Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

2 minuty temu, Melo-man napisał:

1. ustawienie kolumn w sensie lokalizacji.

2. ustawienie kolumn - brak podstawki antywibracyjnej, nie widzę nawet kolców.

3. zdjęcie nie pokazuje całego pomieszczenia - ale ma się wrażenie, że jest puste, np. goła podłoga, gołe ściany.

Dawno temu już o tym mówiliśmy, ale zabawa kablami jest fajniejsza ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od końca. .....

Juz dawno temu zapraszałem na kawę,  oprócz kolegi Marcina, nikt nie skorzystał.  Jego opis juz byl, a jeszcze nie slyszal po zmianie kabla digital i na nowych lampach.

Wiec nie oceniać dźwięku na odległość. 

 

Drewno pod sprzęt też jest git.  Wiem ze szkło jest najgłupsze (rezonans) marmur czy granit nie wiele lepsze, nie niweluje niczego, tylko przekazuje dalej.

Jak znajdę czas i fachowca, niech maluje sklejke na czarny połysk. 

24 minuty temu, Melo-man napisał:

Ale z całym szacunkiem dla Bogusia - dlaczego nikt nie zwrócił uwagę na zdjęcie i warunki odsłuchu.

Proszę mój post odebrać jako dobrą radę, ale to w takich warunkach nie ma prawa grać:

1. ustawienie kolumn w sensie lokalizacji.

2. ustawienie kolumn - brak podstawki antywibracyjnej, nie widzę nawet kolców.

3. zdjęcie nie pokazuje całego pomieszczenia - ale ma się wrażenie, że jest puste, np. goła podłoga, gołe ściany.

Dla mnie to kiepsko wygląda.

 Jako nowy forumowicz musisz wiedzieć że debata na ten temat już była.  Odpowiem tylko ze kolumny do odsłuchu jadą metr do przodu. Waga oraz sposób ich przemieszczania wyklucza stosowanie podstawek antywibracyjnych, gdyż i ponieważ przez chwile 50kg stoi na jednaj krawędzi, przy ruchu wachadlowym kolumn wyciągach do przodu. 

Na brak kolców nie zwracaj uwagi, to brytyjski wylalazek by przebić wykładzinę, bardzo często wykorzystywaną u nich na podłodze.  Kolce mają zadanie stabilnie stanąć na płycie (sklejka 25mm) i nic więcej.  Nie spotkałem jeszcze audiofilskich kolców i całe szczęście.  Nie oceniamy dźwięku na podstawie zdjęcia. Na Audio Show, pomimo szczerej chęci zaprezentowania dobrego sprzętu i wszelkich możliwych adaptacji,  skutki są ...............różne. 

 

17 minut temu, Fafniak napisał:

Tylko jaki jest sens wydawania na kable gdy za jakiś czas ma nastapić zmiana pomieszczenia...

 

o ile dobrze pamiętam

Zmiana pomieszczenia będzie. ........nie wiem kiedy a kable juz są z zapasem długości. 

Jest 11.12, kable przestały przeszkadzać w odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Na brak kolców nie zwracaj uwagi, to brytyjski wylalazek by przebić wykładzinę, bardzo często wykorzystywaną u nich na podłodze.  Kolce mają zadanie stabilnie stanąć na płycie (sklejka 25mm) i nic więcej.  Nie spotkałem jeszcze audiofilskich kolców i całe szczęście.

To prawda, w UK prawie we wszystkich domach jest wykładzina, czasem dość gruba. Kolce mają ją przebić i stać solidnie na podłożu. I tylko tyle. Oczywiście ktoś z czasem wymyślił, że kolce mogą być "audiofilskie" i że na każdym podłożu są konieczne, co nie jest prawdą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem lampy z ciekawości,  ecc81 Brimar + ecc81 Brimar = ok, może za dużo niskich bo AQ nie potrafił schodzić tak nisko.

Ecc81 Brimar + ecc81 Maca = sypnęło piaskiem, wiec wróciłem do Brimar  83

Ecc81 Brimar zastąpiłem Mullardem,  stonowane górę,  brakuje środka,  ale to kable, bas lekko kluchowaty.

Koniec eksperymentów na dziś,  następne za tydzień. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zmieniałem lampy z ciekawości,  ecc81 Brimar + ecc81 Brimar = ok, może za dużo niskich bo AQ nie potrafił schodzić tak nisko.

Ecc81 Brimar + ecc83 Maca = sypnęło piaskiem, wiec wróciłem do Brimar  83

Ecc81 Brimar zastąpiłem Mullardem,81  stonowane górę,  brakuje środka,  ale to kable, bas lekko kluchowaty.

Koniec eksperymentów na dziś,  następne za tydzień. 

@Kubakk  Poprawiłem. 

Słuchawki to Sennheiser HD579, czy neutralne?  Tak z przymrużeniem oka, bardziej są ..muzyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przejść na słuchawki.  Z ostatnich newsów. ..... brakujące średnie juz się znalazły, może jeszcze nie w pełnym wymiarze,  optymalna konfiguracja lamp, to Mullard 81 + Brimar 83.   Na bańce jednej z lamp jest pęknięcie,  czy to kłopot? 

Wkrótce gasimy światło w tym wątku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zdementować wczorajszą wypowiedź odnośnie optymalnej konfiguracji lamp, dziś gram znacznie głośniej i chciałem podmienić lampy, stwierdzam że dotychczas grały 2 X Brimar. Po instalacji Mullard ecc81 górne rejestry został wygładzone, co nie było niespodzianką, średnica ciepła,  relaksacyjna, tylko........... bas wpadł w buczenie. 

Wróciłem do Brimar 81 i standard Mac'a 83.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacSantana

Na lampach z nowej produkcji granie jest jakby to rzec dosyć "efekciarskie" ,ale w znaczeniu "wieży sony"* jeśli ktoś pamięta o co chodzi :D

*- wieża sony gra lepiej niż zestawy stereo za ~10tysi , ma super bas i ogólnie była super :P  

PS: Bogusławie podeślę Ci coś na privka , to tak w temacie słuchawek ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie efekciarskie nie jest prawdziwe, od tego uciekamy. 

Te Marconi..... u Bazy za sssyczalo, trzeba założyć że to nówki,  tylko co będzie po wygrzaniu? 

Patrząc po cenach na eBay lampa to musi kosztować. BAZA sprzedaje za 600 czyli w realu gdzie 400 warte, to jak to się ma do tych na eBay za konkretne pieniądze. 

Nie bardzo wiem co dalej robić?  Ecc83 mają nie wiele udziału w zmianach, czyli co? Szukać w Ecc81? Potrzebny jest szybki kontórowy bas. Mullard gasi wysokie, ale przekazuje je w dystyngowany sposób,  tylko ten bas..... ten nie przejdzie, AQ nie potrafił gra takim dołem i teraz wiem jak cholernie szybko ucinał uderzenia czy uderzenie w strunę fortepianu.  Wiedziałem ze tak robi bo na słuchawkach było lepiej to słychać,  ale teraz wielki szacun dla głośnikowych. Uderzenie w kocioł, .....a ja go słyszę jeszcze 2s jak gaśnie.  Twierdziłem,  twierdzę, i będę twierdził że pieniądz gra, zapraszam wszystkich nie przekonanych do droższych kabli, posłuchamy AQ i zmienimy na PAD, ZAPRASZAM.

Co do lamp? Sądzę że potrzebne jeszcze jakaś para na Ecc83,  nie musi być nic szczególnego,  tylko ocenie zmiany, może coś się rozjaśni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...