Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Przed chwilą, ws70 napisał:

Witam,

Pewno trochę nie w temacie ale chciałbym zapytać Pana Bogusława o wzmacniacz NAD C375 - otóż czy to normalne, że po skręceniu pokrętła głośności nadal słychać z głośników muzykę? Cicho bo cicho ale jednak.

Słychać, u mnie na lewym kanale. Niestety jakość potencjometrów u NADa jest nie najlepsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Słychać, u mnie na lewym kanale. Niestety jakość potencjometrów u NADa jest nie najlepsza

Licząc z tym który dałem córce mam dwa NAD-y 3100 i po tym jak dam na zero volume jest absolutna cisza , Widocznie po 1991 r. zmienili dostawcę potencjometrów albo dostawca zmienił jakość :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ws70 napisał:

Hmmm no to sam nie wiem co robić. Fajnie gra ten NAD ale jeżeli w nowym urządzeniu potencjometr działa nie najlepiej to co będzie później...    

Tam jest czarny Alps, niestety (węglowy co oznacza tolerancje ~10%) i ma przesłuch, ma jeszcze inne wady...od czasu do czasu (raz w miesiącu) trzeba przed włączeniem pokręcić prawa-lewa do oporu, bo to otwartego typu potencjometr i zbiera kurz z czasem + nie równe granie obu kanarów (musiałem przebalansować 7% na lewo), do tego dochodzi szybka zmiana poziomu grania na początku, a powinien być bardziej liniowy, poza tym NAD 375 to dobry piecyk.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz człowieku zagwozdkę... kupić nie kupić - przecież nie będę kupował wzmacniacza żeby go wysyłać do serwisu 😕

A możecie polecić coś co zagra podobnie do tego NADa? Tzn. równie szczegółowo i z dobrą kontrolą basu. Mocy nie musi być aż tyle co w NAD (nie wyobrażam sobie słuchania przy ustawieniu pokrętła na godz. 12). Będzie grał z MA GS20. To mój pierwszy poważniejszy sprzęt i nie chciałbym się rozczarować na starcie

Właśnie odkryłem jeszcze jedną rzecz: do wejścia AUX podpięty jest chromecast i jeżeli na wzmacniacza przyłącze na jakiekolwiek inne wejście (np. CD, TUNER czy inne) to w głośnikach dalej słychać to co leci z chromecasta - oczywiście po ogłoszeniu na max. To też norma czy tylko mi się trafił taki egzemplarz testowy?

Edytowano przez ws70
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ws70 napisał:

No i masz człowieku zagwozdkę... kupić nie kupić - przecież nie będę kupował wzmacniacza żeby go wysyłać do serwisu 😕

A możecie polecić coś co zagra podobnie do tego NADa? Tzn. równie szczegółowo i z dobrą kontrolą basu. Mocy nie musi być aż tyle co w NAD (nie wyobrażam sobie słuchania przy ustawieniu pokrętła na godz. 12). Będzie grał z MA GS20. To mój pierwszy poważniejszy sprzęt i nie chciałbym się rozczarować na starcie

Coś o graniu podobnym do 375 to......Rotel A14, był na testach w domu i gra zacnie + dobry DAC (troszkę sterylnej niż po analogu, ale z lepszą przestrzenią)

Jeśli za drogo i pomyślisz o A12 to - nie polecam, to już inny wzmacniacz.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2019 o 20:50, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Hehe,  ja tam do moich Heco jestem przywiązany,  no może nie łańcuchem, ale jednak. A co byś proponował? 

Może lepiej zapytaj jak Poseidon głośnikowy,  zakupiony u S4.

Jak Posejdon?

A kilka propozycji bym miał :) Ale rozumiem przywiązanie do kolumn. Nie wiem dlaczego też tak mam :/

 

Potencjometry w NADach nie są najlepszych lotów. Ale ma to też plusy. Ich serwis jest praktycznie bezproblemowy. Nie darmowy, ale nie ma z tym większych problemów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, S4Home napisał:

Jak Posejdon?

A kilka propozycji bym miał :) Ale rozumiem przywiązanie do kolumn. Nie wiem dlaczego też tak mam :/

 

Potencjometry w NADach nie są najlepszych lotów. Ale ma to też plusy. Ich serwis jest praktycznie bezproblemowy. Nie darmowy, ale nie ma z tym większych problemów.

 

Głośnikowe mają się dobrze. Dziękować,  dziękować. 

Kiedyś  New Statement wyceniono na 13k, dziś widzę cenę 15k, nabierają wartości,  zresztą McIntosh też.

Emotiva w tym tygodniu wraca na reklamacje, (film), zobaczę co powiedzą i zrobią. 

-----------------------

Co do lamp..... obecnie jest Brimar 81 + fabryczny 83.

Inne konfigurację zawsze gdzieś nie domagają,  zresztą ......ten komplet obecny, jest dobry, o ile nie słucham za głośno (ponad 50-60%)bo wtedy niskie tony zaczynają dominować, a wysokie robią się mniej przyjemne.

Uniwersalną kombinacje lamp, na niskim i wysokim poziomie volume, kombinacją która się sprawdza na testowanych nagraniach,  jest??? Fabryczny komplet.

Teraz wiem czemu zmienia się lampy do różnych gatunków muzyki, czy dla malej odmiany słuchania . Ja szukam pary która jest uniwersalna, bo kojarzy mi się to z kręceniem potencjomertami bas-sopran w zależności od nagrania. U mnie jest off, i tak ma być z lampami, 

Wygląda na to, że Inżynierowie McIntosha celowo wybrali takie lampy, zgodne z duchem grania tej firmy. Możliwe że owe lampy są na specjalne zamówienie,  można zakładać że trafnie dobrane parami, w końcu tę firmę, w ramach ceny, stać na włożenie lepszych lamp, widać jednak nie było takiej potrzeby.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy z nowej produkcji tak grają uniwersalnie , już o tym pisałem wspominając o moich tungsolach 6sn7gtb z 2018r. Ale to jest ogólnie bardziej "wow" granie przez górę , mało dociążenia. U Ciebie przez to iż to hybryda to tranzystory dają wykop i dlatego dobrze Ci się gra na takich "jasnych" lampach.

I jak widać ciężej doradzać komuś kto gra na pełnej lampie komuś kto na hybrydzie i na odwrót , bo to będzie właśnie inne granie przez dodatek lub brak tranzystora w układzie.

CD-ek hmm , mnie kiedyś się przycinał to mi na forum zalecono przeczyścić laser alkoholem , zrobiłem i śmiga elegancko :D 

 

a w ogóle to

https://allegro.pl/oferta/sprzedam-system-marzen-8404127485

po opisie sądziłem iż Bazodrut coś sprzedaje ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

po opisie sądziłem iż Bazodrut coś sprzedaje ;) 

Filozofia sprzedaży podobna. Wzbudzenie zainteresowania i zachwytu opisem. Kilka słów w stylu "kto nie wierzy niech sprawdzi" oraz "kto nie słyszy jak zajefajnie to ma słaby słuch" oraz "to super okazja jest bo podobnie grające współczesne systemy są dużo droższe" ... marketing ponad wszystko, a przede wszystkim ponad obiektywizm ;) 

przepraszam za offtop. Nie mogłem się powstrzymać  :) 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Może być,  że krzem inaczej wpływa na efekt końcowy.  Teoretycznie ............Mallard 83 zepsuje bas. Marconi rozjaśni górę,  a to też nie dobrze. Jeśli jest pat, dalsze kupowanie ecc 83 nie wiem czy ma sens.

No widzisz u mnie duże marconi gra dosyć równo , małe marconi inaczej , więc różnie bywa.

Może warto sprawdzić dac z filtrami , które regulują wysokie i wtedy można sobie dać top lampę i w razie czego obciąć zbyt jasną górę :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MariuszZ napisał:

Wzbudzenie zainteresowania i zachwytu opisem. Kilka słów w stylu "kto nie wierzy niech sprawdzi" oraz "kto nie słyszy jak zajefajnie to ma słaby słuch" oraz "to super okazja jest bo podobnie grające współczesne systemy są dużo droższe" ... marketing ponad wszystko, a przede wszystkim ponad obiektywizm ;) 

Może i marketing, ale to równocześnie kwintesencja audiofilskiego stylu wypowiedzi: "kto nie wierzy, niech sprawdzi", "kto nie słyszy, to ma słaby słuch", "podobnie grające współczesne systemy są dużo droższe"... Przecież takie wpisy to codzienność na naszym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Głośnikowe mają się dobrze. Dziękować,  dziękować. 

Kiedyś  New Statement wyceniono na 13k, dziś widzę cenę 15k, nabierają wartości.

https://audiotrendt.com.pl/podlogowe/1830-heco-the-new-statement-black.html?search_query=heco new&fast_search=fs :) Każdy widzi jak chce ;)

26 minut temu, Kraft napisał:

Może i marketing, ale to równocześnie kwintesencja audiofilskiego stylu wypowiedzi: "kto nie wierzy, niech sprawdzi"

I cyk, kabelki za pierdylion $. Już lecę sprawdzać :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAK z filtrami (6) juz był,  Atoll DAC300, działanie tych filtrów jest dość. ........subtelne.

----------------

Do sprzedaży towarów, bajera to połowa sukcesu (ale chyba już nie dzisiaj) napisać nie zaszkodzi, hehe.

------------------

Cena? Spojrzałem do S4 co tam Piotrek może zaproponować w temacie kolumn i zobaczyłem   https://s4home.pl/produkt/heco-the-new-statement/ a u innych  tyle czasu, a 13k cena trzyma 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem ,że najlepiej kupować sprzęt w okolicach black friday czy ogólnie druga połowa listopada. Wtedy dystrybutorzy muszą wykonać do końca roku plany by był "bonus" i często też sklepy w to wchodzą sprzedając mocno taniej ;) 

PS: ciekawe jak można zmodzić cd-playera , jeśli np. tam kiepski układ dac hmm 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...