Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

@Inferno

@Bogusław Kożyczkowski wczoraj jak się bawiłem i troszkę szukałem w necie :

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_UPnP_AV_media_servers_and_clients

takie kompendium informacji z przydatnymi linkami 🙂

------------------

Przeniosłem wpis by nie zaśmiecać tamtego tematu.

Dzięki. Poczytam trochę, ale nie.... żebym musiał coś tak koniecznie rzeźbić w temacie, to nie.  iRiver działa ok.

Roon ... to nic specjalnego, firma dogaduje się z producentami sprzętów by lansowali Roona i nabija sobie kasę. Przypomina mi to działania JVC wiele, wiele lat temu jak na rynku były 3 systemy zapisu pierwszych magnetowidów. JVC był sprytny i wypościł na kasetach VHS klasyki filmowe w owym czasie (westerny, Przeminęło z wiatrem i takie tam) Kto chciał obejrzeć film u siebie w domu musiał do kaset kupić właściwy sprzęt i w ten sposób JVC wygrał ze swoim standardem VHS, a "video system 2000" Grundiga był lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2019 o 08:42, Fafniak napisał:

Wow może być mylące

Mylące lub nie. Jest grono osób które szuka takiego dźwięku. 

Świadomi klienci klipsch decydują się właśnie na taki dźwięk. 

Dnia 2.09.2019 o 11:29, audiowit napisał:

Ja już tyle razy znalazlem swoje brzmienie, a nadal cos zmieniam....

Haha, no właśnie! :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RoRo napisał:

Bogusław -napisałeś "streamera brakuje...". To co się stało z Twoim MOONem? Czyżby Emotiva zarażała też inne sprzęty?

Pozdrawiam

PS. Standard VHS rozpowszechnił się też dlatego, że wielu producentów skorzystało z licencji i zaczęło robić magnetowidy VHS.

hehe. to nie to, Moon 280D jest bez Mind. Nie chciałem sobie ograniczać wyboru streamera i myśląc lekko do przodu, gdy przyjdzie czas (a przyjdzie) zmienić DAC na coś lepszego, to nie stracę streamera też. No i nie wiadomo jak to będzie w przyszłości z wyborem dostępności do Tidal ...itd. a może Qubuz zagości w naszym kraju?  wymiana softu dziś w dotychczasowych urządzeniach nie idzie łatwo.

VHS? bo JVC miało inna politykę niż SONY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2019 o 13:59, Bogusław Kożyczkowski napisał:

U Bogusia jest ....git.

Oczywiście, to tylko moje skromne zdanie. Ani dziś, ani jutro, zmian nie przewiduje, co prawda nadal streamera brakuje a losy Emotiva (dziś odesłana na reklamacje) stoją pod znakiem zapytania. Jeśli coś się nowego pojawi (streamer), czy wymieni (player CD) .... dźwiękowo i tak to już nic nie zmieni.

Dostałem odpowiedz z SoundClub, że nie wiedzą gdzie jest problem, jest kłopot z wymianą na nowy bo .....już ich nie ma. Padła też propozycja zwrotu monety. 

Wiec odpisałem że pomyśle co dalej? wspomniałem też delikatnie o wymianie na nowy ERC 4.  Co dalej? zobaczymy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, ...i co za to kupie? Waciki?

59 minut temu, Kubakk napisał:

Bier monety

 

58 minut temu, Inferno napisał:

Ale gdyby w tej kasie dali nowy model, dalej z gwarancją  no to chyba się można zastanowić 🙂

To by był najtańszy upgrade systemu, inwestycja ‚0’ a nowy model na półce !

Masz słuszność, dlatego taka moja sugestia była.

------------

a może?

https://rms.pl/aktualnosci/sprzet/3171-pioneer-pd-50ae

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiam się w temat CD Player i .... nowy PD 50 mile mnie zaskoczył ....

....PD-50AE includes a full MQA Decoder which will unfold the file to deliver the highest possible sound quality. At this level of playback you are hearing what the artists created in the studio.

https://www.pioneer-audiovisual.eu/eu/products/pd-50ae

Ciekawe,  ile?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Jeśli moneta wróci na konto?  to taki kompakt (50ae) ułatwił by mi parę rzeczy.  

Można kupować pliki MQA, można kupować płyty MQA x UHQCD (http://www.cdjapan.co.jp/product/WPCR-18234) można. zamienić Lumni u1 mini z pełnym dekodowaniem na Node2i jako streamer a dekodowanie zostawić Pioneer`owi. Jest parę plusów.

-----

"Yamaszka" jak i PD 70 to tylko player, nawet jeśli wkrótce poprawią PD70 + MQA, to i tak dźwiękiem zarządza Moon. Kupowanie za takie pieniądze Playera by korzystać tylko z napędu uznaje jako zbędne.

@S4Home Piotrek, zadanie dla Ciebie jest proste. Tydzień czasu na ustalenie sugerowanej ceny w PLN? PD-50AE

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon, lekko mi podpadł, zresztą przez to jest przewidziany do wymiany. Na jego miejsce są dwa wytypowane DACi, ale za wcześnie o tym pisać.

Moon 260D nie jest tani, wole dołożyć do bardziej cenionego transportu firmy ???.  A za 2,8k? to mogę przetestować Rotel CD14, ...żadnych zbędnych wejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

Przyjałem :)

Wykonanie zadania.

Początkowo 2000E. Więc w Polsce początkowo oczekuję ceny pomiędzy 8000 zł - 8400 zł

hmm.....    za 2250E jest stara 70-ka 

Jeśli taka cena (8000 zł - 8400 zł) miała by zostać to wole inny cd (transport), a jaki? to niespodzianka.

Dzięki Piotrze za info i szybką reakcje.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer został podobno kupiony przez Marantz/Denon. Być może różnicują ofertę aby nie robić samemu sobie konkurencji. Swoją droga bardzo mi się nie podoba taka koncentracja marek w jednych rękach.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer najpierw został kupiony przez Onkyo potok żeby dwa, trzy lata później koncern cały został wykupiony przez Denona i marantza. Decyzja o wdrożeniu droższych klocków to nie decyzja D&M jeszcze. 

Wydaje mi się że poczuli możliwości rynku. Taki wielki come back zrobił przecież Technics. Po latach wypuścił nowe klocki, no powiedzmy tak, drogie!! Nawet bardzo. Pytanie tylko czy wychodzą na zero czy Panasonic dokłada do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JacSantana napisał:

Swoją droga bardzo mi się nie podoba taka koncentracja marek w jednych rękach.

To sie dzieje juz wszedzie nie tylko w AUDIO, a szkoda.

2 godziny temu, JacSantana napisał:

Moim zdaniem Technics mocno przestrzelił, więc trudno powiedzieć że to wielki come back.

Mam sentyment do tej marki, ale rzeczywiscie ceny z kosmosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...