Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem co lepsze? zbiorowa wyobraźnia kablarzy? czy tępy mózg nie słyszących. hmm?..

A tu ciag dalszy obrażania w ciężkiego kalibru.

 

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

czy sztuką jest kupić sobie np. Accuphase 480 i udawać znawcę? czy może lepiej wykrzesać potencjał z tego co się ma? Można wymieniać lampy, kable czy używać platformy pod gramiakiem czy lepszej igły,..... można nie robić nic, tylko czemu większość idzie droga udoskonalenia własnego sprzętu? 

Ktoś kto kupuje highendowy klocek nie oznacza ze jest audiofilem-znawcą, jednak zgodze sie z tym ze warto wycisnac wszystko co sie da z tego co mamy. Sposoby sa przeróżne jak np. Tłumienie drgań (sprężyny/maty bitumiczne), poprawa akustyki itp. Natomiast wymiana kabla zasilajacego standartowego na inny wielokrotnie droższy o grubszym przekroju izolacji w dodatku ciekawej fakturze i kolorze bardzo dobrze wpływa na odczucia postrzegania dzwieku. Fajne to i smutne zarazem. Zależy z ktorej strony patrzymy. Że nie wspomne o wydobyciu potencjału kablem zasilajacym przecietnego systemu audio. To chyba lepiej juz dołożyć do lepszej kolumny/wzmacniacza lub poprawic akustyke. Gwarantuje Ci że efekty będą większe. Smutne jest wlasnie to ze ktos mysli ze zmienić można  nie highendowy system kablem zasilajacym a wielu odpowiednich "aktorów" jeszcze przekonuje delikwenta ze to słuszna droga tak jakby nie było innych opcji poprawy/doszlifowania dzwieku.... szkoda gadać :/

 

2 godziny temu, audiowit napisał:

 większość " niesłyszących" nigdy nie słyszało dopracowanego zestawu.

I dlatego właśnie kable zasilajace maja sie tak dobrze! Juz proponowałem kiedyś by w salonach audio stał system high end referencyjny! Na ktorym mozna zmienic zasilajace i usłyszeć roznice jak na dłoni. Dziwne ze przy wymianie praktycznie kazdego innego elementu toru audio włączając w to kolumny efekt w 99% jest zauważalny Od Razu. Wytłumacz mi dlaczego z zasilajacymi tego nie ma? Aaaa zapomniałem.... musza sie wygrzać i ułożyć..... sorki ale dla mnie to sciema ktorej nie potrafia kablarze od zasilajacych udowodnić. Czekam na system highendowy i nie tylko w dowolnym salonie badz wystawie audio gdzie bedzie możliwość usłyszenia na wlasne ucho różnic. I prosze bardzo nie pisac ze jesteśmy głusi bo skoro słyszę np. scene 3d z stereo wliczajac w to głębię (wieloplanowosc), oraz odseparowane pojedyncze dzwieki w natłoku obrazu muzycznego a także pamietamy utwory na pamięć porownujac chociazby różne kolumny to czego nam jeszcze brakuje by uchwycić coś co niby daja różne zasilajace? Skoro opisujacy wyraznie pisze o barwie roznej na roznych kablach to opcje sa dwie:

-faktycznie jest roznica i Każdy musi to usłyszeć kto trochę ogarnia temat

-nie ma różnicy, opisy sa wyimaginowane na potrzeby tworzenia "gowno burzy" bo to wlasnie te osoby to tworza a nie Ci ktorzy sa sceptycznie nastawieni! Tylko ze jest to wszedzie przeinaczane na korzyść pewnych akcesoriów audio. Taki biznes 😜

Ale to moje zdanie do ktorego mam prawo i mozecie sie nie zgodzić. 

Jesli jestem w błędzie to proszę wyprowadz mnie z niego. Byle z kulturą i bez uszczypliwosci proszę...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, audiowit napisał:

 Bogusław, problemem jest to, że większość " niesłyszących" nigdy nie słyszało dopracowanego zestawu. Nie wiedzą w jaki sposób był dopracowywany. 

 

 

To prawda. Wielu klientów wybiera po prostu wzmak i kolumny. Już źródło jest pomijane bardzo często nie mówiąc o dalszej kluczowej części jak akustyka.

Z wielu systemów można po prostu wyciągnąć więcej.

 

Kwestia kabli, zwłaszcza tych w której cenie można zbudować osobny mały inny system :P zawsze będzie tematem kontrowersji. Natomiast ja uważam że to jest indywidualna sprawa testującego. I po prostu smutne jest że to zawsze kończy się kłótniami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław ma sprzęt za ponad 20tysi , także zabawa kablami za 4-5tysi nie jest tak bulwersująca jak zapodanie takiego kabla do zestawu yamaha 803 + aurora 700 :D 
Poza tym póki co to są same testy jak u Krafta , i o ile każdy może mieć inny odbiór to dla Bogusławozestawu te zmiany mogą innym dać jakieś tam pojęcie o wprowadzanych zmianach.

Z kablami jest tak ,że do pewnego pułapu pieniężnego nie ma problemu , sam jestem mega zadowolony z głośnikowych Beldena czy IC neotecha , kable po ~240zł // ale jak ktoś bierze takie za parę tysi to wzbudza sensacje , mnie też zastanawia po co tak drogie , ale jak ktoś ma takie hobby to niech się bawi :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to ma dać? Wiadomo, że nikt po dwudziestce idealnego słuchu już nie ma. Jak już, to każdy testujący, który chce się podzielić swoimi wrażeniami z innymi, powinien podawać, ile ma lat. Na podstawie tej informacji coś już byśmy mogli powiedzieć, dlaczego ma takie, a nie inne preferencje brzmieniowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem co lepsze? zbiorowa wyobraźnia kablarzy? czy tępy mózg nie słyszących. hmm?... czy sztuką jest kupić sobie np. Accuphase 480 i udawać znawcę? czy może lepiej wykrzesać potencjał z tego co się ma? Można wymieniać lampy, kable czy używać platformy pod gramiakiem czy lepszej igły,..... można nie robić nic, tylko czemu większość idzie droga udoskonalenia własnego sprzętu? 

Mózg człowieka jest tak samo "tępy" niezależnie od posiadanego sprzętu czy zaangażowania audiofila. Jedne rzeczy potrafi odfiltrować (np. odbicia boczne, jeżeli ich droga do słuchacza jest o 1.7m dłuższa od fali głównej). Inne z kolei potrafi dorobić...

Wygląd sprzętu, aranżacja pomieszczenia, zapach ma ogromny wpływ na postrzeganie dźwięku (i producenci "biżuterii" audiofilskiej doskonale zdają sobie z tego sprawę). 

Sam wcześniej zacytowałeś wiele opinii tego samego kabla, który tak różnie brzmi dla tych osób. Jeżeli ten sam kabel mógłby rozjaśnić jeden system i przymulić inny - musiałby być elementem aktywnym (a kabel sygnałowy na pewno takim elementem nie jest). Chyba zatem nierozważnie jest stawiać tezę, że taki element jakkolwiek wpływa na dźwięk (pomijając pewną dolną granicę jakości, poniżej której następuje degradacja sygnału). 

Potęga/ułomność umysłu/słuchu jest bardzo subiektywnie wykorzystywana w świecie audiofilów do kreowania obiektywnych wniosków.

6 minut temu, Kubakk napisał:

Bogusław ma sprzęt za ponad 20tysi , także zabawa kablami za 4-5tysi nie jest tak bulwersująca jak zapodanie takiego kabla do zestawu yamaha 803 + aurora 700 :D 

Nie dotykając tematu sprzętu posiadanego przez Bogusława - cena głównych "klocków" systemu nie musi tu usprawiedliwiać ceny zastosowanych przewodów. Jest wiele przykładów, gdzie trzeba dopłacić nawet kilkudziesięciokrotnie za markę i jakość wykonania, (np. obudowy) gdzie wewnętrzne komponenty pochodzą od tego samego producenta OEM. Przykład? Jeff Rowland Model 535 za 6000$ (bazujący na hypex nc400). Albo Model 925 oparty na NC1200 kosztujący 58000$ za monoblok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Artsky napisał:

Przed przystąpieniem do każdego testu każdy powinien sobie zbadać słuch. Ameryki nie odkrywam.

A gdzie niby masz to zrobić, podstawowa opieka medyczna ma sprzęt by badać zakres słuchu który umożliwia poprawne  komunikowanie się z otoczeniem czyli do 8khz. Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kukocz napisał:

Jest wiele przykładów, gdzie trzeba dopłacić nawet kilkudziesięciokrotnie za markę i jakość wykonania, (np. obudowy) gdzie wewnętrzne komponenty pochodzą od tego samego producenta OEM. Przykład? Jeff Rowland Model 535 za 6000$ (bazujący na hypex nc400). Albo Model 925 oparty na NC1200 kosztujący 58000$ za monoblok.

Pamietam aferę pewnego klocka aufiofilskiego , ktory to miał bebechy budżetowego Denona przeszczepione w 100% z obudowy Denona do kozackiej audiofilskiej i oczywiscie cena tez audiofilska. Chyba nawet były pozwy sądowe

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Pamietam aferę pewnego klocka aufiofilskiego zaczynajacego sie na M...  ktory to miał bebechy budżetowego Denona przeszczepione w 100% z obudowy Denona do kozackiej audiofilskiej i oczywiscie cena tez audiofilska

Chyba żadna tajemnica :) Cena poszybowała piętnastokrotnie. Simaudio Moon CP-8 AV Processor: A Denon Receiver in Sim Clothing?
Tyle, że każdy może znaleźć informację, że Jeff jest oparty o taki moduł. W przypadku Moona to świadome oszukiwanie i wyciąganie kasy z klienta.

Edytowano przez kukocz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.... 

dziękuje wszystkim za wasze wpisy, zawsze to miłe, że pamiętacie o starym Bogusiu.

A tak poważniej, kable to przerąbany temat, ..... jw.. jeden przewodnik - tylko różne wtyki i ..... jest lekka rozbieżność opinii, ale raczej właśnie przez konfiguracje sprzętową.

preferencje własne? po części .... na pewno też. W końcu osłuchałem się trochę, to tu to tam, wiem co chce uzyskać i idę w tym kierunku.

Czy sieciówka za xx potrafi uratować system? na pewno nie, ale po raz enty ... zapraszam do mnie, pozamieniamy tylko trochę zasilające, a wtedy podyskutujemy obiektywnie, jaki jest wkład lepszego kabla zasilającego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czy sieciówka za xx potrafi uratować system? na pewno nie, ale po raz enty ... zapraszam do mnie, pozamieniamy tylko trochę zasilające, a wtedy podyskutujemy obiektywnie, jaki jest wkład lepszego kabla zasilającego.

Ok. Czyli mam rozumieć ze jesteś w posiadaniu zestawu audio na którym słychać różnicę w kablach zasilajacych i ktory to z powodzeniem mozna by postawic w dowolnym miejscu publicznym typu salon audio, ktorego celem byłoby udowodnić w koncu raz na zawsze ze sieciowe słychać? 

Czy bylbys zatem tak miły i podzielił sie info na temat swojego systemu audio. Kolumny, wzmocnienie, źródło itp. a środowisko audio na pewno odtworzy gdzieś ten system i zaprosi niedowiarków. Co Ty na to? Zgadzasz się...?

2 godziny temu, kukocz napisał:

Chyba żadna tajemnica :) Cena poszybowała piętnastokrotnie. Simaudio Moon CP-8 AV Processor: A Denon Receiver in Sim Clothing?
Tyle, że każdy może znaleźć informację, że Jeff jest oparty o taki moduł. W przypadku Moona to świadome oszukiwanie i wyciąganie kasy z klienta.

》》》The larger question, which I’m sure will spin rampant in the forums, is what this says about high-end audio in general.  It’s no surprise that OEM parts are used to varying extents in small run products for a niche market.  But, how are the prices of such products, magnitudes greater than their component costs, justified?  Welcome to the Free Market.  Manufacturers get to charge what people are willing to pay, and there is nothing wrong with this.  There are hundreds of people willing to pay $18,000 for a Simaudio Moon CP-8.  I wonder what they would have paid for a Denon?《《《

 Według tego tekstu z linku powyżej, Kupowanie produktu x producenta, (płacimy mu za produkt), modujemy delikatnie i sprzedajemy pod nowym logo z wieksza kwotą? to nie może byc tak proste...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe .. jak ja lubię, jak ludzie kombinują jak Kon pod górę. hehe..

Ile to już razy zapraszałem? hmm - nie do policzenia, tylko nadal odważnego pyskacza brakuje, no ale teraz wchodzimy na inny poziom .. "w publicznym miejscu" jeszcze większego bełkotu, tu nie czytałem. jak nisko trzeba upaść by tylko mi dogryźć? faktyczni żal mi Was. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie ja juz raz wybieralem sie do kogoś na odsluch kabli a jesli delikwent usłyszy zmiane  to mialem mu płacić równowartość tegoż kabla. Wierz mi ze kwota jaka mialem w rece by sprezentowac kabel byla wieksza niz niejeden cały system audio tu na forum! Zgadnij jak sie skończyło.? 

I to nie ja wymyśliłem zebym sprezentowal ten kabel a mimo to sie zgodziłem. Jednak teraz nie mam juz zamiaru nikomu nic udowadniać. Ja wiem swoje inni tez wiedzą swoje. Niech kazdy pisze co chce 

 

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

no ale teraz wchodzimy na inny poziom .. "w publicznym miejscu" jeszcze większego bełkotu, tu nie czytałem. jak nisko trzeba upaść by tylko mi dogryźć? faktyczni żal mi Was. 

 

Dlatego teraz wchodzimy na inny poziom! Czy ktos nie nadąża???? To podasz info o sprzecie swoim czy dygasz??? 

Eeeeejjjjj chwileczkę czyzbym użył "waszej" (kablarzy), broni???? Czyli "pokaż sprzet"..... !!!!!

Ps: nie mam zamiaru Ci dogrysc tylko wspieram nieogarniajacych o co w tym chodzi! 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem co lepsze? zbiorowa wyobraźnia kablarzy? czy tępy mózg nie słyszących. hmm?... czy sztuką jest kupić sobie np. Accuphase 480 i udawać znawcę? czy może lepiej wykrzesać potencjał z tego co się ma? Można wymieniać lampy, kable czy używać platformy pod gramiakiem czy lepszej igły,..... można nie robić nic, tylko czemu większość idzie droga udoskonalenia własnego sprzętu? 

To, że nie potrafisz kogoś zrozumieć to może jest sprawka twojego umysłu. I dlaczego nikt ze "słyszących" nie chce tego zademonstrować.  :)

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nie wiem co lepsze? zbiorowa wyobraźnia kablarzy? czy tępy mózg nie słyszących. hmm?... czy sztuką jest kupić sobie np. Accuphase 480 i udawać znawcę? czy może lepiej wykrzesać potencjał z tego co się ma? Można wymieniać lampy, kable czy używać platformy pod gramiakiem czy lepszej igły,..... można nie robić nic, tylko czemu większość idzie droga udoskonalenia własnego sprzętu? 

Widzę, że kable u Ciebie to sposób leczenie kompleksów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MariuszZ napisał:

Bogdan niejednokrotnie pisał na czym słucha i na czym słuchał u siebie. Zdjęcia też były. Wystarczy cofnąć się w postach. 

Kurcze wolałbym nie grzebać i miec podane na tacy. Wiem tylko z ostatnich wpisow ze McInto jako wzmocnienie.

22 minuty temu, Inferno napisał:

 Nie sadze że to kompleksy, audio to hobby i to całkiem przyjemne.

Ja również nie zaliczam tego do kompleksów. 😇

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to wydaje trochę nie fair i takie że się chce i dąży do konfrontacji w sytuacji gdzie osoba zaprasza i mówi przyjedź wypijemy kawkę posłuchasz i ocenisz sam. Mało tego wiem że niektórzy z kolegów u Bogusława byli i nieco zmienili swoje zdanie. Wiec jak się stawiam w pozycji że nie pojadę bo nie ale jątrzyć będę no to trochę nie do końca OK takie jest moje zdanie.

Jeszcze jedno co mi się przypomniało, tutaj na forum jeżeli dobrze kojarzę ludzie przesyłają sobie kabelki itd.. pełne zaufanie i współpraca i jakoś to się kręci więc można się przekonać samemu.

Szkoda to psuć takimi gównoburzami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...