znana. Wszystko śmiga, tak do 7-8m. Szkoda że Moon ma już swoje lata i nie posiada tego kodeka na wyposażeniu.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Dlatego dźwięk transmitowany przez bluetooth będzie konwertowany kodekiem stratnym z częstotliwością próbkowania 44,1 kHz. To powinno dawać jakość na poziomie dobrych plików mp3.

Kodek znany również jako aptX Lossless obsługuje parametry 48 kHz, 24 bity i szybkość transmisji 576 kbit/s. Główną różnicą w stosunku do „zwykłego” apt X’a to poza większą szczegółowością (detalicznością) muzyki dużo lepszy stosunek sygnału do szumów. Poziom kompresji pozostał na tym samym poziomie 4:1 w stosunku do płyty CD.

Gdyby DAC rozumiał "aptX HD" było by skompresowane 24/48, Piszą jeszcze że W 2009 roku po raz pierwszy użyto kodek apt X w połączeniu z technologią bluetooth. Kompresja wynikająca z algorytmu w stosunku 4:1 znacząco zmniejszyła ilość przesyłanych danych a jednocześnie zapewniając jakość zbliżoną do płyty CD -  16-bit/48 kHz przy przepustowości 345 kbit/s   tylko czemu Moon widzi 44,1 a nie 48? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

A Moon obsługuje kodek aptX ?

Ten model mamy na rynku od 4 lat, siłą rzeczy kodek z 2009r nie powinien stanowić problemu, ale potwierdza się to że prócz dźwięku, konstrukcja nie jest pierwszej świeżości, ba, nawet nie drugiej i pewnie nie ma tego kodeka, tak jak oszukują z wyjściami XLR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty z nadgryzionym jabłkiem nigdy nie miały i wygląda na to ze nigdy mieć nie będą tego kodeka. Wbrew pozorom to nie jest obowiązkowy punkt programu nawet na dzień dzisiejszy. Sony wymyśliło sobie własny standard bezstratnej transmisji bluetooth. Z tego co wiem to wyjścia XLR z urządzeń cyfrowych są bardzo łatwe do uzyskania i ponoć większość odtwarzaczy CD bez problemu można zrobić aby miały wyjścia symetryczne. Ze wzmacniaczami jest gorzej, bo tu potrzebny jest podwojony tor całego układu aby to działało w pełni symetrycznie. Na szczęście rzadko jest to potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kubakk napisał:

Ja sobie zostawiłem na zimę temat okablowania , teraz jadę na kompletnym badziewiu. Będzie do czego się odnieść :D 

Podliczyłem dziś cenowo moje kable, a to tylko przełom niska-średnia półka. pewnie starczyło by na wiele par nowych lamp. Zima może być za krotka, jeśli chcesz wycisnąć z wymienionych lamp 90%. Sam ciekaw jak Tobie pójdzie tej zimy? z góry? czy pod górkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

namiastka

1. «coś zastępującego jakąś rzecz, jakiś proces, stan itp., ale niedorównujące temu.

hmmm to wiem ale ponieważ transmisja przez sinozębnego "obrabia materiał dźwiękowy" to uważam że jest to zaprzeczenie maliny. Chyba że chodziło ci o namiastkę funkcjonalności :)

To wtedy wchodzę pod stół i odszczekuję

6 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Podliczyłem dziś cenowo moje kable, a to tylko przełom niska-średnia półka. pewnie starczyło by na wiele par nowych lamp.

i ile wyszło 👿😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei, bo u mnie tylko jeden rdzeń w głowie :14_relaxed:

@Fafniak Tak jak piszesz, to płaskie coś, co już nie mieści się już w tylnej kieszeni spodni, ucina nam sporo z bitów i zostaje tylko funkcjonalność, i o tym myslałem. Patrząc, jak nasz kolega Marcin, walczy z materią odtwarzacza zwanego potocznie Maliną pomyślałem czemu to takie skomplikowane? (przełączanie nakładek, coś w lapku, coś w fonie, wymiana karty SD chyba z softem?) czy nie można prościej? Tak podbiłem pod Moona i bluetooth. Może, gdyby oba sprzęty były w pełni kompatybilne, to do sterowania z kuchni (inne pomieszczenie) i granie w tle, mogło by pogodzić funkcjonalność z dźwiękiem mini wieży Denon (która została pozbawiona Spotify) z sypialni.

Kable? po zsumowaniu i grymasie z bólu na twarzy, porzuciłem kolejne plany tak dużych nakładów finansowych w tej dziedzinie.

@audiowit chyba aż tak drogich lamp nie ma? ale się nie znam.

@S4Home Wpierw coaxial. Stanisław wstępnie obiecał że będzie w piątek u mnie. 

A pojutrze? Jeszcze ma czas i nie wiadomo co się wydarzy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zasilający AQ już wrócił wraz z Carbon coax. Użyłem owych by spiąć wszystko w całość, chociaż zaszły małe zmiany, z lenistwa AQ burza trafił do Emotiva i prosto w ścianę. Po ponownym wykorzystaniu coaxial CD-DAC, ponownie sypnęło świstem. U kolegi Marcina, ten kabel się sprawdza, u mnie ... Nie ..., co ciekawe, kolejny AQ Carbon, wpięty miedzy PC-DAC daje rade, czekam z niecierpliwością na coax PAD Genesis. Sądzę też że Audioquest Carbon 1,5m będzie na sprzedaż, polecany do lekko zamulonych systemów.

dziś dzień?

 

depeche mode.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma digital Genesis, ale Stanisław z S4 donosi że już jest w drodze do salonu (miał dziś dotrzeć) i gdyby nam nie skrócili tygodnia roboczego, była duża szansa na terminową dostawę. 

Nadal korzystam z ripów płyt (iRiver-DAC), można jeszcze CD-Harmonix-MA252, pierwsza opcja gra lepiej.

F1 ? .... po dniu piątkowych testów w temacie naszego rodaka, praktycznie nic się nie zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...