Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Nadal obstaje by (spróbować) zamienić na inny cd player, to od niego wychodzi pierwszy sygnał, tym bardziej że jako sam player też jest po jaśniejszej stronie.  Zawsze to łatwiej niż kolumny. Na wymianie kabla zyskałem, na wymianie lamp jest progers w samym dźwięku, ale "eski" jeszcze słychać.

Poszło zapytanie o koszta Poseidona 2x4m

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław chyba ma ecc81 i ecc83 ,ale odsłuchuje do godziny , a wiadomo ,że tyle to się rozgrzewają ;) 

Mam nowe lampy mocy i dopiero po około 2h zaczynają górą grać "spokojniej".

Kablami nie ma szans by pozbyć się charakteru gry zestawu :P 

Bogusław ma 2 wyjścia sprawdzenia czy problemem nie są kolumny lub wzmacniacz , wypożyczyć jak pisałem tanie monitory focala , albo jakiś podstawowy wzmacniacz lampowy typu haiku origami el34 , a może po prostu ma takie nagrania źle zmasterowane których słuchać się nie daje ,ale ten temat ogranicza jakiś streaming (tam zazwyczaj nagrania są w miarę dobre)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowe są do wymiany i to nie podlega żadnej dyskusji.

@S4Home Zanim zamienimy kolumny, to łatwiej spróbować z cd. I ten kurier......mmm

Emotiva - dźwiękowo oki, ale mechanicznie, nie dziwie się że skończyli produkować. Mając DAC wystarczy teraz zwykły cd lub cxc.

@audiowit Mam dwie pary lamp, więcej grają Brimar 6060, były nowe wiec nadal wygrzewam. Kolejna para to Amperex Bugle Boy, tylko bez pomiarów + Baza napisał "mam je w składziku ponad 10 lat" .....co oznacza że nie wiadomo ile mają do emerytury. Gdzieś w drodze są Amperex/Mullard /ECC81 /1973 / codes on both tubes:  VF3 B3C4 / 80/80 & 78/78

Później dobiorę ze 3 pary ECC83.

@Kubakk Wzmak gra od 9,00 do 21-22,00 z niewielkimi przerwami.

Chodzi o to że Carbon USB ma marginalne sybilanty, takie jak występują bardziej naturalnie, wiec czemu coax to robi. Do wydawnictwa  Mobile Fidelity Sound Lab brak zastrzeżeń w obu przypadkach.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguslaw, a czemu amperex/mullard czyli jednym słowem mullard wyprodukowany w harleen?! To bardzo dobra lampa ale jaśniejsza nawet od bugleboya, ktory tak na marginesie tez był produkowany w harleen. Mowiłem wyraźnie, że musi być z Blackburn :). Mam kwadrę takich lamp. Tylko 88. Są wspaniałe do ciepłego systemu ale jednoczesnie bezlitosne dla takiego w ktorym coś nie gra. Są polecane do pre wysokich klas.

20190718_204530.jpg

W oznaczeniu kodowym na poczatku kodu znajdziesz znak delta.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, kupileś? No i co mowiłem, ze watro wydać na nie kasę?

 Warto mnie sluchać, bo jeśli cos polecam to jest pewniak. Nie ssę info i nie przekopiowuję z neta. Lampy to inwestycja. Nie stracisz na nich, a jesteśmy ostatnim pokoleniem słuchajacych lamp ze starych produkcji.

Kuba, kupileś made in Canada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubakk napisał:

Tak więc Bogusławie nie kombinuj tylko posłuchaj bardziej doświadczonego to nie będziesz kombinował , chociaż parę różnych par to zawsze przyjemność by sobie co jakiś czas zmienić brzmienie wzmaka ;) 

Hej Bogusław, rozumiesz?  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, audiowit napisał:

Kuba, kupileś? No i co mowiłem, ze watro wydać na nie kasę?

 Warto mnie sluchać, bo jeśli cos polecam to jest pewniak. Nie ssę info i nie przekopiowuję z neta. Lampy to inwestycja. Nie stracisz na nich, a jesteśmy ostatnim pokoleniem słuchajacych lamp ze starych produkcji.

Kuba, kupileś made in Canada?

W temacie lampowym opisałem co nabyłem ;) made in canada 67 , właśnie leci imany - don't be so shy live , bębny i wokal przyjemny :D 

Takie małe te lampy , a z taką potęgą potrafią wybrzmiewać , szczególnie jak wchodzi jeszcze gitara akustyczna ...

Może trzeba będzie jeszcze kiedyś parkę przyczaić na zapas

Te marconi 6sn7gt super zgrywają się z triodą 300b , małe składy, wokale , akustyka wybitne ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

No i Panowie skonczyłem akustykę!!! Tzn po wielu probach przytwierdzilem już na stałe panele akustyczne. Jeszcze tylko dorobię 3 szt skyline na sufit :).

Audiowit, mógłbyś proszę dać jakiś krótki opis ew. rysunek? Przepraszam jeśli już gdzieś jest, nie szperałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kontakt Fonomajstera bedzie dobry.

Tak Boguslawie, o te Mullardy chodzi. Nalepki nie przeszkadzają. Wizualnie ... No i cena wysoka. Za drogie.

JohnDoe, nigdzie nie zamieszczałem swoich projektów. Wkleję część ściany bocznej i sufit. Więcej nie bedę pokazywał bo toksycznie robi się na forum i nie bardzo chcę pokazywać.

Boguslawie, wybacz, ze w Twoim watku.

20190718_221157.jpg

20190223_144719.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie chce uszkodzic napisów. Gdybym wiedział, że to orginał, sparowane idealnie to te naklejki by mi nie przeszkadzały. Zresztą gdyby mi spasowały, to zmylbym poźniej nawet spirytusem. Kto się dobrze zna na lampach to poźniej rozpozna lampe po budowie wewnetrznej. Co prawda nie okresli dokladnie rocznika i serii. Ale dobry miernik prawdę Ci powie :). Ale i tak za drogie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...