Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

27 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zwykły USB A-B ma ekranowanie na poziomie ....... "0"  tak wiem, tam w środku to tylko cyfry latają i nic więcej, 

No ale Kubakk nie pisał, że obrazek wydrukował się pofalowany tylko, że obraz faluje mu na monitorze. Bity mają się dobrze i drukuje się to co ma się drukować. Zbieranie zakłóceń przez kable cyfrowe nie wyklucza się z ich przeznaczeniem (przesyłem danych cyfrowych). 

@Kubakk a te zakłócenia masz też jak kabel jest odpięty od strony drukarki? Powodów może być więcej. 
Tak poza tym zalecana długość kabla dla USB 2.0 to 5m więc i tak nieźle, że nadal drukuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kukocz napisał:

 

@Kubakk a te zakłócenia masz też jak kabel jest odpięty od strony drukarki? Powodów może być więcej. Tak poza tym zalecana długość kabla dla USB 2.0 to 5m więc i tak nieźle, że nadal drukuje :)

Jak odpięty to nie ma bo jakby miał łapać ? ;) 

Ale może lepiej nie używać klimy , raz odpaliłem to teraz 2tyg kaszle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

Jak odpięty to nie ma bo jakby miał łapać ? ;) 

Ale może lepiej nie używać klimy , raz odpaliłem to teraz 2tyg kaszle

Z otoczenia, jak antena. I raczej to miał na myśli Bogusław pisząc o braku ekranu w tanich kablach. W takim przypadku wygląda to na zakłócenia z sieci i kabel usb tu wiele nie zmieni. Spróbuj drukarkę podpiąć z tej samej listwy co komputer (lub odwrotnie) i zobacz czy dalej będzie to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqueous Aureus, kabel sieciowy klasy 5k+, na ucho, dźwiękowo to podobna sygnatura co AQ Thunder, neutralna. Teraz mam konkret porównanie do Furutech 55n, który ewidentnie preferuje średnicę.  Oczywiście .. różnicę PAD a AQ istnieją.  Thunder potrafi "zagrać" jeszcze niżej, a PAD to lepsza kontrola i szybkość tego zakresu działania.  Niestety... górny zakres znów mi szeleści i iskrzy, nie jest to ten sama skala co AQ, ale nadal to granie typu "nic się nie schowa".  Kabel Purista jest lepszy od Audioquesta, ale patrząc na różnice w cenie, chyba lepiej zgodzić się na małe ustępstwa i zostać przy AQ Thunder. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, nie sledze az tak dokladnie watku. Czy probowales, ktorys z przewodow neotecha, na przyklad NEP3001? Uwazam, ze jest to dosc szczegolowy, ale nie ostry przewod, raczej wyrownany w calym pasmie. Na pewno nie dociaza mocno dzwieku, ale w przypadku Twojego wzmacniacza, raczej tego nie potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, hubert hubert napisał:

Bogus, nie sledze az tak dokladnie watku. Czy probowales, ktorys z przewodow neotecha, na przyklad NEP3001? Uwazam, ze jest to dosc szczegolowy, ale nie ostry przewod, raczej wyrownany w calym pasmie. Na pewno nie dociaza mocno dzwieku, ale w przypadku Twojego wzmacniacza, raczej tego nie potrzebujesz.

Jeśli masz na myśli ten ... Neotech NEP-3001III - Kabel zasilający hybrydowy: miedź oraz srebro UP-OCC

to nie da rady.. żadne srebro u mnie nie przechodzi .. mam zbyt rozdzielczy system, już nic nie mogę dodawać, wręcz przeciwnie, wskazane jest delikatne cofniecie góry, lub tak jak było w przypadku Furutech FP-S55N gdzie akcent na średnice pozwala trochę zapomnieć o wysokich tonach.  Zaś co do dociążenia? to masz słuszność, też więcej już nie potrzeba, tu mogę zawsze zamienić na bardziej dociążone lampy w pre. (teraz jest na najbardziej uniwersalnej kombinacji ECC 81-83)

Niech sezon ogórkowy się już skończy bo w RCM pracują na pół gwizdka, to wrócę do tych Furu co chciałem jeszcze przesłuchać.  ALPHA 3 na wtykach nie niżej niż 48 R / NCF    i  Alpha PC Triple C TCS31 / FP-S35TC  wtyki j.w.

Wiem już jedno .. nie warto już sięgać już wyżej w kablach od PAD. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu tez bylem negatywnie nastawiony na srebrzone kable. Ten Neotech troche mnie naprostowal w kwestii "ostrej gory", nic takiego nie czuc, mimo, ze system mam dosc jasny. Oczywiscie nie namawiam, szczegolnie ze liczba zmiennych przy przewodach z metra jest duza i moze zniechecac - dobor wtykow.

Kazdy system na pewno reaguje inaczej, to tylko moje spostrzezenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk Albo zmienic wzmacniacz bo istnieje mozliwosc ze jest popsuty.

30 minut temu, hubert hubert napisał:

Kazdy system na pewno reaguje inaczej, to tylko moje spostrzezenie :)

Oj tam nie przesadzaj. Na pewno nie dołoży góry tam gdzie producent np. przewiduje poprawe w basie i dynamice... to tez tylko moje spostrzeżenie.... chyba ze sie mylę....

Ps: uogolniłem. Nie mam na mysli konkretnego kabla!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z pewnym człowiekiem ( na pewno użytkownikiem forum), który zamienił wzmacniacz ATC na McIntosh'a właśnie. O ile pamiętam jest to model 9800. Odniosłem wrażenie, że ATC był nieodżałowany i wyczułem nutkę zawodu związaną z tą zamianą. Myślę że dlatego, ponieważ McIntosh strasznie grymasi na kable. On odnalazł złoty środek, wydaje mi się nawet, że stosunkowo niedużym kosztem, nie mniej jednak głośnikowce wg Niego są najważniejsze.

Generalnie była to świetna rozmowa z kimś, kto ma dużo większe doświadczenie w temacie i dużo grubszy portfel niż mój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolkos napisał:

Generalnie była to świetna rozmowa z kimś, kto ma dużo większe doświadczenie w temacie i dużo grubszy portfel niż mój. 

A czy byla by możliwość dowiedziec sie o czym jeszcze ciekawym rozmawialiscie? Byc moze bylo by to zalążkiem do stworzenia nowego tematu tu na forum. Ktos z tak duzym doswiadczeniem (i portfelem chociaz nie wiem czemu akurat to wymieniłeś...), zmieniajacy wzmacniacz w tej kategori (top model Maca), nie użył swego doświadczenia co zaowocowało "nutka zawodu"???? No powiem wam ze to jest "ciekawe"!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A czy byla by możliwość dowiedziec sie o czym jeszcze ciekawym rozmawialiscie? Byc moze bylo by to zalążkiem do stworzenia nowego tematu tu na forum. Ktos z tak duzym doswiadczeniem (i portfelem chociaz nie wiem czemu akurat to wymieniłeś...), zmieniajacy wzmacniacz w tej kategori (top model Maca), nie użył swego doświadczenia co zaowocowało "nutka zawodu"???? No powiem wam ze to jest "ciekawe"!

Dlaczego wspomniałem o portfelu? Dlatego, że ja nie posiadam takiego "siana" na zabawę audio, żeby np: kupić Maca. Ów człowiek dysponował takim budżetem i wiedział co mówi, opowiadając zarówno o swoim sprzęcie, jak i muzyce itd. Poznaliśmy się jedynie online, ponieważ nabyłem od Niego przewody RCA M&B Audio, które wystawił na giełdzie hifi. Co ciekawe, ów Gość nie posiadał komercyjnych kolumn, ponieważ nie uważał że takowe są godne słuchania, co dla mnie jest zupełnie egzotycznym zjawiskiem, ale skoro tak mówił i takie kolumny posiadał, to chyba wiedział to lepiej ode mnie.

Jeżeli moderacja uzna to za offtop, proszę o usunięcie, ponieważ nie chcę śmiecić wątku Bogusława.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku 2/3 to śmieci.

Jako, że nie ma u Mac modelu 9800, zakładam, że chodzi i integre 9000.

W środowisku fanów Mac`a, to nie są wzmacniacze jakoś szczególnie czułe na sieciowe kable, mówią że to przez ich autoformery, czy tak jest? tego nie wiem.

Temat kolumn na zamówienie pod klienta, też jest mi znany. Mam w Wejherowie manufakturę Akkus, gdzie można takie zamówienie złożyć. Niestety .. tanio nie będzie.

Kable M&B Audio to jeszcze nie ta sama klasa co Audioquest, Purist Audio Design czy Furutech, ale im kibicuje bo to nasi.

Na koniec firma z tradycjami, czyli ATC. Jak to mówią .. "kochaj albo rzuć" kto chce słyszeć w domu dźwięk w przekazie 1-1 live, to dobry adres, tylko trzeba pamiętać, że dobre realizacje nagrań są coraz mniej dostępne i to będzie słychać w sprzęcie od ATC tam nie ma cukrowania.  Sugeruje pominąć Tidal jako źródło, że o Spotify nie wspomnę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że z kolumnami na zamówienie jest jak z garniturami szytymi na miarę. Można sądzić że garnitur uszyty przez firmę jakiegoś znanego projektanta może być lepszy. Wszytko jednak zależy od tego jak to ktoś robi. Kiepski krawiec zrobi coś kiepskiego mimo ze będzie miał świetne materiały. Jednak to taki szyty na miarę ma szansę być najlepiej dopasowanym, aby dobrze leżał na tym kto ma go nosić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Boguś jest temat wymiany kolumn jednak? Coś chyba przegapiłem.

To chwilowe, nadal jestem w sieciowych dla wzmacniacza.  Stanisław załatwił Purista z wyższej półki i ..... to nie to.  Sam chciałem się przekonać co zyskam przekraczając bezpieczną granice 5k na kabel sieciowy. Jest lepszy od Thunder, ale nie na tyle, że muszę go mieć. 

PS  gdzie nie gdzie deko powróciły sybilanty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę ostawień kablowych z dziś.

Purist pod listwą gra tak samo, albo prawie tak samo jak ze ściany, AQ jest tu bardziej czuły.

Zamiana Purista z Thander do Mac. 

AQ schodzi głębiej z basem bez dwóch zdań.  Teraz słychać, że AQ cofa delikatnie średnie tony lub eksponuje bardziej skraje. No i znów góra mi szeleści, tu wszystko jest lekko podbite w górę, teraz, gdy mam z czym porównać, teraz to dobrze słychać.

To wszystko i tak już jest bez znaczenia bo jego los i miejsce jest już ustalone i przesądzone, to dlatego szukam nowego przesyłacza prądu dla Mac. 

U mnie Audioquesty się nie sprawdzają, więc będę się wyprzedawał z RCA i sieciowych, ktoś chętny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze ze tak "dobrze słychać" u Ciebie. Dziwi mnie bardzo ze nigdzie (salon audio), nie mozna spotkac "zestawu referencyjnego" , ktory bylby przystosowany do ukazania "tak wyraznych różnić" w brzmieniu dzieki wymianie tylko kabla zasilajacego. Chetnie bym posłuchał takiej prezentacji. Ba.... Nie ma nigdzie na świecie takiej prezentacji! Powiem wiecej....  Nie ma i Nie Bedzie z wiadomych powodow! 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Chyba Miro 84 napisał:

To dobrze ze tak "dobrze słychać" u Ciebie. Dziwi mnie bardzo ze nigdzie (salon audio), nie mozna spotkac "zestawu referencyjnego" , ktory bylby przystosowany do ukazania "tak wyraznych różnić" w brzmieniu dzieki wymianie tylko kabla zasilajacego. Chetnie bym posłuchał takiej prezentacji. Ba.... Nie ma nigdzie na świecie takiej prezentacji! Powiem wiecej....  Nie ma i Nie Bedzie z wiadomych powodow! 

Nie zastanawiałeś się jaki wpływ na odbiór kabli ma czytanie ich recenzji ? ;)

Gdyby widzieć kable , ale nie wiedząc jak inni je ocenili myślę iż trudno byłoby coś usłyszeć. Ja tak mam z whisky , smakuje a potem sprawdzam jakie nuty są wg producenta , zazwyczaj 25% z nich potrafię poczuć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

Nie zastanawiałeś się jaki wpływ na odbiór kabli ma czytanie ich recenzji ? ;)

 

Odpowiem poprzednim wpisem

Dnia 25.08.2020 o 12:47, Chyba Miro 84 napisał:

@Kubakk Na pewno nie dołoży góry tam gdzie producent np. przewiduje poprawe w basie i dynamice... 

Ślepaków sie nie przeprowadza i taK wlasnie brniemy w "to" coraz bardziej...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...