Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

53 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 Czysta oska, wyważona jak wał w nowym BMW7 :)

 

Wał napędowy , czy silnika ? Ten 2gi we wszystkich v8 szczególnie n63 b44 lubi się przytrzeć ,a łańcuch pęknąć :P 

Lepiej przyrównać do silnika starego merca 3,0D z lat 90-ych - znosi ~600KM i 1,5-2mln km przebiegu w serii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. miałem na myśli wał napędowy, ale korbowy o którym piszesz, też może być. 😊

--------------

Tak czy owak, CEC jest całkowicie nie zależny od napędów Philips, co nie jest dziś bez znaczenia, gdy stany magazynowe (Philips) zaczną się kończyć. Chyba, że wznowią produkcje. A kto wie? może tylko CEC zostanie na rynku ze swoim napędem. 

Jest jeszcze najlepszy napęd Philips`a "Pro2"  .. transport Ayona II z niego korzysta..... w przyszłości będzie to kosztowna naprawa napędu.

Moon z początku korzystał ze zmodernizowanych napędów SANYO - SFHD65, mówią że teraz 260cdt to ich autorski napęd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Kubakk nie twierdzę że masz braki IQ w czytaniu. Nie jest z Tobą tak źle :P

Ale nie wiem dlaczego nie zrozumiałeś. Bogusław zrozumiał.

No więc? Którego sprawdziłeś i jak wrażenia?

 

Nadal wykazujesz się brakiem wiedzy o zdaniach logicznych , cofnij się przed gimbazjum do podstawówki ~5 klasy i sobie przypomnij a potem się nie ośmieszaj zadawaniem pytań kiedy odpowiedź została udzielona w zdaniu do którego zadałeś pytanie.

maxresdefault.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2020 o 18:24, Kubakk napisał:

Furutech ma dopracowaną technologie produkcji kabli , jakbym szukał sieciowego to bym na pewno spojrzał na ich ofertę.

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

No więc? Którego sprawdziłeś i jak wrażenia?

Gdzie jest odpowiedź na pytanie?

Szczerze nie ośmieszaj się Ty. Już widać że kabla nawet na oczy nie widziałeś. Przykre bo po użytkowniku tej klasy spodziewałem się więcej zarówno informacji jak i pewnej ogłady i pokory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kubakk napisał:

Nie wiem kogo pytasz , ale widać braki iq w czytaniu ze zrozumieniem :D 

Spytał się Ciebie bo polecasz te produkty. Dopytał także czy polecasz bo słuchałeś czy tylko dlatego ze wiele osób je poleca.

Co w tym dziwnego /nienormalnego ?

Potem dopytuje czy cos testowałeś z tych kabli. Twoja reakcja jest dosć dziwna

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest dziwne odbyliśmy kilka rozmów na prywatnym czacie. Nigdy się tak nie zachowywał.

Mogę przyjąć że się po prostu nie wyspał, albo kleszcz go ugryzł. No wyskoczenie z gimbazą :/ ehhh

27 minut temu, Fafniak napisał:

Spytał się Ciebie bo polecasz te produkty. Dopytał także czy polecasz bo słuchałeś czy tylko dlatego ze wiele osób je poleca.

Co w tym dziwnego /nienormalnego ?

Potem dopytuje czy cos testowałeś z tych kabli. Twoja reakcja jest dosć dziwna

No właśnie też tak to odbieram :/

Zadałem normalne nie atakujące nikogo pytanie.

Ja też wiele słyszałem o tych kablach ale nie pamiętam abym jakiegoś dokładnie sprawdzał. To wszystko.

Oczywiscie ja tu nie jestem anonimowy więc ja zakopie topór i słusznie. Po prostu użytkowniku Kubakk ignorujmy się wzajemnie.

Nie komentuje Twoich Ty nie komentujesz moich.

Ja jednak pozdrawiam cieplej i życzę zdrowia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

Jeżeli chcesz gadać o logice... to zdanie nie oznacza że nie słuchałeś/próbowałeś.

 

Zgadza się , ciężko "słuchać" kabla sieciowego wpiętego w system nie zwracając uwagi na to czy ten kabel wpływa na brzmienie czy nie - ciesząc się muzyką , natomiast konstrukcyjnie furutech tworzy interesujące kable o czym można poczytać na ich stronie.

 

17 minut temu, Karol64208 napisał:

 

ostro:3_grin:, czy tak na zawsze?

oczywiście :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.

Furutech? Audioquest? Silitech? itd. Każdy z tych producentów walczy z technologią czystego prądu bez zakłóceń, tylko że rożnymi metodami.

Komu jest potrzebny 2,5m2 kabel na zasilaniu CD/DAC/Streamer czy do kolumn taki przekrój, no dobra.... dla końcówki mocy? jak najbardziej, na pewno mu nie zaszkodzi.

A jednak "konkretny" drut daje zmianę, ...to słychać.

Mac i CEC korzystały z AQ Nrg 4 i nie przyszło mi do głowy zamieniać ze schowanym do szuflady AQ Thunder, ale do Ayona to zrobiłem, bo pomyślałem, że Pacuła ma do swojego Ayon`a podpięty Silitech 3 korony i ........było/zagrało lepiej na AQ T.

https://drive.google.com/file/d/19mClEwJp28qfwcdu5hjbvawbFNyACbsI/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1h7cUStGZowiti7bNfLi_4qjrI3vEjLT-/view?usp=sharing

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2020 o 16:14, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Link .....już nie aktywny.

Kto pobrał ten ma. 

Zawsze łatwiej sprawdzić przy ustawieniu kolumn w domu, czy wszyscy stoją na swoich miejscach, się znaczy ... instrumenty na scenie. A obrazki poglądowe pokazują jak być powinno, znaczy... gdzie powinni stać oficjalnie.

https://postimg.cc/gallery/VnqgLvF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważono, że zamiast konkretów, pisze tylko o ogólnikach w temacie kabli. 

Dnia 1.07.2020 o 12:17, Bogusław Kożyczkowski napisał:

drut daje zmianę, ...to słychać.

Dnia 1.07.2020 o 12:17, Bogusław Kożyczkowski napisał:

było/zagrało lepiej na AQ T.

-----

Piotrek, a swoją drogą, a Ty nie chciał byś przetestować go u Siebie. Nie sądzę by techniczne z pożyczeniem był to problem.

A....chyba ..... że..... jesli dobrze pamiętam to korzystasz z Maliny i Chord Quest, a to faktycznie, ..........bedzie problem testowy na ten kabel.

To tylko napisze, że jest inna ilość pogłosu u  Vangelis ‎na płycie Nocturne (znów ogólnik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10-u czy 11-u dniach grania (około 100-120h), postanowiłem dokładniej posłuchać Purista, wpiętego pod DAC.

No, ...musze powiedzieć, że przeszła mi przez głowę myśl czy ja na pewno potrzebuje cd-ka, a to już coś znaczy.

Nie uważałem nigdy, by mój PC robił za dobre źródło i nic się nie zmieniło, ale uważny dzisiejszy odsłuch, zrobił na mnie wrażenie. 

Kto chętny posłuchać? serdecznie zapraszam

I jeszcze coś.........

Jest już dostępny dla S4, czyli dla mnie również, Furutech FP-S55N - FI-48R NCF / FI-E48R NFC, cel jest jeden, to pierwszy z trzech, które chce przesłuchać dla wzmacniacza plus opcjonalnie dla listwy. Po prostu.... kasuje oba AQ NRG4 w moim audio, to kolejny krok by wyjść z twardego basu i delikatnie podkreślonej góry w kierunku miłego, naturalnego grania i jestem już całkiem blisko tego efektu.  Oczywiście Thunder i Blizzard zostają. pierwszy będzie w rezerwie, bo chwilowo nie ma dla niego przeznaczenia, a drugi wspólnie z Aquila będą zasilać DAC i CD w zależności gdzie lepiej podpasują, a na razie AQ wspiera listwę Gigawatta.

 na tym zamykam kablologie na czas.... hmmm..... dożywotnio? ...na pewno nie mały, a może i dzień dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 12:26, Bogusław Kożyczkowski napisał:

bedzie problem testowy na ten kabel.

Czemu? Mógłbym go podłączyć pod wzmacniacz.

11 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie uważałem nigdy, by mój PC robił za dobre źródło i nic się nie zmieniło, ale uważny dzisiejszy odsłuch, zrobił na mnie wrażenie. 

Kto chętny posłuchać? serdecznie zapraszam

Napiszesz mi co i jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--  Pod wzmacniacz?  pewnie można, tylko od tego są inne kable Purista. No! może wzmacniacz cyfrowy NAD typu M32

--  Są takie płyty, ze strony B&W, "rejczel"..audiofilsko zrealizowane.... 

Ben Taylor / Bee MC / Bell X1 / Hannah Peel / Hollie Stephenson

to tam pokazuje klase, tak właściwie to poprawa jest wszędzie. pomimo że kolumny cofnięte pod ścianą, a wydaje się że ich tam nie ma. Tylko zauważyłem, żę trzeba dać mu 5min po włączeniu. To jeszcze nie jest granie na kablach Sułek, ale tam było X3 (CD, MAC i Audio Note) a przy graniu na moich? tylko Transport dostał Thunder`a, reszta była na NRG 4, więc ten przewodnik prądowy, to słuszna inwestycja. 

 

PS. Piotrek, napiszę tylko, że NRG4 przy Aquila to ..popierdułka. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) W przeciwieństwie do klasyki, jazz, Soul, itd..... taki .....ciężki gatunek muzyki czy Alternativ, nigdy nie jest dobrze zrealizowany. 

------------- @S4Home

Purist nie wraca, a Furu? jeśli bas się nie uspokoi, to wkrótce będziesz miał okazje "posłuchać"

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...