Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Gotowa recepta. Kupić wypasione cd z prawdziwym transportem i prawdziwym zasilaniem. Teraz cd są w miarę tanie.Ale żadnych nowek. Chyba, ze masz Boguslawie rownowartość  ( no moze troszkę mniej )swojego Upa do wydania.

Mój kosztował w 2000r 5500€ teraz duzo mniej. Jestem nim zachwycony. Tyle, że to audiofilski 17kg cd z rozbudowanym zasilaniem, dzieloną obudową. Ma wszystkie te cechy, ktore są banowane na tym forum. Brzmienie rozwala system i wszystkie forumowe teorie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

Gotowa recepta. Kupić wypasione cd z prawdziwym transportem i prawdziwym zasilaniem. Teraz cd są w miarę tanie.Ale żadnych nowek. Chyba, ze masz Boguslawie rownowartość  ( no moze troszkę mniej )swojego Upa do wydania.

Mój kosztował w 2000r 5500€ teraz duzo mniej. Jestem nim zachwycony. Tyle, że to audiofilski 17kg cd z rozbudowanym zasilaniem, dzieloną obudową. Ma wszystkie te cechy, ktore są banowane na tym forum. Brzmienie rozwala system i wszystkie forumowe teorie.

czy ten się załapie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kubakk napisał:

Wsadź płytę do cd-ka w PC , tam masz nieograniczony bufor :) 

Jest w tym odrobina prawdy, ale tylko odrobina. Prawda jest taka ze wiele napędów optycznych z komputerów posiadało wyjścia analogowe i płyty audio czytały tak jak to robią odtwarzacze płyt CD. Od dość dawna takie napędy raczej nie podłącza się z wyjść analogowych i są one czytane jako dane. Jednak programy odtwarzające płyty robią to zwykle z pojedynczą prędkością. Wiele programów do ripowania płyt ma opcję trzykrotnego odczytu płyty w celu eliminowania błędów odczytu. Potrzebny były program odtwarzający płyty CD audio w taki sposób. Inne wyjście to ripowanie płyt do plików i ich odtwarzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Luminist System Enhancer całkowicie kondycjonuje wszystkie komponenty (głośniki, kable i elektronikę) w systemie dźwiękowym poprzez usunięcie naprężeń molekularnych i resztkowego magnetyzmu, jednocześnie "otwierając" system, aby osiągnąć pełny potencjał. Dźwięki i sygnały generowane przez Luminist System Enhancer są prezentowane w optymalnych częstotliwościach i amplitudach, aby wykonać proces ulepszenia całkowicie w najkrótszym możliwym czasie"

Może kupię sobie coś takiego do mojego systemiku to jak mi się "otworzy" to już zakończę ścieżkę moich poszukiwań lepszego za mniej niż mój niezdrowy rozsądek mi podpowiada 👍 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

A co myślicie o tym iż nieużywany długo cd-ek potrzebuje czasu by się "rozruszać" ? ;)  w avcorp widziałem takie coś , może to pomogłoby Bogusławowi , chociaż ta cena :D 

https://avcorp.pl/product-pol-3422-Purist-Audio-Design-LUMINIST-System-Enchancer-CD.html

 

 :35_thinking:hmm... Gdyby nie to że nie można zwrócić płyt, to bym spróbował, a co mi tam ;)

4 godziny temu, audiowit napisał:

Nie. Bo to transport. Musisz dołozyć jeszcze 1/5 lub 2 razy tyle na zegar i dac do niego.

Widzę, ze chcesz nowe. To kup sobie Lektora i sprawa zalatwiona. Tylko, ze 7 nie 6.

 ja chce transport, Moon będzie z czasem wymieniony (już D150 grał lepiej).

Tyle monety na cd starczy / Używek takich niewiele na rynku.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

Zrobisz jak chcesz.

Idziemy naprzód, nie oglądamy się za siebie, bo przegapiamy teraźniejszość.

Technika idzie do przodu.

https://www.premiumsound.pl/auralic-sirius-g2-upsampling-processor.html

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kubakk napisał:

Dlatego trzeba się skierować ku streamingowi , mniej kombinowania :D 

W tym przypadku to nie technika, tylko moda i wygoda.

19 minut temu, audiowit napisał:

Słuchałem.

Tylko co ma do tego ten cec?

Acha chcesz skompletować Auralica z femtozegarem i z cecem. No to rozumiem. Bardzo dobry wybór. Popieram.

Tylko co z resztą toru? Do wymiany? W koncu idziemy do przodu ;)

tu więcej o magicznej skrzynce miedzy CEC a DAC,  https://www.hifi.pl/nowosci/pokaz.php?nr=2298

Reszta? też będzie sukcesywnie wymieniana, przyjdzie ten czas i sięgnę na wyższą półke ze sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już sluchałem całego aurelika z femtozegarem. Zgoda, jest wspaniały. Tyle, że nie uslyszysz wspaniałości. To system do zestawow conajmniej za 150000-wzwyż zł. Stawiałbym, że nawet 500000 Do momentu kiedy skompletujesz pozostałą część toru już będzie coś nowszego.

Do takiego sprzetu trzeba mieć akustykę i w najdrobniejszych detalach dobrany system. Przede wszystkim balans tonalny. 

Jeśli chcesz zrobić postęp zacznij od kolumn. Wzmacniacz bardzo też mocno odbiega od tego poziomu.Ustal budżet jakim chcesz dysponować.

Boguś nie chcę się wymądrzać... 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Pomału, pomału, taki SIRIUS G2 + CEC TL to mój zamiennik na Twój wpis, to taki sygnał że idzie nowe i nie oglądamy się już.

13 godzin temu, audiowit napisał:

Gotowa recepta. Kupić wypasione cd z prawdziwym transportem i prawdziwym zasilaniem. Teraz cd są w miarę tanie.Ale żadnych nowek. Chyba, ze masz Boguslawie rownowartość  ( no moze troszkę mniej )swojego Upa do wydania.

Mój kosztował w 2000r 5500€ teraz duzo mniej. Jestem nim zachwycony. Tyle, że to audiofilski 17kg cd z rozbudowanym zasilaniem, dzieloną obudową. Ma wszystkie te cechy, ktore są banowane na tym forum. Brzmienie rozwala system i wszystkie forumowe teorie.

13 godzin temu, audiowit napisał:

Nie. Bo to transport. Musisz dołozyć jeszcze 1/5 lub 2 razy tyle na zegar i dac do niego.

Widzę, ze chcesz nowe. To kup sobie Lektora i sprawa zalatwiona. Tylko, ze 7 nie 6.

Napęd paskowy to nic złego i bardziej przyszłościowy

fragment:

...... Japońska firma C.E.C. znana jest przede wszystkim ze swoich transportów i odtwarzaczy CD. To, co wyróżnia ją na tle konkurentów, to paskowy napęd tychże, stosowany zarówno w topowych, drogich rozwiązaniach, jak i tych sporo tańszych (acz najtańszy model CD3800 wykorzystuje tradycyjny napęd). O samym rozwiązaniu nie będę się rozpisywał – C.E.C. stosuje je od lat, więc opisano je wielokrotnie. Faktem jest, że Japończycy sztukę wykorzystania takiego napędu opanowali do perfekcji. Ich topowe modele napędów CD (obecnie TL-0 3.0) zawsze należały do absolutnej światowej czołówki. Dziś, gdy Philips zaprzestał produkcji swoich (tradycyjnych) napędów CD stosowanych przez niemal wszystkich czołowych producentów odtwarzaczy, zanosi się na to, że C.E.C. (za kilka lat, po wyczerpaniu się zapasów napędów Philipsa) może zostać niemal sam na placu boju.....

Staram się by u mnie nie było nic z przypadku, sumy o których piszesz nigdy nie brał bym pod uwagę.. 

Z tą adaptacją pomieszczenia? to ja bym nie przesadzał.  Jest skromnie, a piszą recenzje.

image.thumb.png.f949a129650ce7eb4f116687145fdcef.png

image.png.0491481e3aaa7fc844987af9387c146d.png

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Pana Wojtka Pacuły i nie jest skromnie. Wydawać by się mogło, ze zwykłe mieszkanie ale wszystko ustawione jest pod dźwięk.

Napęd paskowy zawsze był ceniony i bedzie ceniony.

A jesli chodzi o to, ze idzie nowe. To prawda. Tyle, że u mnie wszystko jest podporządkowane pod dźwięk. I teraz jeśli nowe rzeczy nie spelniają moich wymagań dźwiękowych, a spelniają je rzeczy stare, wybieram stare. Mam mieszany tor z różnych lat. Co prawda nie ma tam vintage ale są tam elementy z poczatku lat 2000. Może wybralbym i Auralika tyle, że po prostu mnie na niego nie stać. Albo inaczej, może i stać ale wiem też ile musialbym wydać zeby wykozystać wszystkie jego mozliwości. A kupować go zeby stał i cieszył oko lub ego nie mam potrzeby.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za przegląd, co tam nowego wydali?

Przegl-d.jpg

-------------

@audiowit Wojtek P. zawalił ściany płytami cd, a to i pochłania i rozprasza i odbija, 3w1 :91_thumbsup: 

// Taki TL5 uważam, że dla mnie jest na pograniczu przerostu formy nad treścią, ale to dobra inwestycja i tyle jestem skłonny dać, los płyty cd jest nie znany.

// hmmm... https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/40/343298.php 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab już spakowany.

Podziękowania za pożyczenie na testy należą się Salonowi S4Home.

Jeśli ktoś był zainteresowany tym modelem, proszę się nie zniechęcać moim opisem i śmiało pożyczyć na test we własnym systemie, robi w 100% to co do niego należy, uważam że po teście, może się bardzo okazać że nie potrzebujecie już niczego więcej. U mnie miał ciężko bo walczył z dobrym cd, a reszta toru audio mojego seta też mu nie pomagała. 

Co dalej? 

Miał przyjechać CXC, ale zrezygnowałem, bo uznałem że będzie to co najwyżej krok w bok, a nie do przodu.

cdn.  a w tej chwili qobuz będzie robił za źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...