Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz


Bogusław 66

Recommended Posts

Zostawiłem troche słuchawki, ale dziś zapoznałem się z materiałem testowym  

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/bezprzewodowe/3247-px7

Nie ze wszystkimi wnioskami się zgadzam, najwięcej mam do zarzucenia "basowi", jest go sporo i narzuca trochę swoje granie, nie tak jak opisano. Ale .... słuchawki to małe głośniki i tez musza sobie pograć wiec jeszcze się zobaczy, jak to będzie z tym basem za jakiś czas. 

 

PS ..  czas pomyśleć o "party"

IMG-20211230-122213.jpg

 

Liswa włączająca / Stroboskop - kolorofon? (czy jakoś tak). Brakuje lampy UV i rzutnika laserowego....... hmm... nie tak dawno syn pożyczał zestaw oświetleniowy koledze na imprezę, musze się zapytać, gdzie brakujące elementy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow.

Godzina grania na 3/4 mocy i Mac ma ciepłe radiatory .. nie! one są bardzo ciepłe, do "takiego" grania jednak trochę mocy brakuje, ale klucze z mebli i tak powypadały. Brakuje tez szybkiej korekty basu. Trzeba kupić mixer.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixer DJ ma korektor (minimum 3pasmowy) na każdym wejściu (kanale) oraz na sumie (sygnał wyjściowy) do szybkiej końcowej korekcji "live" gdyby wcześniejsza na odsłuchu (słuchawki czy monitory) była nie wystarczająca.

Niestety .. prawda jest taka, że w niektórych nagraniach chciało przesuwać meble a w innych grało ..... audiofilsko, nie bardzo do gatunku i celu granej muzyki. 

Wracając do słuchaawek .. czemu za moich czasów nie było słuchawek z wyciszeniem tła, ehh...

PS. najnowsze newsy....

Adam sprzedał CD MF M3scd i kupił Accuphase DP 430 a Marcin sprzedał 28-ki kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2021 o 13:14, Bogusław Kożyczkowski napisał:

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/bezprzewodowe/3247-px7

Nie ze wszystkimi wnioskami się zgadzam, najwięcej mam do zarzucenia "basowi", jest go sporo i narzuca trochę swoje granie, nie tak jak opisano. Ale .... słuchawki to małe głośniki i tez musza sobie pograć wiec jeszcze się zobaczy, jak to będzie z tym basem za jakiś czas. 

Musze zmienić wers na temat basu ......

ponieważ po 20-30h grania nabrał szybkości, co skutkuje, że już nie odstaje a zespolił się tonowo w całość.

Z innych wieści .... przestała działać funkcja "Wear sensor"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas napisać troche o negatywach słuchawek Bowers & Wilkins  PX7 Carbon Edition ...

Aplikacja w telefonie …. zawodzi, czyli rozkazy wydawane słuchawkom nie zawsze są realizowane. Takim przykładem zwiechy apki było właśnie opcja "Wear sensor", potem był kłopot z "Ambinet Pass-Through" ale to za pewnie zmora wszystkich aplikacji i obsługi z telefonu.

Z innych rzeczy .... Dziwny kształt (wyosiowanie) łącznika ze słuchawką, wymusza niechcący wciśnięcie któregoś z przycisków, prawym kciukiem przy zakładaniu słuchawek na głowę, zdarzało mi się to wyjątkowo często i jest to troche wkurzające. Trzeba pamiętać by chwytać je troche inaczej, tak bardziej za pałąg.

To moze coś o dźwięku .... do dźwięku nie mam zastrzeżeń, słuchawki grają równo tonowo i po narzekaniu na bas nie zostało już śladu, na średnicy? fajnie i naturalne dźwięki, wysokie tony? aktywne, ale bez jakichkolwiek złośliwości w graniu czy to elektronika czy jazz. wysoki ton jest odpowiednim uzupełnieniem całości.

Granie po Bluetooth ....  jest ... nie że gorzej, ........... ale troche inaczej, brakuje wypełnienia, słychać, że dźwięk jest zubożony, uproszczony, ale to nic wielkiego i nie przejmował bym się tym zbytnio.  Zasięg sygnału pomiędzy słuchawkami a Nokia 8 to jakieś 6-7m potem zaczyna lekko przerywać. 

Granie po kablu ....  jest barwniejsze, pisałem o tym wyżej, bas schodzi minimalnie niżej, ale zawsze kontrola 100% musze też wspomnieć, że w tej opcji pozostaje tylko regulacja 4-stopniowa "Noise cancel" reszta regulacji przechodzi na źródło.

Niestety w tej chwili nie mogę przetestować nic więcej, bo fon zliczył upadek na twarde podłoże i połączenie kablowe jest już nie możliwe a przez  blutu jest tendencja do przerywania przy poruszaniu telefonem. Na szczęście poza zniszczeniem wejścia słuchawkowego i potłuczeniu krawędzi ekranu fon nadal funkcjonuje, uff... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Expat napisał:

A nie masz problemu z dość bolesnym uciskiem na czubku głowy po więcej niż godzinie słuchania?.  Dla mnie to był głowny powód sprzedaży tych PX-ów bo tonalnie wg. mnie były lepsze niż konkurencja typu Bose czy Sony w czasach kiedy je kupowałem a w dodatku mają świetny NC. 

Nie, ............ tak to już jest ze szeroki pałąk i w zasadzie bardziej komfortowy, został już zarezerwowany tylko dla stacjonarnych słuchawek., tych bardziej wysokoomowych. Wczoraj były na głowie prawie cały dzień biorąc udział a playliscie radia 357.  Były przerwy a owszem, ale nie było problemu z uciskiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem, przypomniało mi się, że w moich zasobach na 4 wydania albumu "Avalon" jedno UICY-40202 jest ponoć z MQA?

Dziś płytę zgrałem do pliku - potem na pendrive i do gniazda USB w Node .........

apka w PC pokazuje tą płytę jako MQA z niebieska kropką oznaczającą "akceptacje artysty" a na DAC widzę próbkowanie 88,2kHz.

hmm... ciekawe

Teraz ... to na bank musze porównać wszystkie wydania. ( 32VD-1051 / 7243 8 47460 2 5 / UICY-40129 / UICY-40202)

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ....

Tak chwalili całe MQA, co to potrafi?

Na Discogs piszą ... Features the DSD master, using original master tapes. The DSD master is available in 352.8kHz/24bit high resolution (perfect for MQA-enabled audio players).

Ups! ... chyba 352,8kHz się nie zmieściło na płycie i musi starczyć 19bit 88,2kHz a ja się pytam, gdzie ta szumnie zapowiadana technologia zgubiła resztę? ......... kłamczuszki.

poprzednio nie rozróżniałem wersji z MQA UHQCD od wersji Platinium, o zgrozo ... to ten sam materiał wyjściowy dla obu wersji i Platinium w niczym nie pomogło, moze MQA coś więcej potrafi ... udowodnić?

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...