Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Siedzę z tematem DL od godziny, ......... dzięki zaradności Tomka, który pomyślał o wszystkim i dołożył mi kabel USB długości 3m, więc nie miałem problemu z podłączeniem się laptopa, (który stoi dalej od sprzętu) do skrzynkiDDR24

Niestety ........   zmieniałem już wszystko - - Firmware  i soft do DDR24 / Plugin nie uruchamia się w ogóle sypiać błędami podczas instalacji a nawet różne wersje DL, chyba wyczerpałem już limit cierpliwości na dziś, a nadal Dirac Live 3 nie widzi urządzeń.

DL.thumb.JPG.9db5095a72498861c09a608daae7775c.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawało mi to spokoju wiec zrobiłem czyszczenie i ponowna instalacje po kolei.

Udało mi się uruchomić (tym razem DDR widział mikrofon) ale wszystko to na starych wersjach programu, tylko przy pomiarze znów trafiłem na ten sam problem, czyli za niski poziom sygnału.

Przeglądam forum pomocy MiniDSP, dużo pojedynczych zapytań i tylko gdzie nie gdzie jakaś odpowiedz, ..... nie wygląda to dobrze.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kożyczkowski , po pierwsze masz źle ustawiony routing , powinno być : Dirac 1 - Output 1 -  0dB / i tu jest dobrze/ , Dirac 1 - Output2 - off ; Dirac 2 - Output 1 - off ; Dirac 2 - Output 2 - 0 dB. Co do niskiego poziomu sygnału to rozumiem że suwak czułości mikrofonu i wzmocnienia masz na 98 % / aplikacja DL/ i jak podkręcisz volume wzmacniacza to sygnał po włączeniu jednego kanału nie wchodzi na zielone pole / aplikacja DL / ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

@Bogusław Kożyczkowski , po pierwsze masz źle ustawiony routing , powinno być : Dirac 1 - Output 1 -  0dB / i tu jest dobrze/ , Dirac 1 - Output2 - off ; Dirac 2 - Output 1 - off ; Dirac 2 - Output 2 - 0 dB. Co do niskiego poziomu sygnału to rozumiem że suwak czułości mikrofonu i wzmocnienia masz na 98 % / aplikacja DL/ i jak podkręcisz volume wzmacniacza to sygnał po włączeniu jednego kanału nie wchodzi na zielone pole / aplikacja DL / ? 

 

Tomku, jutro .. oki? jutro wszystko sprawdzę ponownie, ale wracam do Win7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slaw0001 napisał:

Coś poszło do przodu? Nowe wrażenia?

Nie zrobiłem jeszcze ponownego pomiaru, ale w przerwach od bycia w ogrodzie odsłuchuje i porównuje kolejne płyty. -- muzyka przez DDR24, muzyka bez DDR24

W paru miejscach mnie zaskoczyło, np. - płyta DM "Violator" na DDR24 mam jeszcze niższy pomruk basu niż na co dzień z mojego SETa.

Martwi mnie, że ze skrzynką muzyka nie wychodzi poza owal, który otacza kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wychodzi poza owal, który otacza kolumny.

A nie masz wrażenia , że scena się scentralizowała ? Tj. że wokal jest bardziej centralnie niż bez DL ? Rozmiar sceny zależy wg. moich doświadczeń od ilości a raczej pola jakim pomiary obejmiemy. Co do basu, to moje odczucia były takie, iż na początku myślałem , że ktoś mi go wyciął. Ale już po paru odsłuchach odkryłem , że raz , że schodzi niżej , dwa , że jest bardziej punktowy , mniej rozlazły , choć ta rozlazłość , czyli rezonanse też mają swój urok.

Ale nic nie sugeruję :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Martwi mnie, że ze skrzynką muzyka nie wychodzi poza owal, który otacza kolumny.

Takie może być wrażenie. Przełączając się z trybu DL na bez DL mam wrażenie cofnięcia się sceny z DL, ale za to jej poszrzeniem i wiekszą ilością szczgółów. Bez DL jest wieksza energia  skumulowana centralnie jakby ktoś rzucał do nas piłką do kosza nastomiast z DL to jest wiel piłeczek do tenisa rzucanych w nas z różnych miejsc w przestrzeni. 

Takie tam dla odmiany sportowe porównanie. 🤪 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony to co w owalu, zachowuje porządek, ale z drugiej, wszystkie przejścia efektów lewa-prawa przez to giną, są zduszone/zmniejszone do owalu, giną tez efekty na płytach z Madonną, te dzwoneczki, przeszkadzajki  ustawione gdzieś w pruzni .. nie ma ich, Na moim torze, efekty po prawej stronie są na całej prawej ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, tez nie udało mi się zrobić  pomiaru. Padł ruter TPIlink (chyba się przegrzał) musiałem użyć wpierw FanBoks1 a potem FanBox2, oba w konfiguracji to porażka. Udało się, ale po tel. do Orange, no i znów jestem On-Line

dojechały tez dawno zamówione płyty CD-R PRO Printable GLOSS TaiyoYuden, to stara produkcja, jeszcze z srebrnym odbłyśnikiem zamiast powszechnego amelinium. (lepsze dla starych laserów/odtwarzaczy) no i kopia już zrobiona.

IMG_20210715_095427.jpg

 

A .... no i podłączyłem się z DDR24 pod PC (toslink)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2021 o 13:42, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Podsumowanie z wczorajszego odsłuchu

A więc, sam charakter dźwięku nie wiele się zmienił, jest ogólnie podobny do tego co mam na co dzień, nie wiem, jak jest u innych? czy przez DDR maja lepszy wokal czy uspokojoną górę? czy większy, czy mniejszy bas? wchodząc w szczegóły ... dźwięk jest bardziej oczyszczony, ktoś pozabierał jakieś niepotrzebne furczenie z basu, jego nerwowość, teraz jest po prostu "czyściej" kolejna rzecz to wyrazistość wokalu i instrumentów ...  tak, jest poprawa, lepiej słuchać wszelkie zakończenia słów, czy szczegółowość instrumentów, ALE ...  wszystko tu straciło lekko dociążenie, brakuje tej pełności w dźwiękach, no i został nam wysoki zakres .. tu o dziwo mam więcej delikatnego zapiszczenia, kto przesłuchał test domowy nagrany fonem - funkcja "dyktafon" pewnie też to usłyszał. Ostatnia rzecz to obrazowanie 3D, niestety na skrzynce tracę to dodatkowe coś, podejrzewam, że to odbicia wtórne dźwięku od ścian, ale one dają fajną aułrę i dźwięk jest w całym pokoju, a po skrzynce tylko od miejsca odsłuchu to pół okrąg, niestety, ale płyta "Amused To Death" mocno tu ucierpiała.

Są dwie rzeczy, o których chce powiedzieć, a które mogą mieć wpływ na to co usłyszałem i opisuje ... pierwszy do DAC w skrzynce, tu upatruje części problemów, innym czynnikiem są połączenia i Toslink przed skrzynką i RCA za skrzynką, po pierwsze brakuje mi Harminix  którego dobrze znam a inna sprawa to różnica pomiędzy RCA a torem na kablach XLR, każdy kto używa XLR wie co wnosi ich używanie.

   edit+

Jest piątek + F1 w TV wiec od rana przesłuchuje nowości Qobuz. Dla urozmaicenia czytam sobie test Dynaudio Confidence 30 z Stereophile.com 

a tam pewien fragment ..

 ............ Po dwóch graczy smyczkowe dołączyć, trzy są prezentowane tuż za Confidence 30s i na całej szerokości mojego pokoju, nie nienaturalnie oddzielone, ale wyraźnie rozłożone od lewej do prawej (wiolonczela, fortepian, skrzypce) tak jak trzy prawdziwe instrumenty będą w tej odległości. Utwór ten pochodzi z godną podziwu i ciekawą płytą, La Nuit transfigurée, .............

Oczywiście odnalazłem co potrzebne i .........  potwierdzam moje wcześniejsze słowa, DDR24 zamyka scenę w owalu wokół kolumn. Przełączyłem się na mój set i zdecydowanie wybieram moje granie. Jako że DDR jest połączony z PC, użyłem paru nagrań z Audiophile Speaker Set-Up - tych, gdzie wiem dokładnie, gdzie co stoi. https://postimg.cc/1VM50nBT

No niestety słychać, jak jest naprawdę z DDR24

-----------

Wpierw duże podziękowania dla @tomek4446, za pożyczenie na test owej magicznej skrzynki. Tomek - dziękuje i odsyłam w poniedziałek.

DDR-24 to skrzyneczka, która nie jest mi potrzebna, owszem poprawia parę rzeczy o czym już pisałem wcześniej i pomimo odsłuchania/porównania sporo kolejnych płyt, nic się do tej chwili nie zmieniło z pierwszego opisu. Ale do jakiś trudnych pomieszczeń z dudniącym basem? czy innym problemem w ustawianiu, ... czemu nie, zalecam spróbować, sam jestem w podziwie jak potrafi odfiltrować ten zbędny rezonans z głośników.             Niestety .. ale muszę nadmienić ponownie ze ta skrzyneczka porządkując scenę, dusi nam wybrzmienia, efekty (szczególnie w muzyce elektronicznej), ściśniecie/mocne przybliżenie instrumentów na testowej płycie nie jest miłe i raczej nie odzwierciedla prawdy, na szczęście na "normalnej" muzyce nie jest to tak odczuwalne, ale tu może dużo zależeć od reszty sprzętu, bo u mnie położenia instrumentów bez skrzynki są już prawidłowe.

PS Tomek, to teraz zapytam czy kolejność odsłuchanych kabli chociaż trochę się zgadza z cena?

 

@S4Home

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

 u mnie położenia instrumentów bez skrzynki są już prawidłowe

No to super - omija Cię dodatkowy wydatek.

A jesli chodzi o scene, to jakie masz odczucia na kawałku, który ostatnio wrzuciłem jako propozycja utworu, o którą prosiłeś?

Dnia 7.07.2021 o 21:14, Chyba Miro 84 napisał:

America the Beautiful - Black Label Society

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

Dzieki Boguś.

Tomek wpisał mnie także do kolejki na DDRC

Czekam cierpliwie.

 

Piotr

No i bardzo dobrze.

Dzięki tej danej nam możliwości pożyczenia DDR24 od Tomka, o skuteczności działania Dirac Live przekonasz się sam. No i coś jeszcze, coś o czym Tomek wspomniał w innym temacie

""..I ostatnie, jak mamy słaby system, to tak jak piszesz DL nie zrobi z niego nagle referencyjnego, ale za to możemy usłyszeć, jak gra system z pominięciem pomieszczenia, a co za tym idzie co naprawdę mamy w chałupie ""....  

Teraz będzie sprawdzian co tak na prawdę masz w domu za SET

Przygotuje i dla Ciebie i Aśki pakiet plików i od Tomka (chwilowo odpoczywa) potrzebny do uruchomienia DDR + do mikrofonu (kalibracja), no i pliki z płyty Audiophile Speaker Set-Up.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Felix1 napisał:

No właśnie nie tak do końca. Jak już było tu wspomniane, DDR24 ma pewne ograniczenia (przede wszystkim DAC i częstotliwość próbkowania przy DL) i być może z nich wynikają twoje doświadczenia. Moje doświadczenie z DL jest inne, ale mam też inne urządzenie.

Swoją drogą chyba nie odpowiedziałeś mi, jak pytałem o to jak robiłeś pomiary. Różnice między pomiarem dla jedego miejsca i dla całej kanapy mogą być spore.

Pomimo że sofa u mnie posiada 3 wolne miejsca, to pomiar był robiony dla sofy. 2 człowieki.

To ze jego DAC to budżetowy towar, to wiedziałem od pierwszych dźwięków i dlatego napiąłem ""a które mogą mieć wpływ na to co usłyszałem i opisuje ... pierwszy do DAC w skrzynce, tu upatruje części problemów, innym czynnikiem są połączenia i Toslink przed skrzynką i RCA za skrzynką ""

Wiadomo .. cena skrzynki jest taka a nie inna, grało to tylko z cd i dopiero w ostatni dzień nakarmiłem ją lepszym strumieniem 24-192, co oczywiście niczego nie zmienia. 

Ja nie będę dociekał, czemu ze skrzynki zagrało tak, a nie inaczej, ja opisałem co słyszę po kalibracji przez DL, gdzie poprawa? gdzie gorzej? i nic tego nie zmieni. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Przygotuje i dla Ciebie i Aśki pakiet plików i od Tomka (chwilowo odpoczywa) potrzebny do uruchomienia DDR + do mikrofonu (kalibracja), no i pliki z płyty Audiophile Speaker Set-Up.

O kurna , widzę , że idzie w dobrym kierunku ! Jak wróci do mnie DDRC to pewnie jeszcze z kolumnami i wzmacniaczem ! :) Tak trzymać ! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomek4446 napisał:

O kurna , widzę , że idzie w dobrym kierunku ! Jak wróci do mnie DDRC to pewnie jeszcze z kolumnami i wzmacniaczem ! :) Tak trzymać ! :) 

A skąd wiesz, że wróci? :D

33 minuty temu, Felix1 napisał:

Mi chodzi tylko o to, żeby nie projektować tego co usłyszałeś z DDRC-24 na wszystkie urządzenia z DL.

Jak już mówiłem, moje doświadczenia są inne, więc bardziej winiłbym tu samo miniDSP, ewentualnie sposób wykonania pomiaru. Pisanie na tej postawie, że już wiadomo czego spodziewać się po Dirac Live nie oddaje sprawiedliwości tej technologii.

Myślę, że wszyscy tu wiedza że moja opinia odnosi się tylko do tej skrzynki DDR-24 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Felix1 napisał:

Chodzi mi o to, że przekonałeś się o skuteczności działania DDRC-24 z DL, a nie DL jako takiego.

To trochę tak, jakbym ja napisał, że poznałem możliwości wzmacniaczy lampowych, bo przesłuchałem ten wynalazek:

https://pl.aliexpress.com/item/1005002351760914.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.9a6b1558E4WygJ&algo_pvid=5879ed3d-9292-4c9b-97b4-895233e0e24b&algo_exp_id=5879ed3d-9292-4c9b-97b4-895233e0e24b-16

Tak troszeczkę, nie wiem o co Tobie chodzi? bronisz tego systemu DL jak Jasną górę, wyduś z siebie co masz konkretnie na myśli?

A ten linki ... nie zaglądam na chińskie strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Felix1 napisał:

Wydawało mi się, że wyraziłem się jasno. Tak, bronię DL, bo wiem co potrafi ten system. Ty przesłuchałeś jedno tanie urządzenie z DL, robiąc wątpliwej jakości kalibrację i wydajesz werdykt w sprawie całego systemu.

Pewnie każdy wie ile potrafi "equalizer". Nie trzeba nikogo przekonywać. Problem jest innej natury. Walczy się o bitperfect, a ingerencją takiego eqaulizera zmienia się kompletnie sygnał. Jednemu się spodoba, drugiemu nie. Rzadko jednak są róże bez kolców. Jak Boguś napisał, pewne aspekty uległy poprawie, inne pogorszeniu. Jeśli bilans dla Twojego ucha jest ok, to super, powinieneś usiąść na kanapie, cieszyć się ze swojego systemu i śmiać z innych, że tyle tracą ;)

Idea equalizowania sygnału jest znana pewnie z 60-70 lat. Zupełnie nic nowego. DL ameryki nie odkrył, takie korekcje są w amplitunerach kina od 30 lat.

Działanie DL jest super, nikt nie przeczy - ale poza świetnymi aspektami technicznymi DL, na końcu jest ucho audiofila (czasem portfel ;)). To ono decyduje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...