Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

21 godzin temu, Fafniak napisał:

Jak wpisujecie w wyszukiwarkę model lamp i NOS aby eBay nie wrzucał wam innych typów lamp które też mają wpis NOS

Czemu nie wpiszesz   ..... ecc83 ...    i .... części do sprzętu na liście szukanych, potem ustawiam od najdroższych , to filtruje wartościowy towar. Dalej -przegląd po kolei,  i jeszcze .... ile pozytywnych komentarzy 

--------------------------------------

Juz nie mogę się doczekać moich kabli głośnikowych. 

Obawiam się też czy podwójny Brimar to nie będzie już przegięcie.  Jak by co mam mullard ecc81 do połączenia w parę. 

Wszędzie gdzie czytam to to ecc83 są ważniejsze,  a 81 tylko odwraca fazę, cokolwiek to znaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja mam gigant kłopot z zapamiętaniem tych wszystkich oznaczeń. Raz prawie kupiłem el84 pomimo tego że potrzebuje przecież el34 - tak jakoś mi się miesza....

Przy takiej ilosci towaru dostaje oczopląsu ;)

 

25 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

przebijam :

https://www.ebay.pl/itm/NOS-GENALEX-KT77-Gold-Lion-Unused-Boxed-SEALED-Pair/172380932754?hash=item2822b44a92:g:MPEAAOSwl9BWLrVo

 

choć nie wiem czy to nie jest polowanie na jelenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Tzn. ja mam gigant kłopot z zapamiętaniem tych wszystkich oznaczeń. Raz prawie kupiłem el84 pomimo tego że potrzebuje przecież el34 - tak jakoś mi się miesza....

Przy takiej ilosci towaru dostaje oczopląsu ;)

Jest i towar dla Ciebie

https://www.ebay.pl/itm/EL34-Mullard-Blackburn-XF2-B6L2-XF2-B6D2-QR-MatchPair-NOS-Valve-Tube-JL19D/392345061533?hash=item5b5996889d:g:TbkAAOSwQjxdMDrw

12 minut temu, Fafniak napisał:

Rozbój w biały dzień.....może ktoś będzie w silnej potrzebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję 4x - i tu dochodzi kwestia parowania. Nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają "zasady" dobierania lamp. Oczywiście wiem ze najlepiej kupić 4 dobrane od solidnego sprzedawcy, ale gdyby chcieć kupować krok po kroku i dobrać następne? Gdyby jednak różniły sie parametrami to można ich używać czy nie... czy wymieszać w kanałach takie lampy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fafniak napisał:

Ja potrzebuję 4x - i tu dochodzi kwestia parowania. Nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają "zasady" dobierania lamp. Oczywiście wiem ze najlepiej kupić 4 dobrane od solidnego sprzedawcy, ale gdyby chcieć kupować krok po kroku i dobrać następne? Gdyby jednak różniły sie parametrami to można ich używać czy nie... czy wymieszać w kanałach takie lampy ?

To tylko @audiowit może pomóc.

---------------------------------------

http://vintagetubeservices.com/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubakk napisał:

Mocno rozbieżne parametrycznie lampy będą grać innymi poziomami więc się słuchać nie da ;) 

Ale mi chodzi o sytuację np. taką....

mam powiedzmy lampę z parametrem 45 (nie przywiązujcie się do wartości - wymyślona) druga jest z parametrem 55

dokupuję kolejne dwie ale mają parametr 105 i 120

To czy można je wymieszać np tak :

kanał prawy : 45 i 120

kanał lewy: 55 i 105

? Czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kubakk napisał:

Bogusławie no widzisz jeśli ecc81 odwracają fazę to mogą mieć 10x mniejszy wpływ na brzmienie niż ecc83 driver-y , czuje ,że jak dojadą to będzie zaskoczenie

Liczę na to pozytywne zaskoczenie, jak nie to biorę Mullardy ecc83

47 minut temu, Fafniak napisał:

Ale mi chodzi o sytuację np. taką....

mam powiedzmy lampę z parametrem 45 (nie przywiązujcie się do wartości - wymyślona) druga jest z parametrem 55

dokupuję kolejne dwie ale mają parametr 105 i 120

To czy można je wymieszać np tak :

kanał prawy : 45 i 120

kanał lewy: 55 i 105

? Czy nie?

Tu częściowa odpowiedz, że da się, ale....

http://vintagetubeservices.com/small-signal-tubes/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniaku, nie do konca. W duzej czesci zalezy to od schematu wzmacniacza. Nie jestem elektronikiem i mam wiedzę tylko taką, ktora pozwala mi sie swobodnie poruszać wśrod lamp jako sluchacz. Nie ma wiec sensu zebym tu wysnuwal swoje teorie. W kazdym razie unikalbym takiego mieszania lamp i sumowania lub odejmowania.

Trzeba tez pamietać, ze parowanie lamp to nie tylko emisja. Jest mnóstwo innych parametrow, ktorych nikt nie bierze pod uwagę bo.....nikt by tego nie dobrał lub jeśli to z bardzo duzej partii lamp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Ale mi chodzi o sytuację np. taką....

mam powiedzmy lampę z parametrem 45 (nie przywiązujcie się do wartości - wymyślona) druga jest z parametrem 55

dokupuję kolejne dwie ale mają parametr 105 i 120

To czy można je wymieszać np tak :

kanał prawy : 45 i 120

kanał lewy: 55 i 105

? Czy nie?

Z tego co się orientuję, to w pierwszej kolejności należy zadbać, aby lampy (lub tranzystory) miały jak najbardziej zbliżone parametry w obrębie jednego kanału - oczywiście mowa o układzie symetrycznym (push pull). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

To czy można je wymieszać np tak :

kanał prawy : 45 i 120

kanał lewy: 55 i 105

? Czy nie?

Wg mnie można ale po co ? ... jedna lampa wzmacnia jedną połówkę sygnału druga drugą i po złożeniu sygnału (dwóch połówek (PP)) może się okazać, że sygnał nie jest wzmocnionym sygnałem wejściowym tylko zniekształconym bardzo potworem "ma zaaaa dłuuuuugie nogi i króciutki korpus lub odwrotnie" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...