Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A czemu się zakończyła?

@S4Home E!, to idzie zza oceanu, tam zwrotów nie ma. Dlatego wspomniałem, o frycowym.

Był rozkaz kupić tego typu jak najstarsze i to własnie zrobiłem Łatwiej mi kupić takie lampy niż właściwe kable.

Wg speców różnica między 2 lampami nie powinna być wyższa bodajże niż 5% , zobacz tam wyniki ~20% różnicy tak więc może inaczej grać L/P kanał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Wg speców różnica między 2 lampami nie powinna być wyższa bodajże niż 5% , zobacz tam wyniki ~20% różnicy tak więc może inaczej grać L/P kanał.

Gostek pisze .... Test results:  80/80 & 78/78,

A! widzę, mówisz o tych z aukcji, dzięki, zostawię jej w spokoju.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kukocz napisał:

@Kubakk ale to piszesz o lampach które Bogusław obserwuje, a nie które już zakupił :) 

Nom ,ale przy okazji ostrzegłem Bogusława ;) 

Ogólnie jak coś taniego to będzie właśnie tak ,że albo ogólnie słaba emisja (nie należy się też obawiać bo takie lampy mogą jeszcze długo pograć) , albo nie sparowane (tego należy się obawiać jak pisałem wcześniej) ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable były nowe. I tak nigdy nie czekam tygodnia by je ocenić, nawet nowe już mają swój styl grania. Widze ze lampa ma tak samo, od razu pokaże swoją charakterystykę.

Amperex Bugle Boy, gra bardziej skrajami, mocnymi skrajami, środek lekko utracił barwę, ścisnęło tu wszystko znacznie, bas mocniejszy, przysłania średnie tony. Sopran? ten przygasł na całej lini, gdzieś zgubił wybrzmienia, skrócił. Było by inaczej gdybym zaczął wpierw słuchać tych lamp, a tak na tle Brimar był krok wstecz.

Optymalnie było by połączenie obu, wypchnięty i bogaty środek Bimar i delikatne przygaszenie góry + mocniejszy bas z Bugle Boy i kontur tego z Bimar. 

No nic ,,,,, szukamy dalej.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj ,że masz 2 pary lamp i mogą jakoś oddziaływać na siebie ;)

Ale tak to jest ,ze od razu słychać brzmienie lamp , z czasem wzrasta nasycenie , u mnie np 6f8g po 30h+ dały większe wzmocnienie , bo początkowo musiałem trochę bardziej podkręcać volume.

btw. Bogusławie treningi F1 lecą ,a Ty na forum ? :D

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ogarniam ecc83.

Chyba już pisałem że nowe grały coraz głośniej i musiałem od czasu do czasu redukować volume o 1-2% / Było jeszcze tak że jedna grała głośniej od drugiej na początku.

Przy okazji.... oczywiście że oglądam F1

 

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecc83 muszę załatwić gdzieś indziej bo współpraca z Baza skończyła się definitywnie.

Ale wpierw poczekam na te zamówione w USA, potem po ocenie dźwiękowej 3 kompletów będę szukał ecc83

Bimar nabiera nasycenia na basie, jest lepiej, góra też się rozjaśniła lekko, tu nie lepiej. ale trzyma czystość wysokich.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

ecc83 muszę załatwić gdzieś indziej bo współpraca z Baza skończyła się definitywnie.

 

Co się stało się ? Domyślam się ,że "dobry" kolega Baza przestał być "dobrym" kolegą jak interesy z Bogusławem stały się nie opłacalne ? ;) 

Nie znam człowieka ,ale czytając komenty na www , oraz widząc ofertę to cóż ... schemat znany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kubakk napisał:

o się stało się ? Domyślam się ,że "dobry" kolega Baza przestał być "dobrym" kolegą jak interesy z Bogusławem stały się nie opłacalne ? ;) 

Tak działa branża na całym świecie chyba .... :(

no może w USA mają deczko inne oodejscie nie wiem.

ja staram się być bardziej otwarty. Wychodzi mi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Brimar 6060 / ECC81 zostawiłem mu 500. bez kłopotu znalazłem https://www.partsconnexion.com/NOS-BRIMAR.html  wiec delikatnie zasugerowałem by jeszcze raz pomyślał o cenie. Przysłał sms że z przesyłką wyjdzie to samo, dodając że "przepis dostałeś gratis"  hmm... nie wiem o co chodzi, co nie zmienia faktu że był za darmo i jest bez związku. Wiec odpisałem że pierwsze słyszę o transporcie za 40 zielonych. Sprawdziłem, nie rejstrowana 11usd i 34 ups. W sms zwrotnym czytam... "i dlatego nie wypożyczam lamp, mało kto to doceni i zapłaci za gotowy przepis" hmmm ...nie kumam o co biega. Przypomniałem mu że gdy byłem po x-Fuse, sam proponował mi jakieś lampy szt. 4, tylko na test, nie biorąc kasy i ogólnie, by tak nie zmieniał zdania jak chorągiewka. Odpowiedzi nie było. 

Chyba zapomniał że mam jeszcze jeden komplet Amperex Bugle Boy Ecc81 od niego. Teraz mam do wyboru, oddać Amperexy? i zostawić tak jak jest, czy wysłać mu na konto odpowiednio pomniejszoną kwotę?

Piotrek, Bazodrut z branżą nie ma nic wspólnego. 

Dodam do tematu że uważnie przesłuchałem oba komplety. Na słuchawkach jest ok, ale na kolumnach, gdzieś na  na końcach słów są popiskiwania "ś" "ć", tak się zastanawiam czemu? Stanisław już załatwił PAD Poseidon głośnikowe na test (długość nie znana), przecież nadal korzystam z najtańszych AQ, type4, czy po tej poprawie dźwięku już nie wystarczają?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobry Boguś posłał 200 zamiast wymaganych 300. A to dlatego że nie pomierzone lampy miernikiem, ich ogólny żywot też jest nie znany. No i brak paragonów, czyli Baza znów oszczędził (23%). Sądzę że krzywdy nie ma.

Co do syczenia na samych końcówkach, mam teorie że to może kłopot z głośnikowymi kablami, innym tropem są źle nagrane płyty. Dźwięki z płyt Jean Michel Jarre ‎– Oxygene (UDCD 613), czy King Crimson, pierwsza płyta (wydanie PCCY-01421), albo Pink Floyd ‎– Dark Side Of The Moon (UDCD 517) i paru innych dobrze wydanych, muzyka płynie szerokim strumieniem z głośników. To absolutnie, nie ma się do czego przyczepić, słucha się tego z wielką przyjemnością.

Wracając do AQ głośnikowy, już chwile temu zauważyłem że Audioquest`y delikatnie bardziej grają skrajami. Tak było z Evergreen (rozdałem 5, za koszty przesyłki), Golden Gate i Big Sur mam do dziś (w szufladzie), bo Harmonix po rozstawiał je po kątach. Sprawdzały się, a i owszem, gdy na chodzie był kaseciak i CD 770D oraz MD 150 Technics`a. Analogicznie było z xlr Water i Earth, oba oddałem bo własnie też dawały bardziej skrajami. Bas był bogatszy i jaśniejsza góra, pierwsze wrażenie dobre, potem było gorzej i PAD Genesis, Musaeus i Poseidon zawsze był równiejszy. zresztą z sieciowymi AQ jest podobna story, dodaje dociążenie i rozświetla górę, po standardowych sznurówkach duży krok na przód, czyli taki to już chyba, styl Audioquesta. Rzuca to światło na głośnikowy Typ4, że ma podobną przypadłość i teraz, przy MA 252 może szkodzić, bo z NAD375 było dobrze.

Tak się zastanawiam, czy blokowana gotówka na Lumina nie zostanie przekierowana na PAD Poseidon 2X4m. Bo to już może ten czas? Tak właściwie to mój set jest ustawiony docelowo, no..... CD będzie do wymiany, a w zastępstwie U1Mini, może Node2i.? i ten komplecik starczy na trochę. Można się jeszcze lampami pobawić, USB Carbon zastąpić i ........to wsio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Co do syczenia na samych końcówkach, mam teorie że to może kłopot z głośnikowymi kablami,

oooo tak w Twoim przypadku jest to właściwie pewne ;)

Takie historie o poszukiwaniach kablowych na forach są do znalezienia. Kończą się najczęściej zwycięstwem..... po zmianie kolumn lub pomieszczenia(lub adaptacji) :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Niedobry Boguś posłał 200 zamiast wymaganych 300. A to dlatego że nie pomierzone lampy miernikiem, ich ogólny żywot też jest nie znany. No i brak paragonów, czyli Baza znów oszczędził (23%). Sądzę że krzywdy nie ma.

Interesy z Tobą to czysta przyjemność :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...