Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

1 minutę temu, S4Home napisał:

Ok. No to coś wkładanego od góry? 

Ayon? Strzelam. Ja słuchałem przy okazji nie będąc akurat zainteresowany CD kiem. Więc więcej nie powiem. 

Tak, to właściwy kierunek myślenia. 

Ayon? słyszałem ... w Kezard,  ale oni nie pożyczają do domu, więc nawet nie będę zbierał tyle kasy.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/44/346897.php      tylko to stary napęd Philipsa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Zapytaj w Nautilusie. 

Ja lata temu chciałem coś prywatnie od nich wziąć i niby spoko ale jak przyszło co do czego to się nie udało. Ale to było lata temu. Więc pewnie teraz jest inaczej. Zapytaj. 

hmm..  wiesz, chyba wybiorę sie do Kezard, dziś? jutro?  mieli dobre (nawet bardzo) ceny na sprzęt z okazji Black F.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kłopocie. 

Tak się zastanawiam/ kto potrzebuje tak grający jasno player. prawie bez basu ze słabym zakresem średnich? i ten wymian, nie pasuje do niczego, ale chciałem, ..posłuchałem i więcej o Primare już nie wspomnę, tylko do zamulonych systemów.

----

Wróciłem z trójmiasta (no prawie, dojechałem tylko do Sopot) zrobiłem przegląd możliwości na miejscu.

Jedyny transport w PremiumSoand, to NuPrime

Top HiFi, nie ma żadnego, ale jak Q21 odda monetę, jade po Rotel RCD-1572 w srebrnym kolorze jest zajeb....  Ma wygląd i styl, a czy nadaje się na transport? zobaczymy.

Kezard też nic nie ma, a Ayona nie będą ściągać, zresztą nikt im nie da na testy, tylko na zamówienie pod zdecydowanego klienta.

---

Mam coraz mniej opcji..

Czuje że skończy się na CEC TL5 taniej się nie da kupić coś porządnego na lata.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tak się zastanawiam/ kto potrzebuje tak grający jasno player. prawie bez basu ze słabym zakresem średnich? i ten wymian, nie pasuje do niczego, ale chciałem, ..posłuchałem i więcej o Primare już nie wspomnę, tylko do zamulonych systemów.

Pewnie ci którzy używają wzmacniaczy Primare przewidzianych do współpracy z tym CD . :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, S4Home napisał:

Dobra a z takich już konkret firm?

Esoteric? DSC? Oni specjalizują się właśnie w CD urządzeniach cyfrowych. 

hmm.. tylko dwie opcje??  hmm..  niech pomyślę??   :D:D:D

---

Atak poważniej, to... z pożyczeniem Rotel ew. jako chwilowy transport, to żaden problem, a CEC kupie i po tygodniu zwrócę,jak by co, bo innej opcji nie widze, jesli nie pożyczają na test.

A!  jest jeszcze Jays Audio, Model CDT3 z drugiej reki, ale to wizualnie ciężka bryła.

 

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Inferno napisał:

Chyba chodzi o sklepową 🙂

Nie gadaj ,że Bogusław taki wybredny ,że kolejny cd bez wygrzania , posłuchania na spokojnie wraca ;) 

Ostatnio podpiąłem mego starego technicsa optykiem do dac-a , we wzmaku przełączanie aux-uf jest bezzwłoczne i w sumie prawie różnicy w brzmieniu nie słyszałem - może na zewn. dacu było trochę czyściej , dziwne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz dwurzędowy. Górny pokazuje które nagranie + czas. Dolny rząd jako lekko ważniejszy ma większe litery, pokazuje cd-text, jeśli nie ma, pokazuje ilość nagrań i całkowity czas płyty. Jest to display bliskiego pola, z 3m całkowicie nie czytelny. Czas wgrywania płyty ... 15-20 sekund, w zależności czy to platinum czy złota czy ... zwyczajna, K2 nie sprawdzałem.

Już tylko te elementy zwiastują rychłe pożegnanie tego sprzętu i ŻADNE wygrzewanie, nic tu nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek : 

Coax  AQ  -- 

Od ... połowy niskich tonów, do .... hmm.. początku wysokich jest wszystko cofnięte, w cd na 4k sprawa nie dopuszczalna

Resztki basu : konturowy, dokładny, rozdzielczy i suchy. // Góra : duży potencjał, blask, słychać klasę (lepszy od cd Emotiva) tylko sterylny, zimny.

Przestrzennie :  bogato, daleko poza kolumny. na+

RCA Harmonix :

Od razu wszystko wraca do kolumn, wszystko ściśnięte. Dobra .. wnikamy dalej. Teraz dostajemy bardziej wypełniony bas, jest ślad zmiękczenia, ciepła i głębi. Średnie tony wracają w świetle chwały na swoje miejsce. Jest lepiej. Wysokie tony lekko przysiadły, ale po chwili aklimatyzacji jest dobrze.

 

Ten model znacznie lepiej, pracuje ze swoją kostką D/A   tylko tracimy dźwięk wokół siebie, .... coś za coś.

 

Zostawiam Rotel`a na noc w trybie powtarzania losowego. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://1drv.ms/v/s!AsRACOwrVoyslBYro_XJ_DVj4oQ1

Rotel, miał całą noc na przemyślenie po tu przyjechał. 

Dzwięk poprawił się o.... 3/5, jeśli w takim tępię będzie nabierał wartości muzycznych, to za 2-3 dni powinno być "dźwiękowo" dobrze.

CD dostał support od dołu.

 

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dziek poprawił się o.... 3/5, jeśli w takim tępię będzie nabierał wartości muzycznych, to za 2-3 dni powinno być "dźwiękowo" dobrze.

CD dostał support od dołu.

Hmm dziwne , przestraszył się ,że chcesz go już odesłać ? :D 

Ja zauważyłem ,że niektóre sprzęty są podatne na "hartowanie" czyli nagrzewanie/chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że Rotel skończył przeobrażenie, jeśli tego jeszcze nie zrobił, to gorzej być nie może dźwiękowo.

Przez RCA - gra jak Emotiva + DAC Moon 

Po coax do DAC , zagoniła CD Emotiva do konta z całym inwentarzem.

Sumując co nie co ::: pamiętajcie! nie lekceważcie Źródła, to z tamtąd wychodzi sygnał, później już za późno na ratunek.

PS. o dziwo AudioQuest Carbon Coaxial teraz już nie jest tak denerwujący, co więcej, powiem że sybilanty nabrały dobrych manier (ich wpływ jest wielce marginalny).

 

Źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...