Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

12 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Miesiąc temu wyraziłem opinie na miejscu w salonie, że jest to chore zestawianie takiego kabla z Furutech  gold 11. że dobre Puristy mają najlepsze wtyki Furu 50-ki, że nawet ja mam 48 rodowany w kablu za 3k Furu 55N. Była rozmowa z szeryfem ze powinni dawać lepszą konfekcję. 

Dziś jak otworzyłem karton byłem zdziwiony wtykami., wychodzi ze nasza rozmowa dotarła do Krakowa i teraz wtyki są F-1 / M-1e

Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy wniosków. Te wtyki są całkiem fajne :) pytanie, jak się sprawdzą z tym przewodem. Ciekawe jest to, że wyższe Siltechy mają furu ncf 50, a tutaj włożyli jednak m1e - czy to było po odsłuchach i potwierdza, że ncf 50 to nie jest top :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzmacniaczem MA 252 piękna, rozdzielcza, gładka góra, na średnicy czysty, wszystko słychać, zaś bas wielobarwny i świetnie pilnowany, "0" luzu, (a moje kolumny prawie pod ścianą, na Kablu PAD Venustas potrafi tu zadudnić) .... kabel z jednym "ALE" ..na wysokich tonach .. jest trochę technicznie? nie, to złe słowo, jest chudo, skromniej? hmm... trudno to opisać, brakuje lekkiego dociążenia i troszeczkę ciepła. Scena szeroka, separacja instrumentów i kanałów lewa-prawa jest świetna (tu może być zasługa całego toru na xlr-ach)

Dziś gra (układa się) z CEC, pierwsze co słyszę, że ta jego jasność oderwała wysokie tony od średnich, basu jest skromnie, tylko tam, gdzie mocniejsze akcenty w muzyce, a gra D.M. No nic jutro ocenie granie pod CDkiem.

----------

cd.

Muzyka grała non-stop, odkąd zakończył się wyścig w F1, .... rozłączyłem to połączenie, zaczęło mnie wk***iać. Marna średnica, bas jakiś z podziemia i ta wk***iająca góra. Koniec.

Teraz czas na DAC Moon 280D, pierwsze co, to już dźwięk jest z powrotem razem, inne co? lekko, gdzie nie gdzie zadudniło basem, średnica nadal bez szaleństwa, ale na dziś to już koniec słuchania.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Muzyka grała non-stop, odkąd zakończył się wyścig w F1, .... rozłączyłem to połączenie, zaczęło mnie wk***iać. Marna średnica, bas jakiś z podziemia i ta wk***iająca góra. Koniec.

 

A czy ten wk......w nie pojawił sie po np. Emocjach "zaraz po" wyscigach F1? Bo mogło by to sfałszować odbiór muzyki jesli byłeś "nie w sosie", i tym samym wpłynąć niefortunnie na doznania dzwiekowe. Tak sobie myślę tylko...  Moze daj mu jeszcze szanse w "innym terminie". A nóż okaże sie że średnica ok, a bas wcale nie jak to opisałeś..... z podziemia, nie mówiąc juz o "górze". Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę odszczekać wcześniejsze pisanie o braku współpracy kabla Siltech z napędem CD. 

Kabel już wrócił do salonu, ale zanim tak się stało przesłuchałem go ponownie pod cd, tym razem było wszystko okay    ..... no prawie

Dopowiem, że zasugerowałem zmianę wtyków na złocone, gdyż ... jedynym głosem krytyki z mojej strony jest delikatne kliniczne granie, zabrakło mi właśnie w tym przewodzie tej minimalnej nuty ocieplenia, to dlatego połączenie Siltech + hybryda Maca najlepiej wypadła w graniu. Roman potwierdził moje przypuszczenia, stwierdził tez ze poprosi siedzibę w Krakowie o właśnie taki. Swoją drogą, zawsze czeka co powiem a potem przyznał się, że sam podpina go tylko do sprzętów Ayon.

Inny temat z wczorajszej wizyty w Nautilus Północ.  Nowy pre-amp Octave, który czeka na mono bloki, a w międzyczasie ...

https://1drv.ms/v/s!AsRACOwrVoysnES2iPUBYwrSGeV4

jest słychać mod pomieszczenia, gdzieś w okolicach 70Hz.

Po tym odsłuchu zasugerowałem rozsuniecie deko kolumn, bo coś scena lekko ściśnięta. Roman (Opiekun salonu) posłuchał i zgodził się ze mną, potem nastąpiła akcja przesuwania i pozycjonowania, co ... jak widać na ruchomym obrazku nie było łatwe, po pierwsze ze względu na wagę (ponad 100kg) po drugie z prawej strony już stały inne kolumny.

Ta mała operacja dała świetne efekty, dźwięki wypełniły całe pomieszczenie, lepsze pozycjonowanie na scenie a raptem przesunięto kolumny o 20cm na boki.

 https://1drv.ms/v/s!AsRACOwrVoysnEMb8dSVzGWVsJhi

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dopowiem, że zasugerowałem zmianę wtyków na złocone, gdyż ... jedynym głosem krytyki z mojej strony jest delikatne kliniczne granie,

Ja bym jeszcze zasugerował zmianę bezpieczników na złote. Zwykłe (tanie) mogą być przyczyną klinicznego grania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, wysokie tony w budżetowym przedziale cenowym, czy to sprzęt czy kable, bardzo często występują cechy zapiszczenia, technicznego grania, które wraz z pójściem w górę ustępują na rzecz gładkości w tym zakresie.

----------

@Chyba Miro 84 Nie, na czas F1 sprzęt został wyłączony, jeszcze w trakcie wyścigu tak odpisałem Tomkowi w temacie DL...  

Cytat

 Jak wiesz u mnie teraz pewien kabel jest na testach, ogólnie to kabel po jaśniejszej stronie, ale wpięty do CD spowodował oderwanie sopranów od średnicy, teraz ta nadmiarowa jasność=jakość zaburzyła to zespolenie. .......To taki świeży przykład poza konkursem.

Musisz poszukać innej teorii.

Podejrzewam, że to niefortunny dobór składanek Depeche Mode i po części kabel Fututech 55N wpięty pod wzmacniacz (rzadko jest w tym miejscu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

, na czas F1 sprzęt został wyłączony, jeszcze w trakcie wyścigu tak odpisałem Tomkowi w temacie DL...  

Cytat

 Jak wiesz u mnie teraz pewien kabel jest na testach, ogólnie to kabel po jaśniejszej stronie, ale wpięty do CD spowodował oderwanie sopranów od średnicy, teraz ta nadmiarowa jasność=jakość zaburzyła to zespolenie. .......To taki świeży przykład poza konkursem.

Musisz poszukać innej teorii.

A jaka Twoja teoria?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym chyba troszkę sie nie rozumiemy. Rozważanie "idzie" o tym dlaczego zaszła zmiana w dzwieku pomiedzy roznym odstepem czasu, a Nie jaka sygnature dzwieku ma kabel.

Czy to wplyw percepcji, inne samopoczucie, wygrzanie kabla, a może coś jeszcze innego.....?

Zresztą nieważne. I tak pewnie nie rozwiążemy tej zagadki :/

pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusławie przetestuj Romana czy nie przytakuje Tobie z uprzejmości i zagnij czymś co gra a powiedz ,że nie albo na odwrót :D 

Mnie tak przytakiwano , a jak wybrałem coś innego to 1 niższej rangi pracownik po za salonem mi powiedział ,że dobrze wybrałem bo reszta to było dziadostwo (często psujące się) :P 

także wiadomo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stany emocjonalne też wpływają na nasz odbiór muzyki, to pewne, to tak jak, jeździłem bardziej szybko/agresywnie, gdy grała skoczna muzyka, a zgoła inaczej przy spokojnej, czasami i żona była zdziwiona (nagle wpuszczam wszystkich jak leci z prawej i nawet potrafię jechać za Tirem).

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Bogusławie przetestuj Romana czy nie przytakuje Tobie z uprzejmości i zagnij czymś co gra a powiedz ,że nie albo na odwrót :D 

kiedyś tak zrobię, obiecuje.

===================

Konkurs -- Poszukaj różnic, raz z kablem Siltech, a drugi to stan grania z dziś już na swoich kablach.

https://1drv.ms/v/s!AsRACOwrVoysnD0_4gkdY3FJR5Ji

https://1drv.ms/v/s!AsRACOwrVoysnEZFZV4AGgBHP_lO

siła głosu pewnie inna, musicie sami skorygować.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Stany emocjonalne też wpływają na nasz odbiór muzyki, to pewne, to tak jak, jeździłem bardziej szybko/agresywnie, gdy grała skoczna muzyka, a zgoła inaczej przy spokojnej, czasami i żona była zdziwiona (nagle wpuszczam wszystkich jak leci z prawej i nawet potrafię jechać za Tirem).

Wiesz juz teraz dlaczego dociekałem, gdy napisałeś że po emocjonujacych wyscigach F1 oddluchales system i było jak było...

 

Lepiej czasem gdy coś "nie tak" z dzwiekiem przełożyć na inny termin odsluchy. Jak widać jesteśmy tylko ludzmi podatnymi na wiele czynników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu, już testowo inny zawodnik, wagi ciężkiej.

12345.jpg1234.jpg

 

Tak to jest, jak się człowiek nudzi i szuka kolejnego wyzwania.

Jego przekrój drutów, uciągnie z zapasem każdą końcówkę mocy.

Nie spotkałem żadnej, złej czy słabej opinii o tym przewodzie, mówią ze w tej cenie nic lepszego ssie nie znajdzie, teraz sam to sprawdzę jak się będzie sprawować pod moimi sprzętami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

Boguś to już robisz dla czystych testów czy jednak z zamiarem wymiany?

Bo wydawało mi się że kable już masz spasowane wszędzie.

Piotr

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tak to jest, jak się człowiek nudzi i szuka kolejnego wyzwania.

 

Faktycznie to są spasowane, ALEEE ..... byłem w salonie Nautilus i jakoś tak zabrałem ze soba do domu.

pierwsza płyta .. czyli Vangelis "1942" płyta o wielu warstwach muzycznych, wielu dodatkowych dźwiękach i efektach z drobnymi przeszkadzajkami, daleko na wysokich tonach, no i powiem żeeeeee = fajnie granie, to podobny poziom gładkości i odpowiedniego dociążenia dźwięku jak Versatis od PADa, ale jednak są różnice, przede wszystkim przestrzeń - jest większa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20210813-114254.jpg

Mały dopisek odnośnie płyt Marka Bilińskiego.

Dziś spędziłem ponownie pare godzin wraz z Romanem (opiekunem salonu Nautilus) i obecnością Pana Marka, ustawiając sprzęt, dobierając go optymalnie wykorzystując uszy zawodowego muzyka. Ale co ważniejsze i to co nie zdąża się często ... a właściwie nigdy, Pan Marek po wielu próbach ustawił konfiguracje sprzętu pod dźwięk jak u siebie w domu i na którym przez pół roku masterował swoja ostatnią płytę. Tak więc przy odsłuchu twórczości tego Artysty, zalecam ustawić bas o 3-4dB w górę, ja u siebie musiałem podkręcić o 4dB i podejrzewam ze jeszcze o jeden podniosę. Ma być bas, ale bez utraty kontroli. Poziom volume proszę ustawcie trochę głośniej od tej do normalnego słuchania, reszta już zależy od waszego sprzętu.

To jedyna w swoim rodzaju sytuacja, gdy wiem i słyszałem jaki zamysł na dźwięk miał Artysta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20210819-122450.jpgIMG-20210819-122412.jpg

 

Niestety, stał się to, czego się obawiałem.

Słuchałem tego Ayona wielokrotnie w salonie Nautilus, wiedziałem (czyt. słyszałem) że jest lepszy od Moona ale po części wiedziałem też, że salonowy sprzęt też mu pomaga, teraz gram od paru dobrych godzin w domu na swoich gratach i już wiem ze będę musiał rozstać się z 280D.

poprzednie 3 sztuki tego Ayona pojechały do klienta i już nie wróciły, ta wersja też nie całkiem jest dla mnie, bo jest z pre-ampem, ale z pre? czy bez, dźwięk będzie ten sam.

To co mnie zaskoczyło to brak wejścia cyfrowego XLR, więc gram z CEC przez Toslink, @Asia  .. niestety, ale musze prosić o zwrot coax Carbon, choć tak po prawdzie nawet na optyku gra to zjawiskowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem też z obowiązku dopisać pare słów odnośnie kabla Gargantua II .... kabel polecam "niedowiarkom" przede wszystkim, to przedłużacz, który pasuje do wszystkiego, no dobra .. u mnie do listwy tak coś mniej, bo ma troche swojego charakteru i dołożył go na wszystkie elementy, co potrafiło dać blasku graniu mocniej niż powinno (czasami .... sybilanty). Ale wpięty samotnie ... pokazuje tylko same zalety. To kabel klasy PAD Venustas z deko lepsza kontrola basu, ma tez więcej góry w górze, po prostu ... dodatek srebra daje więcej blasku drobnym przeszkadzajką schowanym w tło (lepiej (dobitniej) je słychać) PAD jest tu "ciemniejszy" w graniu. (mniej szczegółowy). Uwzględniając ceny obu to Acustic Zen jest tu zwycięzcą i jak będę potrzebował dodatkowy kabel to szukanie rozpocznę od niego. No żeby nie było ze cud miód i malina ... to stwierdzam ze odsłuch Siltech 880P nie pozostawia złudzeń czemu tyle kosztuje (gładkość i kontrola tego kabla jest znacznie lepsza). Tylko o ile Gargantua II to jeszcze kabel do kupienia, to już Siltech jest tylko w sferze marzeń.

Zupełnie inna sprawa to obecne, grubo przesadzone ceny, gdyby dystrybucja nie była taka chciwa to sprzedał by więcej kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...