Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

20 minut temu, 1Ender napisał:

Boguś jaki jest koszt tych cdeków? Coś mi chodzi po głowie 🤔 @Bogusław Kożyczkowski

Edycja, w Warszawie znalazłem coś co może Ci podejść. Ale odbiór osobisty. Śmieszne pieniądze, ale mimo to warto podjechać. 

Zainteresowany? 

Ceny? PW

Edit. Pomimo że to szmat drogo ode mnie, to może więcej szczegółów?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz spotykam się z taką sytuacją, że dwa różne urządzenia nie grają lepiej, a powinny.

Rotel cd14 to podobne granie jak cd Emotiva. Sygnał puszczony przez Moon, nie jest jakoś znacznie lepszy. Albo ten CD jest taki dobry, albo sygnał dla coax jest brany..... tylko skąd?  DAC za nie małą sume jest tylko tak niewiele lepszy. To tylko lepsza przestrzeń, możeee jeszcze, wysokie cos tam lepiej, ale to może być zmyłka przez lepszą scene.

Nie zostaje mi nic innego jak polecić ten CD player waszej uwadze w ewentualnym poszukiwaniu CDka. Przyzwoity czas ładowania płyty ~10s cichy i szybki napęd, przeskok z ostatniego nagrania na pierwsze, jest wielce zadowalające, jak nie lepszy. Dźwiękowo? bardzo równy, słyszałem już  lepsze granie z płyty, ale jako skrzynka w cenie 2,5k, nie ma wstydu. 

Podświetlenie wyświetlacza można przyciemnić, a co ważne i rzadko spotykane, diode przy włączniku, ..również. Tylko na tace trzeba uważać, wygina się tak, że nie wiem czy wytrzyma ciężar 3-4 płyt jednocześnie położonych na tacy. 

------------

1572 po RCA to CD 14 +280D, .........ale sygnał cyfrowy już puszczony przez Moon, pokazuje inne oblicze. Na minus: przede wszystkim sednie tony -- są nieznacznie cofnięte, (instrumenty w dalszej perspektywie) ich jakoś jest wysoka, ale brzmienie jakby odchudzone. Bas to kultura, szybki i konkretny, bez problemu odróżniam dwie line basowe grające jednocześnie. Osobiście życzył bym sobie większego dociążenia, ale pewnie wtedy zmieni się dysproporcja względem średnich. Wysokie tony ... tu jest największy atut tego transportu, nie wiem jak to opisać, po prostu ....tego trzeba posłuchać, czysto i dokładnie.  Co dalej z transportem cd? jeszcze nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

niedawno testowałem mego cd-ka sygnał rca oraz przez optyk do dac-a i także prawie nie było różnicy w brzmieniu

TOSLINK  -  zawsze daje bardziej sterylny przekaz. Zmiana cyfry na światło i po drugiej stronie odwrotnie, to jest ta zmiana "prawie" nie było różnicy". podpowiem co na plus -  jest bardziej szeroka scena od RCA. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj rozmawiałem z kimś kto przeszedł drogę porządnych źródeł ,akurat wspominał gramofon z wyższej półki , finalnie wybrał streaming i jest zadowolony. Do płyt nie ma sensu wracać , między innymi z powodu różnych realizacji danego wydania ... Ten ktoś sam wspominał ,że jedynie winyle 400zł+ dobrze brzmiały , a takich za wiele się nie znajdzie w tym co by się chciało + ta cena ... Natomiast polecił apple music - testował wiele innych i nie mają podejścia ;)  Także Bogusławie przestań się męczyć z tymi cd-playerami :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...