Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

5 minut temu, audiowit napisał:

Pewnie nie chce uszkodzic napisów. Gdybym wiedział, że to orginał, sparowane idealnie to te naklejki by mi nie przeszkadzały. Zresztą gdyby mi spasowały, to zmylbym poźniej nawet spirytusem. Kto się dobrze zna na lampach to poźniej rozpozna lampe po budowie wewnetrznej. Co prawda nie okresli dokladnie rocznika i serii. Ale dobry miernik prawdę Ci powie :). Ale i tak za drogie.

Z lekka określił... Date code is the same on all of them B8K = November 1958 Blackburn GB factory 

 

Nie całkiem to samo, lecz taniej.    https://www.ebay.pl/itm/Very-rar-matched-Pair-1958-Mullard-Blackburn-ECC83-12AX7-Funke-W19-S-Tested/192990384778?hash=item2cef1f928a:g:1vUAAOSwsfRc4kqA

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, lepiej. I Niemcy. Nie bedzie kłopotu z cłem.

Prawdę powiedziawszy, to nie powiem Ci. Kup te. Z lampami jest tak, ze nigdy pewnosci nie ma. A to są drogie lampki. Inaczej kiedy kiedys Ci mowilem kup te. Ale tamte kosztowaly 350zł. Ale typ lampy mogę potwierdzić. Nie wiem tez w jakich warunkach byly mierzone. Ale z tego co widzę to są sparowane.

To taki "świety gral" wsrod audiofilow. Sluchalem i powiem, ze one mi d.py nie urwały. Za tą kasę... Ale nie stracisz na nich. Ja samych 88 mam z 10 par. 83 niewiele mniej. No i trzymam je sobie. Od czasu do czasu coś zmienię zeby odswierzyć umysł.

Warto szukać tez ruskich i amerykanskich odpowiednikow. Teraz jedna parkę 88 zamienilem na ich ruski odpowiednik i bardzo fajnie się slucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

JohnDoe, nigdzie nie zamieszczałem swoich projektów. Wkleję część ściany bocznej i sufit. Więcej nie bedę pokazywał bo toksycznie robi się na forum i nie bardzo chcę pokazywać.

Boguslawie, wybacz, ze w Twoim watku.

Witek - to masz pracowity urlop!
Fajnie, że również efektywny i efektowny.

A co do toksyczności - najwyżej pare (zapewne tych samych co zwykle) osób ponarzeka... Nie po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni 😞
... i pewnie jeszcze możesz usłyszeć że włącznik światła widoczny na zdjęciu jakoś mało audiofilski!


Bogusław - jaką głębokość ma Twój Mac? Jak kiedyś zastanawiałem się nad jakąś "hamerykańskom" integrą to konieczność wygospodarowania pół metra "trochę" mnie zastopowała...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie mam bardzo dlugi urlop. Jest czas na wyjazdy, zalegle odwiedziny. Zrobienie rzeczy na ktore potrzebny jest czas no i na dlugie, calodzienne sluchanie muzyki, a nie tylko zagrzanie sprzetu. Mogę też w domu na spokojnie zrealizować plany z ustawieniem. A nie czekanie az się zagrzeje, coś przesunę poslucham...i koniec wolnego. Poźniej wlączam i juz nie pamietam w ktorym ustawieniu bylo lepiej. A tak poprzykrecane do scian i już nie będzie kombinowania... do następnego urlopu ;).

Dziś pomyslalem, zeby na chwilę zmienić wzmacniacz. Ale szybko przegonilem tą mysl ;). Chyba się starzeję :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, audiowit napisał:

No, lepiej. I Niemcy. Nie bedzie kłopotu z cłem.

Prawdę powiedziawszy, to nie powiem Ci. Kup te. Z lampami jest tak, ze nigdy pewnosci nie ma. A to są drogie lampki. Inaczej kiedy kiedys Ci mowilem kup te. Ale tamte kosztowaly 350zł. Ale typ lampy mogę potwierdzić. Nie wiem tez w jakich warunkach byly mierzone. Ale z tego co widzę to są sparowane.

To taki "świety gral" wsrod audiofilow. Sluchalem i powiem, ze one mi d.py nie urwały. Za tą kasę... Ale nie stracisz na nich. Ja samych 88 mam z 10 par. 83 niewiele mniej. No i trzymam je sobie. Od czasu do czasu coś zmienię zeby odswierzyć umysł.

Warto szukać tez ruskich i amerykanskich odpowiednikow. Teraz jedna parkę 88 zamienilem na ich ruski odpowiednik i bardzo fajnie się slucha.

Jutro-dzisiaj, puszcze monetę. Coś z ecc83 też musi być, tylko druty dziwnie pogięte.

26 minut temu, RoRo napisał:

Bogusław - jaką głębokość ma Twój Mac? Jak kiedyś zastanawiałem się nad jakąś "hamerykańskom" integrą to konieczność wygospodarowania pół metra "trochę" mnie zastopowała...

39-40cm, bez kabla. wtyki Xlr i dochodzi do 50cm. z sieciowym, sztywnym AQ + mały zapas - 60cm.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:

Nom.

Tam w wczesniej padło gdzieś że kable do wymiany w pierwszej kolejności.

Dużo idziecie jak ja śpię:p może coś mi umknęło. 

Piotrek.  Objaśniam i wyjaśniam.    Kable zostały wybrane, gdy był potrzebny xlr. PAD dobrze się dogaduje z moim sprzętem.  Po testach kolejnych modeli xlr, padło na poseidon, za jeszcze akceptowalne pieniądze,  mając na uwadze cenę głośnikowych (2×4m).  Dotychczas nie ruszałem tematu skupiając środki pieniężne na sprzecie. No,,,, nadal brakuje streamera,  ale on już nic w dźwięku nie zmieni bo i tak będzie współpracował z DAC Moona. Wiec mogę teraz śmiało zająć się głośnikowymi i doborem lamp, by całość seta miała ręce i nogi.

Stanisław dostał odpowiednie dyspozycję i pełnomocnictwo,  czekamy na odpowiedz zza oceanu, a na miejscu są do dyspozycji na test po 2.5m. Wiec..........w między czasie temat lamp, jest na topie. Pierwsze kroki w poznaniu zagadnienia juz poczyniłem, teraz zapoznaje się konkretniej z lampami dzięki wiedzy bardziej doświadczonych forumowiczów. 

50 minut temu, Rega napisał:

A ja często używam tych. Grają w zestawie z rosyjskimi EH. Jest nieźle.

Te Twoje wyglądają jak nówki. Takich szukam w odmianie ecc83 lub ecc81. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - to nie nówki. To produkcja z początku lat 60 ub wieku. Grają dość ciepło w porównaniu z używanymi poprzedno rosyjskimi 6N23P. Czasem zamiennie z nową prdukcją Telefunkena. Z tym, że Telefunkeny to już obecna produkcja made in USA. Ze zlotymi pinami. I powiem Ci, że też nienajgorzej. Te kupilem używane kilka godzin. Z tym, że to już nie ECC88 a E88CC. Wersja militarna o przdłużonej trwałości. Zobaczymy. Do stopnia końcowego kupilem też na próbę parę Psvane z serii Treasure, no i okazalo sie że jedna ,,milcząca,, Pomimo, ze z atestem i jako dobraną parę. Bywa. To tylko lampa.

DSC_0018.JPG

1465681824_LampaPsvane6CA7T.jpg.0334486ca392b37e5865048808385be2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rega napisał:

Nie, nie - to nie nówki. To produkcja z początku lat 60 ub wieku. Grają dość ciepło w porównaniu z używanymi poprzedno rosyjskimi 6N23P. Czasem zamiennie z nową prdukcją Telefunkena. Z tym, że Telefunkeny to już obecna produkcja made in USA. Ze zlotymi pinami. I powiem Ci, że też nienajgorzej. Te kupilem używane kilka godzin. Z tym, że to już nie ECC88 a E88CC. Wersja militarna o przdłużonej trwałości. Zobaczymy. Do stopnia końcowego kupilem też na próbę parę Psvane z serii Treasure, no i okazalo sie że jedna ,,milcząca,, Pomimo, ze z atestem i jako dobraną parę. Bywa. To tylko lampa.

Dlatego wspomniałem "jak nówki" . Będę miał oko na eBay. Może i mnie się trafi coś dobrego,  niestety jeszcze nie wiem co się mieści w słowach "coś dobrego"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie kupił takich obklejonych lamp , szczególnie za ponad 2tysie zł ;)  W tej cenie powinny być jak wczoraj z fabryki :P 

Bogusławie poszukaj sprawdzonych sprzedawców w Europie , niekiedy w PL są ludzie mający dużo ciekawych lamp , niestety nie ogłaszają się nigdzie - to coś jak z tajnymi bractwami :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajne bractwa:D. No i w sumie nie ma co się dziwić. Lamp dobrych firm w stanie NOS z ubiegłego wieku nie będzie, niestety, przybywać, a wręcz odwrotnie. No i co za tym idzie cena już nigdy nie spadnie. Będzie rosła. Kto może to robi zapasy, bo obecna produkcja to tylko w nielicznych przypadkach, zaledwie zbliża się jakościowo. Możliwe, że Chiny coś tam podobnego wyprodukują, bo jak na razie ich nie obowiązują restrykcyjne normy dotyczące produkcji i użycia materialów, które w UE już dawno są niedozwolone. A wlaśnie te materiały powodowały tak wspanialy dźwiek lamp produkowanych w ubiegłym wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To tak zwane frycowe, już o tym wspominałem,  ale nie zamierzam pchać w temat przesadnie dużych sum pieniędzy,  tak właściwie, to wstrzymuje kolejny nabór. 

Bogusławie nie poddawaj się , ale zobacz też tutaj jak podrabiają lampy https://jacmusic.com/nos/images/Fakes/#LASER

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O diamentach w tfk wiem. Trzeba zwracać uwagę na cos innego. W koncu trzeba użyć jakaś lampę żeby sluzyla jako baza :). WW tym momencie bardziej są niebezpieczne opisy typu. Tesla robiona na licencji telefunkena, czy tesla robiona na maszynach odkupionych od telefunkena :).

szkoda, że skonczyleś wspolprace z Bazą bo jego mogles ciągnać za jezyk. Ja mam kilku znajomych i to oni mi odszyfrowują kody czy ogladają lampki. Ale to ja mam przewaznie szczeście w kupowaniu lampek. Tak bylo z bb Dgetter z 59. Kolega mi ich szukal ze 2 miesiace, a ja sie zabralem i w 2 dni za 1/3 ceny z ebaya je dostałem. Rowniutkie, z nadrukami w dobrym stanie. Skompletowanie tfk tez mi zajelo miesiac :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie nie zniechęcaj się. Przeczytałem manuala Twego wzmacniacza i nadal nie wiem która para lamp za co odpowiada , czyli zapewne obie pary to tzw. drivery ? Póki co ruszałeś tylko ecc81 ? Jeśli tak to ecc83 też by się przydało by mieć porównanie. Z mego małego doświadczenia wychodzi iż sterujące z nowej produkcji są gdzieś 2 ligi poniżej nos-ów.

Dobrze dobrany driver (neutralny) fajnie reaguje np. na korektę APO

 

https://www.ebay.pl/itm/Matched-Pair-1960-Sylvania-12AX7-Tubes-Long-Plate-Super-Strong-Balanced-Qty-Av/113803082241?hash=item1a7f313a01:g:czcAAOSwECNdGUWT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguslawie, myślę, ze powinieneś zadzwonic do Horneta. Jego lampy nie są drogie, a jednoczesnie Ci doradzi, ktore wziać. Ja bym nadal polowal na mullardy ale nie jest powiedziane, ze Hornet czegos lepszego nie wymysli no i u niego są pewne zakupy.

Jest jeszcze Tubestore, Pana ze sklepu uwielbiam bo ma szeroką wiedzę ale ceny....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...