Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

hehe, te czary przy ognisku to tak jak z tymi lampami we wzmacniaczu, zaczyna się od źródła a nie z d... strony, jeśli źródło już daje zły sygnał, żadne czary (lampy), go nie uratują. 

Dane audio w PC, nie jest chronione zadnym sygnałem korekcyjnym. Kiedyś nie myślano o takim przeznaczeniu komputera. Tylko pakiety z danymi mają zabezpieczenie. To co wysyła serwer Tidal i podobne, to strumień bitów bez możliwości uzupełnienia brakujących "0" i "1"

Kabelki? w każdej chwili można to zrobić, potrzeba tylko drugiej osoby do kamery. Tylko i tak sciskodupy nie kupią lepszych kabli, bo ...."po co"

Algorytmy w DACu w moim przypadku nie mają nic do rzeczy. Komputer przelicz sumy końcowe zamieniając parametry i podaje natywnie do DACa. Tak jak się dzieje z programową warstwą MQA, tylko dedykowana kość potrafi to rozkodować do 24/192, a z drugiej strony Qobus już wysyła stabilnie taką rozdzielczość. I znów - "po co" nam MQA?

@MobyDick dzięki za techniczny aspekt.  

Miejsca mam dosyć, wiec zgrywam do Wave + kopia (na wszelki wypadek) z dyskami bywa różnie, sam się o tym przekonałem.

 

 

IMG_20190627_202914.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czyli.... jeśli zwiększę próbkowanie to nie przybędzie materiału, ale odtwarzanie będzie częściej próbkowane, czyli dokładniej.

Bogusław , u mnie 24/192 czyta tylko Malina , TV i amp.KD , wczoraj zamówiłem zewnętrzną kartę dźwiękową z DAC , na początku przeraziłem się , że zrobiłem błąd bo Audiotrak Prodigy Cube Black Edition czyta 24/96 ale przeczytałem to :

https://www.audiostereo.pl/topic/120046-pliki-24bity-192-khz-nie-poprawiają-jakości-cd-ale-są-nieco-gorsze/

i jakoś mnie uspokoiło.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

magiczne zaklęcie przenosi nas do Narni bez wchodzenia do szafy

Wiem każdy ma swoją Narnię :) 

Jak byłem młody i doskładałem do jakiegoś sprzętu audio to wszystkie suwaki  / no może po za volume/ musiały być na full , bo wydawało mi się że tak lepiej brzmi i nikt by mnie nie przekonał , że jest inaczej. Trochę czasu mi zajęło odkrycie że filtry takie jak choćby mam starym Kenwoodzie 16 Hz i 32 kHz nie służą do podbijania tych pasm, ale wprost przeciwnie do wyeliminowania częstotliwości których i tak nie słyszymy, a ich obecność może zakłócać przekaz słyszalny. Przekaz cyfrowy idzie do przodu , choćby omawiane 24/192 ale czy to trochę nie przerost formy nad treścią ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Bogusław , u mnie 24/192 czyta tylko Malina , TV i amp.KD , wczoraj zamówiłem zewnętrzną kartę dźwiękową z DAC , na początku przeraziłem się , że zrobiłem błąd bo Audiotrak Prodigy Cube Black Edition czyta 24/96 ale przeczytałem to :

https://www.audiostereo.pl/topic/120046-pliki-24bity-192-khz-nie-poprawiają-jakości-cd-ale-są-nieco-gorsze/

i jakoś mnie uspokoiło.

Czytałem jakiś czas temu... Świetny artykuł.

Do tego dołóżmy jeszcze to : 

I możemy gasić światło... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że z pustego, to i Salomon nie naleje.  Tak jak wyżej wspomniałem, sam zgrywam natywnie, poza HDCD, bo te zamienia 16-24 bity i to wszystko do "Wave"

Tu nawet przerzucili na 32 bity do obróbki i później materiał źródłowy do wypalenia matrycy.

Albo Donna Summer, królowa dyskotek lat 80-ch, a na Qobuz taki materiał 24/192 przecież nikt tak nie nagrywał i czemu w takiej postaci jest strumieniowania?

20181016_135507.thumb.jpg.091aeacf6ae85b250331744d5b280e36.jpg

 

I gasimy światło.

--------------------

 

Co ważniejsze, Stanisław donosi że Genesis cyfrowy (chyba) xlr, dziś zostanie wysłany. A ja pakuje RCA. Sądze że ten kabel jest nowy i dlatego tak gra, bo to typowa przypadłość nowości, wiec jak po gra dłużej będzie dobry przewód i teraz się zgadzam z opisem i tytułem Wybór Redakcji w AV

Taka prawda, Tak niestety oszukuje nas NAD 375, dopiero lepszy piecyk ukazuje prawdę o drutach. A pieniądze nie grają........................

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, S4Home napisał:

Ty? Czy maszyna?:)

:)

przyznaj ty siedzisz w fotelu z szklanka dobrego napoju. Przepraszam jeszcze przed dwunastą. Z dobrą herbata i słuchasz muzyki :) a to małe coś robi wszystko :)

Coś Ty, Piotrek, ja to mam przerąbane i jeszcze kuchnia i łazienka podłogi muszę umyć.

 

IMG_20190628_113549.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwalifikacje F1 wszyscy widzieli, a Ci co nie widzieli domyslają sie jakie zajoł miejsce.

Ale ja nie o tym.

Kto pamięta mój wpis, że Audioquest  Thunder wrócił po testach u Marcina i wpoiłem go pod CD, bo to pierwszy sprzęt od góry, bo jego AQ trafił do wzmacniacza, a nie chciało mi się nurkować by ponownie wszystko zamieniać, wiec tak zostało. Ale dziś był kolega DJ ze starych czasów i miłośnik grupy Pink Floyd, wiec owe płyty poszły w ruch.  Tomek, bo tak ma na imię stwierdził jak wyraźny i czysty jest dźwięk, tym bardziej że rozmowa szła prawie non stop i grało tak by nie przeszkadzać. Nie zwróciłem na to uwagi wczesnej, normalnie gra głośniej, a przez drażniący coax, 95% gra z PC. Tomasz poszedł z godzinę temu a ja na spokojnie skupiłem uwagę na dźwiękach i faktycznie jakby lepiej. Nie mam możliwości zamiany kabli bo ten od DAC i obecny od Maca są metrowe i pod listwę a tam kolejna metrówka do ściany. Wiec spokojnie posłuchałem The Wall, potem udało mi się podpiąć pod listwę, co przy sztywności AQ nie jest łatwe. Od razu usłyszałem różnicę, Dźwięk zlepił się bardziej do środka, siadła delikatna, acz słyszalnie dynamika, słychać to w nagłych wejściach, wszystko jakby bardziej szare, wiec znów AQ do ściany, jest lepiej dźwięk poszedł na boki kolumn, pojedyncze uderzenia perkusji znienacka dostały kontur i dynamikę. To wszystko lepiej słychać jak gram ciszej, im głośniej różnice się zacierają, czemu? nie wiem.

Albo "Grom" AQ jest na tyle dobry że Emotiva się obudziła? i nie mam jak wpiąć innego AQ do ściany i posłuchać. Jest jeszcze inna teoria...... Listwa Gigawatta na którą już narzekałem podpinając wzmacniacz, moim zdaniem za mocno filtruje prąd, czyżby z cd było to samo????? jeśli tak jest, to na cholerę na te listwy????

Jakieś sugestie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zobaczyłem co to jest ten Audioquest Thunder. Warkocz jak ręka prawie, no i te nazwy w kolejce wyżej - Audioquest Tornado, Hurricane, i najlepszy Dragon - za jeden metr 4k funtów (ten to dopiero musi grać, ale nigdy się nie dowiem ;)).

Niezła jazda.   Dobrze że ja nie słyszę takich rzeczy.

Pozdrawiam Ciebie Bogusław 😁

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Albo "Grom" AQ jest na tyle dobry że Emotiva się obudziła? i nie mam jak wpiąć innego AQ do ściany i posłuchać. Jest jeszcze inna teoria...... Listwa Gigawatta na którą już narzekałem podpinając wzmacniacz, moim zdaniem za mocno filtruje prąd, czyżby z cd było to samo????? jeśli tak jest, to na cholerę na te listwy????

Jakieś sugestie??

Jeśli listwa ma wbudowany jakiś filtr to sugerowałbym wpiąć do niej CD a wzmacniacz podłączyć bezpośrednio do gniazda. Można by to nazwać efektem kradzenia prądu :) przez wzmacniacz dla CD. Faktycznie chodzi o spadki napięcia na filtrze przez chwilowe wzrosty obciążenia spowodowane przez wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Z ciekawości zobaczyłem co to jest ten Audioquest Thunder. Warkocz jak ręka prawie, no i te nazwy w kolejce wyżej - Audioquest Tornado, Hurricane, i najlepszy Dragon - za jeden metr 4k funtów (ten to dopiero musi grać, ale nigdy się nie dowiem ;)).

Niezła jazda.   Dobrze że ja nie słyszę takich rzeczy.

Pozdrawiam Ciebie Bogusław 😁

 

Czasami myślę że nie słyszeć tych wszystkich różnic było by lepiej, przecież nie mam nic co można zaliczyć do HiEndu i ile kasy bym zaoszczędził.

47 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli listwa ma wbudowany jakiś filtr to sugerowałbym wpiąć do niej CD a wzmacniacz podłączyć bezpośrednio do gniazda. Można by to nazwać efektem kradzenia prądu :) przez wzmacniacz dla CD. Faktycznie chodzi o spadki napięcia na filtrze przez chwilowe wzrosty obciążenia spowodowane przez wzmacniacz.

Ja się na tym nie znam, mówię tylko to co słyszę uchem, wiec jeśli tak mówisz o tych filtrach, ja Tobie wierze.

Cały czas tak było że cd był pod listwę, a wzmacniacz w ścianę, bo już wcześniej wyczaiłem że listwa hamuje piecyk. Nie spodziewałem się że przy poborze "niewielkim" prądu dla cd, listwa może szkodzić.

---------------------

Nie mam pomysłu by to sprawdzić. Teraz potrzebne 2m kolejnego kabla dla Maca i do ściany i wiem że będzie lepiej (wzmacniacz był już sprawdzany), tylko po co wtedy ta listwa?jesli ogranicza nawet cd.

Inaczej, teraz zaskoczyłem o co chodzi...... to wzmacniacz może mieć wpływ na cd, jeśli cd jest w ścianie gra lepiej bo omija wpływ wzmacniacza. 

By to wszystko sprawdzić potrzebny 2m kabel,.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio sprawiłem sobie kabelek 😎. Ponieważ mój coax 1m był za krótki i taki sztywny, pomyślałem, że dla odmiany kupię jakiś solidnie zrobiony optyczny. Z Node do mojego DAC i tak jest max 24/192 więc optyczny wystarczy i przy okazji mam pewność (?) że optyczny nie zbiera zakłóceń i nic nie wnosi. Kupiłem dla wygody i spokoju psychicznego - że nic mi nie szumi (w bani 😁).

Oczywiście nie taki drogi:  https://www.futureshop.co.uk/qed-reference-optical-quartz  - no łał, jaki opis. Kabelek bardzo dobrze wykonany, solidny i taki bardzo wiotki przez te cienkie nitki w środku chyba. Pogram trochę na takim.

A co do HiEnd'u to każdy ma swój albo ciągle go szuka. Nie polemizując co to jest HiEnd życzę miłego wieczoru bez sybilantów za to z piękną muzyką ;)

Ps. Bogusław, ten Twój wątek powinien mieć inny tytuł, np. Moja przygoda z HiFi, czy jakoś...

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...