Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Błędem z mojej strony było wspomnienie o kablu, no cóż... poza małym photo jak już dojedzie, więcej info o PAD już nie będzie

A tam nie fochuj Bogusławie , jakbyś porównał różnicę brzmienia na tym kablu do zwykłego podstawowego (jak do PC) to myślę iż 99% forumowiczów miało by odniesienie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziś...przy wsparciu Stanisława z S4, ...z tygodniowym wyprzedzeniem, dojechał metrowy, sympatyczny kabelek dla zasilania źródeł cyfrowych Purist Audio Design.
https://postimg.cc/ctss9S82
https://postimg.cc/QBTxVS34
https://postimg.cc/Sn5xy3wY
https://postimg.cc/njfVm7VH
Czy to Aquila? Jakie wrażenia? Jaki przewód zastąpi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

żeby tylko Bogusławie sceptycy kablowi tutaj nie zawitają. Po wątku będzie :/

wymień alfabetycznie tychże sceptyków :D 

Mnie bardziej interesuje pewien temat , nie koniecznie pisze o Bogusławie.

Mamy sprzęt X , coś Nam w nim nie pasuje i zaczynamy zabawę w kable , wpszoniak np. ma kable droższe niż zestaw , teoretycznie był zadowolony chociaż po czasie dorzucił kolumny klipscha pod lampę.

Mamy drogie kolumny , drogi wzmacniacz , drogie źródło - i nadal jednak to jest nie to , ale nie sprzedajemy bo będzie spora utrata wartości , więc zaczynają się "poszukiwania" podkładek , zatyczek , i właśnie kabli ...

Kable coś tam doszlifują , ograniczą szum z otoczenia , ale nie łudźmy się ,że coś co nie gra , zagra :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie szeryf HiFi Ja i Ty z nie pozornymi po wyglądzie kablami, długo się opierałem przed ich użyciem.

Jeden coax i 3x sieciowy ....z wyglądu podobny do tego  http://hifijaity.pl/produkt/sieciowka-sulek-audio-seria-edia/#prettyPhoto[gallery2487]/0/  

Zwyczajny drut wyciągnięty z domu do rozbiórki, zapleciony w warkocz wtyki z castoramy. Mój AQ Thander wyglądał przy nim jak towar luksusowy z listy top10

W końcu uległem i ..............

....do dziś nie mogę znaleźć mojej protezy, spadła na panel i schowała się gdzieś ze wstydu.... czym ja tu chciałem zaimponować? ....AQ?

Źródłem był Audio Note CDT One/II, ale o tym wiecie. Na moich kablach grało i ...... nie było źle, było już dobrze, tylko mój digital XLR PAD, się nie sprawdził, lepiej grało na coaxie...,i drażnił mnie lekko Carbon (znów te wysokie tony),   ... i tak grało .....................do zamiany kabli. 

Jeszcze takiej jakości grania u siebie nigdy nie słyszałem. Bez cudowania z kolumnami, na mojej marnej akustyce, bez jakiś podstawek pod cd. teraz mogłem sobie pozwolić podkręcić Mac`a do 86% volume i jeszcze miał zapas, wcześniej max to było 74-76% i lampy już zmieniały kolor na stały-pomarańczowy (przester) a teraz dobre źródełko pokazało kto tu rządzi. ...fajny, przyjemny dźwięk, lekko pod analog, to podobna sygnatura grania jak Soul Note, dokładny, szczegółowy ale żadnych nie skoordynowanych dźwięków, żadnego szczebiotu, zadniej jaskrawości, świetny środek (Ayon miał lepszy) i pełna kontrola na dole (CEC ma lepszą, bardziej konturowy bas), każdy kociołek u P. Collins`a osobno. Była jeszcze podmiana coax na mój ... teraz wiem po co tam jest te 5% srebra, nie przeszkadzało już NIC, NIC!  to dlatego wymieniam sieciowe AQ

droga powrotna nie była łatwa.

Kolejne podmiany kabli na moje.. tylko zubożały muzykę, scena się ściskała, muzyka bliżej kolumn, głębia też traciła....prędzej nie zwróciłem na to uwagi, uważałem że u mnie lepiej się nie da i kropka., ale co zrobić... , jeden krok do zmian już zrobiłem, ...nie podłącze cd za xxk do NRG4, miałem przykład z Ayon, jak dostał Thander`a oj! ...zagrało to lepiej. 

Czemu to pisze?   bo olewacie kable, ....zawsze to nie potrzebne i za drogie. Dlatego już nie będę pisał o kablach i tak nikt z forum takiego "Aqulia" nie kupi.

 Co do naszego kolegi Wojciech P, który ma droższe kable od sprzętu, to ja go rozumiem, bo słyszałem u siebie różnice w kablach na własne uszy.  // jak to mówią na zachodnich forach o Audio ...... "dostajesz to, za co płacisz!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czemu to pisze?   bo olewacie kable, ....zawsze to nie potrzebne i za drogie. Dlatego już nie będę pisał o kablach i tak nikt z forum takiego "Aqulia" nie kupi.

Kto olewa to olewa. Na sąsiednim forum masz akurat dyskusje k tanich kablach sieciowych. I już jest

- a po co?

- to nic nie da

- głupio wydane hajsy

- psychoakustyka 

I takie tam. Spróbuj wyskoczyc z kablem zasilającym ten który masz teraz, z tego budżetu. No zjedzą cię. 

Więc ci co wiedzą nie olewają ale nie dyskutują o tym bo natyka na słońce to jest. A ci co chcą protestować są z tym sami, lub prawie sami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home przecież ustaliliśmy ,że kablem nie poprawi się braku synergii pozostałych podzespołów. :P 

W przypadku Bogusława przypomnij sobie ile kombinacji z cd-kiem , kablami , lampami , i nadal "nie gra" - logicznie patrząc wzmak i kolumny są stałe czyli to któraś z tej składowej powoduje ów nie granie :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kubakk napisał:

W przypadku Bogusława przypomnij sobie ile kombinacji z cd-kiem , kablami , lampami , i nadal "nie gra" -

Nie wiem skąd te wnioski, że "nie gra" :4_joy:

Ciągle/nadal/wciąż zapraszam do mnie na "ocenę". i  :415_coffee:

--------------

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Kto olewa to olewa. Na sąsiednim forum masz akurat dyskusje k tanich kablach sieciowych. I już jest

no tak....

Czy Grzegorz ma urlop? że tam zaglądasz. :474_slot_machine:

---

Mam ten plus jako klubowicz, że mogę tam zakładać własne blogi i tematy tylko dla wtajemniczonych (zamknięty)  i skorzystałem z tego zakładając klub.....

https://www.audiostereo.pl/forum/802-tematy/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem skąd te wnioski, że "nie gra" :4_joy:

Skoro cały czas poszukiwania innych sprzętów tzn. iż nie gra :P  Jakby grało to $$$ by szły na zacne trunki do umilania odsłuchów.

Te kable to dla większości z Nas abstrakcja , nawet gdyby poprawiały w znaczny sposób brzmienie to i tak ich nie sprawdzimy :( 

Poza tym Bogusław testuje i nic nie opisuje , powinien brać przykład z @Kraft

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czemu to pisze?   bo olewacie kable, ....zawsze to nie potrzebne i za drogie. Dlatego już nie będę pisał o kablach i tak nikt z forum takiego "Aqulia" nie kupi.

Dlaczego masz nie pisać? Myślę, że jak większość tutaj robisz to bo masz z tego satysfakcję. Co do kabli to nie masz co się zżymać, że nie wszyscy podzielają Twoje doświadczenia , bo np, mają inne. Ja siebie nazwałbym kablowym agnostykiem. Przesłuchałem ich już trochę i za żaden głowy bym nie dała. Ale mam pełna pokorę wobec tak skomplikowanej materii jaką jest dźwięk a w szczególności jego percepcji przez człowieka i dopuszczam możliwość, że inni mają lepiej(?).

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Bez cudowania z kolumnami, na mojej marnej akustyce,

Boguś ostatecznie chyba w końcu nie próbowałeś co może dać Dirac Live w "marnej akustyce". Szczerze polecam. Zmiany mogą być jeszcze bardzie spektakularne, niż przy kablach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Poza tym Bogusław testuje i nic nie opisuje , powinien brać przykład z @Kraft

Nasz kolega Kraft, gryzie temat z punktu technicznego i też dobrze.

Ja niestety inaczej, schematy, wykresy mnie nie interesują, ba... specjalnie nie czytam testów w necie przed odsłuchem, żadnego parcia.

A tak właściwie to wpadam do salonu, rzut okiem, co by tu mi przypasowało, co może mi się przydać i co mogę pożyczyć, mam tyle i tyle przy sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki, to nie wdzięczny temat.

Trzeba dobrze zestawić set, jak to pisze kolega @degsterr "transparentny" trzeba tez trochę pamięci dźwiękowej, ale bywa też, że i bez, bezpośredniego porównania w tym samy czasie A-B jest problem. A swoją drogą, kolega Marcin u Bazodruta mnie zaskoczył, wyłapał taką zmianę grania, że ja bym ją zrzucił na rzecz "wydaje mi się" i tylko dzięki jego wskazówce, też usłyszałem zmianę.    ..Dobry jest.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiując ten wątek, wniosek nasuwa mi się jeden: jestem totalnie głuchy, choć słyszę grającą muzykę. 

Oczywiste są prawdy, że inaczej grają wzmacniacze, inaczej źródła, inaczej kable głośnikowe. 

Nie mniej jednak jak czytam, że po zmianie np: kabla zasilania proteza wylata, to ja naprawdę zazdroszczę, choć nie ma w tej mojej zazdrości ani krzty złośliwości.

Miałem chęć nabyć kabelki PAD do kolumn, ale jak się okazuje PAD jest beee.. Mój budżet nie nadąża....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam , jak przywiozłem wzmaka lampowego , 2-3tyg miałem efekt "wow" (w sumie świeże lampy go także powodują) z uwagi na mega przeskok jakości z amplitunera KD. Zresztą każdy komu odpale ma banana i zdziwienie ,że to tak gra.

Z czasem ten efekt zniknął bo się przyzwyczaiłem , szczególnie jak grałem codziennie. Teraz gram co 5dni (brak czasu + upały) i jest przyjemnie. Najgorsze w audio jest "zmęczenie" od słuchania każdego dnia ;) 

O tym ,że kable polepszają brzmienie sam się przekonałem ,ale też u mnie 5x tańsze głośnikowe grają przyjemniej niż te bardziej markowe :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy w tym wątku dotrzemy do the Extender, generatora fal o nazwie Scalar Waves, który nie wytwarza żadnego pola dźwiękowego, dlatego też nie jest supertweeterem. Nie da się zmierzyć, ani usłyszeć dźwięku wychodzącego z Extendera.

Extender emituje sygnał docierający bezpośrednio do mózgu. (podkreślenie – red.) Ograniczenia kolumn, podbarwienia akustyki, a nawet pewne wady słuchu mogą być w tym wypadku pominięte. Akustyczne ograniczenia w reprodukcji dźwięku nie grają już kluczowej roli.

Efekt foniczny uzyskiwany po podłączeniu Extendera polega na natychmiastowym umiejscowieniu reprodukowanego dźwięku w naturalnej głębokiej przestrzeni. Dźwięk osiąga wysoką rozdzielczość i pojawia się przyjemność płynąca ze słuchania.

z tekstu http://highfidelity.pl/@main-3724&lang=

Edytowano przez MarcKrawczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...