Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Bogusław czy masz możliwość ponownie pomierzyć lampy po wygrzaniu?

Każda para lamp po wygrzaniu powinna zostać ponownie zmierzona, bo różnice w dźwięku może pochodzić od przesunięcia fazowego pomiędzy kanałami. Daje to różne efekty dźwięku.

Na ogół co 35% nie przechodzi ponownie testów dla pary

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karol64208 napisał:

Bogusław czy masz możliwość ponownie pomierzyć lampy po wygrzaniu?

Każda para lamp po wygrzaniu powinna zostać ponownie zmierzona, bo różnice w dźwięku może pochodzić od przesunięcia fazowego pomiędzy kanałami. Daje to różne efekty dźwięku.

Na ogół co 35% nie przechodzi ponownie testów dla pary

Troszeczkę się nie rozumiemy, nie obchodzi mnie aspekt techniczny, czy prąd  jest właściwy, czy ......pełna specyfikacja lamp.

Ja wszystko biorę na słuch i tylko to mnie obchodzi. Będe tak długo drążył temat aż uznam że jest git, bez wgryzania sie w pomiary lamp, nawet nie mam czym i bardzo dobrze. Jak usłyszę, że coś jest nie tak (za duży szum czy różnica w kanałach), kupie kolejne.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - najważniejsze są indywidualne odczucia i wrażenia właściciela. W tym wypadku, Bogusława, a nie nasze. Oby w końcu udało się dobrać wlaściwie. Ja, jednak będę w dalszym ciągu polecał próbę innych kolumn. U mnie np, kolumny wprowadzały dużo większe zmiany w brzmieniu niż lampy. Boguslaw - pomyślności w poszukiwaniach! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu po raz pierwszy zgodzę się z Karolem. Tak było przy ostatnim upgrajdzie mojej Lorki. Pan A Markow zmienił lampy i ustawił prądy. Trochę pograła i jeszcze raz ustawiał. Czasem tak się zdaża, ze dobrana para po jakims czasie juz parką nie jest.

Rega, to, ze przy wymianie kolumn bedzie wieksza niz lamp to oczywiste. Natomiast, ze do wzmacniaczy lampowych są inne kolumny to juz koledzy muszą dojsć sami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 

Ja wszystko biorę na słuch i tylko to mnie obchodzi. 

Właśnie o ty piszę jak para jest rozjechana to może być przesuniecie fazowe pomiędzy L/R i wtedy masz inne wrażenia odsłuchu / co i jak będziesz słyszeć to zależy w których oktawach się rozjechały/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od początku.... Mac gra jak tranzystor, z minimalnym ociepleniem, zaś Heco, to szczegół i analityczny charakter, dlatego ze wzmacniaczy tylko NAD pasował, inne jak Audia, (z powodu dźwięku) czy EC 6D (z innych powodów) nie pasowały. Ciągle dążę do ocieplenia, dlatego srebro w kablach nie przechodzi testów, tylko pełna miedz. Dlatego MOON a nie D150  jako DAC,   itd......

Inna sprawa to, by nie podkręcać już góry i co ważne, bas.... każde spowolnienie będzie wyłapane, Nad 375 też przeciągał, wtedy nie myślałem jeszcze o zmianie, to później sprawy przybrały inny kierunek i przyspieszenie.  Ogólnie już opisałem co mam w dźwięku i czego oczekuje.

Ustawiacie Bias, oki... ale chyba nie na pre...

Jest kłopot z Marconi 83, wiec idę w ecc81, niestety muszę sam organoleptycznie o wszystkim się przekonać, co wyjdzie z dźwiękiem, zawsze mogę odsprzedać czy zostawić sobie, to co mam i wrócić do firmowych Maca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Myślę ze jednak wybór maczka i heco nie był najszczęśliwszy.

Proponuję wypożyczyć RME ADI2 DAC - na tydzień lub dwa tygodnie. Zapoznać się dokładnie z możliwościami tego DACa i wprowadzić delikatne korekcje. To naprawdę dobrze działa.

Ten sprzęt jest poza audiofilskim kręgiem wierzeń, ale może dlatego jest ciekawy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Inferno napisał:

@Bogusław Kożyczkowski Ten McIntosh jest zajebisty. Bardzo mi się podoba, i to podświetlenie ,czacha dymi 👌

Może kiedyś .....🙂

Nie poddawaj się,  oby "może kiedyś",  szybko nadeszło 

3 godziny temu, JacSantana napisał:

Żeby Ci odkurzacz tych rarytasów nie posprzątał ;)

Odkurzacz ma wychodne. 

47 minut temu, Kubakk napisał:

Polecam przy każdej zmianie lamp , włączyć coś cicho i nie słuchać przez godzinę , wtedy łatwiej usłyszeć różnice ;) 

Z 10-iu płyt  (różnych) zgrane są pierwsze nagrania, to wszystko na jedną płytę,  bez ruszania czegokolwiek w nero.  Każda kombinacja gra na słuchawkach 2h by złapał właściwą temperaturę , potem jest odsłuchana na kolumnach na 20%  potem na 60% mocy wzmacniacza. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie poddawaj się,  oby "może kiedyś",  szybko nadeszło

Nie mam gdzie go nawet wstawić, chwilowo z zestawu Cyrusa jestem zadowolony a ten Maczek mi się niesamowicie podoba z wyglądu. Przy moim Cyrusiejest jak Miss World, można by rzec przy Cyrusie wszystko jest Miss World 🤣 Szkoda że jak miałem okazje go posłuchac to grała jakaś nadęta audiofilską nuta zamiast fajna muza 😁 U Ciebie widziałem fajne płytki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inferno napisał:

Nie mam gdzie go nawet wstawić, chwilowo z zestawu Cyrusa jestem zadowolony a ten Maczek mi się niesamowicie podoba z wyglądu. Przy moim Cyrusiejest jak Miss World, można by rzec przy Cyrusie wszystko jest Miss World 🤣 Szkoda że jak miałem okazje go posłuchac to grała jakaś nadęta audiofilską nuta zamiast fajna muza 😁 U Ciebie widziałem fajne płytki...

Nie słuchałem Cyriusa,  ale nigdzie nie czytałem wzmianki, by to był zły sprzęt, by ktoś się skarżył. Sam juz patrzałem za samym transportem CD dla mnie. Tylko wymiar mi nie pasuje i ........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...