Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

31 minut temu, Fafniak napisał:
18 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Ogólne testy i poszukiwana są zakończone, ostatnim brakującym elementem był Streamer, teraz tylko drobne korekty, w kablach

Radzę zapamiętać ten wpis i datę 🤪

Tak jest, tego się 3majmy.

Ale.....  że mam takie możliwości różnych rzeczy dodatkowo przesłuchać w domu to nie wykluczam skorzystania z okazji, bo wszelkie takie odsłuchy to dodatkowa wiedza w głowie i doświadczenie w Audio czego polecam innym.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czyżbyś chciał odkupić MA 252?  to trudno dostępny sprzęt second-hand, 

Nie! Bez urazy - wręcz przeciwnie. McIntosh to nie do końca moje brzmienie. Już lepsze jest dla mnie Accu. Ale bardziej chodziło mi, że taki choćby E-600 to jednak inna półka cenowa. Tu dostajesz dodatkową jakość, której w żaden sposób nie uzyskasz kablami.

Naprawdę szczerze kibicuję Ci praktycznie od początku założenia tego wątku, czyli prawie 2 lata, ale nie wiem czy żonglowanie kablami da efekt, którego cały czas szukasz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.. a już się bałem, że będzie oferta.

No dobra ............ wiem ze Accu E600 to już kolejny level up. Podana mi cena lekko zasiała niepokój w mojej głowie, na szczęście albo przeciwnie, wydałem się ostatnio (RCA -5K/Soungenic-2,5k/Node-2,5k) i nie myślę już o tym Accu. 

Kabelki być muszą, AudioQuest się nie sprawdził, PADy pasują lepiej, ale zawsze ...... można coś jeszcze poprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2021 o 13:26, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Kabelki być muszą, AudioQuest się nie sprawdził,

Rozumiem, że to aluzja do mojego systemu... Spoko. U mnie akurat sprawują się dobrze. Ale uwaga - po poważnej zmianie systemu okazało się, że aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie tak naprawdę musiałem go całkowicie przebudować. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Melo-man napisał:

Rozumiem, że to aluzja do mojego systemu... Spoko. U mnie akurat sprawują się dobrze. Ale uwaga - po poważnej zmianie systemu okazało się, że aby uzyskać jeszcze lepsze brzmienie tak naprawdę musiałem go całkowicie przebudować. 

 

Nie wiedziałem, że używasz okablowania AQ, pisałem tylko co u mnie.

Tak to już jest "im wyżej tym trudniej".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tak to już jest "im wyżej tym trudniej".

Rzeczywiście od pewnego poziomu bardzo trudno jest o jakieś spektakularne zmiany. Często już nie jest poziom wyżej, ale po prostu inne granie. Albo jakość brzmienia jest lepsza, ale na tyle mała, że można się zastanawiać czy warta zmiany.

Ale to raczej poziom dzielonego transportu, przedwzmacniacza i monobloków. Systemu za co najmniej 200-300 tyś. zł dodając kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubakk napisał:

https://bazodrut.pl/o-nas/

tak przeczytałem wstępniak i chyba Bogusławie masz tutaj finał poszukiwań kabli ;)  ktoś poświęcił 30 lat , także nie ma co więcej testować , trzeba Bazodruta montować

Miałem troche styczności z Wiesławem, nawet ... Marcin @degsterr wybrał się ze mną do Słupska na odsłuch systemu lampowego Bazodruta, a On odwiedził mój pokój. To ciekawe co pisze ... mnie powiedział ze tylko w samych kablach jest 100tys. Inna sprawa ze zestaw Lampowy potrzebuje innych kabli niz tranzystor, słyszę to teraz gdy zamieniamy kable w salonie Nautilus. Ayon czy to integra czy końcówka mocy woli głośnikowe, srebro, również RCA .. ALE ....  już nie na zasilaniu, tu lepsza jest miedz. Gdy to samo robimy wysokim modelom Accuphase jest odwrotnie! Ale kto by się tym przejmował.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy to jest wyznacznik tranzystor / lampa. Raczej konkretne modele.

Piotr

słyszę to teraz gdy zamieniamy kable w salonie Nautilus. Ayon czy to integra czy końcówka mocy woli głośnikowe, srebro, również RCA .. ALE ....  już nie na zasilaniu, tu lepsza jest miedz. Gdy to samo robimy wysokim modelom Accuphase jest odwrotnie!

 

 

Pisałem to na przekładzie tego co testowaliśmy 

Końcówka Octave i pre również ...... pomimo grania mocno podobnego do tranzystor, woli miedziane okablowanie.

IMG-20211120-120313.jpg

Salon Nautilus Północ to ?? ...   jest inny niż pozostałe. Nie ważne, kiedy tam wejdziesz, tam zawsze gra muzyka i .... w porównaniu do innych salonów, w których trzeba się umawaic .. gdzie dopiero przyniosą sprzęt z półki ... podłaczą .. zagra albo i nie .. tam masz 2-3 systemy non-stop pod prądem, wystarczy tylko podkręcić volume na wzmacniaczu. Ostatnio już 4 zestawy są na chodzie w każdej chwili. 

Ja do dziś nawet nie byłem tam w pomieszczeniu piętro niżej, gdzie jest kolejny sprzęt.

Jest w czym wybierać. 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią

Dnia 22.11.2021 o 13:54, Bogusław Kożyczkowski napisał:

teraz tylko drobne korekty, w kablach

A tu kolejny AudioQuest został pokonany  ... ehh... 

------

Już dawno jest hałas o kablach Ethernet ... ostatnio nasłuchałem się o tym ponownie .......bo używam Node - streamera sieciowego.

Faktem jest, że mój zestaw CD-DAC-wzmacniacz-kolumny to prosty skład i ostatnio go zaburzyłem

Roman z salonu Nautilus powymieniał zwykłe skrętki potrzebne do Ayon S10 na firmowe okablowanie i mówi ze jest lepiej........ hmm... znowu kable?

Cholerka, ja potrzebuję ze 10-15m takiego okablowania, -- niedobrze.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2021 o 22:58, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Miałem troche styczności z Wiesławem, nawet ... Marcin @degsterr wybrał się ze mną do Słupska na odsłuch systemu lampowego Bazodruta, a On odwiedził mój pokój.

To Wiesław mieszka w Słupsku, sądziłem, że w Nowej Wsi Lęborskiej, jak jest napisane na jego stronie? Muszę go odwiedzić, tym bardziej, ze chcę coś u niego kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek Muszyński napisał:

To Wiesław mieszka w Słupsku, sądziłem, że w Nowej Wsi Lęborskiej, jak jest napisane na jego stronie? Muszę go odwiedzić, tym bardziej, ze chcę coś u niego kupić.

Spojrzałem teraz na adres i coś mi się nie zgadza. Wychodzi na to, że Bazodrur wyprowadził się z niewielkiej kamienicy w mieście i posiada już domek z działką.

Dzwon do niego .. powie, gdzie masz jechać. Uważaj na test .... słuchania. Musiałem go zaliczyć, wtedy rozmawiał ze mną bardziej poważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marek Muszyński napisał:

 Nie tani kabel zasilający dał mi na "piękne oczy" bez kaucji, pomimo, że mnie nie zna. Wiara w drugiego człowieka...bezcenna.

w opiniach na www ktoś wspominał ,że wypożyczył jakieś kable i dostał do testu też dodatkowy ;)  a może to zwykłe kabelki z żelazka warte 10zł więc jak nie zwrócisz to mała strata :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2021 o 07:42, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A tu kolejny AudioQuest został pokonany  ... ehh... 

Słuchałeś wyższych modeli AQ? O jakim kablu powyżej mówisz?

Dnia 27.11.2021 o 09:38, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Uważaj na test .... słuchania. Musiałem go zaliczyć, wtedy rozmawiał ze mną bardziej poważnie.

O kuźwa! Że co? Na czym test polegał???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2021 o 19:37, Melo-man napisał:

Słuchałeś wyższych modeli AQ? O jakim kablu powyżej mówisz?

Mówię o Carbon RCA Digital

Teraz go zastąpi Siltech Classic Legend 380D

Ale chyba zostawię sobie Carbona, bo to nie zły kabelek, niestety, ale .... Siltech ma gładszą górę, sibilanty bardziej naturalne (znika szorstkość Carbona), instrumenty maja więcej miejsca wokoło, jest większa czystość dźwiękowa, przy 380D AQ Carbon to troche "rozmazany" kabel, niestety ... znów cena robi różnicę, moze taki AQ Coffee nie dał by się pokonać Siltechowi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, przy pomocy aplikacji Siltech w tel. + NFC sprawdziłem autentyczność 380D

Screenshot-20211202-145759.png

Kawałek dołączonego klipsa do kabla …. i wszystko jasne.

 

Walczą z chińską konkurencją jak mogą, a pierwsze były chyba podrabiane masowo kabelki AudioQuest z tego co kojarzę.

-----------------

Carbon miał być sprzedany, ale zmieniłem zdanie, to cyfrowy PAD Genesis XLR idzie pod młotek

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...