Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

27 minut temu, Kraft napisał:

Brawo Boguś! Jak dopieścisz wszystkie szczegóły, to będziesz mógł ten pokój wynajmować na godziny spragnionym (muzycznych) rozkoszy.

hehe.. Tego nie mogę obiecać.

-----------

Jest jeszcze opcja pokoju obok na piętrze, to ten sam wymiar co obecny (TV+Audio) na parterze, tylko musiał bym syna przesiedlić. Ten ma lepsze ustawienie (bardziej symetryczny), jeśli ustawić kolumny na ścianie okiennej (okno ma 2,5m) to mam jeszcze po 1m na boki, chodzi o to, by zasłony już pracowały jako panel za kolumnami + roleta na okno co zasłoni przed słońcem (południowa strona) i pomoże akustyce, gdy będzie to potrzebne. Zapobiegawczo ... bruzdownica zrobiła dodatkowy rowek na kabel, który teraz jest schowany w puszcze u syna w pokoju. :) A tak po prawdzie, kolumny były kupione pod inne pomieszczenie https://photos.app.goo.gl/bHjQpHb9QgpmcKVT7  6X6m, ale w życiu, nie wszystko idzie zgodnie z planem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako, że wkrótce zabieram się za przenosiny Audio do nowego kwadratu, czas pomyśleć co na ścianę za kolumnami?

Pochłaniacz, rozpraszacz czy połączenie obu, czyli hybryda. Wiadomo, że pomiar też się zrobi, ale coś mogę już zakupić na początek.

Co prawda, pierwsze miały być Cumulus Tri-Corner Bass Trap, ale tydzień (nawet więcej) przeleciał a odpowiedzi brak, więc trzeba patrzeć na nasz rynek.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od początku tego roku trwa remont nowej fili Nautilusa w Wejherowie. Jeszcze nie otwarte oficjalnie, ale spędziłem tam dziś krótką chwilę (2h minęły nie wiem, kiedy) przesłuchując dwa zestawy.

Wzmacniacz Accu 600 + cd player też Accu na monitorach Dunaudio Confidence 20     Ehhh... pięknie to zagrało, ale bas chwilami na granicy przeciągania co przekazałem dalej i tak rozmowa poszła w akustykę. Musze przyznać, że pomieszczenia (obecnie są dwa) bez paneli czy bas trapów, ale się broni, owszem zasłon i firan więcej niż w przeciętnym pokoju, ale Właściciel powiedział, że to celowe, warunki odsłuchowe mają być jak w domu. A ten mały problem z niskimi to tylko zasługa bliskości monitorów do tylnej ściany z doświadczenia wiem, że to prawda.

Drugi zestaw to mono bloki i cd10 II Ayona + nie znane mi kolumny na ceramicznych membranach zagrało to trochę ciężko i już przeciągał bas, może trochę winy miała nie najlepsza realizacja na płycie, ale zmiana kabla zasilającego w CDku na świeżo dostarczonego Siltecha naprawiła ten mankament, czego byłem świadkiem. Ale o tym, że ten Cd lubi dobre kable to już wiedziałem z odsłuchu u mnie tego modelu Ayona, o czym zresztą już tu pisałem. W tym pomieszczeniu widać mocno nawiercany regips na suficie skrywający zapewne watę. 

Nic ... teraz czekać na oficjalne otwarcie, dowiedziałem się też ze jak sytuacja wirusowa pozwoli to szeryf Ayon`a obiecał odwiedzić ten salon osobiście. Po cichu liczę, że znajdzie się moja postać na pamiątkowym zdjęciu z tego wydarzenia w takim gronie.

Boguś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Troszkę wody upłynęło we Wiśle, ale dopiszę w skrócie, że po sumiennych testach i finalnym wygrzaniu kabli, jest różnica w dźwięku w zależności od długości. Testy przeprowadziłem na Furu S55N 1,5m i 1m na tych samych wtykach 48R. O ile 1,5m potrafi "zagrać" grubo na dole z lekko poluzowanym basem i z akcentem na średnice, to już 1m jest bardziej równy, już tak nie dominuje średnica, która nadal zachowała fajna barwę (lekko ocieplona) ale co istotne .. bas, chociaż wciąż słychać to dociążenie, teraz jest lepiej kontrolowany.  1,5m odesłałem, a 1m zasila obecnie MA252, a wszystko to dzięki Stanisław z S4Home.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wcześniej pożyczałem kabel Hijiri z PremiumSound i pytałem, czy testowali różne długości tego samego kabla, mówili, że nie testowali Nagomi, ale Harmonix 350 i potwierdza ... jest różnica w graniu na korzyść 2m. Ja sam dawno temu, gdy na rynek w PL wchodził Audioquest Thunder, pierwszy w domu miałem 1m, po tygodniu wymieniłem go na 2m, bo bardziej opłacalny cenowo (tym bardziej po rabacie). Czy była różnica w dźwięku między długościami? ..., jeśli była? to gdzieś na granicy "wydaje mi się" wiec wszystko rozbija się o konkretny kabel pod konkretny sprzęt. AQ nie robił mi różnicy, a 1m Furu lepiej mi pasuje niż 1,5m w moim systemie. Kabli pożyczanych od RCM i nie tylko, miałem więcej, zielone, niebieskie, ale 762 - nie.

Nie ma pewnych reguł w audio, są tylko domysły, a prawda wychodzi w praniu / realu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

O problemach z radiem Denon Ceol już pisałem wcześniej, 

http://hifistudio.pl/artykuly-poradnikowe/radio-nie-dziala-denon-marantz-yamaha-trzeba-oplacic/

i jest kolejna aktualizacja, .......... dotychczas na zaprogramowanych stacjach radio jeszcze działało, a od dziś radio wyłącza się po 10min grania.

nie wiem jaki dodać komentarz to tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to tylko potwierdza zasade że urządzenia all in one nie są takie świetne.

To pewne że pewne starsze sprzety przestaną być wspierane

W świecie którym żyjemy, gdzie audio galopuje teraz jest to normalne i obawiam się że będzie coraz gorsze.

Skoro unia nakazała producentom naprawiać sprzet to oni zrobią tak żeby działał ale nie grał ....

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ... @tomek4446 pożyczył mi do testów DDR-24 bym sam ocenił przydatność Dirac Live, więc odmówić nie mogę i przyjmuje wyzwanie.

IMG-20210706-122142.jpg

Czeka mnie wiec mozolna konfiguracja i pomiary, mało tego ... dołożył mi jeszcze RCA do przetestowania, więc od nich zaczynam. Wpinam pierwszy (niebiesko-Święcący) pomiędzy DAC a wzmacniacz, podpinam słuchawki pod wejście we wzmacniaczu i czekam 1-2h, to w zależności jak mi pójdzie w grze command conquer 3 tiberium wars

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłem granie i skorzystałem z bezdeszczowej pogody i popychałem trochę kosiarkę do przodu, bo sama nie chce jechać garden  zdjęcie zeszłoroczne, ale trawy do koszenia tyle samo (Az do przyciętych Tui w tle)

--------------

Do rzeczy ...

Nie wiem czy to sprawiedliwe porównywać niebieski RCA do Posejdona? niestety Harmonix akurat w rękach Aski, no nic ... to co teraz słyszę po paru kawałkach, to kabel spokojny, równy tonowo, mam odczucie ze jest nijaki taki, nie wyróżnia się, n9iczym co w tym miejscu będzie zaletą, niestety przełączenie na Posejdon jest bezlitosne, natychmiast brakuje dociążenia w każdym pasmie, Nie ma już tej holografii w pokoju, zejście nie jest już takie niskie, ale kontroli nie mogę mu odmówić, bo pilnuje basu, co nie zawsze przy kolumnach stojących pod ścianą potrafiły inne kable. 

--- 

dziś już nic więcej nie posłucham, wraca zona, z pracy która skutecznie utrudnia mi słuchanie ... mogę też powiedzieć inaczej .. teraz czas dla rodzinny. (koszenia ciąg dalszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

Żebym tylko nie zgubił twojego testu Dirac.

Dodaj mnie proszę z tagiem :)

Piotr

Okay, będę pamiętał.

PS Stanisław na urlopie? .... bo nie odbiera fona.

-------------

Połączono wpisy.

=========

Zaraz odpalam sprzęt i ponownie posłucham niebieskich RCA, potem zamiana na kolejne.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...