Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nie znasz zformulowania Janusze?

A małpkę z długim nosem kojarzysz?:)

Boguś jak kabel? Zostaje ? Czy ten temat zamknięty i zostają lampki. Tu nie pomogę. Stawiam na audiowita

Tak, przy kablach gasimy światło, bez wyjaśniania, bo cyfrowy kabel jest bez znaczenia i niech tak zostanie dla ogółu.

-------------------------------------------------------

Pierwszy zestaw już jest wybrany.  A dokładniej....Amperex Bugle Boy Ecc81 - gotowe do grania / Brimar 6060 / ECC81 T-Logo - te są nowe. /  

Marconi ECC81 - NOS - odrzuciłem, bo.........dokładne, rozdzielcze, detaliczne, czysty bas, lekko brakuje dociążenia i góra posypała delikatnie sybilantami, środek o włos cofnięty, wiec poprawy może nie być, to może być tylko krok w bok, a nie o to chodzi, choć nie wykluczam ich przetestowania, ale na końcu.

 

20190709_135900.jpg

20190709_135951.jpg

20190709_140115.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brimar chyba nigdy nie produkował wlasnych lamp. Bral od fabryk produkujacych dla innych marek więc jak gra brimar... nie wiem. Warto by po kodach zobaczyć z jakiej jest fabryki.

Marconi tak jak na AS ktos Ci napisał. Jest szczegółowy, rozdzielczy, moze być delikatnie doswietlona gora pasma ale powinien być dociązony. Tak, ze trochę dla mnie dziwne. Nie skreslaj. Daj im jeszcze szansę. Moze w innej konfiguracji lamp.

Sprawdź na tych brimarach czy w kodzie nie masz litery B na poczatku.

No i amperex bb. Zalezy, ktore lata. Lampa dynamiczna z leciutko poluzowanym basem. Taki standard. Raczej wysoki standard.

Juz Ci kiedys pisalem. Poluj na Mullardy z Blackburn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bri-mar  /  Bri-tan   Mar-coni

Tu muszę odszczekać co napisałem..... Brimar po 30min zaczął grać inaczej, specjalnie gra tylko elektronika, a nie akustyczna. Myślałem że średnie tony są u mnie dobre,.... byłem w błędzie. Na sztucznym basie schodzi nisko, żadnych podbarwień, pełna kultura, czystość przekazu wysokiej próby. Niech gra dalej.

Marconi nawet u Bazy zaiskrzył, przecież u niego wszędzie lampy, nie liczę na to by u mnie się sprawdził. Amperexy już dziesięcioletnie, lekko mnie to martwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

hehe, dobrze napisane. Ja tam płynę obecnie na fali z grupą O.M.D.

Musze sieciówki pozamieniać bo Mac jeszcze pod listwą na NRG4

Enola gay leciało ? Zawsze ten kawałek mi się kojarzy z OMD

No testuj Bogusławie lampy , jeśli dana jest "lepsza" to od razu Cię zauroczy ,ale trzeba te 2-3h posłuchać - a niekiedy dać minimum 30-50h w odpowiednich dawkach by się rozegrały na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Enola gay leciało ? Zawsze ten kawałek mi się kojarzy z OMD

No testuj Bogusławie lampy , jeśli dana jest "lepsza" to od razu Cię zauroczy ,ale trzeba te 2-3h posłuchać - a niekiedy dać minimum 30-50h w odpowiednich dawkach by się rozegrały na nowo.

Ciekawe ale ja też mam takie skojarzenia z OMD. 

A w tym sprzęcie to wszystko wygrzewać trzeba . Ja właśnie zakończyłem 200h grzania nowego MF M6500i . Wprawdzie tranzystor ale tez zmienił granie bardzo pozytywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj coś dziś upolowałem z wiekszego gabarytu ale strasznie daleko.

20190709_201137.jpg

Napisy na BB nie mogą zniknąć. Ja mam wszystkie najciekawsze czyli 59, 60 i 61r i niektore mają nietkniete, a niektore starte przez moją nieostrożność.

10 letnie lampy niewarte są zainteresowania. Szukaj starszych czyli lata 50 i 60.

MarcinBest, niektórzy twierdzą, ze wygrzewanie to bzdura ;).

Żeby wygrzać wzmacniacz no to tak, 200h trzeba poswiecić. Ale nie ma to jak zmiany w dźwieku przy wygrzewaniu kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguslaw, ja się powtórzę. Mullard z Blackburn. Drogie lampy ale z tego co piszesz to u Ciebie wpasowalby się idealnie.

Niestety jesli chodzi o okablowanie to moi znajomi robią raczej kable neutralne i przejzyste.i tu żaden Ci nie podejdzie. Ewentualnie sygnalowy Dimond od MB. Wszyscy go chwalą za wiele rzeczy i zaskoczeni są zejsciem basu.

No chyba, że jeszcze Aurora 2. Geste granie z wypelnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Boguslaw, ja się powtórzę. Mullard z Blackburn. Drogie lampy ale z tego co piszesz to u Ciebie wpasowalby się idealnie.

Niestety jesli chodzi o okablowanie to moi znajomi robią raczej kable neutralne i przejzyste.i tu żaden Ci nie podejdzie. Ewentualnie sygnalowy Dimond od MB. Wszyscy go chwalą za wiele rzeczy i zaskoczeni są zejsciem basu.

No chyba, że jeszcze Aurora 2. Geste granie z wypelnieniem.

Czy możesz coś polecić konkretnego z Mullarda, bo wiesz konkretnie czego szukać.

Kabelki zostają tak jak jest, cały czas korzystam z głośnikowych AQ Type 4, a tam dużo jest do zyskania, tylko długość mnie hamuje (2X4m)

Co do basu? poszło dziś trochę rożnych płyt i muszę wprowadzić sprostowanie. Na owym materiale, bas włącza się tylko wtedy gdy jest na płycie i w ilości jej odpowiadającej w nagraniu. Ani konturowy, ani za miękki, brak jakichkolwiek niepokojących dźwięków. Środek lekko wypchnięty do przodu przed kolumny, tu pasuje muzyka poważna idealnie. Góra, tu jest ciekawie, Jeszce nigdy nie słyszałem tak oddanych skrajnych, wysokich tonów u mike oldfielda. U Tracy Chapman brakuje lekko dociążenia wokalu, ale zaczynam się zastanawiać czy tak nie powinno być? Później ten element sprawdzę na lepszym sprzęcie.

Sądzę że ten komplecik zostanie, bo do standardowych już zyskałem 10%, 

Oczywiscie szukamy dalej, wartościowych lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli, To co napisałem o dźwięku tyczy się na kabla Purist Audio Design. Oczywiscie nie byłbym sobą gdybym nie przełączył DAC na coax Audioquesta, na tacy była ostatnia płyta Depeche Mode i .......świszczenie było ponownie, nie w tak dużej skali jak poprzednio, ale występuje, możemy zakładać że cześć pochodzi z płyty bo jakoś nie szczególnie jest album jakościowo nagrany (duża kompresja), co nie zmienia faktu że po paru minutach wróciłem do xlr Genesis z ulgą. Ten kabel przywrócił dźwięk jaki był poprzednio, a ta popierdułka Carbon, co popierniczył ocenę platformy anty. czy to że, oddałem Dac D 150 Maca bo za jasny, (Gość z Wa-wa był zdziwiony gdy odsyłałem), pomimo że grał lepiej od Moona to tylko zasługa AQ, który był kupiony już dawno jako porządny kabel na długi czas, bo cyfra przecież nic nie może zmienić, zgodnie z opinią większości i ja też w to uwierzyłem. Jeśli nadal twierdzicie że to, nie możliwe, to ja nie będę Was wyprowadzał z błędu. Carbon zostaje, może się jeszcze przydać, do jakiś przymulonych systemów w przyszłości, tam się sprawdza.

Wiec teraz lampy, zgodnie z tym co napisałem wcześniej, jak dźwięk powróci do poprzedniego stanu,  """u mnie słowo droższe od pieniędzy"""

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...