Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

5 minut temu, audiowit napisał:

Nie jestem specjalnie zaskoczony.

Już się pogubiłem czy masz już do soundgenic zasilacz liniowy? Dużo to zmienia. Niedługo będę miał jeszcze nowy kabel dc to dam znać czy jest przyrost jakości.

I-O Data nadal na swoim zasilaniu, rozważam opcje w tym temacie, liczyłem mocno na Keces Audio P3, by zasilał dwa urządzenia - niestety ten już odpadł, a plany się zmieniły, bo moduł i zasilacz do Node już zamówiony. czyli dla Soundgenic zostaje Tomanek i MuzgAUDIO, ... czytam ze drugi ma lepsze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem zestaw naprawczy wraz z instrukcja postepowania + zasilacz do Node "3"

20211118-094849.jpg

 

To nie jest tak ze BS gra źle ... on gra .... jak tu napisać by nie obrazić użytkowników? .. on gra ... nienadzwyczajnie i tak na prawdę gdybym oceniał tylko dzwiek to jest on poniżej moich oczekiwań dźwiękowych a Node został tylko dlatego że jest urządzeniem wszechstronnym i funkcjonalnym .... no i mam już DOŚĆ grania,  z komputera którego nie poważam za dobre źródło.

Teraz liczę, że ten upgrade zasilania pozwoli Node wejść na wyższy level i nie będę żałował że go kupiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS Node "3", dzisiejszy poranek rozpoczął od nowości płytowych w serwisie Qobuz. 

Pierwsza jest Adele, potem Sting, w kolejce czekają .. Marylion i Zucchero

-----

@S4Home Zostaw inżyniera, On już się zabetonował wpisem ""a za moją prawdą prawa fizyki i informatyki. ""         .... na wszelkie inne dane wejściowe.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, degsterr napisał:

Właśnie słucham Sting - The Bridge :)
Pytam się dlaczego BS nie ma jeszcze w stopce? Proszę zaktualizować "czem prendzej"!

hehe.. bo mam wyłączoną i jej nie widzę.

Sting - spoko. Adele? - małe rozczarowanie, a mam te płyty czekające w koszyku na CD Japan i tylko czekałam na premiere by posłuchać czy warto zamawiać? czy wystarczy Qobuz ... no i Node w sekcji transportowej toru audio.

PS Przyjeżdżają po BS jak znajdziesz czas, porównasz z Malinką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal walczę z BS Node, teraz aplikacja Qobuz w Blu os troszkę mnie niepokoi, bowiem w porównaniu do apki na PC nie pokazuje wszystkich piątkowych premier. Temat z zapytaniem "why" zgłosiłem do suport Qobuz.

Na zakończenie sobotniego odsłuchu Accu E650 pożyczyłem coaxial Siltech 380D do domu. Teraz dzielnie gra zamiast AQ Carbon podpięty do Node, ale ważniejsze połączenie jeszcze będzie, gdy trafi pomiędzy CEC a DAC Moona

20211120-144523.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tellurium Q?

To jest wykonalne, bo PremiumSound handluje kablami tej firmy, więc zapewne Arek (szeryf salonu) pewnie udostępnił by mi pomoce naukowe. Kłopot jest gdzie indziej ... 

po pierwsze -- potrzebuje dla siebie kable o długości co najmniej 4,5m, a to duży problem

po drugie -- nie mam pewności ze mój zestaw jest neutralny a to ważne w ocenie kabli

po trzecie -- do prawidłowej oceny potrzebny jest dodatkowy wzmacniacz i drugi komplet kolumn ewentualnie monitory, no i dobrze by było, żeby cały ten sprzęt był podobnej klasy, bo tylko tak można prawidłowo ocenić cechy charakterystyczne danego przewodu. 

Ja niestety odsłuchuję/testuję kable tylko dla poprawy mojego zestawu, więc tu nie pomogę. 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

To instrukcja obsługi czy poematy PR-owe?

nie zaglądałem, ale z tego co pamiętam z sieciowego kabla, jest tam instrukcja jak poznać oryginalne produkty Siltech, co w dobie podrabianych kabli wcale nie jest głupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, S4Home napisał:

Boguś chyba się zgubiłem na chwilę.

Masz teraz E650? McIntosh idzie na sprzedaż?

Piotr

Nie, to nie tak,

byłem odsłuchać nowego Accuphase w klasie "A" czyli E650 w salonie Nautilus.

Posłuchałem go uważnie i musze przyznać, że grania Accu ma szanse dobrze wpasować się w mój SET jako zamiennik Maca. Przy okazji dostałem ciekawą ofertę na model E600 i ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klasowego Luxman nie słuchałem.

Ogólne testy i poszukiwana są zakończone, ostatnim brakującym elementem był Streamer, teraz tylko drobne korekty, w kablach które zresztą nie są lubiane na forum i dlatego tylko szczątkowe info z mojej strony, więc nie warto zaśmiecać tematu "nasze testy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

No to zasiali ...... Ale nie górale :)

na jakich kolumnach słuchałeś tego czystego A accu? 

bo jednak dynaudio to inne brzmienie niż heco.

chyba że te też do zmiany?

 

IMG-20211120-120342.jpg

 

Nie jestem pewny czy to 50-ki czy 30-ki?

Jesli mam coś napisać o tych kolumnach to napisze, że ich zakup musi być przemyślany i ze względu na granie tych kolumn i ze względu na amplifikacje. 

Mam to dobrze, że jak poproszę Romana to przywiezie mi Accu do domu, więc to nie problem spasować je z Heco.

Po cichy myślę nad La Diva.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest confidence 30.

No to nic tylko korzystać. 

Lata temu sam się czailem na tego accu. Oj ale to było lata temu i u Nas nie było "takiego" Romana.

Piotr

To jest confidence 30.

No to nic tylko korzystać. 

Lata temu sam się czailem na tego accu. Oj ale to było lata temu i u Nas nie było "takiego" Romana.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...