Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Mam ecc88 Haltron. Produkcja tez z Blackburn. Niestety brzmienie nie jest takie jak Mullarda. Tylko, ze ten Haltron jest jeszcze młodszy. I ma zlote nożki. A to zly znak. U Ciebie widzę są platynowe.

Jeśli to nowe lampy to czeka Cię 50h katuszy. Najpierw wysokie będą Ci swiszczały, później bas się rozlezie. Ale wszystko wroci do normy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejszy jest ten rollercoaster brzmieniowy , odpalasz i "wow" , po 10h , hmm lekko zniknęło , i tak parę razy :D 

Jako iż ecc83 mają sporo większe wzmocnienie to one powinny mocniej wpływać na brzmienie , patrzyłem na horneta stronkę to amperex made in holland 750zł parka , marconi/rca 1350zł tak więc Bogusławie trzeba ebaya przeglądać i polować ;)

Jak tak patrzę to chyba wróciła "moda" na lampowce , bo lampy mocno idą cenowo w górę - zalew chińskich producentów , czy ogólnie ludzie zauważyli ,że tak "tanio" nie kupią wzmacniacza tranzystorowego wyrywającego z pantofli ? :D

PS: Portishead - Glory box (lel jaki klimat) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaK, zobaczysz, ze za jakis czas ten lampowiec przestanie Ci juz wystarczać. A moda na lampy byla zawsze, tylko, że w innych srodowiskach. Komu sie chce tlumaczyć, ze to nie gryzie, podstawowa wiedza wystarczy itd.

Ja już nie gram na lampie;) przynajmniej nie w glownym systemie. Tzn pre mam lampowe ale dobor lamp taki, że nie znajdziesz tu " lampowego ciepełka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak szanowny audiowicie, ale Twój tranzystor to pierwsza liga światowa, żeby nie powiedzieć TOP. Nazwy nie wymienię, jak Ci obiecałem. A my, zwykli szaraczkowie, możemy sobie tylko pomarzyć o takim brzmieniu z tranzystora i szukamy lepszego brzmienia w ucieczce w lampy.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

No, tak szanowny audiowicie, ale Twój tranzystor to pierwsza liga światowa, żeby nie powiedzieć TOP. Nazwy nie wymienię, jak Ci obiecałem. A my, zwykli szaraczkowie, możemy sobie tylko pomarzyć o takim brzmieniu z tranzystora i szukamy lepszego brzmienia w ucieczce w lampy.

Rega czyżbyś inwigilował mego komunikatora ? :D Coś podobnego audiowitoldowi pisałem :P 

Wg mnie tak jak parę lat temu winyl powrócił z odmętów , tak teraz lampowce powracają , a niedługo pewnie magnetofony , może 8 ścieżkowce , szpulowce ? ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk -no i kto tu ma możliwości postrzegania pozazmysłowego??? Ja muszę się mocno skoncentrować, żeby zajrzeć w Twój komunikator:15_yum:, a Ty ot tak sobie od niechcenia.

PS Szanowny Bogusławie przepraszam za zasmiecenie wątku, ale czasem dobrze na chwilę odskoczyć w jakiś żart.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

PAD lepiej dogaduje się z resztą gratów.  AQ typ4 długo czekał na zmiennika.  Były już szybsze zmiany, jakoś dałem rade ogarnąć. 

Jeśli jeszcze do kupie trzy pary ecc83, będę miał w czym mieszać,  by dobrze grało. 

Z ecc83 chyba warto patrzeć tak jak ecc81 mullard bugle-boy amperex , marconi podobno także interesujące , oraz TFK diamond , tak więc rozglądaj się względem budżetu swego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnych mi dostepnych Amperex Bugle Boy Ecc81 -  są najsłabsze.  

W tej chwili Enya umila czas, z tego co słyszę to nowy nabytek,  schodzi niżej na basie, tylko. .... trafia chyba w mod pomieszczenia co powoduje dziurę pomiędzy najniższym basem z resztą niskich. Juz mówiłem ze Heco nie odpuści,  niczemu, to dwa niskotonowe 20cm i 3 dziury basreflex, to nie jest zabawka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...