Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

No nic.

Przesłuchanie było notorycznie przerywane przez F1 i skoki w Planicy + żonę.

Fajna mała skrzyneczka, soft się trzyma, nigdzie go nie wywaliło, ups! raz .. z mojej winy, bo wyjąłem mu pena z którego aktualnie odtwarzał. Aplikacja na mądry telefon .... hmm.. lepiej korzystać z Tabletu, widać wszystkiego więcej co się chce zrobić i czym się dysponuje na dysku i nie tylko, bo  w fonie to wersja trochę mało przejrzysta.

Granie? ... dotąd nie używałem tego typu urządzeń, nie mam też żadnego porównania z innymi.

Gra to zacnie, pierwsze granie i w ślepym teście nie poznał bym czy to gra z pudełka po cygarach czy transport cd CEC bo nie wiedziałem jeszcze o szczegółach i gdzie można znaleźć różnice. Dobrze kontrolowany bas, średnica neutralna i fajne granie wysokich, rozdzielcze, ale bezpieczne.

Dopiero bezpośrednie porównania CD - HDL-RAS2T pozwoliło jednak znaleźć różnice. Pisanie o tym nic tu nie da, no ... to chociaż napiszę, że gra to bardziej przestrzennie, niby nic wielkiego, ale zamiast wokalu Diany Krall pomiędzy kolumnami jak w CD to tutaj głos jest już w obu kolumnach, harfa grana solo w cd zajmuje miejsce między kolumnami, z plikowca ta harfa jest już powiększona, ale to słychać dopiero w bezpośrednim porównaniu z CEC, a zresztą innym może się takie granie spodobać. Można się i tego nie czepiać, bo zamieniłem w CDku kabel cyfrowy z pierwotnego do porównania AQ Carbon na PAD Genesis w wersji XLR i teraz z płyty grają też bardziej przestrzennie.

Poczytałem teraz co tam słynny Wojtek P. opisał, no .. troszkę dodał od siebie, ale ogólnie wszystko się zgadza, jak pudełko dostanie możliwość streamingu (dla mnie ważny Qobuz) to biorę tańszy wariant, podmieniam dysk na szybki i chowam i zapominam o temacie, a dzięki niemu zredukuje używanie płyt CD bo gra to cholernie podobnie jak z transportu CEC TL5 i mi pasuje.

Ja macie pytania to śmiało, co wiem, to .. napisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że to taka lepsza wersja Maliny.

Ale bardziej bym to porównał do sotm, wyjście tylko po usb ogranicza jego podłączenia, to fakt.

Jak dodadzą stremowanie to będzie 3w1. Transport plików-Server-Streamer

Na dziś nie obsługuje Roon, ale jest szansa, że i to ogarną.

SOTM to też tylko plikowiec, ale dzięki aplikacji Roon jest rozpoznawalny w seci i można użyć tam Tidala czy Qobuza. Gdyby tylko taka opcja się pojawiła, trzeba będzie pomyśleć o Roon ponownie. Poczekam i zobaczę co z tego wyjdzie.

-------------

pierwsze życzenia już dostałem  :).......

https://jul.dnb.no/v/3lgFb/

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, JohnDoe napisał:

szukam jakiś goły transport sieciowy żeby śmigał z roon. To nie może być drogie bo przecież w środku takiego transportu nic drogiego nie ma 🤔

No właśnie. Myślałem, że w środku takiego "gołego" transportu sieciowego nie ma nic drogiego, że to powinny być proste (i tanie)  konstrukcje jak Chromecast.     

 / Malina chwilowo mnie nie interesuje bo do maliny są  "nakładki" które grają (podobno) każda inaczej a ja nie chcę żeby transport mi "grał"  i cokolwiek zmieniał.  Ma tylko renderować  w czystej niezmienionej postaci do mojego DAC.  O ile to możliwe. /

Zaciekawiło mnie co jest w środku takiego SOTM i wychodzi na to, że myliłem się co do tej prostoty. Chociaż nie bardzo się znam, na częściach elektronicznych, to nawet dla mnie widać wyraźnie, że SOTM jest konstrukcją zaawansowaną bardziej od Chromecast. 

Dlaczego o tym piszę? Bo zastanawiała mnie cena SOTM i czy producent nie sprzedaje audiofilskiego powietrza w obudowie.

 

Jeśli ktoś jest ciekawy, SOTM w środku:      (więcej zdjęć z opisami na stronie audiosciencereview)  

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sotm-sms-200-networked-audio-player-hardware-teardown-and-pictures.1855/

20170819_093540.thumb.jpg.fb190a9fcda5da1f579160f85bb8dc11.jpg

Czy ktoś z forumowiczów posiada SOTM i może napisać jak to pudełko daje radę? 

Przepraszam Bogusław, że w Twoim wątku. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Przepraszam Bogusław, że w Twoim wątku

Jest dobrze, nadal jesteśmy w temacie.

Przyznam się, że po przeczytaniu recenzji w magazynie AV sam rozważam tego plikowca. TYLKO .. oprogramowania oficjalnego nie ma, trzeba korzystać z darmowych, co wiadomo ... może być różnie lub opcja najlepsza, czyli Roon, czyli trzeba zapłacić.  Nadal pozostaje kwestia magazynu plików, najlepiej użyć NAS, i znów koszty. Dlatego odrzuciłem tego sprzętu. 

W testowanym pudelku mam już dysk, sprawdziłem, czy będzie widoczny w sypialni przez Denon Ceol, jest i działa, specjalnie w głównym systemie zapodałem mu granie z plików dsd i na Ceol puścił em sobie max co przechodzi przez Ceol, czyli 24&192 i wszystko działa ok.

Tylko potrzebuje qobuz w tym pudelku i biorę od razu.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta cena roon nie zachęca. Chociaż teraz można płacić miesięcznie ($12.99/mc).  

Ja bardzo polubiłem roon i nie umiem się teraz od niego odczepić. Dzięki tej apce poznaję mnóstwo nowej muzyki. Dziś zostało mi 3 dni do końca rocznego okresu, zaraz znów trzeba płacić 😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatni test przedłużaczy w tym roku i docelowy wybór forever

https://postimg.cc/Sns2x99V

W CEC zostaje dotychczasowy Aquila, chodzi tylko by optymalnie dobrać do wzmacniacza i DACa.

Ostatnim pożyczonym jest Nagomi https://postimg.cc/RNmZNHkK

Jego zadanie to pokonanie duetu Purist Venustas i Furutech S55N

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zapomniałem trochę o moim wątku ...

Kabel sieciowy Nagomi, pomimo swojej ceny i teorii, że dzięki temu musi pasować wszędzie, nie został potwierdzony u mnie.

-----------

Inny temat to granie z magnetowidu nagranej tam muzyki z Qobuz.

Jest z tym parę problemów ...

musiałem użyć nie lubianego przeze mnie RCA Real Cable 1801 z powodów organizacyjnych (długość IC) co oczywiście dało zwiększone syczenie głosek u Diany Krall

Pilot działa tylko częściowo

Brak możliwości wyregulowania optymalnego poziomu nagrywania - tylko na ekranie TV, (a ten nie posiada gniazda EURO)

Zmęczenie kaset VHS

 Ogólnie muza gra bardzo rozdzielczo i czysto, z właściwym tempem i gra sporo lepiej niż z Technics AZ6 /....  brawo widelec

1506582714_IMG_20210113_154218(1).thumb.jpg.1f772313f78a73bc5666287afc4c7a23.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2020 o 16:08, Inferno napisał:

Swojego czasu Audiowit pisał o DAC Matrixa na ESS Sabre i bardzo chwalił 

 

Dnia 15.12.2020 o 16:14, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No, jeśli ma ta sama kostkę co mam w DAC (9018m) to może grać ciekawie.

Z tego co mi wiadomo, gdyby kość grała główne skrzypce to przeciętny elektronik złożył by DAC na kolanie, bo jaki to problem? 

Kupić gotowy KIT za 100zł wsadzić "topową" kość i już mamy DAC grający na poziomie 10k + ? 

Chyba tak to nie działa.....Jedna z polskich manufaktur wypuściła DAC po roku testów i zmian podzespołów w poszczególnych sekcjach - tutaj dobór całej otoczki jest kluczem do sukcesu nie wspominając o doświadczeniu w programowaniu DSP i FPGA. 

"Wystarczy posłuchać, jak różnie potrafią brzmieć daki na tej samej kości ESS (lub innej). Jej wybór to dopiero początek, a aplikacja to milion różnych czynników poczynając od zasilania, wyboru trybu pracy kości (8-kanałowe ESS Sabre dają różne opcje), taktowania i torze analogowym kończąc. Wybór przetwornika c/a ze względu na użytą kość to jeden z większych błędów, jakie można popełnić przy wyborze DACa"

....... a jak często czytam na forum dla wielu wyznacznikiem jest kość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie porównanie. Jeden DAC mam właśnie na ES Sabre 9018 a drugi na R2R Soekrisa.

Oba z bardzo rozbudowanym i solidnym zasilaniem. I Sabre gra trochę bardziej energetycznie, żywiołowo. Soekris to oaza spokoju i kultury przekazu.

Ale na pewno nie można powiedzieć że ten mój Sabre jest techniczny-kliniczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@Kraft @audiowit

A Boguś siedzi cicho i zawija .... wróć....  słucha teraz muzy z Qobuza. https://photos.app.goo.gl/nrJoYSHjBYKs8LL17   nagrałem też trochę grania mikrofonem, co i tak nie odzwierciedla dźwięku w pokoju.  link

Co do TV i ustawienia kolumn to już pisałem, że nie jest to pomieszczenie docelowe. Docelowe https://photos.app.goo.gl/H6yvqvSLewMS57KG8   właśnie przeszło lifting i za nie długo przenosiny i budowa właściwej akustyki. Na lewej ścianie linia prądowa tylko pod sprzęt.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...