Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

1 godzinę temu, Marek Muszyński napisał:

Chciałbym tak słyszeć jak Boguś, ale cóż Bozia nie dała :)

Dziękuje, ale ja zaczynałem od własnych błędów sprzętowych a dopiero później słuchałem rad innych i uczyłem się słuchać muzyki, .... rad od Bazodrut czy był to Pan Jacek szeryf salonu HiFi ja i Ty których obu gościłem w tym pokoju, a którzy dali troche rad z własnego doświadczenia. Ostatnio, gdy odwiedził mnie Roman z salonu Nautilus powiedział ze osobiście bałby się umieścić tak dużych kolumn w moim metrażu, a jednak poradziłem z tym sobie i potrafi to (sprzęt) grać, co jest dla mnie dużym komplementem.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż u Bogusława sytuację ogromnych kolumn ratuje może wzmacniacz ;) Jakby dać coś z DF 1000 to by Bogusław po tygodniu miał dosyć :P 
Niskie Hz w mniejszym pomieszczeniu dostają sporego podbicia , im niżej tym więcej także wykres przebiegu częstotliwości kolumny jest jedynie pod czasopisma itp. lubiących na to patrzeć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Myślę iż u Bogusława sytuację ogromnych kolumn ratuje może wzmacniacz ;) Jakby dać coś z DF 1000 to by Bogusław po tygodniu miał dosyć :P 
Niskie Hz w mniejszym pomieszczeniu dostają sporego podbicia , im niżej tym więcej także wykres przebiegu częstotliwości kolumny jest jedynie pod czasopisma itp. lubiących na to patrzeć

Ale przypomnę ze Hegel na papierze ma 4000 DF a mój skromny Mac tylko 200. 

----------

Podkręciłem Hegla do pozycji 99 na displayu, czyli do końca! i trafo dawało rade nawet w tak skrajnym położeniu potencjometru volume. No .. troche się dusił i musiałem cofnąć do 95 na wyświetlaczu, ale tu pompował powietrze aż miło i trzymał membrany w ryzach. Nie było kłopotu z basem ... , żadnego, a w końcu Kraftwerk potrafi pociągnąć niskim tonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Hegel H190 przypadł mi do gustu, właściwie jego granie, to zabrałem się za czytanie recenzji i musze powiedzieć ze dużo pisanych rzeczy i uwag pokrywa się z moim "słuchaniem".

Marcin @degsterr pisał o chłodnym odbiorze, ja go tak nie odebrałem, co zresztą pisałem w jego temacie,.Owszem na kablu sieciowym AQ Blizzard który pozostał na miejscu po słuchaniu DENON, powiało jakby chłodem, ale to minimalne odczucie i łatwa do usunięcia przeszkoda o czym szybko się przekonałem, gdy 190-ka dostał PAD Venustas, na Puristowym okablowaniu, wzmacniacz poszedł fajnie w ciepła stronę zachowując pełna rozdzielczość i czystość przekazu.

Jego DAC jest deko jaśniejszy od mojego Moona, tylko jego funkcjonalność jest mało przydatna.

To świetny piecyk to testowania, płyta mojego ulubionego zespołu Perfect nie poszła tak jak dotychczas byłem przyzwyczajony na moim Macu z lampami, ale już te "dobre" płyty zagrały pełna piersią. Gdy Marcin przyjechał po piecyk, zapodał jeszcze własny składak na płycie i pomimo że byłem poza pokojem, to słyszałem jak realizacja pierwszego nagrania była słabiutka.

Moze dlatego ten wzmacniacz wpadł mi w oko? , ............................ do testowania nie słyszałem nic lepszego.

Czy z tego pisania rodzi się recenzja???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czy z tego pisania rodzi się recenzja???

To już jest recenzja. Skromna ale jest 😉

Zawiera informacje (1) i ocenę (2) oraz w pewnym zakresie kształtuje gusta (3). 

1. "Jego DAC jest...". 

2. "To świetny piecyk...", "... była słabiutka". 

3. "Moze dlatego ten wzmacniacz wpadł mi w oko?". 

😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A tak poważnie ... rozważam zakup tego wzmacniacza.

Masz plan na dodatkowy system czy Mc już się osłuchał? Ja też coraz częściej myślę o zmianie. Jakiś podświadomy pęd do oglądania, czytania recenzji nt. innych wzmacniaczy i kolumn mam więc chyba czas się przed sobą przyznać i coś z tym zrobić ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ale przypomnę ze Hegel na papierze ma 4000 DF a mój skromny Mac tylko 200

Na papierze owszem, już gdzieś  sprawdzano kilka razy te "papierowe wyniki" DF Hegli i nie miały one nic wspólnego ze stanem faktycznym. Na  te "tysiące DF" Hegla nie patrzymy. 

A te DF 200 Maca to Ci jeszcze mało?:)

Wracając do Hegla 190, fajny klamot, zgoda ale muszę o coś zapytać. Nie brakuje Ci tego ostatniego, najwyższego otwarcia na samej górze oraz większego uderzenia, kopa na średnim/wyższym basie? Dla mnie H190 jest troszkę za chudy/suchy na średnim, górnym basie który jest bez wyrazu, nijaki, nudny i za bardzo na tle wyższego basu akcentuje ten najniższy. No i jeszcze raz wysokie tony, na samej górze jest jakieś takie "zmiękczenie", jakby złagodzenie czy wycofanie i nie pasowało mi to zarówno z Dynaudio jak i ATC. Ten charakter niskich i wysokich tonów w połączeniu z niektórymi głośnikami może dawać mało angażujące, bardzo nudne, mdłe brzmienie.

Wokale H190, ich namacalność, tu już z Dynaudio nie czułem niedosytu ale z ATC wokale były wyraźnie w  "tunelu", nie angażowało mnie takie granie i to był najważniejszy powód zwrotu Henia h190. 

Boguś, jak masz ochotę i chęci to porównaj wysokie tony H90 i H190, będą ciekawe wnioski. 

Podsumowując, jak zawsze gra cały system a każdy model Hegla ma jakiś  fajny element  w brzmieniu czego nie mają inne modele tego producenta, nawet jak są dużo droższe. Warto o tym pamiętać bo nie działa tu zasada - mamy wszystko co najlepsze z najtańszego Hegla plus poprawiamy to gdzie niedomagał. Tak dobrze to nie ma - patrz wysokie tony H90 i H190 a także ich średni bas. 

Aleee po tym narzekaniu coś miłego na koniec, H190 w swojej obecnej cenie czyli mniej więcej 11kzl jest obowiązkowym kandydatem do sprawdzenia jeżeli szukamy pieca nowego i w tym przedziale cenowym. Moim zdaniem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak - wysoki DF nie jest wyznacznikiem jakości grania jak też nawet jakości basu. Miałem kiedyś w systemie końcówkę Rotela RB 1070, co prawda nie z tej półki cenowej co Hegel, ALE z DF na poziomie 500, a nawet według niektórych źródeł 1000. I co - i od dawna gości u następnego właściciela (z Dubaju !) Na drugiej fotce w jego systemie. Zwyczajnie zagrał bardzo miałko i nijako, pomimo tego dużego DF.

 

20200416_115745.jpg

9891e4d8-012b-4bf2-a40a-5f1fffac30bd (6).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaczadupa napisał:

Na papierze owszem, już gdzieś  sprawdzano kilka razy te "papierowe wyniki" DF Hegli i nie miały one nic wspólnego ze stanem faktycznym. Na  te "tysiące DF" Hegla nie patrzymy. 

A te DF 200 Maca to Ci jeszcze mało?:)

Wracając do Hegla 190, fajny klamot, zgoda ale muszę o coś zapytać. Nie brakuje Ci tego ostatniego, najwyższego otwarcia na samej górze oraz większego uderzenia, kopa na średnim/wyższym basie? Dla mnie H190 jest troszkę za chudy/suchy na średnim, górnym basie który jest bez wyrazu, nijaki, nudny i za bardzo na tle wyższego basu akcentuje ten najniższy. No i jeszcze raz wysokie tony, na samej górze jest jakieś takie "zmiękczenie", jakby złagodzenie czy wycofanie i nie pasowało mi to zarówno z Dynaudio jak i ATC. Ten charakter niskich i wysokich tonów w połączeniu z niektórymi głośnikami może dawać mało angażujące, bardzo nudne, mdłe brzmienie.

Wokale H190, ich namacalność, tu już z Dynaudio nie czułem niedosytu ale z ATC wokale były wyraźnie w  "tunelu", nie angażowało mnie takie granie i to był najważniejszy powód zwrotu Henia h190. 

Boguś, jak masz ochotę i chęci to porównaj wysokie tony H90 i H190, będą ciekawe wnioski. 

Podsumowując, jak zawsze gra cały system a każdy model Hegla ma jakiś  fajny element  w brzmieniu czego nie mają inne modele tego producenta, nawet jak są dużo droższe. Warto o tym pamiętać bo nie działa tu zasada - mamy wszystko co najlepsze z najtańszego Hegla plus poprawiamy to gdzie niedomagał. Tak dobrze to nie ma - patrz wysokie tony H90 i H190 a także ich średni bas. 

Aleee po tym narzekaniu coś miłego na koniec, H190 w swojej obecnej cenie czyli mniej więcej 11kzl jest obowiązkowym kandydatem do sprawdzenia jeżeli szukamy pieca nowego i w tym przedziale cenowym. Moim zdaniem. 

 

Nie mam dziś możliwości porównania H90 & H190 bo Marcin @degsterr użyczył mi go tylko na 24h a z tego do słuchania miałem moze 1/3 a nawet 1/4 ale znam granie własnego seta, więc od razu słyszę co jest na plus a co jest minusem przy nowym graniu.

Co do ustawień tonowych? to nie wiem, jak jest u Ciebie z zaangażowaniem w kable, ale dodam, że kable (cały set Purist Posejdon) lekko ocieplają przekaz na średnicy nie tracąc nic z rozdzielczości, zaś na wysokich, dają taki analogowy, przyjemny i gładki w odbiorze charakter, po drugiej stronie kabla jest lekkie podbicie gdzieś niżej za wokalem co daje dobre podparcie dźwięków. Podobny charakter dają kable Harmonix tylko deko jeszcze niżej akcentują bas i tam jest więcej powagi w graniu.

Czasu było mało na szczegółowe odsłuchy, ale gdyby zaszła potrzeba to biorę go na 3-4 dni konkretnego grania, no i tak jak mówisz ... Gra cały system, a tu trzeba dopowiedzieć o rozdzielczym CD czyli CEC TL5 (na zasilaniu Furutech) i DACu Moon 280D (PAD Aquila) co dało fajny czysty i nisko schodzący przekaz audio, no i kolumny Heco to żywe, rozdzielcze i dynamiczne granie, bo puszczenie już sygnału przez coax (AQ Carbon) Hegel dokładał więcej góry, tylko troche jakby przejaskrawionej, dodawał też więcej niskiego basu i średnica troche odchudzona, wycofana. 

Troche chaosu i nie na temat w moim pisaniu -- Sorry. Żona i TV (Kubica) skutecznie rozpraszają mija uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2021 o 11:43, kaczadupa napisał:

Na papierze owszem, już gdzieś  sprawdzano kilka razy te "papierowe wyniki" DF Hegli i nie miały one nic wspólnego ze stanem faktycznym. Na  te "tysiące DF" Hegla nie patrzymy. 

A te DF 200 Maca to Ci jeszcze mało?:)

Wracając do Hegla 190, fajny klamot, zgoda ale muszę o coś zapytać. Nie brakuje Ci tego ostatniego, najwyższego otwarcia na samej górze oraz większego uderzenia, kopa na średnim/wyższym basie? Dla mnie H190 jest troszkę za chudy/suchy na średnim, górnym basie który jest bez wyrazu, nijaki, nudny i za bardzo na tle wyższego basu akcentuje ten najniższy. No i jeszcze raz wysokie tony, na samej górze jest jakieś takie "zmiękczenie", jakby złagodzenie czy wycofanie i nie pasowało mi to zarówno z Dynaudio jak i ATC. Ten charakter niskich i wysokich tonów w połączeniu z niektórymi głośnikami może dawać mało angażujące, bardzo nudne, mdłe brzmienie.

Wokale H190, ich namacalność, tu już z Dynaudio nie czułem niedosytu ale z ATC wokale były wyraźnie w  "tunelu", nie angażowało mnie takie granie i to był najważniejszy powód zwrotu Henia h190. 

Boguś, jak masz ochotę i chęci to porównaj wysokie tony H90 i H190, będą ciekawe wnioski. 

Podsumowując, jak zawsze gra cały system a każdy model Hegla ma jakiś  fajny element  w brzmieniu czego nie mają inne modele tego producenta, nawet jak są dużo droższe. Warto o tym pamiętać bo nie działa tu zasada - mamy wszystko co najlepsze z najtańszego Hegla plus poprawiamy to gdzie niedomagał. Tak dobrze to nie ma - patrz wysokie tony H90 i H190 a także ich średni bas. 

Aleee po tym narzekaniu coś miłego na koniec, H190 w swojej obecnej cenie czyli mniej więcej 11kzl jest obowiązkowym kandydatem do sprawdzenia jeżeli szukamy pieca nowego i w tym przedziale cenowym. Moim zdaniem. 

 

Czy to Adam 38?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bikerzydu@op.pl napisał:

Panowie,może któryś z Was mial styczność z tymi wzmacniaczami i doradzi,który będzie najlepszym wyborem pod względem ciepłego ,głębokiego i przestrzennego dźwięku.

Audiolab 6000a

Nuprime ida8

Magnat ma 900

Magnat MA 900 ale i Nuprime moze Cie zaskoczyć pod tyk kątem mimo że to klasa D.

Zapraszam możemy Ci wypożyczyć te wzmacniacze.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi dziś słuchać końcówki mocy Ayon który jest na jakiś ogromnych lampach

IMG-20211104-112835.jpgIMG-20211104-112428.jpg

 

musze napisać, że ten zestaw robi wrażenie dźwiękowe.

ale słuchałem tez skromniejszy zestaw i też było piknie.

IMG-20211104-121347.jpg

 

 

Został też zakupiony 7N A2070 Leggenda RCA, co oznacza, że dotychczasowy i jedyny mój RCA, czyli Harmonix CI-230 Mark-II został zwolniony ze służby jest na sprzedaż.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...