Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

31 minut temu, Felix1 napisał:

Wątki na forach żyją własnym życiem :)

Rozpoczęła się dyskusja o DL, to ją kontynuujemy.

Ale postaram się już nie robić OT, choć to nie zależy tylko ode mnie :D

To błędne rozumowanie. Forum żyje dzięki ludziom (forumowiczom) a ich kultura i zachowanie świadczą tylko o nich samych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Khedron napisał:

Nie ma co doszukiwwc sie w tym teorii spiskowych.

Nie no, aż tak to nie, ale jest to po prostu dziwne dla mnie. Niech sobie będą drogie kolumny, wzmacniacze czy Dac-ki, ale powinny być zbudowane na absolutnie topowych podzespołach, wypadać zajedwabiście w testach, i być super wykonane, a często jest tak, że tylko dużo ważą, co wiele osób bierze za pewnik dobrego brzmienia. Trochę to wszystko śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat kabli.

 

IMG-20211004-103129.jpgIMG-20211004-103136.jpg

 

Charakternie jest podobny do PAD ale szybkość, wypełnienie i rozdzielczość ma lepsze od Poseidon, dobrze to słychać na elektronicznej muzyce JMJ w bezpośrednim porównaniu Posejdon jest jakiś .... ubogi w graniu. Liniowość, przestrzeń, to wszystko plusy Acrolinka, no i nie wiem jak to możliwe, ale gra głośniej od Harmonix RCA

Fajny przewód, tylko czemu musi tyle kosztować???

A ..... na oplocie ma oznaczenia kierunkowości, tylko tak słabo widoczne (bladożółty), że gdyby mi Roman z Nautilus o tym nie powiedział, za cholery bym tego nie znalazł, bo łatwo to przeoczyć.

Acrolink na bardzo czystej miedzi wrócił do salonu a w jego miejsce teraz testuje 

IMG-20211005-084304.jpg

 

to stop: G7 srebro i złoto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przyrównał tego Siltech już do RCA z nowej serii "Legenda" to będzie trzeba zrobić (pożyczyć) bo prowadzenie linii basowej tego kabla robi wrażenie, a tego do PAD Neptun, bo teraz jest słychać jak Poseidon troche podkolorowuje i psuje ten zakres, tylko tu jest kłopot, bo Stanisław z S4 nie odbiera telefonów, co oznacza poszukanie innego źródła dystrybucji kabli PAD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Chętnie bym przyrównał tego Siltech już do RCA z nowej serii "Legenda" to będzie trzeba zrobić (pożyczyć) bo prowadzenie linii basowej tego kabla robi wrażenie, a tego do PAD Neptun, bo teraz jest słychać jak Poseidon troche podkolorowuje i psuje ten zakres, tylko tu jest kłopot, bo Stanisław z S4 nie odbiera telefonów, co oznacza poszukanie innego źródła dystrybucji kabli PAD

Jestem.

Którego PADa chcesz wypożyczyć?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie znam obecnych cen, ja zwyczajnie porównuję go do Poseidon, gdzie gra lepiej, gdzie jest gorzej, potem dopytam o cenę i rabat. a czy kupie?  tego nie wiem.

Pudełko chyba jest akurat od innego modelu, a ten Siltech to z poprzedniej serii, chyba Classic 550i albo 770i. musiał bym sprawdzić na oplocie, zrobię to, jak już go wypnę i będę oddawał.

--------

Acrolinka znalazłem ... https://avcorp.pl/product-pol-5176-Acrolink-7N-A2070-LEGGENDA-RCA.html?selected_size=W

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem powiedzenie ..." nie sztuka wszystko wiedzieć, sztuka wiedzieć, gdzie szukać tej wiedzy"

Zawsze mówiłem, że kiedyś sprawdzę takie połączenie i możliwość zastąpienia oryginalnych (nie znanych dokładnie) zwar w kolumnach. bo słuchając na słuchawkach, absolutnie nie narzekam na dźwięk, co oznacza, że nad połączeniem wzmacniacz - kolumny trzeba jeszcze popracować (przyspieszyć go lekko i troszeczkę konturu w dźwiękach też się przyda).

Tak jakoś, znalazłem się w PremiumSound Sopot, miałem ich odwiedzić jeszcze nie tak dawno (umówiona wizyta) wracając z Gdansk, ale pewien sms zmienił moje plany i pogonił do pilnego powrotu at home z powodu odwiedzin kuriera z 22D

pożyczyłem te sznurówki https://www.premiumsound.pl/tellurium-q-silver-diamond-jumper.html  po testuje i ocenie ich wpływ/przydatność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2021 o 19:52, Bogusław Kożyczkowski napisał:

może tak łączówki na kolumnie zamienić na srebro w sekcji basowej??? moze jakiś? Tellurium - Silver 

Pudło.

Nie czuje/słyszę by te zwary ze srebra poprawiły prace niskiego zakresu. Liczyłem na bardziej konturowe krawędzie uderzenia i progres w szybkości.

Moze całe głośnikowe na srebrze? ale to jeszcze da się sprawdzić, a zwary są używane na co dzień w salonie więc nie ma na co czekać i liczyć ze uzyskam "przełom"- wracają do PremiumSound

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2021 o 11:04, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Acrolink na bardzo czystej miedzi wrócił do salonu a w jego miejsce teraz testuje Siltech

Nie wiedziałem jaki model dokładnie dostałem na test, więc pofatygowałem się i sprawdziłem.

IMG-20211013-122022.jpg

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel USB od Acoustic Revive to przewodnik po tej cieplejszej stronie z głębokim basem, przez to, gnie nie gdzie traci kontrole. Przy tym kablu AudioQuest Carbon ma bardziej sprężysty bas. Fajna, miła w odbiorze średnica i czysta góra, pierwsze piątkowe granie było troche szorstkie z pustym basem, ale nie ma już po tym śladu a grał ledwie 2 dni, jak będzie jeszcze ewoluował to dopisze co narozrabiał jeszcze. Właśnie gra "Pull over for my Bass"  Bassotronics i słychać .... ze "miękkie i głębokie" nie zawsze jest lepsze.

Sam kabel jest podwójny by osobno przesyłać sygnał a osobno zasilanie, nawet jest wersja z dwoma wtykami USB po stronie PC jeszcze bardzie separujące te dwa sygnały, ale czy z powodzeniem? moze kiedyś się to sprawdzi.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam co mam na test. Ja też nie widzę nic lepszego w dwóch końcówkach, a nawet w dwóch osobnych kablach ... bo niby czemu i po co miałbym przesyłać 5V z gniazda USB do DAC, gdy on ma swoje zasilanie. Dla mnie to nawet przeszkoda używać dwie końcówki przy użytkowaniu Soundgenic który ma tylko 2 wyjścia USB.  A tak na jednym jest połączenie z DAC a na drugim podpięty napęd CD-ROM, z którego mogę odtwarzać płyty bezpośrednio (nie używając CEC) gdzie na pierwsze ucho nie poznasz który gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś, testowo wzmacniacz Hegel został zainstalowany w moim systemie.

20211027-122920.jpg

Pierwsze co napisze, to wspomnę o jego gnieździe USB i jego DAC-u.

Są z tym małe kłopoty i chwile (1h!) trwała zanim połapałem się o co chodzi w ustawieniach JRiver i Qobuz

Musicie wiedzieć ze jego DAC to autorskie rozwiązanie Hegla i nie przepuści nic ponad 96kHz. Mało tego 88,x  nie jest rozpoznawalne co finalnie ląduje na jednym wózku ze wszystkim co przekracza 96kHz, czyli zamienia w swoim pobranym z automatu sterowniku na PC we format 44,1kHz!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaa... a Denon też mnie odwiedził.

Dom wolnostojący i kolumny mam takie, że mogę sobie pozwolić na przekręcenie potencjometru "siła głosu" na prawa stronę bez obawy o uszkodzenia, co uczyniłem czekając aż bas Denona zwali nas obu z nóg, co niestety ... nie nastąpiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...