Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Grają tak sobie dziennie po 10-12h. zaczynały granie od przewalonego basu z Brimar 81, wiec zamieniłem na Maca lampy, co skutkowało redukcją basu, środek bez zaangażowania i przygaszona góra, to w połączeniu z ecc81 Maca. Później bas dołączył i przegonił resztę, kolejna zmiana to wysokie tony nabrały powierza. Godzinę temu bas już wycofał się do skromniejszego i jest bardziej konturowy, średnica nabiera ciepła, jest gdzieś miedzy neutrał-ciepło, góra się uspokoiła i trąbka Miles Davisa ‎w Kind Of Blue nie ma tego pazura, jest wygłaskana.

Obecnie Lampy Maca ecc81 zostały wymienione na Brimar, w tej chwili to dobre połączenie, jaśniejsza góra, środek się wypełnił, tylko nie jestem pewny po której stronie teraz się ustawił, bas ma właściwy ciężar, jest szybki i treściwy, nie schodzi jeszcze nisko, słyszałem że potrafił więcej. 

Zapomniałem o tej regulacji na zaciskach kolumn. Niech jest, może się jeszcze to przydać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

To da sie zauważyć, tyle że cięzko powiedzieć czy jest to "zdrowy" dystans

Może i nie zdrowy, ale już to przerabiałem, monitory Bowersa 685s2 czy NAD D1050, że o kablach nie wspomnę. Też wychodziłem z założenia że tanie, ale firmowe i .....  AQ - 5XEvergreen (rozdałem za koszty przesyłki) potem Golden Gate i Big Sur (te 2 zostały bo były wpięte do AZ6 Technicsa) i jeszcze Real Cable CA 1801 (głupie zakręcane wtyki i podbarwia wysokie) a to wszystko przebił jeden IC Harmonix (1tys), testowany jeszcze Tellurium Q - Black RCA też dobry, miałem kłopot który wybrać,  czemu od takich nie zacząłem?? chciałem być cwany, zaoszczędzić, a tak (5x160 / 1x200 / 1x 250 / 1x500) to ile wtopiłem na kablach? a 685s2? poszły za tys, tylko by się ich pozbyć (nikt ich nie chciał za 1,5k), że o DACu, nie wspomnę. Teraz to raczej wartościowe rzeczy, ewentualnie te z dobrą historią  np. NODE 2i, i dlatego dziś, dystans do tanich rzeczy ......zostaje.

2 godziny temu, Kamill00 napisał:

Podziwiam Bogusławie......bo ja zębami bym otwierał, aby szybciej zobaczyć co tam jest 😁

Korci, ale wytrzymam do jutra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable, sprzęt, lampy, co za różnica? chcemy by było git, trzeba smarować. Sam sie przekonałem że pieniądze grają. 

Wartościowych lamp nikt nie puści po kosztach. https://www.ebay.pl/itm/Matched-Pair-ECC83-B339-Ring-getter-NOS-Marconi-UK-Valve-Tubes-VTM4/113784501687?hash=item1a7e15b5b7:g:OioAAOSwdIRdBOu1

https://www.ebay.pl/itm/BRIMAR-12AT7-ECC81-33A-101K-NOS-BRITISH-BULK-LOT-OF-X-64-VINTAGE-VALVES-TUBES/173665254236?hash=item286f417b5c:g:-4cAAOSw91Jb~wsc

https://www.ebay.pl/itm/ECC83-MARCONI-TUBE-PAIR-MATCHED-VALVE-12AX7-b339-ecc803s-e83cc-cv4004-m8137-diy/264303943127?hash=item3d89be1dd7:g:0-QAAOSw0cdZh3BI

Będę jeszcze kombinował (zamieniał), ale dotychczas to ecc81 daje większy zysk na dźwięku.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław ma duże problemy z doborem elementów audio , tylko z czego one wynikają ?

U mnie praktycznie każda NOS lampa wnosi coś ciekawego , a obie wersje Marconi miażdżą jak to się mówi papę :D 

Albo zestaw jest błędnie dobrany (któryś z podstawowych elementów wzmak , kolumny) , albo problem gdzie indziej ;)  Kablami kombinowanie to tak jak picie mleka/kefiru ze szklanki , wiadomo ,że lepiej smakuje z porcelowanego kubka , ale czy smak mleka/kefiru się zmienił ? :P 

Jak mleko/kefir kiepskie to naczynie nie pomoże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Bogusław ma duże problemy z doborem elementów audio

......a moim skoromym zdaniem to może być tak:

Zostawił mi kolega do zaopiekowania się na 3 dni BMW M5. Miazga......wątrobę wciska w oparcie fotela, a dla kolegi ,,nie ma czym jechać", ,,już za słaby" itd.

Nikt z nas nie był u Bogusława....... może tam jest lepiej dla niejednej osoby jak w filharmonii? 

Lub.......

Wziąłbym te wszystkie graty na 3 godziny w niedzielę i wyniósł do innego pokoju (akustyka)

Tak jak Kuba mówisz można źle dobrać elementy audio, ale nie wierzę do końca że każdy jeden element który posiada Bogusław będący z dosyć niezłej półki gra źle...... może te elementy nie grają na 100% swoich możliwości no ale nie wierzę że jest aż tak źle.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

 

Kuba, ale to kasa Bogusia. Nie patrzmy w portfel. Ma frajdę, niech się bawi.

Ale mnie po ludzku żal się robi , bo wiem ile Boguś wydał na kable. Za tą kasę mógł mieć profi custom pełną top lampę + dobrze dobrane okablowanie ...

Inna sprawa , to wzmak stoi na szkle ? ;) 

PS: ja też będę kombinował z kablami ,ale zapewne pójdę poleconą przez Witolda drogą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, nie wiem co się u Ciebie sprawdzi... kable to bardzo nieprzewidywalne akcesorium. Tam roznice w indukcyjnosci i pojemnosciach są bardzo małe i wzmacniacze naprawde róznie reagują na takie zmiany.

Np w Absolutorze jest tak, ze praktycznie nie ma znaczenia czym go podłaczymy z końcowką. Ewidentnie odradzam natomiast miedź srebrzoną itd. Lepsza juz miedź mono lub srebro. Ale wysokiej jakosci.

A tak na marginesie to mam rca na sprzedaż baaaardzo wysokiej klasy, a nie kosztujacy majatku. Mam takie 2, a rca juz praktycznie nie uzywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z całym szacunkiem dla Bogusia - dlaczego nikt nie zwrócił uwagę na zdjęcie i warunki odsłuchu.

Proszę mój post odebrać jako dobrą radę, ale to w takich warunkach nie ma prawa grać:

1. ustawienie kolumn w sensie lokalizacji.

2. ustawienie kolumn - brak podstawki antywibracyjnej, nie widzę nawet kolców.

3. zdjęcie nie pokazuje całego pomieszczenia - ale ma się wrażenie, że jest puste, np. goła podłoga, gołe ściany.

Dla mnie to kiepsko wygląda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...