Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

13 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

... pogrubił mi dźwięki i poluzował bas.... nie o taki efekt mi chodzi. 

Taki kabel u mnie (kiedyś, w Namie) tak utwardził bas i zmasakrował średnicę, że się słuchać nie dało;

Z kolei w Atollu ST200 (ale tylko z wtykami "38") okazał się bardzo dobry

ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Byłem nad morzem i nie wpadłem. :(

Piotrek, i teraz mi podpadłeś. 

4 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Ja to mam blisko do Bogusia, ze Słupska 90 km. W razie czego mogę podrzucić jakieś zamówienie, oczywiście za darmochę :)

Strasznie daleko nie mieszkasz, już wstawiam wodę na Kawę, zapraszam.

17 minut temu, mrB napisał:

Taki kabel u mnie (kiedyś, w Namie) tak utwardził bas i zmasakrował średnicę, że się słuchać nie dało;

Z kolei w Atollu ST200 (ale tylko z wtykami "38") okazał się bardzo dobry

ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń.

Własnie kolega Marcin pojechał już do siebie. Przerabialiśmy wszelkie możliwości połączeniowe i ......... na obecna chwile, najlepiej mu pod DAC Moon`a, ale tak po prawdzie, to nadal za mało, by poprosić RCM o paragon.

Posłucham go jeszcze trochę i wraca do wygrzewania pod listwę. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2020 o 22:32, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Na obecna chwile zasila listwę i ...........  cały set lekko zmienił granie, nie sądziłem ze kabel przed listwą, cokolwiek może namieszać, niestety ... pogrubił mi dźwięki i poluzował bas.... nie o taki efekt mi chodzi. 

To tylko auto sugestia. Ile postawisz na to, że odróżnisz kabe przy zamianach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ma_ki napisał:

To tylko auto sugestia. Ile postawisz na to, że odróżnisz kabe przy zamianach?

 

Dokladnie. Ja próbowałem sie umówić na slepy odsłuch z Pewnym Panem w jego akustycznym pokoju na jego sprzecie! Twierdzi ze rozroznia kable zasilajace.

Stawka?

Jesli usłyszy różnicę to miałem mu sprezentowac ten kabel czyli równowartość produktu.

Jesli nie odgadnie to "hajs" ja przytulę. 

Suma sumarum oczywiscie do testu nie doszło...

Wiec.... skoro ktoś mi zarzucił ze mam postawic rownowartosc kabla. Mozna by i w tym przypadku zalozyc sie o rownowartosc kabla. Im drozszy tym wieksze emocje.... 

Sorki ale po prostu walcze bronia kablarzy... kto mieczem wojuje od miecza ginie...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ale chodzi o absurdy. Jeżeli nikt ich nie zdementuje będą uchodziły za prawdę.

No i trochę jest to zabawne. :)

20 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dokladnie. Ja próbowałem sie umówić na slepy odsłuch z Pewnym Panem w jego akustycznym pokoju na jego sprzecie! Twierdzi ze rozroznia kable zasilajace.

Właściwie czy ty (jeżeli nie jesteś daltonistą) odróżniasz kolory tylko u sienie w domu czy też na dworze czy lesie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zapytalem jak to mozliwe ze kabel zasilajacy gra, dostalem natychmiastowego posta typu:

Najlepiej od razu zrobic test jesli uslysze roznice na korzyść tego kabla sprezentujesz mi go. - po takiej wiadomosci to Ja bylem w trudnej sytuacji... ale wiedzialem ze taka mozliwosc latwego zarobku nie moze mi przejsc obok nosa wiec pobralem "szelest" i wyslalem fotke z niemalym nominalem. Kwota w PLN byla w z 3zerami!

Skoro ktos wywolal mnie na ring musialem ofpowiedziec w ten sam sposob. Ja nie chcialem tego tylko wyjasnienia.... suma sumarum Pan sie wycofał.... wymyslajac cos tam....

1 godzinę temu, Ma_ki napisał:

 

Właściwie czy ty (jeżeli nie jesteś daltonistą) odróżniasz kolory tylko u sienie w domu czy też na dworze czy lesie?

Dokladnie tak. takich przykladow jest mnostwo.... 

Nie bez powodu tez powstał temat tutaj:

W pułapce percepcji.... 

Jak dotąd nikt z kablarzy nie podważył faktu ktory tam opisalem w pierwszym poscie...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienia zwykle wynikają z powodu tego co można przeczytać w materiałach reklamowych kabli. Na ich podstawie można pomyśleć że jeśli kupimy dowolny sprzęt który nam się spodoba z wyglądu i wstawimy do pomieszczenia ze złą akustyką to one zrobią wspaniały dźwięk. Faktycznie ich wpływ jest zwykle niewielki i można go odczuć gdy dobrze znamy sygnaturę dźwiękową swojego systemu. Czasem są to granice percepcji, innym razem wpływ jest wyraźniejszy. Często są to po prostu imaginacje czegoś co chwielibyśmy usłyszeć. Sam fakt że kabel będzie droższy jeszcze nie sprawi że będzie lepiej. Trochę zbyt dużą przywiązuje się wagę do kabli. One jednak mogą stanowić ostateczny szlif dźwięku. Można nimi również nieco zepsuć dźwięk, jeśli wybierze się niewłaściwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek zasilający Furu wraca już do RCM 

To był już trzeci przedłużacz z tej stajni, wiec podsumuje tylko delikatnie, co? gdzie? i kiedy?

Pierwszym był Furutech Alpha PC Triple FP-S35TC/TCS31 / FI-28G / FI-E38G kabel pożyczony od kolegi Adama z Gdańska, kolejnym był FP-S55N - FI-48R NCF / FI-E48R NFC i obecny to ALPHA 3 - FI-48R NCF / FI-E48R NCF

Jeśli ktoś szuka neutralnej sieciówki to polecam Alpha 3, tonowo równy, tylko ... trochę dociąża niski zakres, co w pewnych systemach może być plusem. Średnica i wysokie otwarte, żywe z pierwiastkiem ocieplenia, 

S55N to przede wszystkim piękna barwa średnicy, aksamitna góra, ale też poluzowany bas. 

PC Triple FP-S35TC/TCS31 to to taki pośredniak miedzy obiema wcześniej, już było słychać fajną barwę na średnicy, ale bas sie trzyma, no ..   jest tradycyjnie dociążony ale jakoś .... chyba lepiej kontrolowany, góra jest .... lekko ocenzurowana, względem Alpha, ale do aksamitu S55N jej brakuje.

Niestety ... sieciowy od S4 w granicach 3k nie dało się załatwić na wczoraj, nie chciałem dłużej czekać wiec odwołałem "wieszak".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z RCM to czysta przyjemność.

dziś ktoś się pokapował ze sieciowy Furutech powrócił im do salonu, dzwoni tel. a tam zdziwiony głos "to Pan oddaje ten kabel?"  

mówię ze pisałem wszystko w mailu już w czwartek

"a .... nie czytałem jeszcze"

mówię by poczytał i odpowiedział bo poprosiłem o jeszcze inny kabel, tylko teraz nie pamiętam symbolu

"dobra, przeczytam i odpisze"

A wieczorem widzę powrotny przelew od RCM. :35_thinking: 

......była to już moja ostatnia komunikacja z tym salonem, dobrze że chociaż dali mi rabat 85zł na kabel z ceny 3,3k ...... śmiechu warte.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...