Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Ogólnie z wczoraj.

Na początek odrzucam poz2 - podejrzewam ze coś sknociłem przy pomiarze, bo granie jest jakieś inne od dwóch pozostałych. 

Zaś nadal walczę z porównaniem mikrofonu poziomo i pionowo ... 

pomiar z mikrofonem w poziomie

01.jpg

pomiar z mikrofonem w pionie i zamiana pliku korekcyjnego na 90stopni

90-stopni-mik-do-g-ry.jpg

Samo przełączenie pomiędzy korekcją DL a bypass, mocno się nie różni, charakter zmian podobny do grania DDR24 tylko zmieniła się skala na + (przez inny DAC) niestety, ale ten zawarty w DDR jest budżetowy, teraz to słychać.

filtr 1 / pomiar na wprost / kolumny pod ścianą- DL zabiera mi aurę z pokoju, ale ładnie układa/porządkuje scene wokół kolumn, niestety z takiego ustawienia nie da się uzyskać głębi w graniu i tu DL tez nie pomoże, to już teraz wiem. To co jeszcze? to jest progres w czystości przekazu, tu wstawie słynne powiedzenie "jakbym przeczyścił przybrudzone okulary" wiec podobne odczucia co przy DDR24 (tylko w większej skali). Czyli już wiadomo, gdzie i na jakiej płaszczyźnie polega sukces systemu DIRAC LIVE

filtr 3 / mikrofon w sufit i plik 90 stopni - z DL to stan pośredni pomiędzy pozycja 1 a moim graniem bez DL czyli porządek sceny i już troche aury, co pokazuje minimalna wyższość opcji z pomiarem w sufit i plikiem korekcyjnym 90stopni

Dziś ciężko-niski repertuar, taki na którym potrafi zadudnić w pokoju.

...........  muszę się spieszyć, bo @Asia pewnie się już nie cierpliwi ... obiecuje w poniedziałek wysłać! tu nie ma co cudować z testami, tu wszystko jest jasne, tylko kwestia czy iść w adaptacje pomieszczenia czy lepiej 22D? a to zależy od planu zagospodarowania przestrzennego pokoju/mieszkania i możliwości/szansy na własny pokój z adaptacją.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizytował u mnie Marcin @degsterr  była kawa a przy okazji przesłuchaliśmy wspólnie paru kawałków z udziałem 22D i bez.

Czy Marcin się wypowie o swoich odczuciach z porównań bez i z..., tego nie wiem, bo nie wiem czy jeszcze tu zagląda.

------

@Asia  nie, nic innego nie mam, ale bez znaczenia, bo dla mnie ważniejsze to mój pokój i korekta tego konkretnego pomieszczenia.

---------

@tomek4446 czy potwierdzasz wyjście sygnał tylko 96k?  zapodałem z PC cały zakres do 44,1-192k niezmiennie Moon raportuje 96k i nie wiem, czy się cieszyć czy martwic?

edit.

podłączyłem na szybko NAD 1050D i to samo - 96k - a mam teraz Phil Collins 24-192

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

podłączyłem na szybko NAD 1050D i to samo - 96k - a mam teraz Phil Collins 24-192

Ostatnio testuje apple music (optyk tv - dac) i łapie max 48kHz , a są kawałki 96kHz+ , chociaż nie wiem czy dacmagic100 nie ma takiego ograniczenia do 48kHz ...

Także Bogusławie łącze się we wkurzeniu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

nie narzekam, ale "fachowcy" mogą się przyczepić ze nie jest bitperfect bo przy takim próbkowaniu z 44,1 musi uśredniać dane.

"fachowcy" pewnie mają bana od forum :D 

z PC ogarnąłem wyższy bitrate chociaż wg mnie lekkie oszustwo bo ustawieniem wyjścia na 96kHz 24bit i się zastanawiam czy jeśli źródłowo plik ma 44-48kHz to co może się stać , będzie gorsza jakośc ? Niestety w win10 trzeba określić , nie widziałem ustawienia by dac sam wykrywał (po za foobarem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mógłbym powalczyć więcej i z filtrami też... gdyby to urządzenie było moje, ale powrócę do początku ........... czy potrzebuje DL we własnym pokoju?

Po DDR24 była to sprawa nie oczywista i pare osób korzystających na co dzień z dobrodziejstwa tego programu, nie mogło uwierzyć jak to możliwe ze zmiany są tak małe upatrując problem w złym pomiarze przeze mnie dokonanym. Inna sprawa, że tor audio z DAC Moona, chciał nie chciał, ale musiał być lepszy od toru z DDR24 w roli DAC dziś jednak mogłem wyeliminować ten problem i wiem ... że nadal .... nie potrzebuje Dirac Live.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jesteś w niewielkiej grupie osób które tak mają.

Ale ja obecnie także. :)

Piotr

 

Bo dobrze dobrałeś poszczególne klocki, tam, gdzie jedene maja braki (słaby bas/ wycofany środek) to dobieramy przeciwność a resztę szlifujemy kablami i z takiego połączenia powstaje rzetelna konfiguracja, teraz tylko pozostaje zagracić pokój albo dorzucić coś adaptacji i ... to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2021 o 10:11, Bogusław Kożyczkowski napisał:

01.jpg

 

6 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Bo dobrze dobrałeś poszczególne klocki, tam, gdzie jedene maja braki (słaby bas/ wycofany środek) to dobieramy przeciwność a resztę szlifujemy kablami i z takiego połączenia powstaje rzetelna konfiguracja, teraz tylko pozostaje zagracić pokój albo dorzucić coś adaptacji i ... to wszystko.

Boguś, proszę Cię - nie zaklinaj rzeczywistości. Rozumiem, że granie bez DSP podoba Ci się bardziej, ale nie pisz, że "rzetelne" pasmo da się uzyskać "dobieraniem" i "szlifowaniem". Masz przecież system dobrany i wyszlifowany, a zmierzone nierównomierności na basie i tak wychodzą rzędu 25 dB (inna sprawa, że psychoakustycznie - fuj, od pewnego czasu to brzydkie słowo - tego tak bardzo nie słychać, jak widać).

Zagraceniem lub nawet standardową adaptacją podbicia na 40 Hz nie zlikwidujesz. Nie ma się co czarować. Wzmacniacz (wyjątkowo!) może na niskim basie parę dB ująć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Felix1 napisał:

No i odsunięcie kolumn nie zniweluje dołków między 100 a 200Hz, co DL już (do pewnego stopnia) może zrobić.

Znowu się spotykamy ;) Z tą niwelacją dołków różnie bywa. Zależy z czego wynikają. Często robią się w tych miejscach, w których kolumny pracują względem siebie w odwróconej fazie - przeciw sobie. W takiej sytuacji można wzmacniać do woli takie miejsce (na skali częstotliwości), a efekt i tak będzie marny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nowy78 napisał:

Znowu się spotykamy ;) Z tą niwelacją dołków różnie bywa. Zależy z czego wynikają. Często robią się w tych miejscach, w których kolumny pracują względem siebie w odwróconej fazie - przeciw sobie. W takiej sytuacji można wzmacniać do woli takie miejsce (na skali częstotliwości), a efekt i tak będzie marny. 

To samo dotyczy konkretnych pomieszczeń. Jeśli przesunięcie fazy jest zbyt małe na pewnych częstotliwościach, to DSP tego głośnością nie skoryguje (fale ciągle będą się znosić). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Felix1 napisał:

DL potrafi ingerować również w fazę. Pytanie, czy robi to w takiej sytuacji?

O ile pamiętam, jeden z naszych bardziej obcykanych w temacie kolegów zauważył, że w zakresie niskich częstotliwości niespecjalnie to działało. Opisywał swoje doświadczenia w wątku "Dirac Live i Room EQ Wizard - leki na całe zło? " (nie chce mi się teraz szukać :P ).  Lepsze rezultaty osiągnął przy pomocy "ręcznej" korekty w Rephase. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...